RPP CP soda par iepirkšanos RIMI

matadors Reģ.: 25.06.2003

Situācija sekojoša - meitene stāstīja, ka šodien RPP CP esot līmējuši plāksterus mašīnām, kas novietotas pie RIMI Ganību dambī. Tur it kā esot zīme, kas atļauj novietot auto uz 3h, un tiem, kam logā nebija novietota lapiņa, kurā norādīts automašīnas novietošanas laiks (kam, saprotams jābūt < 3h no RPP CP ierašanās brīža) salīmēja plāksterus. Mans jautājums - cik zinu, publiskajās tiesībās dominē visur piesauktā "nevainīguma prezumcija". Tobiš varas iestāžu uzdevums ir pierādīt, ka esmu izdarījis pārkāpumu - manā skatījumā tas nozīmē to, ka ir nepieciešami objektīvi pierādījumi, piem., lai stāv un 3 stundas filmē novietoto mašīnu ar hronometru rokās, tas būs pierādījums, ka atļautais laiks ir pārsniegts. Bet šajā gadījumā sanāk pilnīgi otrādi - tiek uzlikts sods, un īpašniekam, kurš nav ielicis lapiņu, pēc tam ir jāpierāda ar lieciniekiem un citiem faktiem, ka viņš atradās mazāk kā 3h. Domāju, to easy varētu, jo pie RIMI ir kameras.

Jautājums - vai kāds gudrais var pateikt, kuros Ceļu satiksmes likuma, CSN, Rīgas domes saistošo noteikumu, APK punktos/pantos ir noteikts, ka ja ir zīme stāvēšana atļauta ar papildzīmi stāvēšanas ilgums, tad mašīnā redzamā vietā jabūt novietotai lapiņai ar automašīnas novietošanas laiku??? Vai līdzīgu punktu no kura izriet RPP CP tiesības šādā veidā sodīt???

P.s. varbūt tur uzrakstīts arī, kādā krāsā jābūt lapiņai un kādā formātā (min A4, A5, A6, u.c.), vai var rakstīt ar pildspalvu, zīmuli, flomāsteru, vaska krītiņiem, vai jānodormē ar datoru un jāparaksta pašrocīgi, u.tml. detaļas, kas būtu ļoti svarīgas CSN korektai izpildei.

 
1 2 3
Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Valdemāra Rimi 2h uzlikts.

elektro Reģ.: 16.03.2002
0 0 Atbildēt

nu ja, voldimoora rimčiks mazāks ar

bet kur rakstīts, ka nevar ilgāk - nu atkal sākas.. visi kopā: sēdies, divi, latvieti, izlocīgais...

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

elektro rakstīja: nu ja, voldimoora rimčiks mazāks ar

bet kur rakstīts, ka nevar ilgāk - nu atkal sākas.. visi kopā: sēdies, divi, latvieti, izlocīgais...

Kā kur? Uz papilzīmes, kurā rakstīts, ka stāvvieta 2 h.

Tātad, ja stāvi ilgāk par 2 h, tad esi izdarījis administratīvo pārkāpumu, kas izpaužas kā stāvēšanas noteikumu pārkāpšana.

sh00s Reģ.: 18.08.2004
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

elektro rakstīja: nu ja, voldimoora rimčiks mazāks ar

bet kur rakstīts, ka nevar ilgāk - nu atkal sākas.. visi kopā: sēdies, divi, latvieti, izlocīgais...

Kā kur? Uz papilzīmes, kurā rakstīts, ka stāvvieta 2 h.

Tātad, ja stāvi ilgāk par 2 h, tad esi izdarījis administratīvo pārkāpumu, kas izpaužas kā stāvēšanas noteikumu pārkāpšana.

Kaa jau citeets:

307.17. 833.papildzīme “Stāvēšanas ilgums”. Šo papildzīmi lieto kopā ar 532.zīmi. Vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā;

Nekur nav noteikts, vai tas ir maksimaalais ilgums, vai minimaalais, vai tieshi 3 stundas tev tur ir jaastaav. Tad jau tik pat labi var sodiit par to, ka aizbrauc peec 15 min - ziime nav ieveerota. Taa kaa manupraat vieniigais, ko shii zime nosaka, ir tas, ka jaaizliek papiiriitis. Paareejam nav tiesiska seguma.

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

paskaidrojums 833.zīmei ir "307.17. 833.papildzīme “Stāvēšanas ilgums”. Šo papildzīmi lieto kopā ar 532.zīmi. Vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā;"

papildzīmju vispārējs raksturojums tiek dots šāds "307. Papildzīmes tiek lietotas kopā ar citām zīmēm un precizē vai ierobežo attiecīgo zīmju darbību".

ja ņemam vārdu "precizē", tad stāvēšanas ilgums=3h

ja ņemam vārdu "ierobežo", tad stāvēšana ilgums

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

mazāks vai vienāds ar 3h

Dauzonis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

Nupat jau atkal pie bijušā Citymarketa līmēja plāksterīšus.

krisus Reģ.: 15.04.2004
0 0 Atbildēt

vajadzeetu shitaadu logaa ielikt

www.kakao.lv/...

elektro Reģ.: 16.03.2002
0 0 Atbildēt

man šķiet, ka mēs varētu šeitan itin mierīgi izvērst diskusiju par absolūti visām ceļa zīmēm.

nu, piemēram. 323. ceļa zīme, visiem ļoti pazīstama. balts bumbulis ar sarkanu malu un melniem cipariem, tas pats, par ko rakstīju iepriekš.

nu tad, sākam diskusiju:

ko nozīmē maksimālā? Maksimālā šodien, vai maksimālā rītdien? Te jau nav noteikts, ka šī zīme darbojas cauru nedēļu. Tikai rakstīts "maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums". Nu tālāk.

Vārds "braukšana" - var braukt ar muti, var braukt pa diegu, var braucināt raķeti, utt. Tātad - nekorekts termins. Vai braukt nozīmē arī atpakaļgaitā? Ja es braucu atpakaļgaitā 3 stundas uz 120 km/h, tad es iekrāju lielu bonusu, jo teorētiski jau sanāk, ka es braucu mīnusā, tātad uzkrāju tādu kā ātruma rezervi braukšanai uz priekšu. Protams, es varētu nofilmēt, kā es braucu atpakaļgaitā ar savu mobi-šmifi-foto-video ierīci, lai to varētu precīzi atspoguļot, lai nesanāk, ka esmu pārsniedzis savu ātruma bonusa kvotu.

Nu šādas un līdzīgas domas nāk galvā, skatoties uz šo zīmi ceļa maļā...

Bet godīgi runājot, vai neapnīk, latvieti, izlocīgais, izdomāt sviestu? Pārkāpi noteikumus, noziedzies. Maksā vai saņem cita veida sodu. Cita lieta, ka paši pārkāpumu kontrolētāji absolūti latviskā garā nerāda absolūti nekādu priekšzīmi, kā tad īsti vajadzētu uzvesties - bet nu man jau šķiet, ka pat šajā lunīgajā nozarē sāk kaut kas uzlaboties.

Bumbarashs Reģ.: 21.10.2004
0 0 Atbildēt

Dauzonis (2007-04-03 14:56) rakstīja: Nupat jau atkal pie bijušā Citymarketa līmēja plāksterīšus.

šorīt minētajā vietā noparkoti aizdomīgi maz auto

Dauzonis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

Par šorītu vēl nezinu, neredzēju. Bet vakardien stojanka arī bija patukša, savukārt uz ielas autiņu ka biezs gar abām malām.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Dauzonis rakstīja: Par šorītu vēl nezinu, neredzēju. Bet vakardien stojanka arī bija patukša, savukārt uz ielas autiņu ka biezs gar abām malām.

Šito es arī vakar ievēroju Bet kaut kur jau tās mašīnas jāatstāj...

kuka Reģ.: 19.05.2003
0 0 Atbildēt

Nolaapiits ! Ja bijusham CITYMARKET kjersies klaat tad man ir suudi jo taa ju tanii rajonaa ir nezheliigas prob;eemas atrast staavvietu

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja: Nolaapiits ! Ja bijusham CITYMARKET kjersies klaat tad man ir suudi jo taa ju tanii rajonaa ir nezheliigas prob;eemas atrast staavvietu

Par to jau arī stāsts

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja: Nolaapiits ! Ja bijusham CITYMARKET kjersies klaat tad man ir suudi jo taa ju tanii rajonaa ir nezheliigas prob;eemas atrast staavvietu

Ganību dambis visā garumā neder? Vai īsti vīri ielas malā neparkojas?

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

kuka rakstīja: Nolaapiits ! Ja bijusham CITYMARKET kjersies klaat tad man ir suudi jo taa ju tanii rajonaa ir nezheliigas prob;eemas atrast staavvietu

Ganību dambis visā garumā neder? Vai īsti vīri ielas malā neparkojas?

vo, vo saliek uz pirmās joslas savus dranduļetus! ka mašīnam nav kur izbraukt, bezmaksas stāvietu atraduši, bitītatos

1mho Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Bērnišķīgas "otmazkas", ka "laiks ir bijis saulains" neies cauri. Ir tādā lieta, ka likumu tulko nevien gramatiski, bet arī loģiski un ar citām speciālām metodēm. Un ikvienam garīgi veselam cilvēkam, arī augstākstāvošam priekšniekam vai tiesnesim, būs skaidrs, ka likumē (noteikumos) runāts par attīcīgās laika zonas stundām un minūtēm, nevis klimatu. Viens no komentētājiem atsaucās uz paziņu juristu, kurš ieteica tēlot idiņu, tipa, "laiciņš bija fooooršs". Nekā personīga, taču tas Tavs "jurists" ir visprastākais diletants un nejēga.

P.S. Laikā, kad vēl biju tiesnesis, neko citu kā aizkaitīnājumu pēc šadu profānisku pseidojuristu murgu izteikuma nejutu...

KasparsF Reģ.: 16.08.2001
0 0 Atbildēt

Vot idiotu bars savācies, vienam nav lapiņa mašīnā otram saulains trešam vēl kautkas. Noteikumi ir lai viņus ievērotu!!!

vajadzētu likumā paredzēt iespēju šitādiem auniem topiku cepējiem un citiem kas nezin noteikumus un ar to plātās, atņem tiesības vai vismaz nosūtīt maksas kursos!

niekalbis Reģ.: 04.11.2002
0 0 Atbildēt

No otras puses, likumus pārzinošam cilvēkam ir visnotaļ 'baudāmi' meklēt tajos caurumus un tos veixmīgi izmantot.

Negribu pārāk lielīties, bet trīs reizes esmu dabūjis plāxteri tur, kur ir t.s. 'atļautā aizliegšana'- zīmes vai krāsojumi pretrunīgi. Trīs dažādās vietās, visas Rīgā. Un auto tur novietoju apzināti. Inspektora lēmumu jau nākošā augstākā instance atcēla divos gadījumos, vienā- nākošā instance.

Attiecīgi, ja ir iespējas izmantot kādu likuma nepilnību, kāpēc to nedarīt? Barot Rīgas autostāvvietas, lai, piemēram, brīvostas padomes 'locekļi' saņemtu 60kLs gadā par nekā nedarīšanu? Nea.

sasha Reģ.: 17.12.2002
0 0 Atbildēt

1mho rakstīja: Bērnišķīgas "otmazkas", ka "laiks ir bijis saulains" neies cauri. Ir tādā lieta, ka likumu tulko nevien gramatiski, bet arī loģiski un ar citām speciālām metodēm. Un ikvienam garīgi veselam cilvēkam, arī augstākstāvošam priekšniekam vai tiesnesim, būs skaidrs, ka likumē (noteikumos) runāts par attīcīgās laika zonas stundām un minūtēm, nevis klimatu. Viens no komentētājiem atsaucās uz paziņu juristu, kurš ieteica tēlot idiņu, tipa, "laiciņš bija fooooršs". Nekā personīga, taču tas Tavs "jurists" ir visprastākais diletants un nejēga.

P.S. Laikā, kad vēl biju tiesnesis, neko citu kā aizkaitīnājumu pēc šadu profānisku pseidojuristu murgu izteikuma nejutu...

kā ex-tiesnesis traktēs formulējumu "...pirms 20min"? Tas ir gan pulksteņa laiks, gan pietiekoši precīzi pateikts "kad".

Manuprāt šis noteikumu punkts ir uzrakstīts ar "caurumiem".

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

Tulīt kāds pseidojurists izdomās, ka viņa auto nevis stāv stāvēšanas aizlieguma zīmes darbības zonā, bet gan viņa auto guļ uz ielas. Un par auto gulēšanu uz ielas CSN nav nekas teikts, tātad sodīt nedrīkst.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti