Vēlos pajautāt par/precizēt noteikumus

zinatgribetajs Reģ.: 26.07.2019

Sveiki,

Tātad, lieta tāda - vēlējos lūgt padomu/precizējumu par CSN. Vai gadījumā, ja, piemēram, es izbraucu uz mazāksvarīga ceļa un redzu sānā stāvvietu (runāju par gadījumiem, kad arī ir uzstādīta stāvietas ceļu zīme), vai es varu pieņemt, ka nākamajā krustojumā man būs galvenais ceļš? Paldies.

 
darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Laikam nesaprotu jautājumu :-/ Kāds stāvvietai sakars ar to - galvenais vai mazāk svarīgais ceļš?

zinatgribetajs Reģ.: 26.07.2019
0 0 Atbildēt

Ok, mēģināšu pārfrāzēt. Jautājums varbūt tik ļoti nebalstās uz pašu stāvvietas analoģiju, bet gan vairāk uz to, vai ir / kā ir iespējams noteikt savlaicīgi nākamā krustojuma situāciju (konkrēti - izbraucu uz mazāksvarīga ceļa un gribu saprast, vai ir veidi, kā noteikt, vai man nākamajā krustojumā būs priekšroka attiecībā pret šķērsojamo ceļu, pirms priekšrocību ceļu zīmju redzēšanas).

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Skaidrs. Nē - nedomāju, ka nepazīstamā vietā varētu kaut kā nebūt uzminēt, kāda būs tālākā satiksmes organizācija.

Volx Reģ.: 22.11.2018
1 1 Atbildēt

Ja nav ceļa zīmes, tad tikai pēc ceļa seguma. Ja brauc pa asfaltu un tev pienak no abam pusem grantirovka, tad vajadzetu būt priekšrokai.

p.s. par stāvietu arī nesapratu

zinatgribetajs Reģ.: 26.07.2019
1 0 Atbildēt

Paldies!

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Volx rakstīja: Ja nav ceļa zīmes, tad tikai pēc ceļa seguma. Ja brauc pa asfaltu un tev pienak no abam pusem grantirovka, tad vajadzetu būt priekšrokai.

p.s. par stāvietu arī nesapratu

Par šito varētu sīkāk? Kurš punkts nosaka, ka asfaltam ir priekšroka?

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

1.18. galvenais ceļš — ceļš, kas apzīmēts ar 201., 203., 204. vai 205.ceļa zīmi, vai ceļš, uz kura nav uzstādītas priekšrocības ceļa zīmes attiecībā pret ceļu, uz kura uzstādīta 206. vai 207.ceļa zīme, vai ceļš ar asfalta, asfaltbetona, bruģa u.tml. segumu attiecībā pret ceļu ar grants vai šķembu segumu vai ceļš ar jebkādu segumu attiecībā pret ceļu bez seguma, vai jebkurš ceļš attiecībā pret vietu, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u.tml.). Šī termina izpratnē mazāk svarīga ceļa posma segums tieši pirms krustojuma nenozīmē, ka attiecīgais ceļš ir vienādas nozīmes ar krustojamo ceļu;

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Mans arī par stāvvietu neko nesaprata,sīkāk varētu!

Uggga Reģ.: 04.01.2006
1 0 Atbildēt

Es arī par stāvvietu nesapratu, bet varētu izzīlēt, ka pasažieris pieņem, ka ja jau uz šī ceļa ir uzstādīta stāvvietas zīme, tad tas varētu būt pietiekoši svarīgs, lai pret nākamo ceļu tas būtu galvenais

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Ar tādu domāšanas veidu tā var avarēt arī pa galveno ceļu braucot! Filtrē situāciju jebkurā krustojumā!

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Man izskatās, ka viņš nesaprot, vai stāvvietas asfalts ir svarīgāks par iebraukšanu no grants ceļa. Vienīgi ceļa posmā, zīme P, nenozīmē, ka tā ir stāvvieta kopā ar ceļu.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Un kāds faktiski ir tas ieguvums, ja zināsi, ka nākamajā krustojumā Tev ir galvenais vai pakārtotais ceļš (ja pareizi sapratu, tāda ir tā doma)?

Iespējams, tas ir svarīgi vien ļoti zaļam braucējam, bet nu tādam varu ieteikt nezīlēt, bet praktizēties.

Un nē, neko noteikt nevar. Mazāksvarīgais ceļš var krustot kādu vēl mazāksvarīgu, bet tikpat labi kādu gana lielu. Un, retāk, kādu tikpat mazsvarīgu.

Janeks90 Reģ.: 14.01.2019
0 0 Atbildēt

Nākošajā krustojumā skaties zīmes. Ja nav zīmes, tad labās rokas princips

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti