Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ..69
turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

SuperZigis rakstīja: lasu-katram te sava taisniba...................

Vai ir te starp komentetajiem kads, kas ari darbojas Nek. ipashumu joma? Tas ir, kuram ir daudz maz objektivs viedoklis ?

nu Tu i pateici.. objektīvs viedoklis.. ar kuru mākleri parunā.. visi saka pērc pērc, pēc nedeļās šis īpasums būs 5x dārgāks..

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha rakstīja:

edzulis rakstīja:

Napalms rakstīja:

Sinn rakstīja: Veselais saprāts saka, ka nav pamata cenu kritumam.

Veselais saprāts saka, ka ir gan

Lai paņemtu vidēji sūnainu divīti panelenē vajag 1000Ls uz rokas. Cik daudz ma'jsaimniecību LR ir šādi ienākumi?

daudziem ir.

Cenas nostabilizēsies tad, kad būs sabūvēts pietiekami un kad nostabilizēsies ekonomiskā izaugsme. Kamēr tas viss aug, augs līdzi arī nīp cenas. Tas taču ir tik pašsaprotami...

Cenas var arī nenostabilizēties. Tās vienā brīdī var strauji krist, tieši pateicoties pārpircēju rosībai. Kad lielākā daļa cilvēku, kuriem dzīvoklis ir vajadzīgs dzīvošanai nevis naudas taisīšanai, vairs nevarēs atļauties maksāt pārpircēju uzlikto cenu, var sākties diezgan strauja mazāk solīšana no pārdevēju puses. Jo loģiski domājošs biznesmenis diezin vai turēs iesaldētus līdzekļus, kuru vērtība strauji samazinās.

kaukā nemana tevis piesaukto cenu kritumu

tajā pašā laikā man pazīstamu zemes pleķīti, kas pirms mēneša tika pirkts pa 20ls metrā, novērtēja pa 40ls...

1) dabūja krītu pareksā 70% no novērtējuma

2) samaksāja pārdevējam pa ieķīlāto zemi

3) samaksāja pārdevējam piķi par komplektā nākošo domājamo daļu no tehniskās zonas (tai vispār NAV iekīlājuma vērtības)

4) un vēl 6kls palika pircējam pāri visādu formalitāšu kārtošanai...

ar dzīvokļiem taču visu laiku ir līdzīgi - novērtējums tiek maksimāli pacelts lai varētu dabūt krītu, kas nozedz 100% pirkuma un pēc brīža jau pa tādu arī tiek reāli tirgots....

Sunis Reģ.: 01.03.2002
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja:

Sunis rakstīja:

shearer rakstīja: un zin kas edzuli ir pats labaakais, ka es nevienam neko neesmu paraadaa. taa ir superiga sajuta. man vienmer ir pikjis kabata. es daru ko gribu, man nav jarekjina izdevumi. es mierigi varu aizlaizt shovakar pie choma uz Ventspili iedzert alu. tapat vien. es zinu, ka tu ta nevari, jo tev ir jaskaita kapeikas. hahahaha

Lai gan uz kredītu adatas ar pārtraukumiem sēžu jau 10 gadus, es arī esmu izbaudījis to "superīgo sajūtu" nebūt nevienam parādā. Nav jau tik superīgi, jo tad pēc laika sāk pārņemt sajūta, ka dzīve tev aiziet garām - ko tik nevarētu pasākt paņemot kredītu.

Pirmo trīsistabu dzīvokli pirku uz kredīta pirms 9 gadiem par 13.5k USD, kredītu atdevu pēc 3 gadiem. Varbūt nevajadzēja pirkt savu dzīvokli un turpināt baudīt lielisko sajūtu, ka neesi nevienam parādā, dzīvojot vecāku dzīvoklītī?

Kāpēc nemaksāt kādus 20% no ģimenes budžeta par kredītu, ja par atlikušajiem 80% var lieliski dzīvot?

aahhhh tu man tagad paradi ka pa 3istabu dzivokli riga var maksat kreditu kursh sastada 20% no algas! nu ja pelni 3000ls menesi, tad protams pofig. da 99% LV iedzivotaju nav tadas algas! tie kuriem ir 700ls uz rokas, tie jau var justies laimigi. da nemaksashu es 500ls menesi pa kautkadu dzivokli kreditu + vel ir, neesmu tak debils...

Tur jau tā lieta, lēto dzīvokļu vilciens jau aizbraucis...

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Pirmas!

Nosauc kaut vienu vērtētāju kantori, ar ko var sarunāt vēlamo dzīvokļa vērtību vērtējuma iesniegšanai bankā.

mūsdienās tās ir pasakas. Tā darīja pirms gadiem 3.

Laiks Reģ.: 12.04.2002
0 0 Atbildēt

Alinjsh arii 2x daargaaks palicis

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Nekas, naaks jauns leeto dziivoklju vilciens.Ne jau jaunajaas maajaas, bet naaks....

Tajaa briidii, kad tiks saceltas pietiekami daudz maaju, un cilveeki mainiis dziivokljus kaa masiinas (nu uz jaunaaku, vai labaakaa vietaa utt) tad arii paraadiisies leetie , lietotie...

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Sunis rakstīja:

shearer rakstīja:

Sunis rakstīja:

Tur jau tā lieta, lēto dzīvokļu vilciens jau aizbraucis...

nu bet tak zinu, man tak ar ir dzivoklis paakjos, kuru nopirku pa 900ls tajos laikos. tagad vinsh maksa 10, varbut pat 15x vairak. un ko man tas dod? viss tachu maksaa 10x vairaak, nekaa pirms 8gadiem...

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

2 Juha-

tas nenotika ar mani....es veel neesmu paardevis, un laikam tik driiz nepaardosu manam nekritiisies, bet tikai augs....

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais, es neapgalvoju, ka tā tūlīt notiks un ka tā vispār notiks. Cenu burbuļa plīšana un straujais kritums ir tikai viens no nekustamo īpašumu cenu attīstības scenārijiem. Ja godīgi, tad mani jau diezgan sen smīnu izraisa runas, ka cenu burbulis, ja ne šodien, tad rīt vai parīt noteikti pārplīsīs. Tā runā nu jau kādus 2-3 gadus, bet tas maita kā neplīst, tā neplīst. Bet var jau būt, ka šai lietai jāpieiet ar tīri Einšteiniski relatīvu domāšanu, saprotot, ka "rīt vai parīt" nozīmē "pēc gadiem 50 vai septiņdesmit".

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Laiks rakstīja: Alinjsh arii 2x daargaaks palicis

tu esi baigi gudrais kanareikins laikam tev prasaas pa muguru

Napalms Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

Var jau pārpircēji viens otram tirgot īpašumus, bet kaut kad jau tiem ir jānonāk pēdējās rokās, pie cilvēka, ka tur dzīvo.

Un ja pārpircēju savstarpēji tirgojot uzdzītā cena pārsniedz cilvēku reālo pirktspēju, tad cenas iet uz leju.

Tas tā, no vienas puses.

A no otras puses ir bankas, kas savu piķi ir aizdevušas pret ķīlu un kuras diezin vai gribēs pieļaut, ka ķīlas vērtība tiktāl krīt, ka nesedz vairs aizdevuma summu...

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Paklausoties vakardienas Domburšovu varētu secināt, ka jāļauj vaļa visiem māju cēlājiem, jo kamēr pieprasījums būs lielāks kā piedāvājums, tikmēr cenas celsies, celtnieki dzīs muļķi un spekulanti vārīsies. :[

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Napalms rakstīja: Var jau pārpircēji viens otram tirgot īpašumus, bet kaut kad jau tiem ir jānonāk pēdējās rokās, pie cilvēka, ka tur dzīvo.

Un ja pārpircēju savstarpēji tirgojot uzdzītā cena pārsniedz cilvēku reālo pirktspēju, tad cenas iet uz leju.

Tas tā, no vienas puses.

A no otras puses ir bankas, kas savu piķi ir aizdevušas pret ķīlu un kuras diezin vai gribēs pieļaut, ka ķīlas vērtība tiktāl krīt, ka nesedz vairs aizdevuma summu...

Gruuti jau bija kaut ko izdariit...

Ja turiigaakaa dalja nebuutu meerkakjojusies viens otram pakalj ar pirksanu pofig pa cik un no kaa, ka tik koleegjim/businesa partnerim liidzi tureet, tad tie spekulanti nemaz jau nebuutu taa plaukusi un zeelushi...

iisteniibaa taa sabiedriibas dalja, kurai dziivooklus vajadzeeja visvairaak, tie nekur nav tikusi.kaut vai taapeec, ka vinjiem nebija un nebuus nekustamais ko iekjiilaat, vai liekas 10 $tukas lai vispaar kko vareetu kustinaat...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja: Pirmas!

Nosauc kaut vienu vērtētāju kantori, ar ko var sarunāt vēlamo dzīvokļa vērtību vērtējuma iesniegšanai bankā.

mūsdienās tās ir pasakas. Tā darīja pirms gadiem 3.

par dzīvokļiem nezinu..... runāju par reālu zemes gabalu ar reālu (man zināmu) adresi, kur no augusta līdz decembrim tika izpildīta manis aprakstītā procedūra

Laiks Reģ.: 12.04.2002
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja:

Laiks rakstīja: Alinjsh arii 2x daargaaks palicis

tu esi baigi gudrais kanareikins laikam tev prasaas pa muguru

Iedzer/iepeerc alu, kaameer veel 2x daargaaks nav palicis un nevareesi atljauties to pashu

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Paskataties sludinājumos, cik maksā 3 izstabu dzīvokļa īrēšana? Paskatījāties. Labi! Nākamais solis - paņemiet divu istabu dzīvokļa cenu un izrēķini mēneša maksājumu bankas kredītam tā iegādei?

Cik liela ir atšķirība?

Manuprāt tā ir tik minimāla, ka labāk nopirkt, ja ne Rīgā, tad pierīgā un miers.

Pie tam vēl viens jautājums - īrējot cik saimnieki no 10 ir gatavi parakstīt īres līgumu?

Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

Man paziņam senči dzīvo Ogrē Mālkalnes prospektā 9stāvenē un tā māja toč gāžas kopā. Vienā dienā atnāca vīri un palūdza sekcijai antrasolu noņemt un tad izurba sienās caurumus un izvēra stieņus cauri dzīvokļiem lai var savilkt paneļus. Nezinu kurš gribēs ņemt kredītu uz 40 gadiem tajā mājā un kā jūtās tie kas jau ir paņēmuši. Var jau mēģināt kādam iesmērēt un iestāstīt pircējam ka tas stienis ir dizaina elements vai mēģināt apšūt ar riģipsi

Zinātāji stāsta ka tās mājas esot lipinātas baigā steigā uz ļap, ļap lai trikotāžas kombināta darbaspēkam no plašās savienības būtu kur dzīvot.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

pirms gadiem 4iem man pazīstami cilvēki iepirka dzīvokli jaunā projektā, brīdī, kad tas stāvs nemaz nebija uzcelts....

tagad lai nopirktu dzīvokli kādā jaunā projektā NE NO PĀRPIRCĒJA ir piķis jāiemaksā brīdī, kad vēl neviens izmēģinājuma pālis nav zemē dabūts iekšā....

Ronalds_ Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

1. Katrā ziņā nekustamo īpašumu krīzes ir daudzās valstīs bijušas - nav nekas izdomāts...

2. Latvijas ekonomika - liela daļas latvijas naudas tiek "nopelnīta" (bez pēdiņām neiztikt) vai nu tirdzniecība, (kur materiālās vērtības klāt nerodas) vai būvniecībā, kura pati dzīvo uz banku kredītiem. Lauksaimniecības, ražošanas mums ir ļoti maz. Oki - daļu naudas atved mājās no īrijas utt....

Principā sanāk tāds kā aplis - banka finansē būvniecību, no būvniecības peļņas cilvēki maksā bankai kredītus par saviem nekustamiem īpašumiem. Pirnicipā iznāk finanšu piramīda. Bet finasu piramdai lai pastāvētu jāpieaug ģeometriskā progresijā. Kas nav iespējams bezgalīgi.

Cenas aug - cilvēki sāk mazāk pirkt nekustamos īpašumus- būvniecības tempi samazinās - ieņemumi no būvniecības arī - cilvēki nevar maksāt kredītus- bankas pārdod īpašumus- būvniecība apstājas - naudas nav.... Pa līdzīgu scenāriju daudzas krīzes ir notikušas....

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: pirms gadiem 4iem man pazīstami cilvēki iepirka dzīvokli jaunā projektā, brīdī, kad tas stāvs nemaz nebija uzcelts....

tagad lai nopirktu dzīvokli kādā jaunā projektā NE NO PĀRPIRCĒJA ir piķis jāiemaksā brīdī, kad vēl neviens izmēģinājuma pālis nav zemē dabūts iekšā....

Tā jau ir. Tipisks variants - vispirms tiek pārdoti dzīvokļi (kvadrātmetri) mājai, kura nemaz nav sākta celt, jo savādāk cēlājiem nav līdzekļu, par ko to māju uzcelt. Pēc tam pircējs savā īpašumā iegūst nesosās sienas ar jumtu, logiem, pievilktu ūdeni, gāzi elektrību, kanalizāciju, kur pats taisa dzīvokļa plānojumu, liek starpsienas, klozetpodus, vannas, durvis utt.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Laiks rakstīja:

shearer rakstīja:

Laiks rakstīja: Alinjsh arii 2x daargaaks palicis

tu esi baigi gudrais kanareikins laikam tev prasaas pa muguru

Iedzer/iepeerc alu, kaameer veel 2x daargaaks nav palicis un nevareesi atljauties to pashu

ja jefinj, ta es ari izdarishu, moshka vares uzvarities un nopirkt kadus 3 dzivokljus pa to naudu.

senuks Reģ.: 02.02.2006
0 0 Atbildēt

Mērfija likums:

JA kaut kas var notikt, tad tas notiks.

Tautas gudrība:

Pizģec padkralsa ņezametna!

Tas burbulis smacē visu tautsaimniecību ir apsurds Tas kurš neko neprot ir "celtnieks", kurš ir celtnieks Tam viss lielāko algu.

Pie tam leiputriju uz urrā stimule ārvalstu naudiņas. Aizņemamies, uzceļam (ko? mājas, rūpnīcas celtniecības vajadzībām, u.t.t), saņemam par padarīto, sapērkam lielveikalos drazu un izčurājam podā. Privāt māja ir patēriņš un nākotnē neradīs vērtību, bet zaudējumus uzturēšana u.t.t. Beigsies ārzemju onkuļu nauda , beigsies celtnieku algas, apstāsies ar celtniecības sektoru saistītā leiputrija un , ko tad IKpēsim. Vai pārējā tautsaimniecība arī attīstās uz urrā un vai bez arzemju onkuļu iepludinātās naudiņas nekustamo īpašumu sektorā varēsim pavilkt kredītu atmaksu no pārējās tautsaimniecības?

amigoz Reģ.: 19.04.2004
0 0 Atbildēt

Labrīt spečuki

Kas tur kritīsies ? cenas? Jo.bnuļis šotļi?

Ķieģeļi lētāki paliks? varbūt betons? Celtniekam pusalgu varēs maksāt?

Jasen h.uj, ka celsies tikai.

55% dzīvokļu tiek pirkti par NAĻIKU!!!

Kas nerezidentiem naudas aptrūksies? negribēs neviens investēt ar 300% atdevi?

Krievu bratkiem nevajadzēs bablo atmazgāt ?

NEHU.JA TE NEKAS NEKRITĪSIES!!!

Par to burbuļa sprāgšanu runa cilvēki, kas paši vēl neko nav nopirkuši tapēc kož elkoņos un pirž: phhhff jāpagaida, tulīt kritīsies

Pats nopirku dzīvokli nesen pa 1600 m2 un tie paši attīstītāji ceļ tādu pašu māju blakus un jau pa 2000 m2 (pēc 4 mēnešiem) tirgo prasiju huliš cenu pacēlāt ? Atbilde varētu kādu šeit nogalināt: Pacēlām tapēc, ka labi pirka

dzelžaina loģika !

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

varbūt ir jēga iegādāties kādu nekustamo vācijā.... reku zigis saka, ka tur 119 sērijas 3istabnieks maksājot 50keiras

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

nez ko tie visstrādnieki ēdīs, ja stradās pa 200 latiem priekš vešanas uz mājam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 ..69
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti