Suņu attālinātie pieskatītāji pret skrējējiem u.c.

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Ar dažu dienu atkāpi varam ar vēsāku prātu apskatīties uz to, kas tad notika Biķernieku mežā un vai tas, ko atrisināja!

 
1 2
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Pēc skrējēja Sigorda Stradiņa vārdiem, skrienot pa mežu, uzbrucis suns un viņš to mēģinājis aizbaidīt ar diviem brīdinājuma šāvieniem no savas personīgās kaujas pistoles. Taču viens no vīriešiem, kas atradās kompānijā, kurai piederēja suns, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, skrējēju aizturēja.

"Viņš pieskrēja priekšā ģimenei, nostājās kaujas pozā un šāva pa suni, kurš bija 30 metru attālumā un nelikās ne zinis par viņu," notikušo atstāstīja Elbakjans, piebilstot, ka sunim, uz kuru tika izdarīti šāvieni, nebija uzpurņa.

"Es viņam teicu - stop, apstājies! Tajā brīdī viņš man ar plecu uzgrūdās virsū, mēģināja nogrūst no velosipēda un grasījās mukt projām. Tajā brīdī es viņu vienkārši sāku ķert," sacīja Elbakjans.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Pagājušajā gadā par suņu uzbrukumiem cilvēkiem sākti 78 kriminālprocesi, bet gadu iepriekš ierosināto lietu skaits bija lielāks - 123 kriminālprocesi, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Krimināllikumā atsevišķā pantā ir paredzēta atbildība par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts miesas bojājums. Lielākā daļa kriminālprocesu sākti tieši par saimnieku nepieskatītu suņu uzbrukumiem iedzīvotājiem, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis.

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

priekskam ierocis, ja noraujies pa muti tapat?

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Šķiet ka lielāka problēma ir savu suņu sūdu nesavācēji -tos vajadzētu reāli sodīt , piekam lai pilnīgi pietiekams pamats megasodam būtu ''aculiecinieka'' video anonīms ziņojums PP .

Tas samazinātu buivolu izmēra suņu mocīšanu xx istabu panelenēs ,''paiskraidošas'' pastaigas pilsētas dārzos/parkos/mežos ar attālinātu ''pieskatīšanu'' , piedirstu ''gazōnus'' uut...tsk.''atšaudīšanos'' no piemīlīgiem ''baskerviliem'' .

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Pagaidām likumi ir visnotaļ suņu saimnieku pusē, pat, ja suns kādu nokodis, tad maksimālais sods ir 3 gadi brīvības atņemšanas , minimālais -naudas sods. Es domāju, ka lietai jāpieiet no citas puses, civiltiesiskās. Un suņa kodienam cilvēkam ārpus suņa saimnieka īpašuma jābūt kādu 3000 EUR vērtam. Respektīvi, ja lieta nonāktu līdz tiesai , par labu cietušajam vajadzētu piepriest šādu vai lielāku summu. Līdz šim pastāv uzskats, ka vidējais LV pilsonis ir tāds kā bomzis, kuram jābūt priecīģam par ārstēšanās izdevumu apmaksāšanu. Un ka dzīves kvalitātes zudums un laika zaudējums neko nenozīmē. Bet mūsu laikos daudzu cilvēku mēneša ienākumi ir vairāki tūkstoši EUR. Un suņu īpašnieku lētajiem laikiem vajadzētu beigties.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

imzz

Tieši tā! Ja man iekostu suns un būtu jāčakarējas ar trakumsērgas pošu kursa uzņemšanu, tad es morālo skādi vērtētu uz kādiem 10 tūkstošiem.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Pamēģini to piedzīt no klaiņojoša bezsaimnieka dzīvnieka Prasi kaut miljonu.

Kaivo Reģ.: 23.04.2002
0 0 Atbildēt

Principā te ir vecais stāsts par to, ka ja braucu ar auto mani besī ārā riteņbraucēji un gājēji, kad braucu ar velo, tad besī ārā autovadītāji un gājēji, bet kad eju ar kājām, tad mani besī ārā ritņbraucēji un autovadītāji

Neredzot situāciju ar savām acīm spriest grūti, bet dabūs pa "ļipu" abi, viens par ieroča neatbilstošu lietošanu un tālāko rīcību, otrs par "smagiem" miesas bojājumiem.

Mani vairāk izbrīna fakts, ka kāds skraida pa pilsētu ar kaujas ieroci, bez liekas vajadzības, pret suņiem ir izdomātas arī citas efektīvas metodes.

Burbergs Reģ.: 27.03.2015
0 0 Atbildēt

Suni ir ka raditi, lai skrejejiem nostiprinatu atruma ipasibas.

Jo nemanamak pielien, jo asaks raviens!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Esmu no tiem, kurus neuztrauc ne suņi, ne citi

Bet nu patiešām, ar pielādētu kaujas ieroci skriet treniņu - tas gan izskatās ne sevišķi veseli. Zikovs 2.

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

bet tas ar ieroci noteikti lielaka kibele tiks

vai lai "atzīmētos"" "ATMAZATSA" lielaku piki izteres ka NR2

P.S

iedomajos tiesu....

NR2...tas gailis shava uz manu suni????

be-tas man pa muti iedeva un ieroci atnjema...?

atgadina krievu filmu DMB

kaban djikij akazalsja-kortjik atobral i mordu nabil!

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Drīz jāstājas spēkā likumam par suņu čipošanu , cerams tas būs pirmais solis bezsaimnieku suņu likvidēšanā .

Kāds bija sods par nečipošanu ... ja daži LS tad ..

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Viņš jau nekož .....

Kaut kā bieži dzirdēts , vai citiem tāpat ?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Bet paskatieties no otras puses - kaut kādos delfos Elbakjans saka: "Šim sunim uzpurņa nebija, jo tas nekad neuzbrūk." vai kaut kā tml. Nez kāpēc cilvēks ir iedomājies, ka likumi uz viņu neattiecas...

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

babajans ist da best!!!!!

and his dog god?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

interesanti,kur viņš turēja stobru kamēr skrēja,apenēs?

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Šeit ir sadūrušās divas likumīgas intereses konflikta situācijā. Man pašam ir suns, bet es uzskatu, ka suns bez manas klātbūtnes nedrīkst pat pieskriet klāt cilvēka, un piegrūst purnu pie kājas, lai paostītu. 100 m attālums saimniekam no suņa ir ļoti liels, suni pat nevar redzēt, ja ir kaut neliels reljefs. No otras puses - cilvēks, kam ir ieroču nēsāšanas atļauja, nevienu neapdraud, pat ja viņš atrodas sabiedriskā vietā. Pilna Rīga ar ieroču nēsātājiem, neviens ne viņus redz ,ne dzird. Zina tikai par diviem no visas valsts-kinoteātra šāvēju, un tagad šo te. Bet no trešās puses - paskatieties uz konfliktā iesaistītajiem psiholoģiski: viens, lai arī sportists, bet jau pa dzīvi iet samīzies, pumpains, izskatās bailīgs pārlieku, un viņam tāpēc vajag ieroci. Loģiski. Un otrs - teftelis, trenēts, ar 2 suņiem. Un ja tā ir taisnība, ko saka pumpainais, tad viņus sita Elbakjana tēvs jau guļošu. Priekš kam? Un tas, ka izšāva gaisā suņa virzienā, neko nevienam nenodarīja, tikai izraisīja neadekvātu reakciju no suņa saimnieka. Es te netaisos vērtēt kurš vainīgs, lai tiesa lems, tikai savas domas izteicu

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

klau, kas ir kaujas ierocis? Vairākas reizes manīts komentārtos kā arguments. Ieroču aprites likumā tādas defnīcijas nav. Tas, kurš pazīst ieročus, to nīkulīgo veco krievu pistoli, kas bija konkrētajam tipam, nekad karā līdz neņemtu.

Varbūt šoreiz kasinsh79 var pateikt ko tu saproti zem skaļā apgalvojuma - kaujas ierocis?

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

sunim jābūt pie siksnas, man skrienot garām lopam nav jāker lieks adrenalīns - šits šķirnes bobis kož vai nekož

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Taisnība, pēc ieroču klasifikācijas tāda kaujas ieroča nav. Tas nosaukums ir nekompetentu "žurnaļugu" izdomājums. likumi.lv/doc.php?id=63632

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Kādas likumīgas intereses? Elbakjana suns bija BEZ uzpurņa. Ja būtu bijis uzpurnis, konflikta visticamāk nemaz nebūtu bijis.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Eu, kas ar portālu notiek? Es šo spiedu 2x kā atbildi "ak" komentāram.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Māri, jums nešancē "atbildēt" funkcija.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ar "kaujas ierocis" biju domājis tādu ieroci, ar ko var nogalināt.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Uzpurnis nav obligāts pēc MK noteikumiem. info.dzivniekupolicija.lv/lv/info-raksti/uzpurna-lietosana-sunim Tikai par īpaši bīstamiem atzītiem eksemplāriem, un , pārvadājot sab. transportā.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti