Navigācijas ierīces - kādi ieteikumi?

GB12 Reģ.: 29.03.2011

Navigācijas ierīces - kādi ieteikumi?

 
GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tobiš, cierēju uz šiemwww.gpscentrs.lv/...

links nepareizi ielikās.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Tobiš, cierēju uz šiemwww.gpscentrs.lv/...

links nepareizi ielikās.

Nopirku pie viņiem Start 25M. Manām vajadzībām pilnīgi pietiek. Izmērs ir OK priekš kompaktklases auto (lielāks ekrāns tikai traucē). Kā viņi paši saka, ja vajag labu Latvijas karti, tad Garmin, ja labu Eiropu, tad Tomtom. Nav tāda ideālā varianta.

Pagaidām vienīgo trūkumu pamanīju salīdzinoši lēno satelītu meklēšanu ierīci uzstartējot (mobiļņika navi pieslēdzās ātrāk).

p.s. citos interneta veikalos var nopirkt gandrīz par 20 Ls lētāk, bet velns viņu zina kā tur ar to karšu atjaunināšanu. Šitas kantoris iedod uzreiz visus datus. Karšu un softa atjaunināšana (lejupielāde un instalācija) arī notiek samērā lēni.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

GB12 rakstīja: Tobiš, cierēju uz šiemwww.gpscentrs.lv/...

links nepareizi ielikās.

Nopirku pie viņiem Start 25M. Manām vajadzībām pilnīgi pietiek. Izmērs ir OK priekš kompaktklases auto (lielāks ekrāns tikai traucē). Kā viņi paši saka, ja vajag labu Latvijas karti, tad Garmin, ja labu Eiropu, tad Tomtom. Nav tāda ideālā varianta.

Pagaidām vienīgo trūkumu pamanīju salīdzinoši lēno satelītu meklēšanu ierīci uzstartējot (mobiļņika navi pieslēdzās ātrāk).

p.s. citos interneta veikalos var nopirkt gandrīz par 20 Ls lētāk, bet velns viņu zina kā tur ar to karšu atjaunināšanu. Šitas kantoris iedod uzreiz visus datus. Karšu un softa atjaunināšana (lejupielāde un instalācija) arī notiek samērā lēni.

Nu jā, man arī teica, ka šie uz mūžu dodot atjaunināšanu bez maksas...

martinslusis Reģ.: 11.12.2013
0 0 Atbildēt

Varu padalīties ar savu pieredzi... Man uz dzimšanas dienu tika uzdāvināta nauda, jo ar draudzeni bijām nolēmuši lidot uz Itāliju un ar īrētu auto izbraukāt Itālijas ziemeļus.

Līdz ar to bija nepieciešamība pēc GPS ierīces. Skatoties piedāvājumu, nonācu pie secinājuma, ka lielākā daļa veikalos par sakarīgu cenu nopērkamo navigāciju ir vismaz 2-3 gadus vecas un visai lēnas, turklāt skārienjutīgais ekrāns nereaģē tik labi kā mūsdienu telefoniem.

Līdz ar to es beigās par ~70-80 eiro iegādājos Navigon aplikāciju uz sava iPhone tālruņa, strādāja ļoti labi. Patika, ka tā kā telefonam ir arī iespēja pēc GSM torņiem noteikt aptuveno lokāciju, navigācija ļoti ātri atrod GPS satelītus pat tad, ja programma tiek atvērta pirmo reizi. Otrkārt, arī tur man bija iespēja novilkt jaunākās kartes telefonā, lai nebūtu vajadzības izmantot interneta pieslēgumu ārzemēs. Joprojām ļoti vienkārši varu izvēlēties kuru valstu kartes turēt tālrunī un regulāri novilkt jaunākās versijas.

Var, protams, arī pirkt atsevišķu GPS ierīci, bet, ja ir viedtālrunis ar normālu ekrānu, iesaku apdomāt variantu par navigāciju tālrunī, sanāks lēti un ērti. Turklāt vienmēº būs līdzi navigācija, kas reizēm var noderēt (man ir sanācis savu Navigonu izmantot arī kājām ejot).

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Viedtelefons un igo8.

Vairak neko nevajag.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Shiirs rakstīja: Viedtelefons un igo8.

Vairak neko nevajag.

Viedtelefons un... ko vien sirds kāro. Pašlaik pārmaiņus lietoju Sygic un Navigon. Sygic patīkamāk rēķina "taisnos" maršrutus, kad gribas pa mazajiem ceļiem ekskursijā pabraukt. Navigon ir labs tāliem pārbraucieniem ar ļoti labu "lane assistant", kas uz bāņiem savlaicīgi ļauj ieņemt pareizo joslu un atrast pareizo izbrauktuvi. Sygic reizēm ieteiks griezties "pa labi", lai gan brauc pa atdalītu joslu un nogriešanās ceļš ir aiz betona barjeras - uz palīgjoslas izrādās vajadzēja nobraukt jau kādu km iepriekš...

martinslusis Reģ.: 11.12.2013
0 0 Atbildēt

aansis rakstīja:

Shiirs rakstīja: Viedtelefons un igo8.

Vairak neko nevajag.

Viedtelefons un... ko vien sirds kāro. Pašlaik pārmaiņus lietoju Sygic un Navigon. Sygic patīkamāk rēķina "taisnos" maršrutus, kad gribas pa mazajiem ceļiem ekskursijā pabraukt. Navigon ir labs tāliem pārbraucieniem ar ļoti labu "lane assistant", kas uz bāņiem savlaicīgi ļauj ieņemt pareizo joslu un atrast pareizo izbrauktuvi. Sygic reizēm ieteiks griezties "pa labi", lai gan brauc pa atdalītu joslu un nogriešanās ceļš ir aiz betona barjeras - uz palīgjoslas izrādās vajadzēja nobraukt jau kādu km iepriekš...

Man nav pieredzes ar sygic vai igo8, bet arī es par Navigon lane assistance varu teikt tikai to labāko - kā jau teica, pārsvarā pat ļoti sarežģītos ceļos var saprast pa kuru joslu jābrauc. Šī funkcija īpaši noderēja Itālijā, bet arī pa ceļam uz Ukrainu pāris reizes palīdzēja.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Es kādu laiku "čakarējos" ar navi telefonā. Apnika, ļoti neērti. Jāsprauž vads klāt, runājot jāņem ārā no turētāja, sarunas laikā neredzi karti. Vienvārdsakot, kas der visam, neder nekam. Tāpēc tagad ir telefons un navi atsevišķi. Vienīgi vēl jānopērk kautkādu eTerex staigāšanai pa mežiem.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
1 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Es kādu laiku "čakarējos" ar navi telefonā. Apnika, ļoti neērti. Jāsprauž vads klāt, runājot jāņem ārā no turētāja, sarunas laikā neredzi karti. Vienvārdsakot, kas der visam, neder nekam. Tāpēc tagad ir telefons un navi atsevišķi. Vienīgi vēl jānopērk kautkādu eTerex staigāšanai pa mežiem.

Zilzobja brīvroku sistēmu neesi mēģinājis???

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Nortel rakstīja: Es kādu laiku "čakarējos" ar navi telefonā. Apnika, ļoti neērti. Jāsprauž vads klāt, runājot jāņem ārā no turētāja, sarunas laikā neredzi karti. Vienvārdsakot, kas der visam, neder nekam. Tāpēc tagad ir telefons un navi atsevišķi. Vienīgi vēl jānopērk kautkādu eTerex staigāšanai pa mežiem.

Zilzobja brīvroku sistēmu neesi mēģinājis???

Puļķis ausī nesaista. Bet iebūvēto neņēmu, jo komplektējot auto aktuālākas bija citas ekstras.

Toties tagad iesēžoties auto var uzreiz sākt braukt (tomtoms uzstartējās automātiski, līdz ar auto uzstartēšanu), nav vairs jāvelk ārā telefons, jāaktivizē navi, jāpieštepselē vads, jāieliek turētājā. Apstājoties, protams, viss tas pats, tikai pretējā virzienā. Arī pati maršruta plānošana ir daudz ērtāka un ātrāka.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: runājot jāņem ārā no turētāja,

vispār jau izmantot mašīnā telefonu bez brīvroku sistēmas ir aizliegts. Un jebkuram normālam aparātam, ja vien nav pats lētākais ķīniešu sūds ar draņķīgu mikrofonu, var ieslēgt car mode .

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Es arī tomēr neizskatu tādu variantu kā telefons+navi. Pirmkārt, dažu jau Nortel uzskaitīto iemeslu dēļ, otrkārt, man telefons arī tāds lēns un ne visai foršs, bet, tā kā tas savu galveno funkciju - zvanīšanu, īsziņas, e-pastu un fotokameru pilda, tad pagaidām mainīt negribas.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Es arī tomēr neizskatu tādu variantu kā telefons+navi. Pirmkārt, dažu jau Nortel uzskaitīto iemeslu dēļ, otrkārt, man telefons arī tāds lēns un ne visai foršs, bet, tā kā tas savu galveno funkciju - zvanīšanu, īsziņas, e-pastu un fotokameru pilda, tad pagaidām mainīt negribas.

Ja mašīnā ir garnadžus neinteresējoši ieintegrēta nafigācija - vēl ir jēga, bet ja tā tāpat ir vienmēr redzamā vietā uzstādīa - nu nezinu vai tas ir tā forši...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

GB12 rakstīja: Es arī tomēr neizskatu tādu variantu kā telefons+navi. Pirmkārt, dažu jau Nortel uzskaitīto iemeslu dēļ, otrkārt, man telefons arī tāds lēns un ne visai foršs, bet, tā kā tas savu galveno funkciju - zvanīšanu, īsziņas, e-pastu un fotokameru pilda, tad pagaidām mainīt negribas.

Ja mašīnā ir garnadžus neinteresējoši ieintegrēta nafigācija - vēl ir jēga, bet ja tā tāpat ir vienmēr redzamā vietā uzstādīa - nu nezinu vai tas ir tā forši...

Starp citu, man vienam klientam pirms kāda pusgada izcēla "garnadžus neinteresējoši ieintegrēto"...

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Es arī iesaku smārtu + Navigon. Šovasar biju ar auto Parīzē, jutos kā vietējais.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

No lietošanas ērtību viedokļa Tomtoms iekabina jebkuram, manuprāt. Jaunajiem modeļiem ar M indeksu ir arī lifetime karšu apdeiti pieejami legāli un par brīvu, kas priecē. Ja brauksi pa Eiropu, tad RDS-TMC uztvērējs ar lādētāju varētu krietni atvieglot dzīvi. Amazonī to var iepirkt lētāk, nekā prasa pats toms savā mājslapā. Un, jā, cik atminos tas rds-tmc resīveris nāca ar mini usb galu, bet jaunajiem tomiem ir micro usb, tā kā nāksies pāreju ar piepirkt. Par smartfoniem - nu lai dara katrs kā grib, bet man ir iGo uz smarta, bet user interfeiss tur ir caur pakaļu rakstīts, ar auto braucot, nelietojams. Nu tas mans imho, ar toma interfeisu salīdzinot.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Piemirsu, varbūt tas nav būtiski, bet Tomtom Start 25m nav bluetooth. Ja negribas pirkt atsevišķi handsfree, tad, iespējams, labāk palūkoties uz Via 135m, kur tas ir iebūvēts un strādā lieliski.

martinslusis Reģ.: 11.12.2013
0 0 Atbildēt

Par TomTom ir tā, ka man personīgi vizuāli labāk patīk TomTom, tomēr Navigonam, piemēram, Baltijā ir krietni detalizētākas kartes.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Es kādu laiku "čakarējos" ar navi telefonā. Apnika, ļoti neērti. Jāsprauž vads klāt, runājot jāņem ārā no turētāja, sarunas laikā neredzi karti. Vienvārdsakot, kas der visam, neder nekam. Tāpēc tagad ir telefons un navi atsevišķi. Vienīgi vēl jānopērk kautkādu eTerex staigāšanai pa mežiem.

Es arī domāju, ka visu vajag atsevišķi. Tapēc dodoties ceļojumā izīrēju GAZiku un ņemu līdzi visu vajadzīgo. Telefonu sarunām, navigāciju stūrēšanai, plaukstdatoru e-pastu izlasīšanai, planšeti viesnīcu rezervēšanai, portatīvo datoru papļāpāšanai skaipā ar mājāspalicējiem un stacionāro datoru ko filmas paskatīties, kad ārā slikts laiks... Labi ka kravas kaste liela, ir kur dīzeļģeneratoru ielikt...

Oi... aizmirsu vēl tak Garminu, jo gadās arī pa neceļiem paklīst, kur topokartes vajag...

Nu labi... atzīšos... "čakarējos" ar vienu paši viedtālruni, kas der visam iepriekšminētajam un vēl piedevām aizstāj ziepjutrauka un HD videokameras apvienojumu, lai mammai mājās ir ko parādīt

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

agrāk arī skraidiju ar nafigātoru viedtālrunī. bet nu jau gadus divus ir garmin nuvi 3760. neko citu vairs negribu. jā, maksā naudu, vel piepirku kartes mūža atjauninājumu. bet cita lieta. ļoti labi viss pārdomāts. nav mūžīgi jāštepeslē tālrunis pie lādētāja, pazvanot nezūd nafigātors. bilde lieliska, pats arī lieliski izskatās. super turetājs ar barošanu, kuru iebūvēju no griestiem, nekādu vadu nav. un vispār strādā godam.

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

Nezin,man apmierina navigācija telefonā.Stāv k-kāds Sygic(uzlauztā versija no neta),ja gribas par pāris desmit eirām var nopirkt funkcijas kā parastam navigātoram,tobiš,bez mobilā ineta,un mauc ar tom-tom kartēm cik uziet .Iereģistrējies pie toma,un atjaunojies utt cik uziet.Cik ir pēdējos gados mauktsgan te,gan citur naf problēmu,tik vajag datu viesabonēšanu.Ja ne ,tad viss iepriekš rakstītais.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti