Dižķibele,politika utt

Dzēsts lietotājs Reģ.: 26.04.2024

kaksi arī var?

 
uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nu tad tur vienkārši īpašnieks ir lohs.

Nu visticamāk tā ir A/S. Tātad īpašnieks diez vai ir viens indivīds, bet Valde točna ir lohi – atbalstīts…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Deksi – tev ar būtu tā kā laiks mainīt orientāciju no marsiešiem uz kautko sakarīgāku…

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Dibināsi tramvaju nīdēju partiju?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: Dibināsi tramvaju nīdēju partiju?

Nē…

Man škrobe ka tatupedi manu balsi par zemu novērtējuši – tikai 50 kapeikas un pat tikai tad ja partija pārkāps pāri 2%…

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

Kaksis rakstīja: Bet nu tas dienesta auto nodoklis ir vienkārši smieklīgs.

Šajā sfērā valsts drīkst regulēt tikai nodokļu maksātāju naudas izmantošanu, bet nedrīkst iejaukties privātajā sfērā. Privātās sfēras princips ir pavisam atšķirīgs. Uzņēmējs - darba devējs ir tiesīgs pēc saviem uzskatiem piešķirt vai atņemt darbiniekam privilēģijas, bet valsts nevar regulēt šīs privātās attiecības. Valsts var regulēt tikai to automašīnu izmatošanu kuri pirkti par kopējo naudu.

Cik var šito dzīt? Uzņēmējs nav nekāds karalis savā karaļvalstī, tam tāpat ir jāmaksā nodokļi un, ja izdomā čakarēt valsti nemaksājot nodokļus par darbinieka privāto auto (nosaucot to par "privilēģiju"), tad es ar visām četrām atbalstu jaunos nodokļus un VID centienus tos iekasēt! Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Cik var šito dzīt? Uzņēmējs nav nekāds karalis savā karaļvalstī, tam tāpat ir jāmaksā nodokļi un, ja izdomā čakarēt valsti nemaksājot nodokļus par darbinieka privāto auto (nosaucot to par "privilēģiju"),

Tātad tu arī čakarē valsti – vecmāmiņas ievārījums, adītās zeķes, dāvana no drauga – tas viss ir personīgais labums, privilēģija… citiem viss jāpērk rimčikā vai maximā samaksājot par to nodokļus – loģiski ka noziedzinieks…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Izmazgāji mājās grīdu – tātad strādāji – ārpus pamatdarba laika – tātad virsstundas – guvi personīgo labumu, jo citi algo hausklīnerus – ar ko tad tu esi priviliģētāks par viņiem kas samaksā nodokļus?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Aizbrauci uz mežu sēņot – personīgā labuma gūšana megaformā – no valsts meža paņēmi valsts īpašumu – marš makšāt VIDam 26% – zini cik maksā kilograms sēņu? Valsts šādā veidā neieņem kāpostu ar tādām nullēm – jo reāli jau tu paņem valsts īpašumu…

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod). Tas ir gadījumā, ja tu par gūto labumu maksā no algas, par kuru šie nodokļi tiek maksāti un, iepērkoties nomaksā arī pvn. Ja to visu apmaksā darbadevējs kā "privilēģiju", tad visi citi biedri tautieši tiek piešņāpri par 1,24x lielāku summu nekā tu gūsti labumu sev.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod).

Bet tad jau tu esi altruists, nu vai mecenāts vismaz – ja piemaksā 24 latus no savas kabatas…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sakurināji ugunskuru no Valsts mežā salasītiem zariem – guvi labumu sev – siltums kā ne kā – stiept uz VID kāpostu par siltumu – tak reāli izmatoji valsts īpašumu sava personīgā labuma gūšanai…

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Aizbrauci uz mežu sēņot – personīgā labuma gūšana megaformā – no valsts meža paņēmi valsts īpašumu – marš makšāt VIDam 26% – zini cik maksā kilograms sēņu? Valsts šādā veidā neieņem kāpostu ar tādām nullēm – jo reāli jau tu paņem valsts īpašumu…

Principā jā, bet tikai par tik daudz, cik tu uz to nopelni- ja salasītās sēnes/ogas pārdodi, tad no gūtās peļņas atskaiti 26%, bet te vēl jāierēķina izmaksas - brauciens uz mežu, sevis algošana (par ko arī pašnodarbinātam bija 15% jānomaksā) utt. Var veikt smalkus aprēķinus, bet pieļauju, ka tas nav racionāli, un valstij varētu intresēt tikai daļa no naudas, ko gūst pārdodot dabas veltes uz tirgus. Pašpatēriņam varētu nodokļus nepiemērot.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Sakurināji ugunskuru no Valsts mežā salasītiem zariem – guvi labumu sev – siltums kā ne kā – stiept uz VID kāpostu par siltumu – tak reāli izmatoji valsts īpašumu sava personīgā labuma gūšanai…

Tā jau ir valsts īpašuma bojāšana/zagšana, nerunājot par nenomaksāto pvn par malku!

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Galu galā – pārgulēji ar sievieti izmantojot prezervatīvu – zini kādu robu tu ietrieci valsts budžetā neradot nākamo nodokļu maksātāju – guvi tikai labumu sev – baudu. Citi nevar atļauties prezīšus – tātad privilēģija – guvi personīgo labumu – baudu – maxā VIDam 26% – teiksim no 1000 latiem. Nē nu es zinu ka bauda nav novērtējama naudā tāpēc apstāsimies pie simboliskas summas viens tūkstotis. Iedomājies kā celtos valsts labklājības līmenis…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Principā jā, bet tikai par tik daudz, cik tu uz to nopelni- ja salasītās sēnes/ogas pārdodi, tad no gūtās peļņas atskaiti 26%

Brauciena laikā uz mājām ar privātuzņēmēja auto arī kautko nopelna?

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod).

Bet tad jau tu esi altruists, nu vai mecenāts vismaz – ja piemaksā 24 latus no savas kabatas…

Tu laikam nesaprati - kopumā tiek samaksāti Ls 224, no kuriem tu gūsti labumu Ls 100 vērtībā (tīrā maksa par preci, ja vien tā nav akcīzes prece- tad vēl mazāk), pārējie Ls 124 aiziet pa augstākminētiem nodokļiem.

Un tas nav altruisms, bet Latvijas likumdošanas ievērošana.

Uupi, tu mežā dzīvo vai? Tad tevi var saprast - palasi sēnes, pakur žagarus, nodokļus nemaksā, bet tad tev nepienākas arī nekas no valsts nodrošinātā, tad tik turpini dzīvot mežā un nebāz degunu laukā. Starp citu, kā tiki pie interneta mežā? Pret salasītajām sēnēm iemainīji?

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Galu galā – pārgulēji ar sievieti izmantojot prezervatīvu – zini kādu robu tu ietrieci valsts budžetā neradot nākamo nodokļu maksātāju – guvi tikai labumu sev – baudu. Citi nevar atļauties prezīšus – tātad privilēģija – guvi personīgo labumu – baudu – maxā VIDam 26% – teiksim no 1000 latiem. Nē nu es zinu ka bauda nav novērtējama naudā tāpēc apstāsimies pie simboliskas summas viens tūkstotis. Iedomājies kā celtos valsts labklājības līmenis…

uupi, uupi, kāpēc nesaucies uzreiz par cirvi? Nu bezjēdzīgi tev kaut ko skaidrot.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod). Tas ir gadījumā, ja tu par gūto labumu maksā no algas, par kuru šie nodokļi tiek maksāti un, iepērkoties nomaksā arī pvn. Ja to visu apmaksā darbadevējs kā "privilēģiju", tad visi citi biedri tautieši tiek piešņāpri par 1,24x lielāku summu nekā tu gūsti labumu sev.

PVN algai????

Vai IIN un Soc precei????

Es runāju par to, ka lai gūtu labumu sev 100 Ls vērtībā, par to maksājot no officiāli nopelnītās algas, paralēli nodokļos (darbadevējs, ņēmējs un pircējs) kopā ieskaita šos Ls 124.

Pieleca???

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: nu jā, vakar bija mazā piektdiena....

Arī tu cirvis?

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod). Tas ir gadījumā, ja tu par gūto labumu maksā no algas, par kuru šie nodokļi tiek maksāti un, iepērkoties nomaksā arī pvn. Ja to visu apmaksā darbadevējs kā "privilēģiju", tad visi citi biedri tautieši tiek piešņāpri par 1,24x lielāku summu nekā tu gūsti labumu sev.

PVN algai????

Vai IIN un Soc precei????

Es runāju par to, ka lai gūtu labumu sev 100 Ls vērtībā, par to maksājot no officiāli nopelnītās algas, paralēli nodokļos (darbadevējs, ņēmējs un pircējs) kopā ieskaita šos Ls 124.

Pieleca???

Kāds sakars algai ar PVN? Tu no algas maksā PVN?

Tiem, kas tankā mēģināšu paskaidrot vēlreiz:

Ja auto ir uz SIAs un izmaksā darbadevējam Ls 100 (mēnesī, nedēļā, piemēram), tad gadījumā, kad tādu pašu labumu (auto Ls 100 vērtībā) vēlas iegūt privātpersona no savas algas, tad tas darbadevējam izmaksā Ls 224, kas veidojas no Ls 100 + Ls 21 (kā pvn) = Ls 121 (kā algas daļa privātajam "uz rokas"), par kuru samaksā vēl Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc nod. No šejienes arī šī starpība Ls 124, kas nenonāk nodokļos.

Ja vēl jautājumi, izlasi 2x. Vai 4x.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Tu laikam nesaprati - kopumā tiek samaksāti Ls 224, no kuriem tu gūsti labumu Ls 100 vērtībā (tīrā maksa par preci, ja vien tā nav akcīzes prece- tad vēl mazāk), pārējie Ls 124 aiziet pa augstākminētiem nodokļiem.

Pļē kas tas part sviestu????

Ja tu saņem 224 latus tad tu viņus saņem un gūsti labumu par 224 latiem no kuriem tad arī maxā visas nodevas…

Ja tu iegūsti 100 latus labuma tan no tā labuma arī maxā…

Nevis kautkāda virtuālā matemātika…

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod). Tas ir gadījumā, ja tu par gūto labumu maksā no algas, par kuru šie nodokļi tiek maksāti un, iepērkoties nomaksā arī pvn. Ja to visu apmaksā darbadevējs kā "privilēģiju", tad visi citi biedri tautieši tiek piešņāpri par 1,24x lielāku summu nekā tu gūsti labumu sev.

PVN algai????

Vai IIN un Soc precei????

Es runāju par to, ka lai gūtu labumu sev 100 Ls vērtībā, par to maksājot no officiāli nopelnītās algas, paralēli nodokļos (darbadevējs, ņēmējs un pircējs) kopā ieskaita šos Ls 124.

Pieleca???

Kāds sakars algai ar PVN? Tu no algas maksā PVN?

Tiem, kas tankā mēģināšu paskaidrot vēlreiz:

Ja auto ir uz SIAs un izmaksā darbadevējam Ls 100 (mēnesī, nedēļā, piemēram), tad gadījumā, kad tādu pašu labumu (auto Ls 100 vērtībā) vēlas iegūt privātpersona no savas algas, tad tas darbadevējam izmaksā Ls 224, kas veidojas no Ls 100 + Ls 21 (kā pvn) = Ls 121 (kā algas daļa privātajam "uz rokas"), par kuru samaksā vēl Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc nod. No šejienes arī šī starpība Ls 124, kas nenonāk nodokļos.

Ja vēl jautājumi, izlasi 2x. Vai 4x.

Izlasīju trīs reizes, vienalga nesapratu šito murgu.

Pričom tur PVN? Un darba (juridiskas personas) autiņam...

Sanāk ka darba devējs nopērk auto par 100 Ls, bet ja es gribu to auto nopirkt, tad darba devējam tas izmaksā 224Ls?

jei bogu, murgs, murgs un vēlreiz murgs

Viņš ir gudrs cirvis.....

man nekādi nav skaidrs jēdziens "personīgais labums" Un pēc kadas megaformulas ir izrekinati sitie personīgie labumi. Kā var jauna ar vairak ekstram bet mazauto (GETZ, MERIVA utt), stūrētājs gūt mazaku labumu, neka piemeram 10< gadīga autosa ar motoru >2,5 l, bet bez vai mazak ekstram braucējs. Kads sakars vispār ir personīgajam labumam ar motora tilpumu.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod).

Bet tad jau tu esi altruists, nu vai mecenāts vismaz – ja piemaksā 24 latus no savas kabatas…

precīzāk ir tā..... darba devējs lai samaksātu tev algu paņem no plauktiņa 224 latus.... 103 no tiem pārskaita pa taisno valstij, bet 121 atdod tev... no tiem 121 tu 21 latu atdod valstij kā PVN, ja pērc veikalā maizi....

vot arī ir visa matemātika... lai tu nopirktu maizi savam personīgajam patēriņam par 100 latiem, tev valstij ir jāatdod 124

kurā tirzā ta nauda paliek.... kujviņuzina....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Kaksis rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Zināšanai- uz katriem Ls 100 šādā veidā gūtā labuma valstij netiek iemaksāti Ls 124 nodokļu (pvn + iin + soc.)

Tātad ja es saņemu 100 Ls man 124 jāsamaksā valstij???

Tieši tā- pēc pašreizējās likumdošanas tā sanāk - ja tu gūsti labumu par Ls 100, tad valstij aiziet Ls 124 (Ls 21 kā pvn, Ls 43 kā iin un Ls 60 kā soc.nod). Tas ir gadījumā, ja tu par gūto labumu maksā no algas, par kuru šie nodokļi tiek maksāti un, iepērkoties nomaksā arī pvn. Ja to visu apmaksā darbadevējs kā "privilēģiju", tad visi citi biedri tautieši tiek piešņāpri par 1,24x lielāku summu nekā tu gūsti labumu sev.

PVN algai????

Vai IIN un Soc precei????

Es runāju par to, ka lai gūtu labumu sev 100 Ls vērtībā, par to maksājot no officiāli nopelnītās algas, paralēli nodokļos (darbadevējs, ņēmējs un pircējs) kopā ieskaita šos Ls 124.

Pieleca???

Kāds sakars algai ar PVN? Tu no algas maksā PVN?

visi jau nepērk fizģītas blietes

dažiem jāpērk maizīte veikalā.... un uz čeka ir rakstīts cik ir pēvēenn

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti