Virsbūves tipi

Mojo Reģ.: 07.12.2016

Gribētu dzirdēt viedokļus( pieredzi) par virsbūves tipiem un to vizuālo stāvokli. Pašlaik braucu ar kompaktvenu, un tik netīra virsbūve(5. durve) nav bijusi nevienam autiņam agrāk. Ar tīru auto,jau pēc 300m pa granti, visa aizmugure ir aizmesta ciet. Cits ar sedanu nobrauc 20km. , un nav tik netīrs. Tas ir atkarīgs no konkrēta modeļa, jeb visi unversāļi un miniveni tā smērējas? Intresanti ,pavērojot dažs labs lielais komerc busiņš, braucot pa granti arī nav tik netīrs.

 
anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

uzliec aizmugurē dubļu sargus . kompaktajiem riteņi ir ļoti tuvu aizmugurei un tāpēc met virsū.

Mojo Reģ.: 07.12.2016
1 0 Atbildēt

Pag,pag- kaut kur, pa ausu galam dzirdēju,vai lasīju ,ka tie dubļu sargi neko daudz nemaina, aizmugurē rodas retinājums, kaut kāds virpulis , un tad tur rauj klāt, jo ne jau tikai bamperis, bet viss stikls ir ciet . Kā ar tiem jumta spoileriem( deflektoriem), runā ,ka tie atvirza to gaisa plūsmu? Jautājums radās, jo gribu nomainīt auto, bet dēļ šitā 'mīnusa', svārstos, vai ņemt ar tādu virsbūvi atkal.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 0 Atbildēt

Man bija Opel-Meriva, tai arī pakaļa pamatīgi smērējās. Neko darīt, par auto ietilpību jāmaksā!

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
5 4 Atbildēt

Opel Merivai to tāpat nevar redzēt, visi skatās prom no tās.

DidzisKalnietis Reģ.: 20.03.2014
1 0 Atbildēt

Tas aizmugures spoileris reāli sāks strādāt virs 100 km/h. Tāda bēda lielākai daļai auto ar "plakano pakaļu". Atsevišķiem indivīdiem ražotāji bija īpaši papūlējušies šo problēmu mazināt, ja nemaldos vecaja Audi 100 Avant nebija tik traki, bet arī tālu līdz "labi". Saab 9-3 universālim arī bija gana veiksmīgi izdevies tās gaisa plūsmas aizmugurē sakārtot. Principā, tomēr, var tikai piekrist VWfanam - tā ir nodeva citām ērtībām...

Guzis Reģ.: 23.08.2006
1 0 Atbildēt

Nav tik traki. Man ir Pajero ar to aizmugurējo spoileri - strādā, pakaļējais stikls un durvis daudz tīrāki nekā otrai manai mašīnai bez tāda.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Audī variants ir vienkāršs - C2 A100 avants bija liftbaks, nevis universālis, un C3 avantam lai arī pakaļa ir izteiktāki "universāla", bet joprojām pakaļas durve ir ļoti slīpa un vertikālā daļa ir ne augstāka kā parastam sedanam - tas bija C4, kam pakaļas stikls jau bija gandrīz tādā pat leņķī kā parastam hečbekam, kāds rezultāts, nezinu, nav sanācis pētīt.

Bet nu jā, tā arī ir ka nocirstā pakaļa jāj aerodinamiku - gan rada lieku gaisa pretestību, gan retinājuma zonu mašīnas aizmugurē, kas rauj gaisā visas šļakatas. Savam golfam regulāri novēroju uzskatāmu dabas parādību - kad braucot ar remdenu motoru izpūtējs vēl ir tik vēss ka dūmos esošais tvaiks jau ir sakondensējies balts, ieminot grīdā šo balto mutuli var vērot pakaļas stikla līmenī... Dubļu aizsargi man ir - braucot lietus laikā pa šoseju, pakaļas stiklu aizmet pa pāris kilometriem.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Man vienalga, smērējas vai nē. Pēc pirmā lietus tāpat notīrās. Ja vajag katru dienu pa grants ceļu lielus gabalus braukt, varbūt nav patīkami, bet tik un tā... pirkt sedanu tikai tāpēc, lai citi redz tīru dirsu...liekas stulbi.

Auto pērc priekš sevis, nevis citiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu acīmredzot esi esošs vai izbijis kravas transporta vadītājs. Jā, viena lieta kas man golfam nepatīk ir tas, ka pakaļa ir mūžīgi netīra - jo mašīnu es nomazgāju vidēji reizi ceturksnī, un mašīna garāžu pamet 1-2 reizes nedēļā, līdz ar to lietus līdzēt nevar. Bet galvenā, kas man nepatīk - netīrs pakaļas stikls nav caurspīdīgs - tu acīmredzot salona spoguli neizmanto.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Pirmkārt, nevar teikt, ka smērējas. Pa pilsētu, praktiski nē, lai gan katru dienu braucu ap 300 metrus pa grants ceļu turp un atpakaļ. Ilgi pa grants ceļu, braukt sanāk diezgan reti, tad paliek netīrs. Bet ir taču slotiņa un logu šķidrums.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Katrai mašīnai ir savas aerodinamikas īpatnības. Manam golfam tā slotiņa braucot pa šoseju būtu jāvicina vismaz vienreiz pa diviem kilometriem, ja ne biežāk. Tikmēr sedanam slotiņa nemaz nav aprīkojumā, jo nav vajadzīga...

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Tik traki man nav. Varbūt tāpēc ka mašīna ir augstāka un aizmugurējais bamperis izlien uz āru par desmit cm vismaz.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Nu Opel Meriva it kā forma ir pareizā tā ka tas laikam negarantē to ka nemet netīrumus.

ecomodder.com/forum/tool-aero-template.php

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Lai forma būtu pareiza, tai būtu jāatbilst līdz pat bildes kreisajam galam... Bet tā kā tā miza ir divreiz īsāka, tad attiecīgi "iztrūkstošā" daļa taisa virpuli...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

šai formai ir tā, ka ja vien jumta forma ir pareiza, tad aizmuguri var īsināt un tas kritiski neietekmē aerodinamiku.

Mojo Reģ.: 07.12.2016
0 0 Atbildēt

Par kādu formu iet runa? Vecam audi burbulim , forma pavisam cita, bet to tā neaizmet. Aerodiamika un pludlīnija, ir viens un tas pats? Hečbekam tā forma it kā pareizāka,bet logtīrītājs tāpat paredzēts( piem. Mondeo,Insignia). Priekša jau visiem paliek tīra.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

kas interesanti, ja brauc līdz 90 km/st, mašīna praktiski ir tīra aizmugurē, kā sāk trakot un pārkāpt noteikumus, vālējot pa šoseju 110 km/st, tā jau pēc dažiem km mašīnas aizmugure ir netīra. nu ko, iesaku braukt normāli, civilizēti - līdz 90 km/st. ja krimināli pārsniedzat ātrumu - tad secinājums, sakārtojiet savu personīgo dzīvi, ceļaties agrāk, nekavējiet savas darīšanas utt.

Mojo Reģ.: 07.12.2016
1 0 Atbildēt

Tavs komentārs - nevietā! Tas nav atkarīgs tikai no ātruma! Pa granti sanāk braukt uz 60-80,bet pēc 10km skats, ka būtu rally trophy reidā piedalījies.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nevietā jā, bet ne jau tāpēc, ka nebūtu sakars ar ātrumu, bet gan tāpēc, ka tam ir sakars ar ātrumu UN konkrētās mašīnas formas īpatnībām. Piemēram, ar B3 audī var braukt pa granti ar līdz galam nolaistiem abiem priekšas logiem - līdz ~85-90 kmph - kamēr brauc tik lēni, viss labi, kā sāk braukt ātrāk, tā sāk nest putekļus salonā. Citām mašīnām nes jebkādā ātrumā...

Mojo Reģ.: 07.12.2016
0 0 Atbildēt
rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Ravam pamatīgi pievilka aizmuguri . Visvairāk kaitināja mūžigi netīrā atpakaļskata kamera. Varu salīdzināt , tagad sedans un nesalīdzināmi tīrāks .

Te nu neko , airodinamiku neapmānīsi .

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Janozaurs rakstīja: Tik traki man nav. Varbūt tāpēc ka mašīna ir augstāka un aizmugurējais bamperis izlien uz āru par desmit cm vismaz.

Šodien papētīju - lielākais nobrauktais attālums pēc kura prasās tīrīt pakaļas logu, ja grib caur to skatīties, ir kilometrs. Protams, pakaļas loga tīrītāja releja iebūvētais intervāls gan ir pārāk mazs - braucot uz 95 kmph, sanāk ik pēc 100 metriem.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti