Par darba a/m izmanošanas nodokli

BadAss Reģ.: 27.09.2006

Tēma jau ir šeit apspriesta, bet man radās vēl viens jautājums.

Padzirdēju (viena tante teica): ja auto ir reģistrēts uz SIA, tad lai nemaksātu nodokli, ir jābūt aprīkotam ar GPS.

Kā ir tad, ja auto tiek īrēts no privātpersonas pēc līguma uz 8 stundām dienā, katru dienu pēc darba auto ar pieņemšanas-nodošanas aktu tiek atdots saimniekam?

 
TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Tēma jau ir šeit apspriesta, bet man radās vēl viens jautājums.

Padzirdēju (viena tante teica): ja auto ir reģistrēts uz SIA, tad lai nemaksātu nodokli, ir jābūt aprīkotam ar GPS.

Kā ir tad, ja auto tiek īrēts no privātpersonas pēc līguma uz 8 stundām dienā, katru dienu pēc darba auto ar pieņemšanas-nodošanas aktu tiek atdots saimniekam?

tas pac patapināšana/īre->šķiņķo kampējnodokli

es visus 'vieglos pasažieru' pārreģistrēju abet 'kravenieks' tagad xu_jārē 28hdiennaktī 8dienas nedēļā .

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Pēc pēdējām ziņām tā esot ja īrē, patapina utt. tad esot jāmaksā šis dīvainais nodoklis, tikai attiecīgie ierēdņi neesot izdomājuši kā to kontrolēt utt. Tipa paļaujoties uz uzņēmēju godīgumu un patriotismu Ir gan piebildīte, ja VID atklāšot šādu gadījumu tad būšot represija.

Ir arī noprecizēts, ja tr-ta līdz. īpašnieks ir jurpersona, bet turētājs fizpersona, tad šis nodoklis nav jāmaksā, vienīgi nav skaidrs vai šī auto lietošanas izdevumus attiecīgi var izmantot nodokļu optimizācijai un konsolidācijai

Sviestc Reģ.: 26.05.2004
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

katru dienu pēc darba auto ar pieņemšanas-nodošanas aktu tiek atdots saimniekam?

a pirms darba jāsaņem vai ta naf

Psec... tā mūsu likumdošana....

Ja pat darba pieņemsi speciālistu "aktrakstītāju" tik un tā psips prātu un gribēs atņemt pēdējo peso..

Bet ja tā iedziļinās, tad tas, ka piesipās patapinātiem auto, ta tak toč i nagu maukšana....

Ja vēll var pieļaut ka uzņemuma transporta daļējs līdzīpašnieks ir valsts, un tāpēc grib saņemt kādu kapeiku par tā ekspluatēšanu ārpus darba uzdevumiem....

tad kāda skuj daļa vidam var būt par kautkādam Pēterim piederošu auto, kuru šams pats ir pircis sūri/grūti strādādams, visus reģistrācijas un eksplutācijas nodokļus ir nopiķojis un patapina bez atlīdzības

kaut kāds riktīgs 'razvods" ....

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Atstāj vienu darba auto uz firmu, uzliek viņam 50 litru patēriņu, piesien pārējo tačku izdevumus un miers.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Atstāj vienu darba auto uz firmu, uzliek viņam 50 litru patēriņu, piesien pārējo tačku izdevumus un miers.

Var jau citādāk - viens šrot-auto uz firmu - pie speedo impulsu devējs un auto tik skaita km, un pārējie auto tik lej degvielu.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Sviestc rakstīja: ...

Bet ja tā iedziļinās, tad tas, ka piesipās patapinātiem auto, ta tak toč i nagu maukšana....

Tak starptautiskajiem augļotājiem dotie solījumi jātur, ja Vilklācīts teica ka par dienesta auto iehavos tik un tik ļimonus tad tie ļimoni kaut kā ir jādabūn...

Tikai kaut kā šie noteikumi par nodokli patapinatiem braucmajiem nesienas kopa ar pašu likumu, jo likumā ir teikts, ka jāmaksā tikai par īpašumā, un/vai turējumā (atzīme tehpasē)esošu braucamrīku. Par valdījumā (patapināts, nomāts utt.) esošiem braucam rīkiem pēc likuma burta nav jāmaksā.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Atstāj vienu darba auto uz firmu, uzliek viņam 50 litru patēriņu, piesien pārējo tačku izdevumus un miers.

Ir noteikumi ka atskaitēm utt. auto degvielas patēriņs nedrīkst pārsniegt ražotāja noteikto par 20% (laikam)

Eye Reģ.: 31.10.2005
0 0 Atbildēt

Oooo, ar mājas niku esmu ielogojies...

Eye = Bucefals

Eye Reģ.: 31.10.2005
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja:...

Nu baigi forši, ka jamaksā.

Tikai tad man atkal ir jautājums - kurš tad maksā to nodokli? Automašīnas īpašnieks? Ja tā, tad pastāv varians, ka tas īpašnieks uz vienu dienu gadā izīrē to auto par 5 Ls, un viņam par to jāsamaksā tas dīvainais nodoklis?

Jeb atkal - ja SIA maksā to nodokli. Par ko? Par to, ka automašīnas īpašnieks savu auto izmanto savām vajadzībām laikā, kad tas auto neskaitās izīrēts?

Domāju, ka es neesmu vienīgais, kurš nevēlas maksāt to nodokli, intersanti kā citi risina šo jautājumu? Es saprotu, ka piemēram tādam Latvenergo par savu autoparku ir grūti nesamaksāt to nodokli utt. Bet visiem mazajiem SIA - manuprāt tauta tak noteikti izdomās kā izgrozīties.

P.S. Man ir sava firma arī Igaunijā. Kādi varētu būt plusi/mīnusi pārreģistrēt to auto uz turieni?

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Eye rakstīja: Oooo, ar mājas niku esmu ielogojies...

Eye = Bucefals

Vļip ačkarik! www.iauto.lv/...

2. Katrs lietotājs drīkst reģistrēt un lietot tikai vienu portāla kontu. Gadījumā, ja tiek konstatēts šī punkta pārkāpums, administrācija patur tiesības dzēst visus kontus, kurus izveidojis šis lietotājs.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Eye rakstīja:

CRDI rakstīja:...

Nu baigi forši, ka jamaksā.

Tikai tad man atkal ir jautājums - kurš tad maksā to nodokli? Automašīnas īpašnieks? Ja tā, tad pastāv varians, ka tas īpašnieks uz vienu dienu gadā izīrē to auto par 5 Ls, un viņam par to jāsamaksā tas dīvainais nodoklis?

Jeb atkal - ja SIA maksā to nodokli. Par ko? Par to, ka automašīnas īpašnieks savu auto izmanto savām vajadzībām laikā, kad tas auto neskaitās izīrēts?

Domāju, ka es neesmu vienīgais, kurš nevēlas maksāt to nodokli, intersanti kā citi risina šo jautājumu? Es saprotu, ka piemēram tādam Latvenergo par savu autoparku ir grūti nesamaksāt to nodokli utt. Bet visiem mazajiem SIA - manuprāt tauta tak noteikti izdomās kā izgrozīties.

P.S. Man ir sava firma arī Igaunijā. Kādi varētu būt plusi/mīnusi pārreģistrēt to auto uz turieni?

Nodokļa maksātājs ir tas kuram ir nummurs komercreģistrā.

Lai gan var parādīties variants ar to ka fizpersonai jāmaksā IIN un jāreģistrējas ka saimnieciskās darbības veicējam (no galvas nepateiksu summas no kurām tas pasākums kļūst obligāts)

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Par fizpersonu mēs IIN maksājam. (Tur ir variants, ka IIN var maksāt pati fizpersona, vai arī SIA samaksāt par fizpersonu.)

Bet par to auto izmantošanu - tad sanak, ka es maksāju (SIA maksā) nodokli par to, ka auto īpašnieks izmanto savu auto savām vajadzībām?

Sviestc Reģ.: 26.05.2004
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Par fizpersonu mēs IIN maksājam. (Tur ir variants, ka IIN var maksāt pati fizpersona, vai arī SIA samaksāt par fizpersonu.)

Bet par to auto izmantošanu - tad sanak, ka es maksāju (SIA maksā) nodokli par to, ka auto īpašnieks izmanto savu auto savām vajadzībām?

A par ko Tu brīnies

Tas jau , pie pašreizējās valdības politikas, ir tikai normāli...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Šajā banāņu republikā laikam neviens nodoklis neatbilst tam paredzētajiem mērķiem! Viss aiziet kampēju kabatās, jo tie var uzlikt sev algu kādu vien iegribas!

Vēl nesen bija ceļu nodoklpis... tagat jau tas pats ir nodoklis par auto izmantošanu un ar ceļu fondu tam vairs nav sakara - algas, algas, pºemijas, piemaksas utt!

Sviestc Reģ.: 26.05.2004
0 0 Atbildēt

Piemēram, tie jaunie elekroenerģijas tarifi, jau arī ir nekas vairāk, kā apslēpts papildus nodoklis, un ir naivi cerēt, ka tas

izdevumus palielinās tikai par dažiem procentiem.

Ražošana, loģistika, tirzniecības platības, viss tas ir tieši saisīts ar elektroenerģijas patēriņu, un visam tam pieaugs izmaksas, līdz ar ko, gala patērētājs pogās aiz vien vairāk...

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

ko var gribēt no šīs "valsts", kur siltumu rēķina kvadratmetros???

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

ko var gribēt no šīs "valsts", kur siltumu rēķina kvadratmetros???

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Par fizpersonu mēs IIN maksājam. (Tur ir variants, ka IIN var maksāt pati fizpersona, vai arī SIA samaksāt par fizpersonu.)

Bet par to auto izmantošanu - tad sanak, ka es maksāju (SIA maksā) nodokli par to, ka auto īpašnieks izmanto savu auto savām vajadzībām?

Cik es esmu sapratis no visiem skaidrojumiem, ja SIA caur šo patapinātās tarataikas ekspluatāciju (servisi ) grib optimizēt PVN UIN u.c. tad jāmaksā tas nodoklis.

Bet pagaidām palielam ir tā cik cilvēku tik viedokļu, skaidri ir zināms tikai tas ka ja negrib maksāt tad GPS un punkts. A par visādiem netradicionāli orientētiem gadijumiem skaidrības nav nevienam.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Sviestc rakstīja:

Bucefals rakstīja: .......

A par ko Tu brīnies

Tas jau , pie pašreizējās valdības politikas, ir tikai normāli...

Kuš, sita runājot vadons augšāmcelsies un atkal būsim spiesti klausīties slavas dziesmu Lācim, Vilkam u.c. ekonomikas guru

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

cap rakstīja: ko var gribēt no šīs "valsts", kur siltumu rēķina kvadratmetros???

apsaimniekšoanu arī rēķina no dzīvokļa mkv nevis no dzīvokļa vienuma utt utpr utml

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

rgcwtxkmt9729w9 rakstīja:

Eye rakstīja: Oooo, ar mājas niku esmu ielogojies...

Eye = Bucefals

Vļip ačkarik! www.iauto.lv/...

2. Katrs lietotājs drīkst reģistrēt un lietot tikai vienu portāla kontu. Gadījumā, ja tiek konstatēts šī punkta pārkāpums, administrācija patur tiesības dzēst visus kontus, kurus izveidojis šis lietotājs.

Lai pirmais akmeni met tas, kurš pats bez grēka!

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti