Dižķibele,politika utt

Dzēsts lietotājs Reģ.: 25.04.2024

kaksi arī var?

 
CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Tu, pajolīt, nevari nahren necitēt tos garos palagus ?

Tā es gūstu lielāku personīgo labumu

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Krāna garums palielinās par tik cm, cik liels ir motora tilpums. Un jo garāks krāns, jo lielāks personīgais labums.

Ui velns, a man teica ka var pagarinat vienkarsi braucot ar jaunu auto.... Tape domaju, ko velns man sarāvas pārsēzoties no 2 litrīga paveca personīga uz 1,6, bet jauna SIA (tas gan bija 2007)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es gan nebraucu ar uzņēmuma auto utml. Bet man arī nepielec kā var ienākt prātā kaut kas tik stulbs kā šī darba auto aplikšana ar "privātā labuma gūšanas nodokli". Vai Latvijā kāds ražo auto ka būtu iemesls pēkšņi lobēt autoražotājus un autotirgotājus ??? Mašķiet ka visādā ziņā būtu jāveicina tas lai pie mums pēc iespejas mazāk pirktu lietas kas netiek uz vietas saražotas !!! Līdz ar to uzskatu ka valstij dºīzāk būtu jāveicina darba devēju (privāti ar domu nevis VU) ļaut darbiniekiem izmantot uzņēmuma transportu kur vien vajag. JO uzņēmēji jau ar nav zābaki un tāpat neļaus nepamatoti nodzīt savus auto. KĀDĒĻ mēs čakarējam lieki savu eksporta/importa attiecību ???? Vai tiešām ir kāds kurš domā ka kopsummā tas valstij ir izdevīgi ??? Jeb te atkal spiežas pa visām malām ārā kompetences un domāšanas trūkums ?!?!?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: No šejienes arī šī starpība Ls 124, kas nenonāk nodokļos.

Ja vēl jautājumi, izlasi 2x. Vai 4x.

Runa jau ir par principu – ka SIA auto izmantošana ir SIA iekšējā lieta nevis sabiedrības…

Valsts iestādēs jebkura labuma gūšana ir smelšana no kopējā katla savam labumam.

SIA pati tiek galā ar saviem labumiem + atnes labumu kopējam katlam…

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: vai to pvn apmaksā darba devējs? No tā peč tiem murgiem savāk...

nav bazara par to, kurš maksā nodokļus

palasi atpakaļ - runa ir par to cik valsts saņem nodokļos.... un tie ir tikai pāris populārākie nodokļi...

vēl jau ir visādas transporta līdzekļu ceļa nodokļi nekustamā īpašuma un visādas citādas kuiņas

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

P.S. ja nodoklis tika tēmēts uz superluksa klases darba auto - tad ir daudz vienkāršāks veids kā to izdarīt - uzlikt maksimālu nodokli pie luksusa auto iegādes !!!

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Mana saprašanā to nodokli vienkāršāk un taisnīgak varēja noteikt līdzīgi ka nekust. īpasumiem pēc kadastralās vertības šeit par pamatu ņemot auto iegādes cenu- PVN. Piemēram 1% gadā no auto iegādes cenas.

Attiecība uz personīgo labumu man jau nez kapēc liekas, ka lielāku labumu gūst tie kas iznomā/ patapina braucamo darba devejam, tiem nez kapēc nekas nav jāmaksā

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Sākotnējā doma bija apkarot valsts iestāžu auto izmantotājus, bet tad dombītis izdomāja "pazāģēt" arī privāto sektoru. Jo viņam jau nav svarīgi kā, be tikai iegūt naudu lāpīšanai.

šo izteikumu gan atļaušos apšaubīt - tas drīzāk varēja būt Repšes pirksts, taču neba nu Repše šô nodokli izdomāja - ministrs(i) ar to nenodarbojas, tam ir lērums visādu ierednīšu kas kasa aiz auss. Repše droši saņem tikai atskaites un priekšlikumus ar pareizeim vai mazāk pareiziem cipariņiem pretīm katrai nodokļu pozīcijai. Un tad jams iet un mēģina tikt skaidrībā ar TP ko varēs dabūt cauri.

Un pilnīgi pieļauju, ka TP laiž cauri visu to kas izskatāš ka reāļu labumu nedos, bet tipa būs kā darvas karote JL "medus mucā".

Tāda sajūta palika pēc tā dividenžu, mājokļu utt. nodokļu izgāzšanas, tipa lai taukainākajiem nebūtu jādalās ar sabiedrību ...

P.S. man gan sveša labuma nevajag, taču "haļavu mētāt" ar nav kaut kā "pačotna" it īpaši ja nodarbojies ar kupi -prodaj stila pasācieniem ( šos patiezībā es uzsaktu ka ir pēdējais laiks sākt "apkarot") !!!

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

CRDI rakstīja: Mana saprašanā to nodokli vienkāršāk un taisnīgak varēja noteikt līdzīgi ka nekust. īpasumiem pēc kadastralās vertības šeit par pamatu ņemot auto iegādes cenu- PVN. Piemēram 1% gadā no auto iegādes cenas.

Attiecība uz personīgo labumu man jau nez kapēc liekas, ka lielāku labumu gūst tie kas iznomā/ patapina braucamo darba devejam, tiem nez kapēc nekas nav jāmaksā

Tiem tas auto ir jānopērk, ar visiem nodokļiem...

Jaunu pērkot jā, bet lietota gadījumā, kadus tad nodokļus tie privatie maksā? Un patapināsanas gadījuma vairak jau ir lietoti auto

Nu tad jau toč vēl vajag arī nodokli par tualetes papīru darba vietā (aprēķinat no pakaļas diametra), pildspalvas, datora utt. jo tie kas darba izmanto savu kompi ar tak ir maksajuši visus nodokļus

bizenajs Reģ.: 20.09.2002
0 0 Atbildēt

a kas tas taads par reitingu??

bizenajs Reģ.: 20.09.2002
0 0 Atbildēt

pizd4ec, man ,peec 8 gadu intensiivas gruziishanaas shajaa lapaa, reitings ir 1. ! laikam tas pats augstaakaais

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

bizenajs rakstīja: pizd4ec, man ,peec 8 gadu intensiivas gruziishanaas shajaa lapaa, reitings ir 1. ! laikam tas pats augstaakaais

Sivēnam spalva aug griezdamās – tas arī to reitngu ceļ…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Vispābā jābūvē jauns forums:

Nodokļu idejas un ieteikumi, lai varētu ar nodokļiem aplikt pat tādu profesiju kā «Ūdens gāzētājs» …

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Domājams, šitā jezga sacēlās dēļ tiem,kas nopērk firmai ar gada apgrozījumu 3000 ls mašīnu par 100 000....

Un ierēdņiem,kas braukā ar visām šitām neskaitāmajām VID un tamlīdzīgām mašīnām. VID darbinieks strādā Rīgā..dzīvo Bauskā...kā stāvvietu ieraksta Bausku un katru dienu pa mūsu visu naudu dzenājas uz turieni. Lūk kur ir vieta,kur rakt. Tā jau ir,ja uzņēmums mašīnu,kuras vērtība 3000 ls šad tad palietos privāti, nekas jau neradīsies... bet kāpēc to dara VID, kur tas auto pilnībā pirkts par nod maksātāju piķi ????

Bet piedod - šis joks ir risināms citādā veidā. Ir darba pienākumi kas prasa daudz braukāt apkārt - ir attiecīgi "piestiprināts" auto. Nav darba pienākumos jābraukā apkārt - nav auto, un nevis katram fiderasam ar pareizajām uzšuvēm pa savam auto. Viss ja kaut kādam priekšnieķelim ir jāaizvelk sava pakaļu uz kādu no rajoniem - ņemam kādu tr-ta vienību kas ir brīva un stumjam to

"pakaļu" kur pienākas. Kāda jēga no Tām pašām VID miskastēm kas STĀV pa dienu un piedevām vēl bariem blakus (ja nekļūdos) Hanzas ielai.

Un tikai tad attiecīgi ja tam ir kāda nebūt ekonomiskā jēga Valsts uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem uzlikt šo nodokli ( kaut gan šāda situāciju apšaubu vai tam būtu jelkāds ekonomiskais pamatojums !!! Un nekādu privāto uzņēmumu aplikšanu ar stulbiem nodokļiem !!!

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Domāju, ka nodoklis pamatots, jo būtiski atšķiras nodokļu apjoms ko valsts saņem, ja mašīna tiek nopirkta uzņēmumam vai fiziskai personai.

Lai es kā privātpersona nopirktu jaunu mašīnu no manas algas tiek nomaksāti visi nodokļi ( ja nemaldos apmēram 26 %). Pērkot mašīnu jāmaksā PVN - 21 %.

Ja pērku mašīnu privātām vajadzībām, bet par uzņēmuma līdzekļiem - nodokļi no algas netiek samaksāti, PVN tiek norakstīts un vēl par šo summu var samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli.

Tātad pērkot uz uzņēmumu, var ietaupīt vairāk nekā 50 %.

Tāpēc jau nav brīnums, ka katrs, kam ir SIA uzskatīja par nepieciešamu iepirkt vismaz pāris auto, lai var izdevumus uz firmu norakstīt un lai firmai peļņa neveidojas....

Tāpēs nodokli atbalstu.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Domājams, šitā jezga sacēlās dēļ tiem,kas nopērk firmai ar gada apgrozījumu 3000 ls mašīnu par 100 000....

Un ierēdņiem,kas braukā ar visām šitām neskaitāmajām VID un tamlīdzīgām mašīnām. VID darbinieks strādā Rīgā..dzīvo Bauskā...kā stāvvietu ieraksta Bausku un katru dienu pa mūsu visu naudu dzenājas uz turieni. Lūk kur ir vieta,kur rakt. Tā jau ir,ja uzņēmums mašīnu,kuras vērtība 3000 ls šad tad palietos privāti, nekas jau neradīsies... bet kāpēc to dara VID, kur tas auto pilnībā pirkts par nod maksātāju piķi ????

Bet piedod - šis joks ir risināms citādā veidā. Ir darba pienākumi kas prasa daudz braukāt apkārt - ir attiecīgi "piestiprināts" auto. Nav darba pienākumos jābraukā apkārt - nav auto, un nevis katram fiderasam ar pareizajām uzšuvēm pa savam auto. Viss ja kaut kādam priekšnieķelim ir jāaizvelk sava pakaļu uz kādu no rajoniem - ņemam kādu tr-ta vienību kas ir brīva un stumjam to

"pakaļu" kur pienākas. Kāda jēga no Tām pašām VID miskastēm kas STĀV pa dienu un piedevām vēl bariem blakus (ja nekļūdos) Hanzas ielai.

Un tikai tad attiecīgi ja tam ir kāda nebūt ekonomiskā jēga Valsts uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem uzlikt šo nodokli ( kaut gan šāda situāciju apšaubu vai tam būtu jelkāds ekonomiskais pamatojums !!! Un nekādu privāto uzņēmumu aplikšanu ar stulbiem nodokļiem !!!

Valsts autoparka efektīva lietošana un ieviesatais nodoklis ir 2 dažādas lietas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Valsts autoparka efektīva lietošana un ieviesatais nodoklis ir 2 dažādas lietas.

Patreiz jā, bet pēc būtības tam kāreiz būtu jāierobežo valsts sektros nevis privātais.

Es vēlreiz uzsveru - ka ir svarīgi domāt mazliet globālāk par štrunta 21% noslaukšanu nodokļos. Latvijā auto ražo ??? Izņemot Dambi un pārīti vēl "garāžas" prjektu neesmu neko dzirdējis !!! Tad kādēļ mēs gribam savākt 21% no tā no kā gandrīz 79 % aizies pavisam citai valstij !! No tā mums baigie bonusi kopsummā ?!?!? Tad zin labāk taisam ka pie jauna auto iegādes atkarībā no "pontiem" tiek pielikti lielāki nodokļi, lai

a) uzņemumi būtu ieintersēri lietotu auto efektīvāk un ilgāk

b) lai ierobežotu auto skaitu un atiecīgi uzlabotu importa/erskoprta attiecību

c) vairāk nodarbinātu vietējo darba spēku nodrošinot auto remontu

d) nevajadzetu lauzīt galvu kā piemērot un kontrolēt šo visai tiupo likumu, kuru tāpat izdomās kā apiet !!!

c)

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

interesants saraksts!

www.latvietislatvija.com/...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Piekrītu, tikai nodoklim ir jābūt samērīgam un kontrolei/sankcijām jābūt lielākām, lai uzņēmēji nebūtu ieinteresēti sevišķi shēmot.

Nu man tikai interesē ka pie velna tu nokontrolēsi !!! Vai nebūs tā ka tagad VID štatu jāpalielina x2, bet tad atkal kas tad būs tie uzņēmēji un kur tad būs tie darbinieki kas to nodokli "saražos" privātajā labumā !!! Es teiktu ka noteikti ir labāks veids kā šo jautājumu risināt !!!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

seaman rakstīja: interesants saraksts!

www.latvietislatvija.com/...

Man šķiet ka kāds ir galvu saspiedis - kaut ko šītādu publicēt. Karināt "visādas lupatas" pie logiem nav nekāds noziegums, bet nesankcionēta personas datu publicēšana ir krimināli sodāms pasākums. Tā kā ja kādam ir zināmi gali - tad nu pabrīdinat, ka ši aizejot tautās varēs attiečīgi arī norauties no tiesībsargājošām organizācijām (provided, ka šie dati atbilst patiesībai !!!)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Aha - interese jau ir panesusies :

www.diena.lv/...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Kādi jaunumi politikā?

"nodevēju" sarakstam netiek klāt - esot uz USA servera

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Kādi jaunumi politikā?

Krievijā opazīcijas rīkotajā mītiņā bija transparents:

'Sniegs izkusīs pats. Nodokļus mēs samaksāsim.

Vara, ko paveiksi tu?'

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Kādi jaunumi politikā?

Da ierēdņi domāja, domāja, domāja… Izdomāja ka braukšana no darba uz mājām ir darbs un nav nodoklis… Bet pēc tam domāja, domāja, domāja un izdomāja ka privātie apvainosies… Tā kā palika pie tā ka tomēr valsts iestāžu darbiniekiem brauciens uz mājām ar auto tomēr ir personīgais labums…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Britu parlamentāriešiem būs jāatmaksā šķērdētā valsts nauda…

www.tvnet.lv/... .

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti