Izveidot jaunu uzņēmumu

rihards86 Reģ.: 08.03.2017

Čau,

Dzīvoju Bauskā, kur jaunas darba vietas neradīsies, tāpēc pašam jārada sev darba vieta. Ir aptuvena ideja, ko varētu darīt, bet negribas iebraukt problēmās. Vai kāds var padalīties pieredzē kādi ir tie zemūdens akmeņi, kas jaunam bukam būtu jāzina? It kā labi tas, ka mums šeit Bauskā ir biznesa inkubators, daudz jau tur uzzināju, pagriezu savu biznesa ideju interesantākā virzienā, tiku arī pie labiem kontaktiem. Bet gribas tomēr uzzināt tieši to jauno uzņēmēju viedokli, kas arī šobrīd ir izdomājuši ķerties lietām pie ragiem.

 
Abavnieks Reģ.: 05.09.2016
2 0 Atbildēt

A kāpēc ar biznesa jautājumu griezies pie auto portāla? Vai taisies savu biznesu sākt auto tirdzniecībā, remontā vai citā sfērā, saistītu ar auto?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Mans ieteikums - skaties reāli uz izmaksām, no kā neizvairīties. Un, kas pastāvīgi spiež uz nerviem. Tas viss ir kontekstā arī ar kredītiem utt. Esi gatavs ar kaut kādu SAVU naudas summu visa biznesa atbalstam, citādi...

rihards86 Reģ.: 08.03.2017
0 0 Atbildēt

Jā, ideja ir saistīta ar auto restaurāciju, jo tā man ir ļoti tuva lieta. Kā jau minēju, ka pēc konsultācijas sākotnējā ideja tika pārvērsta interesantākā virzienā, bet varbūt vēl kā savādāk to pavērsīšu. Ideja galvā ir jāapsvaida, lai nebūtu viss uz ķep ļep. Tapēc prasu jums ko vēl man galvā vajadzētu apsmadzeņot pašā sākumā.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 0 Atbildēt

Ideja ir, tad labi, bet pasūtītāji ( potencialie klienti) ir?

Kāpēc negribi iet vieglāko ceļu - sākumā atrast klientus ( var pat apmelot, ka uzņēmums jau ir) un tad sākt.

iuziite Reģ.: 04.12.2002
0 0 Atbildēt

Ko tieši Tu gribi zināt? Ar kādu uzņēmējdarbības formu sākt? Katrā sfērā savi klupšanas akmeņi.

Grūti ko ieteikt, ja nav zināmi plāni.

Vislētāk ir būt pašnodarbinātajam ar parasto nodokļa likmi - vāc čekus atbilstoši ienākumiem, nodod atskaites un nemaksā neko, kamēr nav ko maksāt, kamēr ieskrienies.

Ja negribas čekus vākt, tad var ņemt MUN nodokli kā pašnodarbinātais, līdz (laikam) 7tk gadā ir 12% no ieņēmumiem, pēc tam 15%.

Ja pārsvarā strādāsi ar juridiskām personām, tad gan jau gribēs, lai arī esi juridiska persona (par IK neko nezinu, ar SIA vajadzēs grāmatvedi).

Kā SIA atkal divas izvēles -

1. Parastā nodokļa likme. Ik mēnesi izmaksā sev algu un no tās +/- 1/3 nodokļos (pirmo gadu algu var nemaksāt sev, pēc tam kaut ļoti maza, tomēr jāmaksā).

2. MUN likme, tāpat kā pašnodabinātajam.

Vēl var patentmaksu maksāt, taču, tas, manuprāt, der tad ja vispār neko nezini kas un kā būs un klienti tikai privātpersonas, tur gan jāskatās cik ir likme Tavā jomā.

solaris Reģ.: 23.11.2012
1 0 Atbildēt

Es ieteiktu:

1) ar maksimāli kritisku domāšanu, tai skaitā no patērētāja [pircēja] skatpunkta, septiņreiz novērtēt biznesa plānu - vai tas reāli nesīs peļņu pārredzamā nākotnē (vai jau ir patērētājs / pircējs), vai tomēr tas līdzinās sava un citu laika un naudas investīcijām neskaidrā biznesā ar subjektīvām cerību kaut kad nākotnē sagaidīt peļņu, vai arī tas vienkārši jāuzskata par vaļasprieku;

2) piesaistīt ārpakalpojumu grāmatvedi (internetā diezgan viegli var atrast), ar kuru jau uzreiz izrunāt visus sīkumus par naudas un dokumentu kārtošanu tās vai citas uzņēmējdarbības formas variantā;

3) skatot šās jomas aktualitātes (piemēram, www.vid.lv), mēģināt pesimistiski prognozēt visas problēmas, kuras nāksies risināt.

Proti - ja nebūtu vispār jādomā par nodokļu maksāšanu un ja neņem kredītu bankā, tad jau var darīt vienalga ko. Taču tikko jāmaksā nodokļi un ja paņem kredītu, tad viss kļūst ļoti ļoti saspringti. Tāpēc biznesa uzsākšanu vērts skatīt tieši no tā aspekta kā primārā. Tāds mans viedoklis.

iuziite Reģ.: 04.12.2002
0 0 Atbildēt

"Proti - ja nebūtu vispār jādomā par nodokļu maksāšanu un ja neņem kredītu bankā, tad jau var darīt vienalga ko. Taču tikko jāmaksā nodokļi un ja paņem kredītu, tad viss kļūst ļoti ļoti saspringti. Tāpēc biznesa uzsākšanu vērts skatīt tieši no tā aspekta kā primārā. Tāds mans viedoklis."

rihards86 Reģ.: 08.03.2017
0 0 Atbildēt

Forši, ka kāds dalās savā pieredzē. Par to, ka man primāri ir jāsaprot savs klients un viņa vajadzības un par to, ka man izdevīgākā forma ir SIA šajā gadījumā, to man izskaidroja inkubatorā.

Man laikam vairāk interesē, kas ir tie aplauzieni, ko neparedz sākumā.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Galvenais aplauziens ir subjektīvi pieņēmumi. Ļoti daudzi iedomājas, ka viņu hobijs ir monetizējams, jo cilvēkiem taču patīk .... bla bla bla.

Pirmais, kas ir jāzina - kas būs mani klienti, cik to vispār potenciāli ir un kāda ir to maksātspēja! Svarīgi ir visi 3 elementi. Jo var būt, ka potenciālo klientu ir daudz, bet tie nevar atļauties produktu/pakalpojumu par tā reālajām izmaksām. Tā visbiežāk ir dažādu hobijbiznesu problēma.

It kā tev liekas, ka visi apkārt par to vien interesējas un nu tik būs, bet kad esi uztaisījis kantori un sapratis reālās izmaksas, neviens to nevar nopirkt.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Man viens čoms Liepājā strādāja kokapstrādes nozarē pie dāņu uzņēmēja. Viss bija labi, bet gribēja būt pats sev saimnieks. Pēc viņa vārdiem, lielākā kļūda viņa dzīvē bija mēģinājums izveidot davu uzņēmumu. Visas cerības aizgāja pa pieskari, nācās pat pamest Liepāju. Tagad atkal strādā algotu darbu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vairāki mani labi paziņas izgāja identisku ceļu.

Tagad vairums ar maksātnespējas procesu... Atkal strādā algotu darbu Jau piezemētāki, bet laimīgi - noteikti.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

No pieredzes.

Uzsākot jaunu biznesu, Tu ceri uz it kā garantētiem (tā noteikti jābūt) ienākumiem. Izanalizē konkurenci, cenas, riskus, iespējas. Diemžēl situācija tirgū var radikāli mainīties pat pusgada laikā. Un tad sākas riņķa dancis ar izmaksām (tāpēc pieminēju, labāk bez kredītiem un ar savu "buferi" - līdzekļiem). Jo, izmaksas ir nežēlīgas. Visi citi nopelna, diemžēl pats - ne. Pēc laika saproti, "nu ir ****" to visu

Tas viss man ļauj domāt, savs bizness var būt veiksmīgs, ja:

- trāpi "īstajā" sfērā un esi unikāls, bez konkurences

-vari atļauties to visu kā hobiju (bez materiālajām min prasībām)

Lai izdodas!

iuziite Reģ.: 04.12.2002
1 0 Atbildēt

Aplauzieni ?

- Nekad nebūs naudas(tas, ja godīgi visu dara), jāstrādā 24h/7d/n, priekšnieku nevarēs pasūtīt un nomainīt darbu nākošajā dienā

Tas tā uz jebkuru jomu, jo Tavu konkrēto nevaru komentēt.

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

Būt pašam savs priekšnieks ir ļoti forši un tam ir ļoti daudz plusu, nenoliedzami.

Daži ieteikumi no paša un citu uzņēmējdarbības pieredzes:

1) Nežēlo naudu, bet atrodi labu ārštata grāmatvedi, kam vari uzticēties un kas palīdzēs kārtot formalitātes, atskaites, atbildēt uz jautājumiem u.t.t. Tas nemaz tik dārgi nav, vismaz sākuma fāzē, bet laiku un nervus taupa krietni. Protams, SIA nodibināt vari mierīgi pats, tur nav jēgas ņemt grāmatvedi, bet iepriekš konsul'teties par izdevīgākajiem uzņēmējdarbības variantiem u.t.t. obligāti vajadzētu.

2) Ja nav uzkrājumi, no kuriem dzīvot, tad tomēr derētu tos izveidot, pirms sākt savu bzinesu. Jo rēķinies, ka arī ja pārdosi pakalpojumus, tomēr ieguldījumi būs jau no pirmās dienas (kaut vai tie paši reģistrācijas izdevumi). Ja būs stress par to, vai vakarā būs, ko ēst, tas traucēs labi strādāt. Protams, var bez uzkrājumiem, bet tad vajag vismaz vienu klientu, kas nodrošinās ar kaut kādiem darbiem pirmajos mēnešos. Sākt no nulles bez uzkrājumiem vai klientiem nebūtu ieteicams.

3) Padomā reāli, cik būs tavi ienākumi pirmajā pusgadā. Tad samazini summu par 50%. Padomā reāli, cik būs tavi izdevumi, tad palielini par 50%. Jo visdrīzāk tā kaut kā arī būs.

4) Kādas īpašas prasmes tu un tavs uzņēmums piedāvās? Kāpēc tieši jūs izvēlēties? Kas ir tas pienesums, ko jūs dosiet klientiem? Kas ir jūsu unique selling points?

5) Un tad protams viss pārējais - iespējas, izaugsme, niša, tirgus izpēte u.t.t.

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: No pieredzes.

Uzsākot jaunu biznesu, Tu ceri uz it kā garantētiem (tā noteikti jābūt) ienākumiem. Izanalizē konkurenci, cenas, riskus, iespējas. Diemžēl situācija tirgū var radikāli mainīties pat pusgada laikā. Un tad sākas riņķa dancis ar izmaksām (tāpēc pieminēju, labāk bez kredītiem un ar savu "buferi" - līdzekļiem). Jo, izmaksas ir nežēlīgas. Visi citi nopelna, diemžēl pats - ne. Pēc laika saproti, "nu ir ****" to visu

Tas viss man ļauj domāt, savs bizness var būt veiksmīgs, ja:

- trāpi "īstajā" sfērā un esi unikāls, bez konkurences

-vari atļauties to visu kā hobiju (bez materiālajām min prasībām)

Lai izdodas!

Vēl jau arī ir problēma mentalitātē, gana daudz iet biznesā ar domu "es būšu krutākais biznesmenis, bļe, tie pārēji mudaki ne sūda nejēdz" un kā pirmo būtisku "ieguldījumu" izvēlas jaunu X5 līzingā, bet pēc tam, kad bizness buksē, lamā valsti un sūdzās cik viss ir slikti

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: Galvenais aplauziens ir subjektīvi pieņēmumi. Ļoti daudzi iedomājas, ka viņu hobijs ir monetizējams, jo cilvēkiem taču patīk .... bla bla bla.

Pirmais, kas ir jāzina - kas būs mani klienti, cik to vispār potenciāli ir un kāda ir to maksātspēja! Svarīgi ir visi 3 elementi. Jo var būt, ka potenciālo klientu ir daudz, bet tie nevar atļauties produktu/pakalpojumu par tā reālajām izmaksām. Tā visbiežāk ir dažādu hobijbiznesu problēma.

It kā tev liekas, ka visi apkārt par to vien interesējas un nu tik būs, bet kad esi uztaisījis kantori un sapratis reālās izmaksas, neviens to nevar nopirkt.

+daudz

Oloja Reģ.: 01.04.2018
0 0 Atbildēt

Kā es sapratu, tev ir kaut kāda ideja jaunam biznesam. Tev ir jāsāk ar to, ka tu uzzini kāds pieprasījums ir tavam pakalpojumam vai produktam internetā. Priekš tam izmanto šo linku adwords.google.com/intl/lv_lv/home/tools/keyword-planner/ un tur tu varēsi ievadīt konkrētus atslēgvārdus un uzzināt pieprasījumu. Tā ir noderīga manta. Un kad tu izzini kāds pieprasījums ir tavam piedāvājumam, izveido mājas lapu internetā. Tas nav tik dārgi, to var uztaisīt gandrīz pēc maksas. Un tad tev vajadzētu izmantot kaut kaut kādu reklāmu. Es jau labāk padomātu par kādu uzņēmumu, kas ar to nodarbotos. Bet tas jau ja piķis nav žēl Vari apskatīties šeit lv.ahref-studija.com/cenas/ seo optimizācija cena nav maza, bet tas maksā savu naudu, un biznesu bez investīcijām jau nemaz neuzcelsi

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Uztaisi portālu iVelo.lv vai iMoto.lv

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Baigi esmu skeptisks par iMoto.lv - Motopower pozīcijas, liekas, nevienam neatņemt.

juriz Reģ.: 09.06.2001
0 0 Atbildēt

Par tiem, kuri mēģināja, un tagad atkal strādā algotu darbu.

Tas nav nekas slikts, labāk pamēģināt. Loģiski, ka visiem neizdosies, bet labāk pamēģināt.

Hobiju pārvērst biznesā, konrkēti šo gadīju, vislabāk tad, ja tu jau kaut ko pa vakariem un nedēļas nogalēm skrūvē savā garāžā. Tad jau tev ir ko parādīt, ir arī kāds klients. Šis tomēr nav standarta auto serviss, kur klientus varētu savākt diezgan vienkārši.

Tavā gadījumā vajadzētu sākt ar to, ka iepērc kādu interesantu retro auto, sataisi to, un tad izmanto to kaut vai kā demo tam ko tu māki. Kaut vai sataisi vairākus tādus, notirgo, un tad jau tev varētu klientūra uzrasties. Bet tas viss prasa investīcijas.

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: Galvenais aplauziens ir subjektīvi pieņēmumi. Ļoti daudzi iedomājas, ka viņu hobijs ir monetizējams, jo cilvēkiem taču patīk .... bla bla bla.

Pirmais, kas ir jāzina - kas būs mani klienti, cik to vispār potenciāli ir un kāda ir to maksātspēja! Svarīgi ir visi 3 elementi. Jo var būt, ka potenciālo klientu ir daudz, bet tie nevar atļauties produktu/pakalpojumu par tā reālajām izmaksām. Tā visbiežāk ir dažādu hobijbiznesu problēma.

It kā tev liekas, ka visi apkārt par to vien interesējas un nu tik būs, bet kad esi uztaisījis kantori un sapratis reālās izmaksas, neviens to nevar nopirkt.

"Ļoti daudzi iedomājas, ka viņu hobijs ir monetizējams, jo cilvēkiem taču patīk .... bla bla bla."

Šis ir pamatā. Nezkapēc daļa iedomājas, ka ir daudz pircēju (un ir iespējams vairot) luxury segmentā. Tā diemžēl nav. Pēc krīzes austerity risinājuma by Vienotība, tā droši pārdot var tikai pamata iztikas preces un arī tikai tāpēc, ka lētāk kā konkurentam. Vēl var pārdot kautko ar mazu nominālu, t.i. līdz 20 EUR, jo šādu summu latvieši uzskata par neatbilstošu uzkrāšanai. Savukārt veselīgi, dārgi, kārtīgi, nesaldi vari pat nesākt..... Neies!

Nu un nākamais, protams, ir neaizkrist pie pirmās naudas uz Cayene. Šis ir klasisks mēslu savārīšanas paņēmiens.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Cayenne labāk neņemt un x5 arī ne, vēl varētux6, bet vislabāk jauno imidžu spodrināt ar urus! Tikai daudzstāvenē zoļukā vai imantā gan vairs nevarēs dzīvot

juriz Reģ.: 09.06.2001
1 0 Atbildēt

Conqueror rakstīja: Cayenne labāk neņemt un x5 arī ne, vēl varētux6, bet vislabāk jauno imidžu spodrināt ar urus! Tikai daudzstāvenē zoļukā vai imantā gan vairs nevarēs dzīvot

Mierīgi, jo tajos rajonos ir lielākā tādu braucamo koncentŗacija.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ahoj, atkal novirzāmies no tēmas Es arī tagad līdz savas mājas gatavībai īrēju dzīvokli t.s. Ziepniekkalna masīvā ar padsmit daudzdzīvokļu mājām apkārt. Ko es redzu bez "interesantā" kontigenta rajonā - lielais vairums tomēr "parasti" un ne tik jauni te auto. Ir arī svaigi BMW, AUDI un pilnīgi jauni Lexus arī Bet, tas nav vairums.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti