Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Vispār jau tu nekādi nespēj saprast, ka tava aprobežotība ar vienīgo un pareizo metodiku jebkurā objektā ir aunapieres cienīga.

NU Tu patiešām esi pilnīgi stulbs!!! Pēc šīs siltumtehnikas pamatmetodikas tiek projektēti pilnīgi visi objekti ojekti Latvijā! Sākot no mazmājiņas un beidzot ar Rīgas TECiem!

Beidz vienreiz bļuznīt par lietām no kurām Tev nav pat nojausmas! Vismaz čaiņika formulu sākumā iemācies, tad lien spriedelēt!!!

lai arī katram materiālam tiek norādīta siltumvadītspēja, tomēr lielākā daļa objektu netiek siltumtehniski projektēti pēc kautkādām āra temperatūrām vispār....

vienkārši pieņem, 20-50 vatus uz kubikmetru, varbūt pieķer klāt korekcijai durvju un logu laukumu ar tiem pašiem vatiem uz kvadrātmetru... un viss

paskatās radiatoriem tabulā vatus un stutē virsū...

vispār tīri matemātiski viegli var izrēķināt (uzprojektēt) ideālas mājas siltumzudumus..

1) ir mērījumi materiāliem un konstrukcijām

piemēram ja logam ir ~0.5 (4+16+4+16+4 - 3stiklu pakete ar 2 selektīvajiem stikliem un txermix starplikām) līdz ~1.2 (prastai 2stiklu paketei) vai 2-oo parastam logam

2) ir zināms katras konstrukcijas laukums

3) ir ir iņdžiniera piesauktā temperatūras starpība

varbūt kautkādu TEC2 arī projektē, bet mazmājiņas lielāko tiesu taisa uz čuiņiku

bet lohiem pasaka, ka ahujenna projektējuši

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Vispār jau tu nekādi nespēj saprast, ka tava aprobežotība ar vienīgo un pareizo metodiku jebkurā objektā ir aunapieres cienīga.

NU Tu patiešām esi pilnīgi stulbs!!! Pēc šīs siltumtehnikas pamatmetodikas tiek projektēti pilnīgi visi objekti ojekti Latvijā! Sākot no mazmājiņas un beidzot ar Rīgas TECiem!

Beidz vienreiz bļuznīt par lietām no kurām Tev nav pat nojausmas! Vismaz čaiņika formulu sākumā iemācies, tad lien spriedelēt!!!

Nu tad arī nebrīnies, ka viss ir pilnīgā pakaļā. Protams, ka TECi tiek projektēti pēc ļoti vispārīgas formulas - lētāk ir norakstīt zudumus, nekā vispār uzrakstīt precīzu formulu. Jo lielāks objekts, jo aptuvenāki aprēķini.

Bet mazmājiņās ir ļoti liela starpība, klausīt tavai pamatmetodikai, jeb padomāt ar galvu. Pēc metodikas paredzētais siltumsūknis nez kādēļ dzīvē ir par 15-20% rijīgāks, nekā mazliet padomājot uzstādītais. Kaut vai tāds sīkums, ko uzstādītāji nemaz nepasaka, lai gan paši labi zin - zemes kontūrs standartprojektā ir paredzēts ierobežotai zemes platībai. Kad tiešā tekstā pajautā, vai ir vērts likt lielāku, tad pēkšņi attopas, ka to ir pat ļoti vēlams darīt un ar salīdzinoši nebūtiskām papildus izmaksām. Kādēļ paši nepiedāvāja?! Tādēļ, ka kaut kur sēž gudrs inžinieris, kam ir normatīvi un pilnīga vienaldzība uz atšķirībām realitātē.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Gribētos precizēt - tu gribi pateikt, ka tavu zināšanu pamatā ir "sākumā iemācīta čaiņika formula"?

Toties Tu pat to nezini!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene, ko Tu bāzies termodinamikā, ja paši pamati Tev ir tukša skaņa - tā pati čaiņika formula, kuru māca fizikas stundās vēl pirms vidusskolas.

Nedz zini kā projektē, nedz zini kā aprēķina, kur nu vēl pēc kādas metodikas, bet "Mņenije iemeju"

Apsmiekls - vairāk nekas! Pats sevi par muļķi pataisi.

p.s. protams lielum lielākāi daļai ir tik pat "izcilas" zināšanas par siltumu... tā ka nesatraucies - Tavas zināšanas var novērtēt retais. Citi tā pat nesapratīs par ko ir bazars.

Koroče - raksti vēl... umņik.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

lai arī katram materiālam tiek norādīta siltumvadītspēja, tomēr lielākā daļa objektu netiek siltumtehniski projektēti pēc kautkādām āra temperatūrām vispār....

Q = lamda X delta T, kur T1 ir iekštelpu vidējā temperatūra, un T2 ir -1,6 (vidējā āra gaisa temperātūra Latvijā). Lamda ir siltumvadītspēja, ja kas...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Seene, ko Tu bāzies termodinamikā, ja paši pamati Tev ir tukša skaņa - tā pati čaiņika formula, kuru māca fizikas stundās vēl pirms vidusskolas.

Nedz zini kā projektē, nedz zini kā aprēķina, kur nu vēl pēc kādas metodikas, bet "Mņenije iemeju"

Apsmiekls - vairāk nekas! Pats sevi par muļķi pataisi.

p.s. protams lielum lielākāi daļai ir tik pat "izcilas" zināšanas par siltumu... tā ka nesatraucies - Tavas zināšanas var novērtēt retais. Citi tā pat nesapratīs par ko ir bazars.

Koroče - raksti vēl... umņik.

Labi gan, ka tu zini. Tikai esi pārāk gudrs, lai atcerētos, ka tavi termodinamikas pamati darbojas "ideālā pasaulē". Un tava vidējā temperatūra ir visai kusls mēģinājums pietuvināt reālos apstākļus fizikas formulām.

Tas, ko tu nevēlies saprast jau no paša sākuma, ir fakts, ka vidējo temperatūru rēķina kā aritmētisko, ne svērto vidējo ļoti vienkārša iemesla dēļ. Jebkurai ēkai tādas lambdas ir precizējamas bezgalīgi - sākot ar vienu logam un otru sienām un beidzot ar to, cik blīva koksne ir katram ārdurvju dēlim. Protams, ka atkal ir paņemts aprēķiniem kaut kāds vidējais rādītājs, kura "pielaide" ir tikpat nezināma, kā Zivtiņa radariem.

Un pat tad, kad būsi noskaidrojis savu lielisko lambdu pavisam precīzi, ar to būs par īsu. Pie vienādas deltas lambda var būt atšķirīga - atkarībā no absolūtās temperatūras.

Tā kā precīzi aprēķini šādā gadījumā ir ne vien ārpus jebkādām saprātīgam izmaksām un datoru jaudām, bet jo īpaši ārpus inžinieru sapratnes spējām, reāli dzīvē tiek izmantoti ļoti aptuveni vidējie rādītāji

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: ... Un tava vidējā temperatūra ir visai kusls mēģinājums pietuvināt reālos apstākļus fizikas formulām.

Tak beidz vienreiz šķidri tirst!!! Vēl viens galma āksts atradies! Nav ne vismazākās nojausmas par ko runā, bet spraužās iekšā kā atskabarga. Tīrais bērnudārzs - atradies siltumtehnikas speciālists.

Kāda Tev te vēl absolūtā temperatūra!! Kaut vismaz zini kas tas ir??? Skolā vispār esi gājis?? Vai fāterītis par cikurmaisu kaut kāda biškopības tehnikuma diplomeli nopirka??

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Pirmais rakstīja:

lai arī katram materiālam tiek norādīta siltumvadītspēja, tomēr lielākā daļa objektu netiek siltumtehniski projektēti pēc kautkādām āra temperatūrām vispār....

Q = lamda X delta T, kur T1 ir iekštelpu vidējā temperatūra, un T2 ir -1,6 (vidējā āra gaisa temperātūra Latvijā). Lamda ir siltumvadītspēja, ja kas...

pukui lambdu (starp citu, ja jau operē ar grieķu alfabētu, tad vismaz pareizi izrunā burtus)

palasi augstāk - es tev saku, ka to neviens mazmājiņai nerēķina

vienkārši piemet pēc kubatūras ar varbūtēju korekciju uz logiem

ir pat vēl rupjāks variants - 100vati uz telpas kvadrātmetru..... un arī tas strādā

un vispār tavs rēķināšanas variants nav īsti pareizs - apkures sistēmu taisa tā lai jamā varētu piekurināt telpas arī tad, ja ārā mēnesi stāv -30, nevis 1.6

M77 Reģ.: 06.08.2008
0 0 Atbildēt

Minētā lambda ir netikai no temperatūras mainīga, bet vēl no vairākiem faktoriem, kas gan ēkās ir mazāk mainīgi (vielas agregātstāvoklis, kristāliska materiāla orientācija telpā), bet par temperatūru- metāliem un nemetāliem siltuma vadītspēja mainās pretēji atkarībā no temperatūras- pieaugot materiāla temperatūrai metālu lambda samazinās, nemetālu- palielinās.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais, beidz cepties!! Nekur es neesmu teicis, ka ir obligāti jārēķina pēc metodikām - to Tu pats sacerēji! UN tā pat kā Seene tūlīt sāksiet brēkt, ka es nemāku diskutēt!! Bet diskusijas nav - ir lērums ar izdomājumiem, pie kam ne no manas puses.

Latvijas apstākļiem neviens nerēķina -30 nedēļu salu! Rēķina uz -20 (austrumlavijā -26, i ta ne vienmēr) ne vairāk kā 2 nedēļas.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

M77 rakstīja: Minētā lambda ir netikai no temperatūras mainīga, ...

Ēku projektu aprēķinos neviens nepindzelējas ar mainīgiem siltumvadītspējas lielumiem - pieņem kā konstantus.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Kāda Tev te vēl absolūtā temperatūra!! Kaut vismaz zini kas tas ir??? Skolā vispār esi gājis?? Vai fāterītis par cikurmaisu kaut kāda biškopības tehnikuma diplomeli nopirka??

Nu ja nezini, varu paskaidrot - absolūtā temperatūra ir kādas vielas temperatūra kādā no skalām. Relatīvā temperatūra (jeb delta) ir temperatūras atšķirība.

Vielas siltumvadītspēja ir atkarīga no vielas absolūtās temperatūras - t.i. viens un tas pats stikls pie 20 grādu gaisa temperatūras starpības laidīs cauri dažādu siltuma daudzumu - atkarībā no tā vai gaisā ir -30 un-10 vai +30 un +10.

Un lai tev dzīve neliktos pārāk vienkārša - šī sakarība ir tālu no lineāras un vispārināmas. Pie vienādām temperatūras izmaiņām dažādiem materiāliem siltumvadītspēja var gan pieaugt, gan samazināties.

Ak jā - ēkās tik reti izmantojamajam betonam siltumvadītspēja tabulās atšķiras tikai par 1800% - atkarībā no blīvuma. Un betona blīvums savukārt ir diezgan neprognozējami atkarīgs no tā, cik betonētājjankam ir trīcējušas rokas Gan jau dzīvē nekad neesi redzējis, cik redzami betons formā "sēžas" atkarībā no vibrācijas. Pamēģini mājās ar miltiem burkā, kad pankūkas cepsi... inžinieris

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Pirmais, beidz cepties!! Nekur es neesmu teicis, ka ir obligāti jārēķina pēc metodikām - to Tu pats sacerēji! UN tā pat kā Seene tūlīt sāksiet brēkt, ka es nemāku diskutēt!! Bet diskusijas nav - ir lērums ar izdomājumiem, pie kam ne no manas puses.

Latvijas apstākļiem neviens nerēķina -30 nedēļu salu! Rēķina uz -20 (austrumlavijā -26, i ta ne vienmēr) ne vairāk kā 2 nedēļas.

Tā jau nav, ka NEVIENS nerēķina. Bet kas izrēķina, tas pēc šādas nedēļas ciemata kaimiņiem inžinieriem pa dārgo ūdeni tirgo un reizi diennaktī ielaiž patirst

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

M77 rakstīja: Minētā lambda ir netikai no temperatūras mainīga, ...

Ēku projektu aprēķinos neviens nepindzelējas ar mainīgiem siltumvadītspējas lielumiem - pieņem kā konstantus.

Nu bet to tak tev arī visu laiku cenšos iestāstīt - ka tavi cipari ir pārāk aptuveni, lai tiem būtu nozīme tad, ja grib ietaupīt privātā kārtā. Derīgi tikai masu produkcijai, kur zudumi sanāk lētāki, nekā aprēķini.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Nu bet to tak tev arī visu laiku cenšos iestāstīt -

Pagaidām Tu tikai SEV esi centies kaut ko iestāstīt! Tā teikt paspīdēt ar terminu un ciparu savārstījumu.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Nu bet to tak tev arī visu laiku cenšos iestāstīt -

Pagaidām tikai ES esmu visgudrākais! Tā teikt spīdu ar terminu un ciparu savārstījumu.

tā tik turpini

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

tā tik turpini

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

Gluži manas domas - tīrais feļetons. Mani dikti uzjautrina Seenes mēģinājumi izlikties dikti gudrākam kā patiesība ir, mēģinot pierādīt paša izdomātos apsurdus. Kaut gan pašam nav pilnīgi nekādas, pat attālinātas nojausmas par to visu.

Pisaj eščo!!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

Pagaidām tikai ES esmu visgudrākais! Tā teikt spīdu ar tukšpļūtīšanu.

Tādā stilā es ar māku, ja kas.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Nu bet to tak tev arī visu laiku cenšos iestāstīt -

Pagaidām tikai ES esmu visgudrākais! Tā teikt spīdu ar terminu un ciparu savārstījumu.

tā tik turpini

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

i_edgars rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

tā tik turpini

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

Gluži manas domas - tīrais feļetons. Mani dikti uzjautrina Seenes mēģinājumi izlikties dikti gudrākam kā patiesība ir, mēģinot pierādīt paša izdomātos apsurdus. Kaut gan pašam nav pilnīgi nekādas, pat attālinātas nojausmas par to visu.

Pisaj eščo!!

Labs Noķēri

i_edgars rakstīja: Tieši Tu esi īsts lasīt nemācētājs un negribētājs. NU negribi Tu izlasīt kas no kā sākās, bet spriedelē pēc augstākais viena nejauši izlasīta pusteikuma. Pie kam tas nav daži gadījumi - tā ir regulāra sistēma! Tā ir totāla paviršība un nevērība.

i_edgars rakstīja: ...Jau kādu 4 reizi saku - iemācies lasīt, pie kam visu, nevis tikai dažas rindiņas, kuras Tev ienāca prātā izlasīt!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

tā tik turpini

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

Gluži manas domas - tīrais feļetons. Mani dikti uzjautrina Seenes mēģinājumi izlikties dikti gudrākam kā patiesība ir, mēģinot pierādīt paša izdomātos apsurdus. Kaut gan pašam nav pilnīgi nekādas, pat attālinātas nojausmas par to visu.

Pisaj eščo!!

Taisni vai žēl, ka tēma tāda, kur tā reāli nav iespēju piedāvāt atbildēt par saviem vārdiem. Ne viens vien tāds tukšpļūtis, kā tu, ir pazudis no diskusijas, kad teikto ir vajadzējis apliecināt darbos.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

Pagaidām tikai ES esmu visgudrākais! Tā teikt spīdu ar tukšpļūtīšanu.

Tādā stilā es ar māku, jo riju kakas.

wa ta nu kāc wairs šaubās

aizvermuti Reģ.: 07.06.2011
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

ir zaijbiss

ikvakara feļeteons ,ko palasīties

Drusku atpakaļ es jau rakstīju:

aizvermuti rakstīja: Tas par i_edgaru. Moš jamo moka šizofrēnija?

un:

aizvermuti rakstīja:

Tev iesaku aiziet pie psihiatra izrunāties, līdz tam (kad izārstēsies) ar tevi uzturēt diskusiju ir neveselīgi.

Bet izskatās, ka subjekts pie daktera vēl nav bijis.

Un pameklējot, izrādās, ka ne man pirmajam aizdomas par šādu diagnozi, rekur pirms gada:

jugasvilli rakstīja:

Vecīt, tu, šķiet, ar lielummāniju vai šizofrēniju sirgsti. Moš aizej pie kāda speciālista pakonsultējies.

www.iauto.lv/...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Taisni vai žēl,

Jā patiesi žēl. Tu šeit veselas nedēļas laikā esi kļuvis par ļoti zinošu siltumtehniķi! Pat visus savus izdomājumus un apsurdus esi mēģinājis kaut ko savārstot pierādīt... tikai kam??? Tu takšu pat vienu formulu pamatskolas līmenī nezini, pilnīgi nezini ar kādām mērvienībām operē siltumtehnikā, bet kā lecās...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

aizvermuti rakstīja:

Drusku atpakaļ es jau rakstīju:

Bet es drusku atpakaļ rakstīju, ka Tu veiksmīgi piestrādā par tualetes papīrīša pienesēju!

Tā tik turpini - daudziem pielīdēji patīk.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Taisni vai žēl,

Jā patiesi žēl. Tu šeit veselas nedēļas laikā esi kļuvis par ļoti zinošu siltumtehniķi! Pat visus savus izdomājumus un apsurdus esi mēģinājis kaut ko savārstot pierādīt... tikai kam??? Tu takšu pat vienu formulu pamatskolas līmenī nezini, pilnīgi nezini ar kādām mērvienībām operē siltumtehnikā, bet kā lecās...

Labi gan, ka tu zini to, ko es nezinu. Žēl tikai, ka tu zini tikai vienu formulu. Un latviešu valodas apgūšanu skolā, šķiet, arī esi aizvietojis ar ko citu.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti