Lielu suņu īpašniekiem

FastKiller Reģ.: 05.10.2005

Esam ar sievu izlēmuši, ka mājā nepieciešams suns (meita galīgi traka uz suņiem). Mans bērnības sapņa suns ir ņufaundlends, sieva piekrita, līdz ar to vajag atteicīgu auto, jo ēsošajā mašīnā varbūt varēs ielikt tikai suņa 1/5 daļu. Respektīvi vajadzīgs universāls vai SUV, V70 būtu o.k. pēc izmēriem, bet man personīgi liekas vecmodīgs. Gads varētu būt sākot ar 2005.

Ir kādi viedokļi?

 
1 2 3 4
sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 2 Atbildēt

31

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 2 Atbildēt

: )

; )

8 )

: (

: O

: D

: P

: |

: ?

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
32 5 Atbildēt

vo. nu vai ta nav neviena viedokļa? ko guļat, iauto experci?

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
33 5 Atbildēt

“Pirms pirmās lietošanas nažus savāc ar karstu ūdeni”; “Nelietojiet nažus, lai sasmalcinātu produktu un nesagrieztu saldētus produktus”; “Nepalaidiet nažus ūdenī vai izlietnē ilgu laiku” – absurdas pamācības publicētas kādā lielveikalā tirgoto "Samura KAIJU" Apcirpšanas nažu marķējumā.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
31 5 Atbildēt

Ir arī citi savādi padomi: “Nelieciet nažus, samazinot kaulu produktus (gaļu, vistas utt.). Un ar tiem nesagriežot kaulus”; “Mēs iesakām regulāri nazi asināt pēc kupola vai keramikas asināšanas stieņa”. Tātad nazi var asināt tikai pēc tam, kad jau esat uzasinājis kupolu, un to nedrīkst lietot, lai sasmalcinātu produktu! Turklāt tas nav parasts nazis, bet, spriežot pēc nosaukuma, paredzēts vienīgi kaiju apcirpšanai, ko, visticamāk, lieto samuraji.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
34 5 Atbildēt

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
31 5 Atbildēt

bļāviens, sen tā nebiju smējies

gribēju visu šito ielikt zem "Anekdotes" bet neatradu topikos

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
33 5 Atbildēt

vajadzētu topiku lielu kaiju īpašnieki, bet neesmu dzirdējis, ka kāds turētu lielas kaijas kā mājdzīvniekus

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Var mēģināt. Īpašuma perimetra kontrolei. Iespējama dresūra: 1. Sadabūt dažas kaijas ( priekšrocība tiem, kuru īpašums ir netālu no kaiju dabiskas dzīvesvietas ) 2. pastaigāties gar īpašuma robežām ar motobraucēja ķiveri, pie kuras pielīmētas 5-6 reņģes, galvā. Kaijas pieradīs, ka tiem , kuri staigā gar īpašumu, uz galvas ir barība, un attiecīgi uzlidos katram, kurš tur uzturēsies

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
4 11 Atbildēt

Lieliem suņiem ir liels mīnuss.

Tiem ir lieli sūdi.

Es nezinu, kāpēc gribēt, lai pagalms būtu piedirsts. Var turēt voljerā, var mēģināt pieradināt pagalmā nedirst, tikai izvedot ātrā. Bet abi varianti ir stulbi.

Ziņu, ka topiks vecs, bet iekarotājs viņu šodien izvilka. Tāpēc nolēmu uzrakstīt savas domas.

Merikurrats Reģ.: 07.10.2016
1 0 Atbildēt

Ņem haskiju, savā teritorijā nedirsīs un nemīzīs,paklausība-ar gariem zobiem.Brīžiem liekās,kā kurls,vari bļaut cik gribi,viņam pohuj,saodīs kuci,nenotirēsi,viena rieva smadzenēs,ka tik kādu izdrāzt.Bet liels(ap 30 kg) un nerej(rējienu jāizspiež,kā no sakaltuša citrona sulu)Jāķemmē, savādāk vasarā būs pēc skrandulāča.Bet ir tantuki,kas rindā stāv pēc vilnas.Pieredze 11 gadi.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Labradors: arī nerej, arī teritorjā neķēzas, paklausība uz pilniem 100%, mīl bērnus, jāķemmē mazāk kā haskijs.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Ielieciet šito komentāru murgus tulkot uz mandarīnu valodu, un tad atpakaļ. Tad būs ne tādi vien šedevri.

PN - visgaršīgāk smējis pirms pacmit gadiem Rumānijā, Turcijā, Gruzijā par ēdienkartēm angļu valodā. bet tur daļēji pie vainas bija sļivovica, rakija, un čača

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

bet par suņiem - jebkurš universālis derēs. Tik kur tas suns jāved?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
3 3 Atbildēt

Padirst. Lai pie mājas čupas nekrājas.

darklight Reģ.: 29.10.2013
19 0 Atbildēt

spainis Reģ.: 27.04.2006
2 3 Atbildēt

Ir manā mazpilsētā tādi redzēti. Zinu, ka dzīvo privātmājā, bet savu suni ved dirsināt parkā, pie bērnu laukumiņa. Uz aizrādījumiem, izliekas, ka nedzird. Ir pat bijis, ka jāfotografē un jādraud ar policijas izsaukšanu, lai sūdu aiz sava mīlulīša savāktu.

Nahuj pilsēta vispār suni vajag?!

darklight Reģ.: 29.10.2013
23 0 Atbildēt

Es par šitiem saku: lops izvedis suni pastaigā! Nu nav tak grūti pieliekties, paņemt to sūdu maisiņā un iemest netālu konteinerā! Jāteic, ka ap manu māju pamatā visi vietējie savāc, bet pāris kvartālus tālāk var redzēt totāli piedirstus zālājus.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
3 0 Atbildēt

Savākt, protams, vajag. Bet te ir sūds ar divien galiem. Savākts plastmasas maisā sūds tiks ierakts milzu plastmasa čupā. Nesavākts, vai iemesta kompostā pie organikas, sadalīsies reizinātājos.

Mans labradors ar mazu apmācību bija ieradis mekēt kādus dziļākus krūmus vai zāli, lai atvieglotos, tad nu no turienes es parasti to labumu ārā nevilku. Ja nu šis nolika čupu kādā mauriņā, tad, protams, to pievācu, kā nu ne.

darklight Reģ.: 29.10.2013
22 0 Atbildēt

Jāvāc jau arī aiz mazajiem suņiem, ja negrib, lai piedirsts. Mazu sūdu tik bišķi vieglāk savākt. Ja mana pamata dzīvesvieta būtu Pierīgas īpašums nevis Purčika dzīvoklis, tad arī turētu lielu suni. Tā kā pamatā dzīvojam dzīvoklī, tad jāpietiek ar takšveidīgo.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 2 Atbildēt

Pārdomas, kāpēc vispār dzīvoklī vajadzīgs suns:

1. Būtne, kas saimnieku mīl, 2. Lai bērniem būtu ar ko spēlēties, 3. Radīt sev nepieciešamību regulārām pastaigām, 4. Iespēja iepazīties ar citiem suņu saimniekiem un saimniecēm ar gatavu sarunu tēmu: manējais tā un šitā, 5. Iespēja apmeklēt veterināro klīniku ( ar iespēju iepazītiers un gatavu sarunu tēmu ) ; Vēl kas ? ;)

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
8 0 Atbildēt

Kamēr dzeru es viens pats, jāapskatās kurš jau gads.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
31 5 Atbildēt

Katram vīrietim ir trīs dzīves posmi :

1. Viņš tic Ziemassvētku vecītim;

2. Viņš netic Ziemassvētku vecītim;

3. Viņš ir Ziemassvētku vecītis.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
31 5 Atbildēt

kāds krievu pāris Kaliningradā arestēts un notiesāts ar cietumu par SPIEGŠANU Latvijas labā - visi sociālie tīkli auro un sacēluši vētru

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
5 0 Atbildēt

viencexperc rakstīja: Lieliem suņiem ir liels mīnuss.

Tiem ir lieli sūdi.

Es nezinu, kāpēc gribēt, lai pagalms būtu piedirsts. Var turēt voljerā, var mēģināt pieradināt pagalmā nedirst, tikai izvedot ātrā. Bet abi varianti ir stulbi.

Ziņu, ka topiks vecs, bet iekarotājs viņu šodien izvilka. Tāpēc nolēmu uzrakstīt savas domas.

lieli sūdi ir ja nepareizi baro. kad baro, atvajnojos, ar sūdiem, putrām visādām, cilvēku galda atliekām un lēto suņu barību nekontrolētā apjomā. kvalitatīva suņu pārtika pareizajā daudzuma iedota, iznak no lopiņa organisma pavisam nelielā apjomā, jo labi parstrādājas. kā arī nav problēma iemācīties pašam vai iemācīt bērniem savākt katru dienu to 1-2 čupiņas. kad ielaiž mīnu lauku, tad jau tas viss samilzt.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
31 4 Atbildēt

par laimi, man nav liels suns

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
23 5 Atbildēt

šobrīd lieliem suņiem vairs nav jēgas - ir videokameras utt

anoagask Reģ.: 18.06.2019
4 0 Atbildēt

videokamerai bez signāla vērotāja ir nulles vērtība - ja nu vienīgi videoatkārtojums, kā čuvaks melnā kapučjakā ar masku aizbrauc tavu ričuku no garāžas

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 2 Atbildēt

Pietiktu ar kustību detektoru, kurš ieslēgtu skaņas ierakstu ar liela suņa riešanu un skrāpēšanos aiz durvīm ;)

darklight Reģ.: 29.10.2013
20 0 Atbildēt

Tik traki nav - man ir konkrēts gadījums, kad zagļi tika atpazīti un noķerti tieši pateicoties ierakstam.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

paveicās, ka pareizs rakurss un palielinājums?

darklight Reģ.: 29.10.2013
19 0 Atbildēt

Tā varētu teikt. Nopozēja pilnīgi kā modeļi

Volx Reģ.: 22.11.2018
1 3 Atbildēt

Conqueror rakstīja: kāds krievu pāris Kaliningradā arestēts un notiesāts ar cietumu par SPIEGŠANU Latvijas labā - visi sociālie tīkli auro un sacēluši vētru

Jāarestē arī sociālie tīkli par SPIEGŠANU

gunbox Reģ.: 23.12.2016
3 6 Atbildēt

imzz rakstīja: Pārdomas, kāpēc vispār dzīvoklī vajadzīgs suns:

1. Būtne, kas saimnieku mīl, 2. Lai bērniem būtu ar ko spēlēties, 3. Radīt sev nepieciešamību regulārām pastaigām, 4. Iespēja iepazīties ar citiem suņu saimniekiem un saimniecēm ar gatavu sarunu tēmu: manējais tā un šitā, 5. Iespēja apmeklēt veterināro klīniku ( ar iespēju iepazītiers un gatavu sarunu tēmu ) ; Vēl kas ? ;)

Redz, tāpēc arī jātur dzīvoklī, jo cilvēks kā parazīts domās tikai par sevi.

Palūdz sievai, lai tevi nelaiž ārā, kad tev gribas un ja izved, tad tikai siksniņā un patirsināt arī kaut kur pie krūma un lai viņa savāc. Kāpēc ne? Tu taču mīli sievu?

Sunim ir vieta tikai privātmājā ar iepirktu pietiekami lielu kvadratūru zemes. Vai visideālākais lauku māja ar brīvu dabu. Man neviens suns nav bijis siksnā vai pie ķēdes. Bet sautīgiem ņergām to nesaprast.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
7 5 Atbildēt

Jā, protams, visideālākais ir lauku māja ar brīvu dabu, kur sunim skraidīt kur labpatīk un sporta pēc stirnas plēst...

darklight Reģ.: 29.10.2013
22 0 Atbildēt

Tu saproti, ka tavs salīdzinājums ir stulbs? Suns nav cilvēks, sunim ir citas vajadzības un cita vērtību skala. Viņš nezina, ka varētu būt arī savādāk - tas viens, otrs - suns bez cilvēka vispār nespēj izdzīvot. Par to ķēdi tur arī viss nav tik melns kā mālē. Ja tu paņem pieaugušu suni, kas pieradis skriet brīvā dabā un pieliec pie ķēdes, tad tā ir nežēlība. Savukārt, ja viņš savā mūžā neko vairāk par to ķēdi redzējis nav... tad viņam nav par ko pārdzīvot. Es gan arī tās ķēdes neatbalstu, mūsdienās pēc tā tiešām nav vajadzības.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 3 Atbildēt

Konkrēti man pašam nav bijuši nekādi "mīļdzīvnieki". Bet es esmu pazinis pietiekami daudz cilvēku, kuriem tie ir bijuši. Piem. viens pajauns laulāts pāris taisīja eksperimentu , atstājot suni vienu pašu sakārtotā guļamistabā uz vairākām stundām. Suns to istabu bija kārtīgi izvandījis un sakodis elektroniskās pultis un rotaļlietas. Tad viņi to suni nākošo reizi bija ieslēguši dzīvokļa priekštelpā, kur nekā nebija, tikai plikas sienas. Suns aiz garlaicības ar zobiem bija norāvis visus 220V rozešu vākus. Sunim nekas, vai nu sajuta elektrisko lauku un uzmanījās, vai 220V viņam bijis nebijis.

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 5 Atbildēt

Un laukos suns tiek turēts, jo tas ir materializējies no nekā un tamdēļ tiek pieturēts, jo jāpadomā arī par suni, vai ne?

Nebūt ne, laukos suns tiek turēts tieši tā paša parazītiskā iemesla pēc - vēlos suni kaut kādu iemeslu pēc. Vai medībām, vai mājas sargāšanai, vai dārgu suni statusam, bet tikai tāpēc, ka cilvēks domā par sevi primāri.

Un pareizi Lynx saka. Ja turi suni brīvā dabā, tad uzliec žogu ap savu īpašumu. Ja ne, tad suni vadā saitē vai sien. Nedomā tikai par sava kranča labsajūtu, bet arī par cilvēkiem apkārt, kam var nepatikt, ka pa viņu īpašumu skraida kaut kāds izdzimtenis. Vienalga, šķirnes/bezšķirnes, ar zobiem/bez zobiem, kož/nekož.

Un tad parādās stāsti - mednieki nošāva nabaga sunīti. Kā izrādās, ka nebūt ne mazu un mīļu pundurpūdeli pagalmā, bet gan lielu kranci krietni tālu no dzīvesvietas.

darklight Reģ.: 29.10.2013
20 1 Atbildēt

Ā vēl: es savu suni paņēmu izbadējušos no ielas. Vēlies parunāt par tiem "savtīgajiem ņergām", kuriem mani pieskaiti?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 1 Atbildēt

Suns pie ķēdes ir tradicionāla tautas vērtība - visādi tur radiosētas un voljēri ir liberastu ievazāta figņa.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 4 Atbildēt

Teiktu, ka uzskaitījumā ir kļūda. Suns dzīvoklī NAV vajadzīgs un pat nevēlams, jo apgrūtina visu pasauli ar patēriņu, saražotiem mēsliem un nenesot nekādu labumu.

Augstākminētās tēzes arī ir kļūdainas:

1. Nosacījuma mīlestība - pret pārtiku. Vienkārši. 2. Suņa dabiskie instinkti ir būtiski atšķirīgi no spēlēšanās ar bērnu. Vienmēr jautājums cik ilgi tas spēs dabu savaldīt. Bīstami. 3. Taisnība, bet bieži redzu arī šo sačakarēu. Mazs ledusskapis darbosies daudz labāk. 4. Tie suņu saimnieki bieži ir nekritiski un tāpēc saruna ir neiespējama. Mazvērtīgi. 5. Laikam jau vēams bez šī iztkt

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
8 11 Atbildēt

1. Suns NEMĪL saimnieku. Suns ir BARA dzīvnieks. Un suns saimnieku uztver kā BARVEDI.

Kaķis ir vienpatis, tāpēc nav barveža, tāpēc pastulbie domā, ka viņš nemīl. Kaķis cilvēku uztver kā būtni, kas baro ( māti). Tāpēc skaļi ņaud, lai pabaro, vai lai izlaiž ārā, vai vēl kaut ko. Ņaud kaķēni, lai pievērstu mātes uzmanību. Meža kaķi pieauguši vispār neņaud.

2. Dzīvnieks nav rotaļlieta. Labāk padrāzieties, un uztaisiet bērnam otru cilvēku, lai tam ir ar ko spēlēties.

3. Ja suņa diršana ir vienīgais iemesls lai regulāri staigātu, tad vaina ir jāmeklē cilvēkā.

4. Daudz vērtīgāk ir sarunāties ar gudriem cilvēkiem, nevis kompleksainiem, ar mazvērtības kompleksiem apveltītus sadistus un cūkas, kuri nav spējīgi savam bērnam pateikt - "nē".

5. Dzīvoklis smird no suņa, piesmērējas ar matiem, siekalām, suns bieži ēd sūdus, ko atnes uz dzīvokli ( un bērns tos aiztiek), atnes ērces, pārnēsā parazītus, blusas.

spainis Reģ.: 27.04.2006
4 5 Atbildēt

Un plus pie šī visa piedirš un piecūko koplietošanas telpas, parkus, bērnu laukumus utt. Neesmu saticis nevienu saimnieku, kas teiktu, "jā, jā, mans suns te visu piedirš". Parasti ir atbilde, "nē, mans sunīts jau nekakā", tikai nez kāpēc to sūdu publiskajā telpā paliek arvien vairāk.

Suņu mīzināšanai uzstāda stabus pilsētas centrā! Kur vēl tālāk! Bet ja bomārs piemīž vārtrūmi, tad gan pret viņu vēršas ar visu likuma bardzību! Varbūt priekš viņiem ar uzstādīt mīšanas stabus?

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 4 Atbildēt

Jāatzīst, esmu vienu otru redzējis, kas pēc suņa savāc sūdu maisiņā, bet tie tik ļoti izceļas, ka ir uzskatāmi par lieliem izņēmumiem. Tikai jauni cilvēki, tādi 20+.

"Varbūt priekš viņiem ar uzstādīt mīšanas stabus?" - esmu Londonā redzējis, ka vakarpusē ielas vidū izliek tādu uzrikti, kur no 3 pusēm ir pisuāri. Acīmredzot, lai piedzērušie angļi un tūristi nemīztu visur, kur pagadās. Izskatījās, ka pieprasījums bija

Personīgi man suņi visvairāk pilsētā nepatīk, jo saimnieki-dalbaēbi allaž šos palaiž un viņiem liekas, ka tas ir ļoti skaisti, ka viņu milzu krancis skrien visiem virsū. 100% gadījumu, kad sāksi lamāties, atbilde būs viena - он не кусается. Nudien, neatminos, ka kaut reizi būtu dzirdējis ko citu.

Aizejot ciemos pie suņu/kaķu saimniekiem jau arī allaž pilnas drēbes ar spalvām, bet nu tur viņiem diži pārmest nevar. Sava istaba, kā grib, tā dara. Ciemos iet nav obligāti.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 2 Atbildēt

Un man šķiet, ka šī ir ļoti uzskatāma norāde, ka esam ļoti tālu no Rietumu civilizācijas. Tur ar milzu nodevām šis viss jau ir atrisināts. Mēs tikmēr veidojam dzīvnieku patversmes (nekādi nesaprotu priekškam? Pārprasta empātija?) un barojam miskastniekus un baložus, kas uz šī pamata strauji vairojas.

Ir acīmredzama saite ar mongoļiem

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
5 1 Atbildēt

Par patversmēm. Pirms gadiem 5-6 štatos bija neliels skandaals - izrādās, holivudas slavenībām un vispār cilvēkiem, kas iedomājušies sevi par baigi svarīgiem, bija trends - paņemt suni vai kaķi no patversmes. Tas skaitījās stilīgi tajā momentā. Ar vienu piebildi - kaķim bija viena acs, vai sunim trīs kājas. Neatceros, kurš pirmais tādu pusnobrauktu izdzimteni reanimēja un izreklamēja, bet beidzās tas haips ar to ka viena patversme/klīnika speciāli ražoja tādus "nepilnas komplektācijas" lopus. Te nu bija humānisms utt - tikai un vienīgi bizness. Nu un tad kad katram otrajam bija tas suns ar trim kājām, un katram trešajam tas kaķis ar vienu aci, tad vēl kādam tas likās nedaudz par aizdomīgu un tā to patversmi atkoda. Nedēļu pabļaustījās presē un drīz arī viss noklusa. Neatceros vai kādu arī iesēdināja, un kad precīzi tas bija. Bet likās gana interesanti lai atmiņā paliktu vēl šodien.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Bomārs piemīž un piedirš arī kāpņu telpas, atbrauc PP, savāc viņu, pat satīrīt neliek, ko no viņiem vispār var paņemt, baigā likuma bardzība.

spainis Reģ.: 27.04.2006
1 3 Atbildēt

Nu labi, nebūs bomārs, bet tu mīzīsi pie laternas staba un garām ies PP. Liela iespēja norauties sodiņu.

Ja tu staigāsi ar savu mopsi un, kad tas mīzīs pie tā paša staba, garām ies PP, liela iespēja, ka to mīzēju vēl paglaudīs.

Un visi draudzīgi vienosies, ka nevis mācīsim mopsim mīzt savā mājā, bet publiskā vietā uzliksim mīžamstabu, lai smird pa visu ielu.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
3 8 Atbildēt

Merikurrats rakstīja: Ņem haskiju, savā teritorijā nedirsīs un nemīzīs,paklausība-ar gariem zobiem.Brīžiem liekās,kā kurls,vari bļaut cik gribi,viņam pohuj,saodīs kuci,nenotirēsi,viena rieva smadzenēs,ka tik kādu izdrāzt.Bet liels(ap 30 kg) un nerej(rējienu jāizspiež,kā no sakaltuša citrona sulu)Jāķemmē, savādāk vasarā būs pēc skrandulāča.Bet ir tantuki,kas rindā stāv pēc vilnas.Pieredze 11 gadi.

Cik jābūt stulbam, lai pirktu haskiju.

Pastāstīšu par haskiju dzīvi, ja kāds nezin:

Tie ir Ziemeļos dzīvojoši suņi, kas velk pajūgus.

Vasarā, viņi dzīvo patstāvīgi, skraida pa mežiem, medī.

Bet tuvojoties ziemai, tie atnāk pie cilvēkiem, jo siltāk, var paēst un mazāk problēmu.

šitā viņi dzīvoja tūkstošiem gadu. Brīvība, medības, neatkarība no cilvēkiem...gandrīz. Tagad, pēdējos 50 gadus cilvēki tos mēģina iespundēt dzīvoklī, un tad brīnās - "kāpēc kviec..., kāpēc plēš mēbeles..., kāpēc viena smadzeņu rieva?"

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 2 Atbildēt

Vai tik nebija vēl tā, ka tieši haskiji arī ļoti mīl cilvēkus un saimniekam drūmi jākonstatē, ka viņa dārgais mājas sargs ne tik vien nav kodis zagļiem, bet viņš pat luncinājis asti

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
3 0 Atbildēt

Haskiji nav sargi, viņi vienkārši ir lojāli pret cilvēkiem, kā jau augstāk rakstīja, viņi vienā brīdī var paņemt pēdu.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 1 Atbildēt

Kad biju ļooooti tālu ziemeļos, tad ekspedīcijā gidam bija haskijs. Gids teica, ka vasarā (tur vasarā bija +5C) to suni praktiski nedrīkst barot, jo citādi šis pārkarstot.

Tieši kā šādu lopu var turēt dzīvoklī?

darklight Reģ.: 29.10.2013
24 0 Atbildēt

Kurš te runā, ka haskiju varētu turēt dzīvoklī? Vispār kaut kādu hyiņu jūs te dzenat :-/

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
8 0 Atbildēt

Retā reize, kad Tev var piekrist! Haskijam dienā normāli ir noskriet vairākus desmitus km, viņam ar pataigu 3-5km garumā būs stipri pa īsu!

Mans suns ir 60kg smags, kad noeju kādus 5-6km, tad viņam vienīgā vēlme ir gulēt, jo viņš droši vien 2x lielāku attālumu ir veicis apostot katru stūri un pūlūties apēst kaimiņu suņus caur žoga šķirbām

Liels suns dzīvoklī - traģēdija sunim, saimnieks idiots! Man jau ar saviem 2000kv.m. liekas, ka viņam te šauri, bet ir puslīdz OK! Suns bez žoga laukos, jā var tā būt (brālēnam tā ir ar vācu aitu suņiem, bet reāli izstādes exponāti, daudz stundas treniņiem veltītas, mans lauku vidusāzietis kaimiņieni uz vairākām stundām iespundēja kūtī, jo pienu bija sajutis ), bet nu ļooti jāstrādā ar viņu, bet lauku cilvēkiem reti ir tik daudz laika, lai ar to nodarbotos un kaimiņmājām jābūt patālu.

Ja vajag pārvadāt, tad savu suni bāžu Audi Q bagāžniekā, nekādu problēmu, pats fiksi ielec un izlec, braukt patīk!

Sigulis Reģ.: 06.12.2019
0 0 Atbildēt

Visam piekrītu, derēs jebkuršs universālis vai krosovers, BET... tikai ne krosoveri, tā saucamie ''kupejnieki'', tiem ir par 20 cm augstāks slieksnis, pie kam parasti bagažnieka grīda iegremdēta, it sevišķi ja suns vairs nav pirmā svaiguma, ir liels aizķeršanās, paklupšanas risks pie ielekšanas.

protams var jau izmantot ''senioru kāpnes'', bet čakars - aizņem daudz vietas vadājot līdz

Krotow Reģ.: 09.09.2008
11 2 Atbildēt

darklight rakstīja: Kurš te runā, ka haskiju varētu turēt dzīvoklī? Vispār kaut kādu hyiņu jūs te dzenat :-/

Nu bet tur taču. Un tad brīnās ka tiek sagrauztas mēbeles un sadīrātas tapetes.

darklight Reģ.: 29.10.2013
22 0 Atbildēt

Nē nu ir tādi indivīdi, kas ar galvu nedraudzējas. Bet pēc tā jau nevajag spriest par visiem suņu saimniekiem. A to te briesmu lietas sarakstītas par egoistiem, kuru kranči vienam piekakā kāpņu telpu, otram rotaļlaukumu, trešam visur kaut kas virsū skrien... Es varētu ilgi un gari mēģināt skaidrot, kāpēc man ir suns, bet tie, kas to principiāli jau pašā saknē nesaprot, - tie tāpat to nesapratīs.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

"Es varētu ilgi un gari mēģināt skaidrot"

Nu, paskaidro īsi. Īsi var paskaidrot tikai dažos gadījumos: 1. sargā māju, 2.gana lopus, 3. vajadzīgs medībās.

Lūk, pārējos gadījumos gan jāskaidro gari ;)

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 1 Atbildēt

Bija vēl 4. vēsturiskā funkcija - galināt grauzējus (visi terjeri).

Šīm visām 4 funkcijām ir ap 10 k gadu instinktu kopšana, kas laiku pa laikam izlien ārā. Un tad brīnās kāpēc mīlīgais kollijs bērnus stūrī sadzinis.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 1 Atbildēt

Pilsētvidē neviens no iepriekšminētajiem neder. Tur varētu būt tikai viens gadījums, kad suns patiešām ir vajadzīgs, tas ir neredzīgo vai vājredzīgo pavadonis.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 5 Atbildēt

Bet cilveku glābēji? Sanbernāri.

Cīņu suņi.

man viens vecvecāku kaimiņš bija nopircis taksi, bet šis plēsa vistas. Un suni lamāja un lika ķēdē. Nesaprata, ka taksis ir medību suns, kas tika radīts, lai dzenātu dzīvniekus no alām.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 1 Atbildēt

4. variants - izklaides elements, statusa apliecinājums u.tml. Respektīvi, nereti bez diža racionāla pamatojuma, taču cilvēki vispār daudz ko dara neracionāli.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
28 1 Atbildēt

Īso variantu jau vari pastāstīt

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
2 0 Atbildēt

Iegādājāmies labradoru, kad speciālisti teica, ka, ja mums bērnu vairs nebūs, mūsu pirmdzimtajam suns, par ko rūpēties, būtu noderīgs.

Un uzreiz pēc tam mums parādījās vēl divi bērni.

Labradors šos kamanās vilka uz bērnudārzu. brauca kopā laivās. Devās pārgājienos. Nekad uz nevienu nerēja, tikai reizēm aizgāja pastaigāties uz vietējo kafeni.

Bet tagad gribas bimbot. Rīt jāiemidzina. Audzējs. Vecītis vairs neredz, gandrīz nedzird, un gandrīz neiet no būdas laukā. 13 gadi. Suņa mūžs.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
2 0 Atbildēt

13 gadi ir laba dzīve. nav ko bimbāt. bimbāt var, kad lopiņš nenodzīvo savu mūžu

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti