Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Un tie tavi super duper apkures katli - diez tu varētu ar kādu no tiem apkurināt visu ziemu māju ar 4 istabām un divciparu izmaksām?

tadag paskaitīsim reāli - pagājušajā ziemā ( nu nebija jamā īpaši silta) man elektrības rēķins bija ~150-160 laši

īpaši neizdalīju cik tur apkure noēda, cik gaismās nodega un cik plīts nosvilināja kotletes cepot

un tas par ~100 kvadrātmetru pirti un māju ar 4 guļamistabām

kaut gan jāsaka, ka mājā tika turēta ~10 grādi (tur es nedzīvoju, bet automātika tur nabija salikta - moš citreiz bija 5 un citreiz 20)

pirtī ir salikta automātika un atkrīt rūpes par temperatūras uzturēšanu ....

takšto mājelē, kur ir 3 guļamistabiņas un viesistaba,virtuve,2 tualetes (pieļauju,ka tu tā definē "māju ar 4 istabām") ir pilnīgi reāli tavi piesauktie "divciparu" rēķinipar apkuri.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Kas Tev bērnības trauma??? Bērnībā ne tādu mašīnīti nopirka veči, tagad visi vainīgi?!!

Ar divcipara izmaksām Tev būs Liepājas, Cēsu, Rēzeknes, Jēkabpils, Siguldas pilsētas apkures... un vēl dažu miestu par 4-istabu dzīvokli.

Māju, māju! Ar savu dzīvokli ej ieskrienies...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

i_edgars rakstīja:

Kas Tev bērnības trauma??? Bērnībā ne tādu mašīnīti nopirka veči, tagad visi vainīgi?!!

Ar divcipara izmaksām Tev būs Liepājas, Cēsu, Rēzeknes, Jēkabpils, Siguldas pilsētas apkures... un vēl dažu miestu par 4-istabu dzīvokli.

Māju, māju! Ar savu dzīvokli ej ieskrienies...

Nu man vecākiem elektrības rēķins ziemā ar ~100Ls Tas kopā arī ar elektrisko plīti. Bet malku no sava meža notirgo par lielāku naudiņu tiem, kam patīk kurināt

Te gan jāpiezīmē, ka siltumsūknis ir uzstādīts neatbilstoši standartiem - jauda x1,5, ārējā truba x3, nekā pēc papīriem platībai nepieciešams. Nu i šis arī strādā brīvgaitā un silda pa lēto. Bet uzstādīšanas izmaksas tāds joks sadārdzināja tikai par ~10%.

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: ... var dzīvot ar šiku un visiem komfortiem praktiski Rīgas centrā bet savā mājā, kur nevajag domāt kur sagādāt malku, kas saskaldīs un kas pienesīs!

...

Savs ir savs - un nav kolhozs ar skvorešņikiem.

Izliecies vai joprojām nedomājot drukā? Apkures katli, automātika viss protams ir labi, bet vai sajēdz ka jākarina arī karogs, jātīra sniegs no ietves (par savu tiešo taciņu nerunājot), jāveic remonti utt. Savs ir savs, bet ne visi spēj un grib māju uzturēt. Tūlīt brēksi, ka ir taču apkalpojošais personāls ko nolīgt vai kāds apsaimniekošanas kantoris, bet kāda tad sanāk lielā atšķirība no dzīvokļa? Ne visiem kaimiņos nariki un urlas dzīvo.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Liepājas, Cēsu, Rēzeknes, Jēkabpils, Siguldas pilsētas apkures... un vēl dažu miestu

Šīs ir pašas dārgākās pašvaldības apkures Latvijā, pie kam uzspļaut uz to ar ko kurina!

Tik dārgus rēķinus var dabūt tikai ja ar pieclatniekiem kurināsi savu māju!! Tā ka tie kam pa 100 Ls mēnesī par 2-istabu dzīvoklīti nav jāmaksā pat nespēj iedomāties, ka tādi štrunti kā karoga izkāršana un trotuāra notīºīšana no sniega ir tikai tāds čiks! Kur tā milzīgā problēma??? Ja esi slinks un negribi pavicināt lāpstu, tad maksā ragā... un viss.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Man no garāžas priekšas ar neviens netīra sniegu! Vēl vairāk - lai aizbrauktu uz darbu vēl nākas 2 - 3 garāžu priekšas iztīrīt... jo tiem ir poh.

Cauro jumtu arī pats lāpu, jo berneļi šo regulāri salauž jādalējot pēc bumbieriem uz sētu kur ar niknu suni. Var jau protams vāģi zem logiem turēt! utt utt.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Tādi štrunti kā karoga izkāršana un trotuāra notīºīšana no sniega ir tikai tāds čiks! Kur tā milzīgā problēma??? Ja esi slinks un negribi pavicināt lāpstu, tad maksā ragā... un viss.

Un ko darīt, ja pašvaldībnieki sodus par neizkārtu karogu un nenotīrītu ietvi raksta dažas stundas pirms man vispār jāceļas?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

vajag sarunāt ar visiem kaimiņiem, lai tie ar netīra ietvi. tad policija nevarēs tik tālu atnākt un sodu uzliks tikai vienam ielas galā.

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: ... Ja esi slinks un negribi pavicināt lāpstu, tad maksā ragā... un viss.

Kaimiņš ir otrās grupas invalīds, dzīvo viens, dzīvo no invaliditātes pensijas, bija dzīvoklis saimnieka mājā - izēda, tagad pielāgotā vasarnīcā dzīvo. Pastāsti lūdzu cienītais, kā cilvēks kurš reizēm nevar no gultas izkāpt var aiziet un notīrīt sniegu no ielas vai jumtu salabot. Daudziem pensionāriem ir tieši tas pats.

P.S. Var jau teikt, ja nevari uzturēt īpašumu (30LVL gadā + komunālie), pērc lētāku vai kāp uz ragutiņām un uz mežu velcies.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: vajag sarunāt ar visiem kaimiņiem, lai tie ar netīra ietvi. tad policija nevarēs tik tālu atnākt un sodu uzliks tikai vienam ielas galā.

Jaunajos ciematos to arī līdzīgi risina, ja visi var vienoties. barjera ceļa galā un garlaicības mākti policisti iekšā netiek. Bet biežāk gan ir sastopamas situācijas, kad vismaz viens kaimiņš ne tik vien atteiksies par kaut ko vienoties, bet vēl cītīgi sūdzēsies iestādēm par visu pēc kārtas. Un nekādi šāds risinājums neies cauri pilsētas privātmājā, ar kādu te dažs labs ļoti lepojas.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

recluse rakstīja:

i_edgars rakstīja: ... Ja esi slinks un negribi pavicināt lāpstu, tad maksā ragā... un viss.

Kaimiņš ir otrās grupas invalīds, dzīvo viens, dzīvo no invaliditātes pensijas, bija dzīvoklis saimnieka mājā - izēda, tagad pielāgotā vasarnīcā dzīvo. Pastāsti lūdzu cienītais, kā cilvēks kurš reizēm nevar no gultas izkāpt var aiziet un notīrīt sniegu no ielas vai jumtu salabot. Daudziem pensionāriem ir tieši tas pats.

P.S. Var jau teikt, ja nevari uzturēt īpašumu (30LVL gadā + komunālie), pērc lētāku vai kāp uz ragutiņām un uz mežu velcies.

Skarbi, bet tā tas diemžēl ir. Tāpat kā ar kredītņēmējiem. Ja nevari pavilkt esošo mitekli, jāmeklē tāds, ko vari. Problēma jau ir psiholoģijā, ka cilvēks, īpaši gados pieradis pie dzīvesvietas, lai nu kādas, bet tomēr pierastas un, pat arī ja ir skaidri redzams, ka nevar viņš to pavilkt, tomēr cenšas visiem spēkiem pie tās turēties. Man vecāmamma arī ilgi čīkstēja, ka dārgi jāmaksā par trīsistabu dzīvokļa piektajā stāvā komunālajiem un problēmām pārvietoties, nerunājot par to, ka tas bija pilsētā, kurā visai maz apgrozījās tuvinieki, kas vajadzības gadījumā ātri noreaģētu un palīdzētu, bet pārvākties uz mazāku, tuvāku un zemāku ne pa kam negribēja. Tikai tad, ka vairs vispār nevarēja paiet, negribīgi piekrita iet pie meitas dzīvot.

Bet vispār, vai tad šajos gadījumos nevar palīdzēt dažādi sociālie darbinieki? Vai, piemēram, ja pensim pieder māja, tad jau mājai arī kādi mantinieki ir. Lai pensis novēl māju tam, kas nāk sniegu tīrīt.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

Bet vispār, vai tad šajos gadījumos nevar palīdzēt dažādi sociālie darbinieki? Vai, piemēram, ja pensim pieder māja, tad jau mājai arī kādi mantinieki ir. Lai pensis novēl māju tam, kas nāk sniegu tīrīt.

Ar to novēlēšanu dzīvē parasti savādāk notiek... Diemžēl... Kāds rūpējas par veco cilvēku, bet mantojumu pēdējā brīdī atdod kādam, kas labi māk skalot smadzenes - ideālā varinatā - Jehoviešiem

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Man no garāžas priekšas ar neviens netīra sniegu! Vēl vairāk - lai aizbrauktu uz darbu vēl nākas 2 - 3 garāžu priekšas iztīrīt... jo tiem ir poh.

Cauro jumtu arī pats lāpu, jo berneļi šo regulāri salauž jādalējot pēc bumbieriem uz sētu kur ar niknu suni. Var jau protams vāģi zem logiem turēt! utt utt.

nabaga ķerpila

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

recluse - zinu es šīs problēmas - man sievasmātei ir gandrīz tas pats.

Taču mūsu miesta pašvaldība neuzkrauj privātmāju īpašniekiem notīrīt ietvi un ielu pie mājas, lielākais 2 dienu laikā pašvaldības traktoriņi visu izšķūrē! Šitāds bardaks sākas ar Jēkabpili... un uz Rīgas pusi. Kaut kā neesmu dzirdējis no māsīcas, ka Rīgā ap VEF rajonu liktu ielas tīrīt. Šādas tīrīšanas ir kaut kāds marazms - gan jau "veiklie" un "prātīgie" pašvaldību darboņi naudiņu apgroza pa savu kešu, nevis pa atvēlētajiem objektiem.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

nabaga ķerpila

Nabaga Idiotiņš - pat nevar atrast savus vārdus, lai kaut ko pateiku! Tik vien ir kā kopī peist no gūzmas ar izteicieniem, no arhīva...

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars un GB12 - manis minētie piemēri dzīvo Rīgā, nodoklis par māju ir zem 30 LVL (atlaides pensionāriem un invalīdiem), komunālie ir elektrība un malka apkurei, ar vienu sadirsto transportu aizsniedzamas vairākas slimnīcas un poliklīnikas, dažādi tirgi un veikali. Ir piemājas dārziņš un siltumnīca, kur kādu zaļumu salātiem izaudzēt. Kur tad viņiem vajadzētu pārvākties, lai būtu vēl lētāk un ar līdzīgu infrastruktūru 10-50 minūšu attālumā? Mantinieki - skan jau labi, bet sniegs ir tāda dīvaina lieta, vienmēr nāk pēkšņi. Es arī dzīvoju privātmājā Rīgas teritorijā, pašvaldiba sniegu izsmērēja pa ielas malām precīzi 3 reizes pērnajā ziemā, pēcāk pateica - nav naudas, pat ātros vienu vēlu vakaru palīdzēju stumdīt, kad intereses pēc pa logu paskatījos, kas tur trokšņo, trotuāra nav un tuvākajā laikā nespīd - nav jātīra. Bez tabu rādīja, kā viens pensionārs čīkstēja sniegu no ietves tīrot, pēc likuma jābūt līdz cietajam segumam tīram, esot sodīts jau, un ko darīt, ja snieg visu dienu ...

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

nabaga ķerpila

Nabaga Idiotiņš - pat nevar atrast savus vārdus, lai kaut ko pateiku! Tik vien ir kā kopī peist no gūzmas ar izteicieniem, no arhīva...

japp ,grūti viņam , niuxja nivar atrast, lai pārgudri patuxšpafļūtītu , nu niuxja pawisam un galīgi

moš kāc Sūdorpis jāiepērk un jāpaķimerē nu tā lai apgaismība nāktu ???!!!

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

incanta logjika sanaak- cilvis nopircis vohnungu, laapstojis leezeno buržujam 30 gadus ( visu darba muuzhu) lai vecumdienaas dziivotu SAVAA stuuriitii a te viens saka sip nuhaj uz pansionaatu, atdo savu voni sašam un vispaabaa tu ir pilniigi lieks, mirsti jauki, va ne?

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

i_edgars rakstīja: Tādi štrunti kā karoga izkāršana un trotuāra notīºīšana no sniega ir tikai tāds čiks! Kur tā milzīgā problēma??? Ja esi slinks un negribi pavicināt lāpstu, tad maksā ragā... un viss.

Un ko darīt, ja pašvaldībnieki sodus par neizkārtu karogu un nenotīrītu ietvi raksta dažas stundas pirms man vispār jāceļas?

Nedzīvoju privātmājā , bet cik noprotu tad daudzi cauru gadu tur to karogu nevis patriotisma dēļ , bet lai neuzrautos uz sodiem .

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

daudzi to karogu tur liai kaimiņi redzeetu cik liels Šams patriôts ir.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

recluse, neņem pierē!! Ja runāsim par Latviju, tad te neviens ekonomikas likums nestrādā - darbojas tikai vilku bara likumi.

Pagaidām vislētāk ir dzīvot privātmājā, kas nav celta par kredītiem, un ar malkas apkuri - ideāli ja ir savs mežā gabals ne visai tālu, un ar piekabīti pie vieglā var atvest!!

Vecajā pasaulē vislētāk ir dzīvot īrētā nelielā dzīvoklī, jo savas mājas ar 2 - 3 istabām (kopā) tur neviens neceļ! Bet ja ceļ, tad ceļ, tā lai ir kur izvērsties. Tādā mājā ar malciņu neizskraidīsi... un teiksim Vācijā tā malka ir tāda ekstra, ka ne katrs bagātnieks atļaujās kamīnu ar īstu malku iekurt. Tā ka slēdzas pie kaut kāda gāzesvada, taisa siltumsūkņus, vai vienkārši pie elektrības.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Bet Latvijā, it sevišķi Rīgā ir vispārējs unikums - uzcelt viduvēju māju vai nopirkt 3 - 4 istabu dzīvokli kādā guļamrajonā maksā vienādi!

Pilsētas apkure teiksim Valmierā, Rīgā, Daugavpil

i ar vienu no visdārgakajiem kurināmajiem - dabasgāzi ir vislētākā!! Pie kam ievērojami lētāka, kā teiksim kā Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs kurinot (vai daļēji) ar vislētāko kurionāmo - šķeldu. Pat Ainažos ar visu viņu siltumsūkni no jūras ir dārgāka par Rīgu u.c.!

Rīgā man dzīvo 2 rada gabali personīgajās mājās, kurina abi ar Junkers gāzes katliem, un par analoģisku platību Rīgas dzīvokli šie par apkuri maksā reizēs mazāk!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: daudzi to karogu tur liai kaimiņi redzeetu cik liels Šams patriôts ir.

uj netirz pašvaldībnieki jau ar to vien nodarojas (laikā,kad neved bomžus pie tevis uz Aparātu)....

karogam ir jākarājas no 9 rītā līdz 9 vakarā un visssssss, pārējais mentus neinteresē

man rīgā reiz nofizģīja karogu

menti (patvaļģības) jau apmēram stundas laikā paspēja uzrakstīt protokolu (lasi 50 ls sodu)....

a sētnieks bija pamanījis, ka karoga nav un piezvanījis uz valsts policiju uz pieteicis zādzību....

izsauca mani uz komisiju par to notikumu un taisījās jau rakstīt "soda kvīti"

es šiem uzprasīju kur viņi bija, kad to drēbi fizģīja?

šie- mēs jau nevaram katru karogu sargāt....

es - a sodus rakstīt variet?

.....

īsāk sakot, ja sētnieks nebūtu mentenē pieteicis un es navarētu operēt ar zajavu, tad iegruzītu paltaku un nepamirkšķinātu actiņu....

a no otras puses- mentenē ir skaidrs, ka tas ir gluhars, bet viņiem nav tiesību atšūt. "simbolika"

līdzīgai huiņai man nācās iziet cauri ar atkritumu konteineru, ko rīgas pilsētas nolīgta institūcija nolika man pie mājas....

menti(zaļie) tik zīmē aktus un protokolus, bet neviens nespēj pateikt ko darīt.....

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Riigaa pa lielam trubas ir savestas kaartiibaa, siltuma zudumi mazaaki, pieņemu ka laukos kur daarga pilseetas apkure, nav iespringuši uz siltuma zudumu novēršanu pa ceļam liidz pateereetaajam. bez tam laukos ir lielaaks procents nemaksaataaju, aiz kam cenšas noplēst (kompensēt) no tiem, kas vēl kaut ko ir spējīgi samaksāt.

gāzes katlam ir opcija- izslēgt vai pagriezt klusāk uz to brīdi, kad neviens nav mājā.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

starp citu - arī savā mežā nemaz tā nedrīkst iet un cirst malku... vajag papīrīti

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti