Termostats?

lablam Reģ.: 04.05.2011

Nomainīju termostatu. Atzīstos, faktiski nopirku lētāko. Pēc nomaiņas Dačikā temperatūru tgd rāda max 86 grādi un pie izslēgtas pečkas tā arī turās. Kā ieslēdz pečku, tā sāk palielināties degvielas patēriņš un temperatūra sāk "staigāt" dačikā. Tā sāk krist pat tad, kad 300m pirms krustojuma noņemu kāju no gāzes pedāļa un aizripinu līdz krustojumam. Laikam izdarīju kļūdu, ka nopirku lētāko, jo cik man zināms, temperatūrai būtu jābūt konstanti 90 grādiem.

 
msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Mašīna un motors?

Vispār termostati ir ar dažādām atvēršanās temperatūrām; vēl vairāk - pat standarti, ko atzīmēt uz korpusa, var atšķirties; man plauktā stāv divi termostati, viens VAG OEM Behr-Thomson, vismaz pārdesmit gadus vecs, otrs pasvaigs Wahler, abiem virsū rakstīts 87 grādi, bet OEMam tas ir atvēršanās beigu punkts, aftermarketam atvēršanās sākums... Jebkurā gadījumā es termostatus pirms likšanas vienmēr pavāru katliņā, kurā arī ir iebāzts 100 grādu termometrs, lai redzētu ko tas termostats tur dara

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Signum, 1.9, 110kw

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Izklausās ka esi nopircis auksto termostatu, tb tādu, kas sāk vērties vaļā pie kaut kādiem 75 un pie tiem 87 beidz savu atvēršanos - tas, apvienojumā ar to ka ķīselis, izraisa temperatūras staigāšanu, jo tāds termostats temperatūras kritienu spēj pavisam, jebkurā situācijā, noķert pie tiem 75 grādiem. Pa lielam nekas īpašs ja ar tādu patreizējajā sezonā temperatūra staigā 80-85 grādu robežās.

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Nu labi, bet tad KĀ nopirkt īsto?? Veikalā taču es to nevaru vārīt! Uz ko jāskatās - cipari, burti, kodi utt.??

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Termostatam virsū ir rakstīta temperatūra. Man golfā ir walker karstais termostats; virsū rakstīts 87, tātad tā ir atvēršanās sākuma temperatūra - dzeses sistēma turas ap 95. Neņemos kategoriski apgalvot, bet pieņemsim ka aftermarketam tā temperatūra ir atvēršanās sākuma temperatūra - kā jau teicu, man te kaut kur mētajas VAG OEMs ar tādu ciparu, un tam tā ir beigu temperatūra... Pārdevējam arī var prasīt, jo termostatiem tak ir varianti.

Mājās, protams, pavāri, ja ir termometrs.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

msh, sasmīdināji, nu tagad lablam vārīs savu termostatu katliņā, sktīsies ar termometru temperatūru utt

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Nē, to vajadzēja darīt pirms likšanas. Ja tev tas liekas smieklīgi, laikam neesi lasījis par brāķa termostatiem - man ir bik sanācis palasīt.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nu ar bojātu termostatu parasti ir divi varianti. Biežākais - autiņš uzsilst ļoti lēni. Retāk - pārkarst. Nesaprotu, kā temperatūra varētu lēkāt.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Elementāri, vatson - temperatūra staigā tad, ja motors nespēj piesildīt savu dzeses loku - vai nu termostats beigts, vai arī ķīselis un laukā bargs sals, vai arī termostata atvēršanās temperatūra pazema. Man pirms kādiem 3 mēnešiem sanāca izbaudīt pirmo variantu - bija interesanti vadības blokam piespraustajā kompī skatīties kā temperatūra staigā; uz šosejas ar motoru pirms krusta nobremzējot temperatūra nokritās par dažiem grādiem. Eļļas temperatūŗa, ja kas, dara to pašu, bet nu tur gan tas ir normāli.

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Termostatam virsū ir rakstīta temperatūra. Man golfā ir walker karstais termostats; virsū rakstīts 87, tātad tā ir atvēršanās sākuma temperatūra - dzeses sistēma turas ap 95. Neņemos kategoriski apgalvot, bet pieņemsim ka aftermarketam tā temperatūra ir atvēršanās sākuma temperatūra - kā jau teicu, man te kaut kur mētajas VAG OEMs ar tādu ciparu, un tam tā ir beigu temperatūra... Pārdevējam arī var prasīt, jo termostatiem tak ir varianti.

Mājās, protams, pavāri, ja ir termometrs.

Ok. Kura ražotāja Termostatu tad var uzskatīt par oriģinālo un īsto?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Es tavā vietā viņu būtu pircis pie dīlera,būs dārgāk toties ar garantiju jo tagad tirgus pilns ar visādiem sūdiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Man nav ne jausmas kas opelim varētu būt OEMs. Nezinu arī kas tev tur būs piedāvājumā, bet nu ja trāpās no behr, tas ir normāls ražotājs, un wahler arī ir pieņemams, lai arī šad un tad nākas lasīt ka viņi mēdz arī brāķus ražot = vēl viens iemesls termostatu pirms iekšā likšanas uzvārīt.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Regulējamu termostatu arī vārīsi?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Man nav ne jausmas kādiem lidojošajiem šķīvīšiem tiek izmantota šāda kosmosa tehnoloģija - mani tāda vēl nav aizsniegusi, vispār pirmā dzirdēšana par ko tādu

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Modernākiem pencīniem termostata korpusā ir kapsula, kurai pievadot strāvu tā maina izmērus, attiecīgi ECU var regulēt motora darba temperatūru.

www.youtube.com/watch?v=A2AfMX1PcwU

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Mēs te runājam tgd par 2006.gada Opelīti, nevis par 2018.gada uber Mercedes modeli...

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

sestā gada BMW tādi jau bija sastopami.

Behr būs īstais

www.rezervesdalas24.lv/oenumber/1338429.html

Pameklē kā savam tikt servisa izvēlnē-tur būs precīzāka temperatūra, ja pilsētā uzsilst virs 85 un izbraucot uz šosejas nokrīt zem tad tur baigi daudz variantu nebūs.

Temperatūras skala pie spidometra nebūs pats uzticamākais rādītājs jo tur parasti ir programmēta klūda ka 80-100 reālo grādu vietā tiek rādīts 90, lai lietotājam būtu mazāk jautājumu

www.youtube.com/watch?v=lfY2Sz1Bj94

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ehē, šis jau ir interesanti - būs jāpapēta vai nav kas tāds man nepieciešamajos izmēros - ja vēl izdotos atrast veidu kā izvadīt no dzeses sistēmas vadu, varētu savam golfam tādu fīču ierīkot; mans vadības bloks tādu vēsi spētu novadīt, man tik būtu jāizvēlas cik grādus šim turēt...

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Hella? Valio?

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Hella? Valio?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nevis valio, bet valeo Jā, tie abi arī it kā būtu normāli brendi.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Kāpēc vispār termostats tika mainīts? Kas vecajam bija noticis?

Diezgan reti jau maitājas - iedilst ass vai pārlūzt kājiņa. Un tas parasti notiek tikai ļoti veciem auto.

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Neaizvērās līdz galam ciet... Tāpat vien jau, aiz nav ko darīt, detaļas nemaina ;)

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Pārbaudīji katliņā uzvārot?

Tā ir vienīgā metode kā tiešām pārbaudīt termostatu.

Dažreiz, ja šķiet, ka neaizveras patiesībā nav vainīgs pats termostats, bet sakaltusi/sabirzusi gumijas blīve (bet nu tas atkarīgs no konstrukcijas).

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 0 Atbildēt

Dažreiz jau saimnieks maina, ja servismenis iesaka to pamainīt (jo patiesībā jau nesajēdz, kas motoram vainas).

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Man nav ne jausmas kas opelim varētu būt OEMs. Nezinu arī kas tev tur būs piedāvājumā, bet nu ja trāpās no behr, tas ir normāls ražotājs, un wahler arī ir pieņemams, lai arī šad un tad nākas lasīt ka viņi mēdz arī brāķus ražot = vēl viens iemesls termostatu pirms iekšā likšanas uzvārīt.

Termostata OEM numurs: 95517661

lablam Reģ.: 04.05.2011
0 0 Atbildēt

Uzliku/nomainīju oriģinālo. Hohma tāda, ka tāpat uzsilst līdz max - 86 grādiem. Vienīgi, liekas, ka tā baigi nelākā tā temperatūra kā iepriekš. Patēriņš gan tā baigi nekrīt. Ko darīt? Mož vnk noprogramēt/atslēgt EGR?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Varbūt būs lētāk aizbraukt uz kādu sakarīgu servisu,lai uztaisa diagnostiku dzinējam nēkā visu pa kārtai mainīt un ķem boļe pārprogramēt?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Bet pirms liki iekšā - pavārīji? Laikam tomēr jāskatās uz aftermarketu, uzmanīgi paskatoties specifikācijas, ja tik ļoti gribas tos 95 grādus...

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nesaprotu - kas tev tajos 86 grādos nepatīk? Vienīgais jautājums ir: auto uzsilst normālā laikā vai izbraucot cauri visai pilsētai? Ja uzsilšanas ātrums ir normāls, tad ar termostatu viss ir kārtībā. Un kādā sakarā te vēl patēriņš tiek piesaukts?

turbodi Reģ.: 01.05.2018
0 0 Atbildēt

Viss tur ir kārtībā tam opelim

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Tikai, lai atdalītu termostatu no Kiviča, citādi radās iespaids, ka šis skandālists ir kaut kāda auto detaļa ;)

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti