Stulbākais, ko remontējot esi izdarījis

White_Trash Reģ.: 28.05.2004

Noskatiijos vienaa aarzemju auto forumaa, ka cilveeki labpraat padalaas ar staastiem, ko tiishaam vai netiishaam ir nodariijushi savam auto to remonteejot (vai meegjinot remonteet) pashu speekiem. Staasti ir visaadi... Dazhs atziistas, ka nav atskruuveejis ritenju skruuves/uzgriezhnjus pirms pacelshanas kaa rezultaataa auto atkal "jaarullee" lejaa, cits savukaart atziistas, ka darbinaajis auto, lai to paarvietotu motora eljljas mainjas procesa viduu (respektiivi bez eljljas). Noteikti ir bijushi gadiijumi, kad auto cietis tikai simboliski, bet tikpat labi kaadam auto vareetu buut cietis diezgan pamatiigi. Taa teikt... sky is the limit!

Lai arii pats neesmu ar paaraak plashu auto remonteeshanas pieredzi un vienmeer censhos visu dariit praatiigi un kaartiigi, laikam pats varu iesaakt. Viens no maniem izgaazieniem bija Nissan Primeeras lietoshanas laikaa, kad laikam nebiju pietiekami speeciigi pievilcis ziemas diskiem uzgriezhnjus, kaa rezultaataa braucot radaas diezgan uzkriitoshs troksnis. Pasham nevareeja ienaakt praataa, ka ritenis kljuvis valjiigs, un pieljaavu, ka gultnis kirdikt, un pat servisaa meistars paceela autinju uz paceelaaja, pakustinaaja un secinaaja, ka laikam gultnis pie vainas, bet patiesiibaa tik vien vajadzeeja, cik nonjemt kalpaku un pievilkt skruuves.

Ceru, ka shaads topiks nav bijis un ka noderees kaut vai lai nedaudz pasmietos pashiem par sevi un varbuut arii paliidzees citiem izvairiities no liidziigaam situaacijaam...

 
1 2 3 4 5 6 7 ..12
pinguin Reģ.: 13.11.2004
0 0 Atbildēt

brīvdienās mainījām amortiņus audi cabrio - es no augšas pa amīšiem, saimnieks pa bedri maina aporas uc. Kad viss pabeigts saku lai šis piezvana un pasaka kādas sajūtas ar jaunajām plazām - pēc brīža zvana... es prasu nu kā ir? viņš saka ka ritenis nokritis - šis bija aizmirsis aporai skrūvi ielikt...

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Vissliktākais bija tas, ka iedevu savu A80 remontēt KEMI servisā. Mēnesi pēc piekares remontēšanas un ratu ģeometrijas regulēšanas, sāka klabēt kreisais lodbalts, kuru pats biju pirms pusgada nomainījis. Nedaudz novaikstījos, sakasīju naudu un nopirku citu. Maiņas laikā nācās secināt, ka lodbalstam nav ne vainas, tikai līkrocis, kas ģeometriju regulējis, ēdis nebija, jo abi uzgriežņi atnākuši vaļā.

Tad vēl visādi pigori ar žiguli bijuši. Tie gan nav remontu laikā, bet visādos forsētajos pārbraucienos. Netālu no Kalngales, priežu mežā ir viens smilšains meža celiņš, kurā es trijās dienās trīs reizes norakos. Pirmajā reizē tas bija tīri apvidus nepārzināšanas pēc. Rezultātā nočakarējos trīs stundas, lai mašīnīti no smiltīm izvilktu. No šīs vietas man būtu bijis vajadzējis pabraukt tikai ~200 m tālāk. Nākamajā dienā es tur norakos, jo domāju, ka otrreiz jau nu gan ar mani tas nenotiks. Tagad jau roka bija piesista - izraksšanās prasīja tikai 1,5 stundas. Trešajā reizē es biju pavisam gudrs, jo uz mežu braucu apgreidojies ar vinču. Tāpēc mierīgi braucu smilšainajai vietai cauri - man taču bagāžniekā ir vinča, tāpēc smiltīm jāmūk no manis pa lielu gabalu. Bet tās maitas nemaz nedomāja mani respektēt. Bet vinčā ir spēks. 5 min. ritmiskas roku kustības, un ciets pamats zem riteņiem.

Lielāka šaize bija vienreiz Limbažu rajonā, kaut kur Lēdurgas pusē. Tur agrā pavasarī nogrimu uz maza, dubļaina lauku celiņa. Tuvākais koks, pret, kuru varētu vinču atsaitēt atradās ~100 m attālumā, bet man striķi tikai 30 m gari. Taču beigās jau viss bija laimīgi. Procesā tika iesaistīts viens garām ejošs jaunēklis un jaunkundze, kā arī divi baltalkšņi, kurus nācās nocirst, lai būtu, ko zem ratiem palikt. Ņemot kopā divu siržu spēku, 25 gadīga VAZ 2101 motora jaudu, mātes piesaukšanu manā izpildījumā un nedaudz stingrāku ziemāju lauku, cietzeme tika sasniegta pēc ~ 3 stundu pūliņiem. Noķēpājušies gan toreiz visi bijām līdz ausīm.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Man pagaidām stulbākais - mainot izpūtēju nolauzt abas skrūves pie gredzeniem - nākamā dienas daļa pagāja, cenšoties tās skrūves izurbt ārā.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

2 Juha

ja tas smilsainais celinsh bija uz Riigas pusi, un vienaa briidii paartapa par stigu, kura ved kalnaa, tad man jaajautaa, kaapeec Tu nebrauci nedaudz pa labi

Iisteniibaa pa to stigu mees ar zapariem un mociem tikai taa vizinaajaamies

Ksneps Reģ.: 01.08.2004
0 0 Atbildēt

Izjaucu visu aizdedzes atslēgu... Pārbaudīju visus svečvadus, sadali utt... nevarēju atrast kur palikusi dzirkstele. Vnk. Nevaru iedarbināt auto. Īsi sakot, nočakarējos konkrēti. Tās pašas dienas vakarā piebrauca klāt draugs un saka, lai ieleju degvielu. Tā arī bija tā vaina. Netur meklēju vainu.

Opelim noslīpēju krāsu/rūsas vietas līdz metālam un tad bija plānots viņu nopiķēt, lai nerusē. Darbu darīju cik labi vien prazdams. To sū_da piķi arī uzkarsēju utt. Rezultātā mans žopels sāka rūsēt vēl vairāk. Pa visām malām no piķa nāca ārā rūsa. Tā nu gan nebija laba doma.

Smart7 Reģ.: 16.11.2005
1 0 Atbildēt

Es reiz velkot skrūves nolaidu zobu un piedirsu bikses.

Smart7 Reģ.: 16.11.2005
0 0 Atbildēt

Jo mojo banu noķēru! A bikses ta bija pie dir stas.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 1 Atbildēt

Kolēģe savu Golfu remontēja kaktu servisā.... pa lēto remontēja izpūtēju....

Pēc pāris mēnēšiem gatavojoties TA konstatējam kā tas "meistars" zāģējot izpūtēja stiprinājumu nejauši pārgrieza aizmugureja riteņa bremzes sistēmas trubiņu..... lai ārā netecētu šķidrums - šīs brutāli ar āmuru to trubiņu saplacināja un ar mierīgo sirds neko nesakot mašīnu atdeva.....

Pie tam visu to operāciju tik mierīgi veica kā netāli stavoša mašīnas īpašniece neko aizdomīgu nepamanija.....

Pēc mašīnas sataisīšanas priekš TA, kolēģe vel ilgi nevarēja pierast pie tā, ka mašīna nez kapēc parasti par kādiem 40-50 metriem ātrāk spēja apstāties nekā parasti .....

Ksneps Reģ.: 01.08.2004
0 0 Atbildēt

Pazīstams stāstīja. Precīzi gan es nezinu notikumu gaitu, bet ideja bija šāda:

- puiši izdomājuši, ka sniegam virsū uzlies degvielu un aizdedzinās. Domāts darīts. Rezultāts: sniegs sāka kust un degviela pa virsu peļķei sāk tecēt uz leju - taisnā virzienā uz garāžu... CIk atceros džekiem ugunsdzēšamā aparāta nebija. Esot dzēsuši ar kājām un visas botas nosvilinājuši. Kaut kā tā...

George Reģ.: 06.02.2003
0 0 Atbildēt

gadus 10 atpakaļ VW jettai bija sabojājies drosības jostās spriegošanas mehānisms, vispirms mēģināju uzlikt aizmugurējo, kad nezināma iemesla pēc tas neizdevās (bija nedaudz savādāks), domāju izjaukt. Atskrūvējot vienu pusi tam ievilkšanas mehānismam neko aizdomīgu nepamanīju, bija kaut kāda lodīte un vairāk nekā.

tad atskrūvēju otras puses vāciņu- KURŠ lika man to darīt??? Izrādās, ka tur bija uztīta atspere- kādus metrus 5 gara, kura ar elegantu vēzienu, skaisti čaukstot aizlidoja (labi ka ne acī)- protams satīt viņu atpakļa neizdevās.

krupiss Reģ.: 22.08.2006
0 0 Atbildēt

sen sen pa pirmo algu stroikaa nopirku savu pirmo shrotmobili baltu audi80 ar daudz dazaadiem izruuseejusiem caurumiem.

ta nu vajadzeeja savu autinju pa skolnieka budzetu uzkiileet.

tanu ar makroflex putaam aizpuutu caurumus,virsuu spahtele,nosliipeeju, un ar kraasas baloninju paari...

naakamais pirceejs i nemaz nevareeja iedomaaties,ka masiinai caurumi ar makroflex sapuusti...

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Man raksturīgi darbus padarīt pamatīgi un līdz galam.. tādā ceļā ne viena vien skrūve aplauzta - mopēdu ērā cilindru dabūju 3x ņemt nost, jo katreiz kādu skrūvi nolauzu; sāpīgāk bija, kad Pannai kloķenes galu nolauzu.. kopš tiem laikiem esmu daudz mācījies, taču pa laikam vēl arvien gadās spēku nevietā pielietot.

Viens rada gabals vēl padomju laikā dabūja mainīt traktoram riteni - pats bija padevies liels un spēcīgs - bet nevar atskrūvēt; nu ko - piemetināja uzgriežņu atslēgai lauzni un grieza vaļā - vienu uzgriezni nolauza, otru nolauza, tad tikai apdomājās, ka griež ne uz to pusi

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Nessen man viens paziņa zvanīja, lai pakonsultētos - auto nevar pielaist un ir aizdomas, ka dēļ kondensāta bākā benzīns ir sasalis - viņš gribēja bāku garažā no bedres ar lodlampu pasildīt... prasīja, vai būs ok!

gina Reģ.: 03.07.2003
0 0 Atbildēt

Dažus gadus atpakaļ ziemas aukstumā izdomāju nodauzīt sniegu, kas sakrājies aiz aizmugurējā riteņa un sadauzīju bamperi. Vēl vienreiz mainot izdegušu gabarītu, salauzu lampu.

tuncis Reģ.: 03.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirms pāris gadiem biju izomājis savam Galantam pats sataisīt durvju atvēršanas mehānismu. No iekšpuses durvis varēja atvērt - no ārpuses nē. Sacīts - darīts! Noņēmu apšuvumu, atradu, kas par vainu, izfunktierēju kā sataisīt un tad... protams, skrūvgriezis iekrita tajās sasodītajās durvīs! Pilnīgi visas durvis jaukt ārā negribējās, turpmākās pusotras stundas pavadīju mēģinot izčakarēt to draņķa skūvgriezi, pamatīgi saskrāpēju rokas, neķellējos melns kā velns... Skrūvgriezi beigās izvilka sieva, kurai vienkārši ir par manām ķepām smalkākas rokas. Visu dienu sačakarējis, jutos lepns, ka esmu baigais masķers un vēl iesipis varenu kapeiku! Pēc mēneša durvis salūza atkal...

Mefistofels Reģ.: 26.02.2003
0 0 Atbildēt

Atcereejos veel. Kaadreiz bija Ford Skorpio ar 2,8 motoru. Kaa nopirku pieleeju pilnu baaku, tikai benziina raadiitaajs nedarbojaas. Peec paris dienaam masiina tipa sapliisa - pats nocakareejos, gan uz servisu aizvilku, veel servisaa nocakareejaas, teica ka viss aizsereejis, vai benziina suuknis beigts. Beigaas atklaajaas, ka baaka tuksa

Izraadiijaas, ka beigts gaisa meriitaajs un taa masiina benzu rija kaadus 25 litrus uz simtu, tapeec ar nevareeju iedomaaties, ka baaka vareetu buut tuksa.

drags Reģ.: 15.10.2003
0 0 Atbildēt

šitādu darbu! pietika taču noņemt tikai galvas!

Sorju Yonas, ne tā izteicos - tiešām galvas.

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

rgcwtxkmt9729w9 rakstīja: Nessen man viens paziņa zvanīja, lai pakonsultētos - auto nevar pielaist un ir aizdomas, ka dēļ kondensāta bākā benzīns ir sasalis - viņš gribēja bāku garažā no bedres ar lodlampu pasildīt... prasīja, vai būs ok!

Un kā tu domā, kas būtu noticis? Lielie sprādzieni notiek tikai filmās un dažreiz "Degpunktā"

No pieredzes varu teikt, ka benzīns uz karsta izplūdes kolektora neko īpašu nedara. Izvārijās/izgaroja kā parasts ūdens. Atļaut piesmēķēt gan es neuzdrošinājos

Kukainis Reģ.: 18.08.2003
0 0 Atbildēt

Vēl "padumjajos" laikos savam mocim parbūvēju elektroinstilāciju no 6v uz 12v. Kad viss bija O.K atlika vien pieskrūvēt gaisa šahtai vāku, bet kā par nelaimi viens no uzgriežniem iekrita šahtā. Nu vērību protams nepievēsu, ņēmu jaunu uzgriezni un viss notikās.

Pēc nobrauktiem aptuveni 900 km, no kuriem 700km tika velīti brālīgajām republikām Igaunijai un Krievijai, braucot uz pilnu klapi par sevi atgādināja "aizmirstais" uzgrieznis. Rezultāts - labais virzulis lupatās, cilindrs neatjaunojami saskrāpēts, pirksts saliekts, adatu gultņa atliekas vēlāk izbēru no kartera un plus vēl moča transportēšna aptuveni 50 km.

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Fridrihs rakstīja:

rgcwtxkmt9729w9 rakstīja: Nessen man viens paziņa zvanīja, lai pakonsultētos - auto nevar pielaist un ir aizdomas, ka dēļ kondensāta bākā benzīns ir sasalis - viņš gribēja bāku garažā no bedres ar lodlampu pasildīt... prasīja, vai būs ok!

Un kā tu domā, kas būtu noticis? Lielie sprādzieni notiek tikai filmās un dažreiz "Degpunktā"

No pieredzes varu teikt, ka benzīns uz karsta izplūdes kolektora neko īpašu nedara. Izvārijās/izgaroja kā parasts ūdens. Atļaut piesmēķēt gan es neuzdrošinājos

Nu, nu... es tomēr nemēģinātu karsēt bāku, kurā ir kaut nedaudz degvielas. Lodlampa, protams, nav metināmais aparāts, taču vienā brīdī benzīna tvaiku un gaisa attiecība sasniegs kritisko.

opelis Reģ.: 03.10.2005
0 0 Atbildēt

Juku laikos, kad bija problēmas ar bendžu, mans korišs no armijniekiem nopirka veselu benzovozu un to šķidrumu salēja pa 200 litru mucām un nolika malkas šķūnītī. Aizbraucu pie šā ciemos ar savu žiku, šis saka- bendžu varot man kādus simt litrus iedot. OK, piekraujam manu žiku ar plastmasas mučelēm , lejam no 200 l mucas spainī un no tā - mucā, kas žikam bažniekā. Lejot kādu piekto spaini redzu, ka no mucas uz spaini (plastmasas) pārlec statiskās strāvas dzirkstele un bendža aizdegās gan spainī, gan mucā. Liekot spaini zemē ,trāpu ar to uz malkas pagales, un spainis apgāžas, degošs benzīns tek uz pārējām mucām. Metrus 50 attālumā, pie kūts stāv vanna ar lietus ūdeni govs dzirdināšanai. Visu to ūdeni ar cauru lejkannu sanesu un salēju uz degošā šķūnīša ātrumā , kas , ja tiktu piefiksēts, būtu vismaz psrs rekords. Nodzēsām.... Vislabāk mums patika pārsteigtā govs seja, kad tā pēc īsa brīža ieradās no ganībām un konstatēja, ka ūdeņa ta nav. Pēc tam kādu nedēļu smirdēju pēc svilinātas cūkas, spalvas pat no padusēm bija izdegušas...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

O atc ereejos es ar no "deficiita" laikiem liidz nemanjai veiksmiigu staastu.

Medzaam mees ar glabat benzju muchelees, bet nu parasti vairaak par 200l garazhaa netureejaam ( citas bija laukos svaiga gaissaa un peec iespeejas prom no dazjaadaam buuveem - maajaam utml.). Kaut kaa bija sanaacis ka tad laikam 200l mucas kaut kur citur bijaam iegruuduushi, un naacaas ieliet 50l mazaaja muchelee. Piedevaam veel nezinu kaa tas naacas bet taa muchele tika iebaazta pagrabaa ( kura starp citu meedz visu cauru gadu tureeties kaut kaads uudens liimenis).

Vienaa reizee abi ar faachuku gaajam uz garazhu kaut ko no taa pagraba njemt. Tipa jaaizdzen mashina ( zem tas bedre un arii ieeja pagrabaa) un jaanolasa deeliishi ar ko taa bedre nosegta tiek.

Tad jaapanjem augshaa jaasariktee "perenoska" un jaalien pagrabaa. NU aizlienam uz to pagrabu secinam, ka uudens taa kaa pa daudz, jaaizsmelj, saciits dariits. Bet nu visu laiku taada reibiiga smaka, nu taa ka iztureet nevar. Saakam luureet kas pa shtelli, - %^&%^ 50 l mucinjaa vairs tikai kaads spainis benzjas palicis, a paareejais vienmeriigi pa uudens klajumu sadaliijies un leena garaa tvaiko nost. JOP, kaa mees priecaajaamies ka nesmeekjeejam, un ka pagrabaa nav ievilkta elektriiba. Vieniigie suu vareeja sanaakt, ja netiishaam buutu lampinju sasitushi. Tad i vairs dzeeshana nepaliidzeetu. Karoch izsmeelaam mees beigaas to pagrabu un uudeni izdevaas pusliidz atdaliit( kur to benzju peec tam grudaam nav vairs ne jausmas - mosh lodlampaas). Galvas gan bija dullas liidz nejeedziibaai.

No taa laika gan taa arii nespeeju saprast no kaa tiem toksikomaaniem tas kaifs tur rodas - no galvas ssapeem kas pavada shitaadas izklaides !?!?!?!?

LABINAIS Reģ.: 22.07.2004
0 0 Atbildēt

ziemaa kimereejos ar vecu Nissas Suni. gredzenus un ko tur veel mainijaam. vopshem aukstums bij nezheeliigs ap -18 -20 graadiem. ik peec pusstundas gaajaam sildiities. vopshem traki vis bij salikts vajadzeeja karteri pieskruuveet kuram visas skruuves staaveeja 2 dienas skjuuniitii. aukstas kaa ledus bet po gribeejaas aatraak to verkji dabuutuz kaajaam, itkaa jau pabriidinaaja nepaarvelc skruuves bet beigaas karteris tikai uz 3 skruuveem tureejaas jo paareejaas nolauzu. un speeka tur nevajadzeeja daudz peectam autinsh veel 2 dienas nomeetaajaas nelietots

Ksneps Reģ.: 01.08.2004
0 0 Atbildēt

opelis - nesaprotu kā jūs ar ūdeni nodzēsāt ar degvielu aplietu palku... Storijs nevājais...

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Bērnībā skrūvējos ap ričuku un biju aizmirsis pievilkt priekšējo ratu. Kad testdraiva laikā vajadzēja izbraukt cauri dubļu peļķei, priekšējais rats palika dubļos, dakša iedūrās zemē un pats uz mutes dubļos.

______________

Kolēģa stāsts, kurš agrāk servisā strādāja.

Likuši kopā mašīnu. Palicis pielikt tikai lūku, kas skrūvējās ar 4 skrūvēm, no kurām 2 garākas un 2 īsākas. Vēls vakars, nogurums, bet lūku pielikuši. Otrā rītā atnāk klients pēc mašīnas, viss kārtībā un jau gatavojas braukt prom, kad prasa "kas tas tāds?" un rāda uz jumtu. Izrādās, ka sajaukuši skrūves vietām un garās izskrūvējušās cauri jumtam. Tā nu nācies par saviem līdzekļiem špaktelēt un krāsot jumtu.

1 2 3 4 5 6 7 ..12
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti