Brīdina par iespējamo ēdiena trūkumu pasaulē 2022 / 2023

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Covid pārdzīvojām, tagad krievijas karš, bet vēlāk sola badu. Kādas prognozes!?

 
1 2
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 0 Atbildēt

Jāstāda topinambūri.

Bij laiki, kad daudzi rušinājās savā piemājas dārzā.

MMX Reģ.: 03.03.2022
3 1 Atbildēt

Es jau šai situācijai kopš pagājušā gada gatavojos, kartupeļus esmu piestādījis un siltumnīcas arī divas Cerams gan ka nenonāksim līdz situācijai, ka tas viss vēl būs jāsargā

Ja nopietni, tad Eiropa visticamāk kaut kā tiks galā, kopumā ražojam vairāk pārtikas kā patērējam, vienīgi visticamāk būs kaut kāda iesaiste no ES un valdību puses vienmērīgā sadalījumā un pabalstos tiem, kas galus nevarēs savilkt . ASV un Kanāda (ārpus lielajām metropolēm) visticamāk arī tiks galā, nabadzīgākajās Āfrikas un Āzijas valstīs gan varētu rasties nopietnas problēmas. Nebrīnīšos ja gar ES ārējo robežu dežūrēs arī armija un Vidusjūrā bēģļi tiks vienkārši nogremdēti ar visām laivām.

Praksē ES ir atļāvusi zemniekiem raut augšā visas papuves un sēt iekšā graudus, kas, cik redzu, arī tiek cītīgi darīts. Problēma gan varētu būt nākamis gads, jo ja šogad vēl lielie zemnieki kaut kā savilka galus ar jau iepirkto mēslojumu, tad par turpmāko skaidrības īsti nav.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

"Nebrīnīšos ja gar ES ārējo robežu dežūrēs arī armija un Vidusjūrā bēģļi tiks vienkārši nogremdēti ar visām laivām."

Es gan ļoti brīnīšos - līdz šim viņi ir vesti iekšā, kāpēc lai tagad kaut kas mainītos?

MMX Reģ.: 03.03.2022
2 0 Atbildēt

Tikko kā vidējam eiropietim sāks pašam vēders rūkt tad arī visa tolerance beigsies. Labs paraugs bija vācu zaļo piekrišana ogļu kurināšanai tikko kā parādījās pirmie riski, ka Krievija varētu atslēgt gāzi. Eiropa ir viesmīlīga tikai tikmēr, kamēr vēlētājs ir paēdis un siltumā.

Pie tam jau šobrīd tuvo austrumu bēgļus ir nomainījuši ukraiņu bēgļi, un silto zemju bēgļi tiek ātri vien sūtīti atpakaļ vai vispār netiek ielaisti ES. Rekur poļi tā tikai karo ar baltkrievu irākiešiem un ES vairs pat neiepīkstas.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 2 Atbildēt

No kurienes un kāpēc šāda prognoze?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 1 Atbildēt

Potenciāli šitas sviests var tikt kultivēts dēļ tā, ka Ukraina ir liels graudu ražotājs, un vismaz daļēji tas nozīmēs augstāku graudu cenu un tad vēl protams labības "ražošanas izmaksas" saistībā ar naftu/gāzi/elektrību ...

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
1 1 Atbildēt

+ minerālmēslu liels trūkums. Ukraina atsevišķām kultūrām tiešām daudz no pasaules apjoma izaudzēja. Tā kā sekas lielākā vai mazākā mērā noteikti būs

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 3 Atbildēt

Sekas jā - dārgākas pārtikas veidā, bet vai bads? Nu nu...

MMX Reģ.: 03.03.2022
3 0 Atbildēt

Bads vairāk attiecas uz Āfriku un nabadzīgāko Āzijas daļu. Pret pagājušo gadu kviešu cena biržā ir pieaugusi 2 reizes - pagājušā gada augustā nodevu pa 200Eur/t, šogad jau velk uz 400Eur/t un cena turpina kāpt. Rietumu pasaule tādas cenas kaut kā vēl sagremos, pārējiem būs stipri jādomā.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 2 Atbildēt

Indijā tagad baigais karstums +45 līdz 50 grādi!

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 1 Atbildēt

Below are the 15 countries that exported the highest dollar value worth of corn during 2020.

United States: US$9.6 billion (26% of total corn exports)

Argentina: $6.1 billion (16.5%)

Brazil: $5.9 billion (15.9%)

Ukraine: $4.9 billion (13.2%)

France: $1.7 billion (4.7%)

Romania: $1.2 billion (3.3%)

Hungary: $1 billion (2.8%)

Serbia: $644.6 million (1.7%)

South Africa: $564.6 million (1.5%)

Bulgaria: $502.8 million (1.4%)

Russia: $395.2 million (1.1%)

India: $389.3 million (1.1%)

Myanmar (Burma): $382.7 million (1%)

Paraguay: $322.3 million (0.9%)

Poland: $322.2 million (0.9%)

www.worldstopexports.com/corn-exports-country/

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 2 Atbildēt

Krievijas teroristi cītīgi apšauda traktorus uz laukiem, kā arī mīnē tos, lai maksimāli krīzi padziļinātu. Ukrainā nolaupītie graudi gan arī neatsver gaidīto, asiņainos graudus negrib īsti neviens pirkt.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
6 8 Atbildēt

Krievi zog priekš sevis, jo pašiem nav ko sēt un arī nebūs. Un kas par sviestu vispār? Varētu padomāt, ka UA ir vienīgā vieta pasaulē, kura graudus audzēja. Jebkura valsts var pacelt sējumu procentu un graudi būs vairāk, kā jebkad agrāk.

Latvijai arī šis bija jau šobrīd jāizdara, visus tukšos laukus caur kompensācijām zemniekiem no valsts jāapsēj ar graudaugiem, lai nevajadzētu iepirkt, bet mums diemžēl pēdējā valdībā bija pirms 20 gadiem, kura domāja par cilvēkiem, tāgad vieni zagļi domā tikai par savu kabatu un latviešiem vēl jamaksā no savas nodokļu naudas žīdiem kompensācijas, par to galināšanu, spīdzināšanu, jo mēs tak esam fašistiska valsts.... bļin... uz mietiem saspraust pie Saeimas ēkas ik vienu, kurš šiem 40 milj. pielika pirkstu. Zagļu banda.

Ja tā līdz galam, tad šobrīd ir īstais brīdis tautai pacelties pret valdošajiem zagļiem ar barikādēm un salikt cietumos ikvienu sēdējušu Saeimā un KNAB sākot no brīža, kad Šķēle, Lembergs un Šlesers parādījās valdībā, bez izņēmuma.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
5 0 Atbildēt

Tukšu lauku rajonos, kur labi aug labība nav. Nu tā ka vispār un galīgi nav. Zemgalē tiek apsēts katrs mazākais pleķītis kurā traktors un kombains var iebraukt.

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 1 Atbildēt

Tikai mieru, atbalsts lauksaimniekiem jau ir piešķirts samazinot prasības par kultūru dažādošanu. Attiecīgi vasarāju sēklas bija pazudušas jau marta sākumā un vismaz manā pusē ir apsēts viss ko ir jēga apsēt un šeit nav runa par Zemgales novadu.

Problēma ir tāda, ka tās brīvās zemes pasaulē vietās, kur kaut kas aug, ir kompetence un tehnika lai kaut ko izaudzētu, nav nemaz tik daudz. Otra problēma, ka lieka, kvalitatīva sēkla kokos neaug. Trešā problēma ir nepārtikas ziemāji, tas pats eļļas rapsis, kas aizņem vietu, bet bija iesēts jau pagājušajā gadā.

Es saprotu, ka gribās pabļaut par to, ka valdība lohi, bet vajag arī ārpus pilsētas izbraukt. Ja kvieši maksā 2x vairāk kā pagājušajā gadā, tad neviens sevi cienošs lauksaimnieks neatstās kaut ko neapsētu. Attiecīgi revolūcijas lūdzu plānot balstoties uz faktiem un emocijām nevis tikai emocijām.

Attiecībā uz Ukrainu un Krieviju - dati par kviešu eksportu: en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_wheat_exports

Datos minētie apjomi nav tādi, līdz kuriem tā vienkārši viena gada laikā var nokļūt vienkārši lokāli apsējot vēl dažus hektārus. Otra problēma ir mēslojuma trūkums, kas samazinās ražas praktiski visā pasaulē.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

Brīnums, kur Krievija tur augstu tikusi. PSRS laikā graudus importēja.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 1 Atbildēt

Pēdējos gadus krievija strauji kāpinājā graudu apjomu

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 1 Atbildēt

Viņiem principā kā gadās - zemes daudz, ja trāpās labs gads tad ir arī raža. Noteikti palīdz arī rietumu augu aizsardzības līdzekļi, rietumu tehnika un rietumu sēklas. Kā būs bez tā visa redzēsim 2023. gada vasarā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Neesi kaut ko sajaucis ar to importu? Neesmu pētījis ciparus bet zinu ka Hruščovs savulaik uzsāka neapgūto zemju apgūšanas kampaņu lai PSRS kļūtu par pasaules lielāko graudu eksportētāju...

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Atkarīgs par laika sprīdi, CCCP bijuši dažādi laiki, arī kad muļķība kapitāli "iegāza partiju" ...

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Kā tu vari kļūt par lielāko ekpsortētāju, ja tavs hehtārs dod ne vairāk par 15 tonnām graudu un tai pat laikā 90% cilvēku ir idioti un slaisti bet rietumu valstis sākot no Ukrainas, līdz pat 80 tonnas?

MMX Reģ.: 03.03.2022
2 1 Atbildēt

15 tonnas no ha? 80 tonnas no ha? Jums komati nav pazuduši? 8t/ha kviešu jau ir izmēģinājumu staciju raža, nerunājot par 15 vai 80.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 4 Atbildēt

to MMX Nepūt batonus. Nav runa par pierīgas un piešoseju miestiem. 100km no Rīgas dziļāk mežā ir tukši lauki pagastos simtos hehtāru, kuri komunisma laika visi tika apsēti bet tagad stāv tukši, pat zāli nevienam nevajag.

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 1 Atbildēt

Nez, man lauki ir naturālā Lietuvas pierobežā, Sēlijā, 150km attālumā no Rīgas un brīvas zemes faktiski nav visā apvienotajā novadā. Zemnieki savā starpā cīnās par jebkādu lieku zemes pleķi, ir bijuši vairāki gadījumi, kad uzplēš pat mežu, daži uz saviem laukiem pat 30km brauc. Pagājušajā gadā braukājot pa Latgali arī īsti neredzēju aizaugušus laukus, jā, viss nebija apsēts, bet tas vairāk saistāms ar piena lopkopību attiecīgajā reģionā. Es pat esmu pārsteigts, ka tāda situācija nav visā valstī. Vienīgais mans izskaidrojums, ka zeme pieder kādam ārzemniekam vai biezajam, kurš ne pats strādā ne citiem īrē

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 1 Atbildēt

Izskatās, ka nezini faktisko. Es kā reiz par Sēlijas pusi arī runāju. Pilnīgi apstiprinu, ka ir lokācijas, kur zemnieki konkurē savā starpā un izķer visu, ko tuvumā var dabūt. Pats zinu - manā mantotajā zemē pagasta centrā no manis nopirkt zemi konkurēja lopkopis un sējējs. Bet tas nenozīmē, ka 20km uz vienu vai otru pusi vispār ir kāds liel-zemnieks un esošie tik tālu nav ieinteresēti dzīties dēļ 10ha.

Ok, neatkarīgi no šī kā piemērs zemes izmantošanai lopkopībai. Alūksnes puse. Kad brauc pa Vidzemes šoseju ļoti lieli lauki abās pusēs. Jā, ir fermas. 2 uz 70km. Par maz, lai tik daudz nopļauto zāli iztērētu. Pļauj tikai tāpēc, ka maksā kompensācijas. Tā vietā varētu sēt.

Bet par īri ir savs stāsts. Neviens negrib dot lielsaimniekiem zemi, dēļ tā, cik daudz ķīmijas graudaugiem tie gāž un pēc tam nekas cits neaugot gadiem. Nezinu neko par iespaidu no ķīmijas, bet tā runā.

MMX Reģ.: 03.03.2022
2 1 Atbildēt

Nu fig viņ zin, man blakus esošo lauku (tos pašus 10ha) brauc apstrādāt 20km. Varbūt tiešām viss izskaidrojas ar to, ka konkrētajā 50km rādiusā sapulcējušies vairāki darbīgi zemnieki.

Lopkopībā izmantoto zemi reāli var noteikt tikai pēc pirmās pļaujas, Latgalē (Jēkabpils -Līvāni- Preiļi) arī līdz Jāņiem izskatās pēc aizaugušiem laukiem, līdz vienā brīdī viss tiek nopļauts un un šur tur rēgojas rulonu kaudzes. Un ja mana saimniecība bāzētos tajā reģionā es arī nodarbotos ar lopkopību - zeme smaga, ar meliorāciju vietām ļoti slikti. Tādos apstākļos graudi rada vairāk problēmas kā ieguvumus. Un tas ka fermu nevar redzēt nenozīmē ka tās tur nav. Manā pusē lielākais lopkopis vispār bāzējas tādā mežā, ka bez GPS visticamāk fermu pat neatradīsi.

Nekā neaugšana rodas no tā, ka nav mēslojuma. Lielsaimnieki, kas ņem zemi īstermiņa nomā parasti noindē nezāles un zemi noplicina, kā rezultātā lai to zemi atjaunotu ir diezgan stipri jāmēslo un/vai jāsēj kaut kāds āboliņš lai dabīgi atjaunotu zemes ķīmisko sastāvu un tur sāktu augt arī kaut kas cits. Graudiem jau pofig, uzgāz slāpekli un lieta darīta, bet ja grib kaut ko citu audzēt, tad tomēr vajag arī citus savienojumus zemē.

Mana pieredze ar īri lielsaimniekam gan ir tāda, ka viņi nemīl veikt kaut kādus liekus darbus izīrētajā zemes pleķī, līdz ar to ja viņš, piemēram, tur nogremdē savu lielo traktoru, tad tās rises tur arī paliek un pēc tam vari pisties pats to visu aizberot.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Paskaties augsnes vērtējumu Latvijas rajonos.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 1 Atbildēt

Nu nu, pastāsti, kas bija tā "pēdējā valdība pirms 20 gadiem"? 2002. gadā pie varas nāca Jaunais Laiks (tagad - Vienotība) un LPP (Šlesers).

650 Reģ.: 25.01.2017
0 1 Atbildēt

Krievs okupētajā teritorijā ir ukraiņiem nolaupījis visu pieejamo labību milzīgā apjomā un fiksi izvedis to na/uj/prom.Krietnu daļu no izvestā mēģinot pārdot savās "atbalstošajās" valstīs.Tomēr daļa potenciālo pircēju esot atteikusies no šāda smerdīga piedāvājuma.

Turklāt,daudzviet sagrauta ir lauksaimniecības infrastruktūra un nolaupīta dārga tehnika par vairākiem miljoniem.Reku taču johndeeres pārstāvis teica, ka ar gps starpniecību šie traktori esot vairumā konstatēti jau pie čečeniem.Elektroniku gan esot izdevies attālināti nobloķēt, bet nu gan jau attapīgie laupītāji atradīs rissinājumu arī tam.

ps.,- bet, lai nebūtu Bads, arī mēs dosim savu artavu- audzināsim rapsi un tecināsim biodegvielu.Jo, labība te nevienam na/uj nav vajadzīga un tā slikti (lēni) aug.Jā.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 2 Atbildēt

Jāaudzē ĢMO, tā aug ātrāk. Sāksies ĢMO uzvaras gājiens.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Nu tak kur tur apsolītajā zemē esot norisinājies pārtikas produktu printētāju konkurss.Steiks no 3d printera, tikko pa pusei izlīdis, jau esot pārliecinoši vinnējis visus.Klātesošie badaiņi laikam rāva nost pa daļām, kuŗš vien varēja aizsniegt ;p

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

ĢMO ir savas problēmas. Gan ar vairošanos gan attiecībām ar nepareizajiem mēslojumiem un pesticīdiem. Diiez vai tik atri izplatīsies.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 2 Atbildēt

Jā, par to "nolaupīta tehnika par vairākiem miljoniem" ir jāsmejas - uzskatāmi parāda kā strādā propaganda. Pilsētniekiem varbūt arī liekas ka traktori par dažiem ļimoniem ir daudz - realitātē traktori ir dārgi un ja ir runa par dažiem ļimoniem, tad, atkarībā no tā, cik jauni traktori tur ir salaupīti, to skaits būtu 50-250 traktoru diapazonā. Laupījums, kādu varētu gūt iztukšojot Lejaskurzemes novadu no šajā gadsimtā ražotajiem rietumu traktoriem, atstājot zemniekus ar beļiem, četrdesmitniekiem un simtpiecdesmitniekiem.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 1 Atbildēt

Nu tas info ir no pašu ukraiņu avota.Jo krievs jau varētu "ziņot" tikai to, ka traktori izrādījušies vnk nelietojami suudi.Laikam bij teikts, ka par kādiem 5 miljoniem konkrēti,don, esot uzvārījušies kareivīgie kaukāzieši.Tas ir neskaitot to, kas ir ticis vienkārši tupi iznīcināts vai sabojājāts.Un nez vai no izvagotajiem mīnulaukiem kādam tagad ienāksies laba Raža.Jā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Es zinu ka no Ukraiņu avota, es to ziņu garāmejot ar vienu aci lasīju.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Nu, kāpēc lai pilsētnieki domātu, ka traktori būtu lēti ? Ezim skaidrs, ka, jo paškustīgais dzelzis lielāks, jo dārgāks. Lauciniekam varbūt škiet, ka tramvaji ir lēti. Viens zemās grīdas tramvaja sastāvs atbilst 27 traktoriem pa 100 k katram. Tas viss vēl ir štrunts, salīdzinot ar ieročiem. Viena Patriot pārtvērējraķete ( ne visa baterija, bet tikai raķete ) = viens zemās grīdas tramvajs, jeb ap 30 traktoru. Viens Excalibur 155 mm paškoriģējošais artilērijas šāviņš: 112k jeb 1 traktors. Kāpēc tik dārgs ? Pamēģiniet uztaisīt pusvadītāju shēmu, kas iztur izšaušanas brīža paātrinājuma ( ap 12000 g ) pārslodzes.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 1 Atbildēt

Nu reku te kāreiz (ap 9to minūti) runa ir par Labību.Iespējams, tepat kādi izmanīgāki baltiešu personāži jau ogļu vietā gatavojas pārkrāmēt graudus.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Baltkrievijā steidzīgi vajag perestroiku, lai var izmantot tās dzelzceļu. Tad tas būs daudz ērtāk.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 1 Atbildēt

Pašreizējā situācijā - drīzāk valsts apvērsumu un sekojošu NATO pārvaldītu protektorātu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Patreizējajā? Tāds mērķis, varbūt savādākā formā, ES jau ir vismaz pāris gadus...

MMX Reģ.: 03.03.2022
2 0 Atbildēt

Mazliet mērogam par tehnikas cenām - pagājušajā gadā pļaujas laikā vienam lielajam saimniekam uz lauka redzēju tehnikas parādi 2 miljonu vērtībā. 2 graudu kombaini - 600k katrs, 2 Fendt traktori 300k katrs, 2 graudu piekabes - 100k katra. Viņš gan mūsu pusē ir lielākais saimnieks (2000ha), bet tā arī nebija visa viņa rīcībā esoša tehnika.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
3 1 Atbildēt

Un vispār kāds nahuj bads, ja regulāri uz ziņas par to, cik daudz pārtikas aiziet miskastē.

Tas norāda, ka cenas pārtikai ir pārāk zemās, ja atļaujamies to izmest.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 1 Atbildēt

Ja kāds var atļauties mest pārtiku ārā, tas vēl nenozīmē, ka visi var viņu atļauties. Tici man - pensionārs, kam jāskaita katrs cents, kā arī liela daļa strādājošo pērk visu to lētāko un ārā neizmet ne kripatiņu.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Ir gana daudz nabagu, kuri pērk lētāko un tikai tik cik reāli nepieciešams. Drīzāk jāpārtrauc pieļaut pārtikas tehnologu brūvējumu ražošana, ko pērk tikai subkultūras un kas citādi aiziet miskastē. No otras puses kopā ar pārmērīgas pārtikas ražošanas samazināšanu jāveicina mazāka nevajadzīgas publikas vairošanās.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 2 Atbildēt

Ukraina ir pirmajā vietā pēc saulespuķu eļļas ražošanas.

Kāds vispār to lieto?

Bet par graudiem - RU un UA kopējais graudu tirgus sastāda 5-10%.

Kārtējie krievijas glorificētāji. Nav krievija tik varena, kā jūs cenšaties to parādīt.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 1 Atbildēt

Es lietoju saulespuķu eļļu. Diezgan regulāri. Kopš 2014. gada vēl vairāk.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Bada attīstītajā pasaulē noteikti nebūs. Pārtika maksās vēl dārgāk. Noteikti. Nupat runāju ar putnkopības nozares speciālistu. Graudu cenas kāpj iespaidīgi, viņa prognoze - vistu olas 10gb. maksāšot 5 eur vismaz un jau drīz

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

Kurš tad vistas ar graudiem baro. Tur iet pārtikas atkritumi.

1984 Reģ.: 30.11.2021
3 1 Atbildēt

viencexperc rakstīja: Ukraina ir pirmajā vietā pēc saulespuķu eļļas ražošanas.

Kāds vispār to lieto?

Bet par graudiem - RU un UA kopējais graudu tirgus sastāda 5-10%.

Kārtējie krievijas glorificētāji. Nav krievija tik varena, kā jūs cenšaties to parādīt.

Ja jau viss tik skaisti un problēmcēlājs tik maznozīmīgs - tad KĀPĒC cenas ir kosmosā VISĀ PASAULĒ.....? Kaut kas un kaut kā te neiet kopā, es arvien vairāk un vairāk cenšos izprast versiju, ka visi spēlē uz vienu roku - Vovka Puttainais ir kaut kā ticis pildīt sliktā puiša lomu....

MMX Reģ.: 03.03.2022
3 0 Atbildēt

Jo Ukraina nav vienīgā problēma. Minerālmēslu cenas ir kosmosā jau kopš pagājušā gada vidus sakarā ar vispārējām loģistikas problēmām pasaulē, sakarā ar visādām klimata problēmām daudzkur pasaulē bija problēmas ar pagājušā gada ražas apjomu, Ķīna diezgan daudz rezervju uztaisīja, lai varētu savējos brīvāk karantīnā turēt (bunkurā tomēr arī jāēd), degvielas cenu pieaugums pasaulē, Eiropas zaļās idejas, cilvēki arī neraujās uz laukiem. Iemeslu ir daudz, vienkārši līdz šim mēs kaut kā veiksmīgi esam no visiem sūdiem izvairījušies pateicoties lielām ražām un mierīgai politiskajai situācijai pasaulē.

Re kur links uz ASV kviešu cenas dinamiku pa gadiem:

tradingeconomics.com/commodity/wheat

2008. gadā tirgū bija līdzīgas cenas kā šobrīd, iztika tikai bez militāra konflikta starp diviem lielākajiem ražotājiem.

Re kur eiropas kviešu cenas dinamika pa 10 gadiem:

www.balticagro.lv/razas-iepirkums/birzas-cenas

Vovka protams arī ir vainīgs, bet karš šobrīd vairāk ir dūmu aizsegs tam, par ko zemnieki jau gadiem cepjās un saka, ka būs sūdi.

Neaizmirsīsim arī, ka ES valstīs zema kviešu cena tiek daļēji uzturēta caur subsīdijām, taču jaunākais virziens ar atbalstu bioloģiskajai saimniekošanai paaugstinās tās pašas kviešu cenas, jo raža vairs nebūs 4-6t/ha, bet gan kaut kādas 2-3t/ha, ja labi paveicas.

1984 Reģ.: 30.11.2021
1 0 Atbildēt

Tātad sanāk, ka kariņš bija vajadzīgs ne tikai Vovam, sanāk, ka ir vēl pamatīgs bariņš citu interesentu, kuri labsajūtā berzē savas riebīgās roķeles. Vovka Puttainais varētu būt aisberga redzamā daļa....jo uz Krieviju, karu, Ukrainu var norakstīt da jebko no pasaulē notiekošajiem ne pārāk jaukajiem procesiem

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

Nu bez kara noteikti varēja iztikt, jo labības raža tomēr ir tāds drusku ar pirkstu debesīs pasākums, nav garantijas ka tās ražas nebūs augstākas vai zemākas kā gaidīts. Bet ja jau Vova taisa piedzīvojumus, tad būtu grēks neizmantot labu krīzi un nenovelt jebkādas turpmākās problēmas ar ražām uz Vovu. Ja kaut kas izaugs, lieliski, neizaugs - Vova vainīgs.

Un tāpat ar 80% citu pasaulē jau ilgi milzušo problēmu - kaut kā atrisinājām paši - labi, neatrisinājām - Vova vainīgs.

1984 Reģ.: 30.11.2021
2 1 Atbildēt

Sāk izskatīties, ka laikam jau bez šā te kariņa iztikt nevarēja. Pasaulē visu laiku visur, kaut kur, nepārtraukti karo - Vjetnama, Angola, Libāna, Nikaragva, Irāka, Dienvidslāvija, Karabahs, atkal Irāka, hutsi un tutsi Ruandā, Lībija, Sīrija, Afganistāna - neviens par to pat tā īsti zinis nav licies. Kā sākās Ukraina - pēkšņi iestājās totāls kolapss visā pasaulē.....kāpēc šoreiz tā, ir kādas idejas?

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Tāpēc, ka Krievija pēc sava globālā nozīmīguma tomēr nav ne Vjetnama, ne Nikaragva, pat ne Irāka. Tās nozīme Eiropā ir daudz lielāka.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Izskatās ka nevarēja. Cilvēki no vēstures nemācās un kāpj uz vecajiem grābekļiem. Pie kam nevēlas labot pagātnes kļūdas. Kas pēc tam nāk atpakaļ ar jaunām problēmām. Šī paša kara nebūtu, ja pēc PSRS sabrukuma krievus "atbrīvotu" no atomieročiem, pēc tam tiesātu Nirnbergā 2 un zināmo 1:9 zemeslodes sadalītu pa tur dzīvojošo tautu etniskajām teritorijām. Bet noslinkoja - tagad atkal karo ar fašismu, tikai tagad krievu versijā.

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Nemācās gan. Redzi, toreizējās 1962.gada Karību krīzes arhitekti tomēr vienojās un blīkšķis vaļā negāja. Sanāk, ka tas tipiņš, kurš ar tupeli dauzīja ANO konferenču zāles tribīni, būs bijis saprātīgāks par šodienas puišiem.....

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

Par šo jau kaut kur internetā sprieda, ka lai arī PSRS dažreiz izcēlās ar šādiem momentiem, tā bija daļa lielākas stratēgijas, jo visu pasākumu vadīja nevis viens ģeds, bet paliels bars ar visādiem ģenerāļiem, partijas darboņiem, utt., līdz ar to lēmumi tika pieņemti saskaņojot iespējamās sekas ar visu sistēmu, nevis kā šajā gadījumā kad pāris kadri praktiski piepisa visu sistēmu.

1984 Reģ.: 30.11.2021
2 0 Atbildēt

Es gan teiktu, ka bija drusku kas cits - toreiz, tālajā 1962. tie puiši bija pasaules karu redzējuši dzīvajā, un šamiem tomēr mīslis raustījās ko līdzīgu uzrīkot pēc nepilniem 20 gadiem. Šodienas lēmēji un kara rīkotāji toreiz vēl neviens pat projektā nebija. Manuprāt, tas diezgan labi nostrādā....

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

Piekrītu, ka tas arī ir arguments. Tāpēc arī viss 9. maija pasākums panesās tikai vairākus desmitus gadu pēc kara beigām, jo tiem kas to visu bija redzējuši dzīvajā tur īsti nebija ko svinēt.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Lielā mēra jā. 2. pasaules kara frontiniekiem abās pusēs kara beigas bija tikai piemiņas diena. Bez diskotēkas un vadoņu runām. Līdz PSRS pie varas nāca murmulis Brežņevs, kuram savajadzējās personīgos svētkus personīgā respekta pacelšanai.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Kviešu rezerves uz Zemes palikušas tikai 10 nedēļām krievijas uzsāktā kara dēļ – ANO

MMX Reģ.: 03.03.2022
4 0 Atbildēt

Nu ja ANO saka, ka ir tik slikti, tad kāds visticamāk kaut kur kaut ko ir smagi ievilcis nāsīs vai nepasaka līdz galam. Pie tādām rezervēm jau sen visi karotu par pēdējo kviešu graudu un kvieši biržā maksātu pie 1000Eur/t. Tas ka daudzās Āfrikas valstīs ir tāda un vēl sliktāka situācija gan mani nepārsteigtu.

Otra lieta - pēc tām 10 nedēļām pat mūsu platuma grādos principā sāks kult ziemas kviešus, līdz ar to mums bads tāpat gluži neiestāsies.

Trešā lieta - ES valstīm atsakoties no biopiedevas degvielai liela daļa rapša lauku nākamajā sezonā pārkvalificēsies par labības laukiem, līdz ar to vissliktākā situācija ar pārtikas cenām sagaidāma laika posmā līdz nākamā gada ražai.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Gadījums iz agrīnajiem 90tajiem.Cilvēks bija mantojumā dabūjis daudz hektāru un sadomājis uzsākt godprātīgi saimniekot- iesējis labību.Daudz.Kad pienāca laiks to novākt,potenciālais graudu uzpircējs pateica, lai šis vnk iebāžot/sev to iepriekš noslēgto Līgumu un ar visiem saviem graudiem ejot apmēram tur,kur nesenais krieva kuģis.Situācija esot lūk mainījusies.Neesot kur likt.Lai berot atpakaļ zemē vai izbarojot lopiem..

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

Nu tādu laiku es arī atceros, šī iemesla dēļ ar graudiem pie mums tā nopietni sāka ņemties tikai ap 2000 gadu, pieļauju, ka tajā laikā sāka kāpt graudu cenas, jo Eiropā paralēli sāka rapsi masveidā audzēt biodegvielai.

Nu un protams arī jautājums par tā laika uzpircēju godaprātu - ja nebija 100-200% peļņas pieļauju, ka neviens baigi nečakarējās. Ar kokmateriāliem jau bija tas pats, kad vietējie šeit zāģēja ar družbām un 90% darba mežā notika ar rokām, lai saņemtu principā kaut kādas kapeikas pret to cenu, pa kādu tos apaļkokus iepirka skandināvi.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
3 0 Atbildēt

Cerams ka īslaicīgais labības trūkums liks cietpauriem saprast ka audzēt kaut ko tikai degvielas sačakarēšanai ir neloģiski un kaitīgi. Tā ka audzējiet vien labību rapšu vietā. Un auto lejiet nesad***tu benzīinu.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Vācu Baronam izrādās bijusi taisnība- jāstāda reņģes.Uz dzelzceļa uzbēruma kādreiz varēja salasīt skābenes.Ja vasarā atcels biodegvielas maisījumu, iedzīvotāji varēs bez ierobežojuma dzert rapšu eļļu.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

MMX rakstīja: Jo Ukraina nav vienīgā problēma. Minerālmēslu cenas ir kosmosā jau kopš pagājušā gada vidus sakarā ar vispārējām loģistikas problēmām pasaulē, sakarā ar visādām klimata problēmām daudzkur pasaulē bija problēmas ar pagājušā gada ražas apjomu, Ķīna diezgan daudz rezervju uztaisīja, lai varētu savējos brīvāk karantīnā turēt (bunkurā tomēr arī jāēd), degvielas cenu pieaugums pasaulē, Eiropas zaļās idejas, cilvēki arī neraujās uz laukiem. Iemeslu ir daudz, vienkārši līdz šim mēs kaut kā veiksmīgi esam no visiem sūdiem izvairījušies pateicoties lielām ražām un mierīgai politiskajai situācijai pasaulē.

Re kur links uz ASV kviešu cenas dinamiku pa gadiem:

tradingeconomics.com/commodity/wheat

2008. gadā tirgū bija līdzīgas cenas kā šobrīd, iztika tikai bez militāra konflikta starp diviem lielākajiem ražotājiem.

Re kur eiropas kviešu cenas dinamika pa 10 gadiem:

www.balticagro.lv/razas-iepirkums/birzas-cenas

Vovka protams arī ir vainīgs, bet karš šobrīd vairāk ir dūmu aizsegs tam, par ko zemnieki jau gadiem cepjās un saka, ka būs sūdi.

Neaizmirsīsim arī, ka ES valstīs zema kviešu cena tiek daļēji uzturēta caur subsīdijām, taču jaunākais virziens ar atbalstu bioloģiskajai saimniekošanai paaugstinās tās pašas kviešu cenas, jo raža vairs nebūs 4-6t/ha, bet gan kaut kādas 2-3t/ha, ja labi paveicas.

vēl japiemin arī psiholoģisks faktors. Ja divi lieli ražotāji uzsāk kaut kādu ķipišu, loģiski, ka tirgus noreaģēs un katram gadījumam nodrošināsies - pacels cenas. Neviens jau nevar 100% pateikt - kas būs rudenī. Cik ilgi tas kariņš tur ies.

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

iAuto rakstīja: Kviešu rezerves uz Zemes palikušas tikai 10 nedēļām krievijas uzsāktā kara dēļ – ANO

Runājot par ANO - tikko no baltkrievu opozicionāriem dzirdēju vienu interesantu domu, ka visa tā bļaušana par graudiem ļoti iespējams ir saistīta ar to, ka Krievijai, tāpat kā Ķīnai, tajās ANO organizācijās ir savi sponsorēti kadri, kas var sagatavot jebkādu paniku ceļošu ziņu. Lukašenko arī kā reiz ir nācis klajā ar iniciatīvu Ukrainas virzienā, ka būtu gatavs garantēt kravu drošību apmaiņā pret kaut kādu sankciju atcelšanu. Opozicionārs šādu Lukašenko labvēlību saista ar lielajiem caurumiem budžetā, ko Krievija vairs nevar aizpildīt.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

No vienas puses šis būtu atbilstoši beidzamā laika tendencēm.Ar potenciālo oponentu (vai naidnieku) maz jēgas cīnīties.Vajag viņu vienkārši ieinteresēt.Nopirkt, tāteikt.Tas ir lētāk un bieži vien efektīvāk.

Nesen kovidlaikā taču bija "viedoklis", ka ANO zaudējusi autoritāti un vispār (vairs) neesot eefektīvas pārraudzības pār pasaulē notiekošo.Katrs dara kā grib.Vēl cits pārējiem uzliek pim..(veto) un visa ideja pakaļā.Vienubrīd vadībā izvirzījās WHO, bet daļa pasaules to tāpat pasūtīja na... Valdības arī esot zaudējušas autoritāti un nemākot vairs ne ar saviem pavalstniekiem ne runāt, ne tos pārliecināt.Steidzami ir jāmeklē Pārvaldnieks.

Interesanti, ka pasaulē (joprojām) ir cilvēki, kuri neēd maizi principā.Reku krievu laikā nebij ko ēst.Studenti pārtika no ceptiem kartupeļiem.Izmanīgākajiem bija olas, ko piecept un pat alus, ko uzdzert pa virsu.Un reti kurš bija resns vai slims.Paskat, reku,kādi bezjēgas zālāji šodien pie katras mājas.Degvielu un laiku tērē pa tukšo.Izravēt na.., kopā ar visām tūjām un visas tās drazas vietā sastādīt Makaronus!

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Tagad varēs izbaudīt "kaimiņa zemenes" ...

Ar Makaroniem nevar aizrauties - ka ausis "neaplūzt" ...

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Laikam jau baltkrievu opozicionāri kaut ko pareizi bija sapratuši - reku ASV atšuva nu jau Krievijas piedāvājumu atvērt koridorus graudu izvešanai apmaiņā pret sankciju atcelšanu www.tvnet.lv/7532203/asv-noraida-putina-santazu-ukrainas-graudu-eksporta-blokades-izbeigsanu-apmaina-pret-sankciju-atcelsanu

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Klau, tikai nestāsti, ka krievu laikos nebija resnu cilvēku. Varbūt nebija tik daudz ASV un UK parauga "sauszemes vaļu" 200 kg dzīvsvarā, taču resnu indivīdu vecumā pēc 35 bija pārpārēm. Un ne kā šodien dēļ sēdēšanas pie datora un viedierīcem, bet tieši trūcīgās diētas un alkoholisma rezultātā. Laikam esi aizmirsis, ko nozīmē "tipiska padomju sieviete pēc 40". Paskaties 1970-80-to gadu kolhozu iedzīvotāju foto. Starp vidējās un vecākās paaudzes indivīdiem "veselīgas komplekcijas" pārstāvji visur būs pārliecinošā mazākumā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Pazīstu pietiekami daudz dzērāju, tajā skaitā tādu kas katru dienu trekterē tesmeņus - rešņu starp viņiem ir ļoti maz. Un ja tā padomā, tad man liekas ka lai dzērājs būtu resns, viņam vajag sievu kas viņam gatavotu ēst - jo kad tā labi padomā, tiem dzērājiem kam ir kaut kāds lielāks vēders, visiem ir sievas - kamēr pārējie ir vai nu "normālas miesasbūves", vai pat kalsni.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Tie, kuri ir tievi, tiešām laikam dzīvo vieni. Taču par rešņu trūkumu PSRS man neiepūderēs neviens. Publikas ar tieksmi apvelties pēc 35 bija pietiekami un pec 40 jau manāmi daudz. Cita lieta, ka ar komplektā nākošo sirds un asinsvadu slimību ārstēšanu PSRS arī bija žēlīgi. Un apaļo vīriešu populācija pēc 55 ar paātrinājumu pazuda zem zemes.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 1 Atbildēt

Topinambūrus!

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Cita starpā šādā graudaugu iztrūkuma situācijā vēsturiski tīri labi ir noderējusi medīšana, gaļas lopu nobarošana, un citu kultūru audzēšana (kaut piemājas siltumnīcā) ...

Bet zinot to cik "aukstā kara" laikā lielas bija ASV rezerves (gan graudaugi, gan gaļa), man šis viss izklausas pēc kārtējā "reklāmas trika" ....

Nelabojams Reģ.: 04.04.2016
7 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Ja kāds var atļauties mest pārtiku ārā, tas vēl nenozīmē, ka visi var viņu atļauties. Tici man - pensionārs, kam jāskaita katrs cents, kā arī liela daļa strādājošo pērk visu to lētāko un ārā neizmet ne kripatiņu.

Man nav jāskaita centus un pārtikas ziņā varu atļauties (un atļaujos) praktiski jebko, kas ir veikalos nopērkams. Taču varu saskaisties par ārā izmestu maizes galiņu. Tā nu gluži nav, ka nekad negadās kaut ko sabojājušos izmest ārā, bet tai brīdī man liekas, ka zaimoju. Tā ir necieņa pret ēdienu un visu to garo darba un pūļu virkni, kas ir bijusi, pirms tas nonāk uz mana galda. Tā nu esmu audzināts un tāds izaudzis. Labklājība ne vienmēr nozīmē izšķērdību.

darklight Reģ.: 29.10.2013
4 0 Atbildēt

Nu ja! +10! Ja tu trīsreiz dienā ēd omārus, tad prieks par tevi un viss kārtībā! Bet ja cits bagātais nopērk 100 kukuļus baltmaizes un izmet ārā, tad tirgotājs priecīgs paceļ baltmaizei cenu, savukārt nabagais vairs nevar atļauties pat to vienu kukuli.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 1 Atbildēt

Problēmas rada vēlēšanas un vidējā patērētāja/vēlētāja paradumi!

Ja paņemtu čekus no pārtikas veikala, tas daudz ko atklātu.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

Lielveikalos laidīs tikai ar sejas vai pirkstu nospiedumu skanēšanu.

www.mylondon.news/whats-on/shopping/tesco-asda-aldi-lidl-sainsburys-23993108

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Atklāti sakot es no visādu privātuma sargu viedokļa sūtītu tos "skanētājus" dirst. Nav tāda "publiskā labuma", zem kura šo privātuma aizskārumu varētu legāli "pastiept" ...

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Būs liela daļa sabiedrības, kuri šo jaunievedumu uztvers ar gavilējošu sajūsmu - viss taču tagad ir tik ērti! Samaksā visu ar fingerprintu, nekas lieks nav jānēsā līdzi.....!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Līdz brīdim kad fingerprints nenostrādās, biju kādu laiku kazino industrijā, kāršu dīleriem pirkstu nospiedumi "nodilst" un ir biežāk nelasāmi kā lasāmi, tas pats ja netīšām iegriez pirkstā utt.

Un otrs aspekts biometrisko parametru lasītāji un algoritmi strādā pēc principa "pietiekama atbilstība", un pat 2-3K uzņēmuma darbinieku ir uzrādījusi gļukus, kad 2 dažādi personāži(fingerprinti) identificējas kā viens un tas pats cilvis ...

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Vecīt, celtniekiem ir tieši tas pats! Ja sanāk, piemēram, flīzēt lielāku platību, tad pēc tam telefons divas dienas uz pirkstu nereaģē

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Arī fakts, tik celtnieks var lietot cimdus un tādējādi iegūt vismaz kādu "lietojamu" nospiedumu, kanēr tiem kazino kadriem vienkārši nav variantu, pat ja gribētu ...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
2 0 Atbildēt

Kartupeļi dārza aug. Poh par to badu

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Pag, pag vakar tak Latgalē bija superlietus. Nopūdēsim!

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Atklāti sakot es no visādu privātuma sargu viedokļa sūtītu tos "skanētājus" dirst. Nav tāda "publiskā labuma", zem kura šo privātuma aizskārumu varētu legāli "pastiept" ...

Tas ir zinātnes progress. Evolūcija, jeb pielāgošanās mainīgajiem apstākļiem.

Cilvēks atvēra savu veikalu - pats izdomā savus noteikumus nevis tāds komunists kā tu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tas varbūt daudz kas, un tas var šķist ļoti ērti esam, tikai tas nav nekāds zinātnes progress, un vēl jo mazāk evolūcija Tas ir vienkārši prasts stulbums, nezināšana un neizpratne par tehnoloģiju un tās darbības principiem.

P.S. diezgan daudz darba kontekstā esmu strādājis arī ar RFID tehnoloģijām, un tur IR kur atrast vēl pielietojumu utt. ja gribas "ērti", tik nu tas nav ne lēti, ne ekoloģiski un visai apšaubāms ka pat vidējam cilvēkam noderīgi.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Nu ja! +10! Ja tu trīsreiz dienā ēd omārus, tad prieks par tevi un viss kārtībā! Bet ja cits bagātais nopērk 100 kukuļus baltmaizes un izmet ārā, tad tirgotājs priecīgs paceļ baltmaizei cenu, savukārt nabagais vairs nevar atļauties pat to vienu kukuli.

Bet tas, ka bgātnieks nenopirks 100 maizes, nenozīmē, ka nabagais to varēs atļauties. Tāpēc viņš ir nabags, ka viņam maz naudas. Un ir ļoti nepareizi to nabagu taisīt bagātu, ja viņš pats to negrib. Jo ja gribētu - nebūtu nabags.

Nabadzība - process, ko radīja vāji un slinki cilvēki.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kur tu šīs muļķības esi sagrābstījis ???

Esi dzirdējis tādu tēzi kā "overqualified worker", un šādiem cilvēkiem nereti ar izcilu izglītību mēdz būt grūtības atrast darbu, un tas vairs nav jautājums par "negrib" ...

P.S. Ir ļoti dažādi "negrib", "nevar" , "ārējie apstākļi utml.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

"Overqualified" ir tipisks tavas komunistiskās izglītības sistēmas produkts. Stulbs zubrītājs, kas spēj atgremot indoktrinētas zinības, nevis domāt pastāvīgi. Tādus izglītības sistēma ražo, lai nodrošinātu sociāldemokrātu elektorātu.

Bet daļēji var piekrist par "nevar" - jā šāds cilvēks ir mērķtiecīgi padarīts par sabiedrības nastu, lai tādiem kā tev būtu ar ko attaisnot sociālismu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Cienītais, tev ar to cēloņu un seku saprašanu šobrīd iet kaut kā stipri grūti ... tā itkā dzīvotu kaut kādā "burbulī", kur reālas dzīves problēmu nav vispār ...

Praksē visi tie ar komunisma laiku izglītību aizšauj uz ASV un dzīvo ļoti labi, savukārt ASV tiem bez vai ar švakru izglītību ir pavisam sūdīgi, un tie kas ir gājuši zinātnes ceļu reizēm arī nokļūst neapskaužamās situācijās, tā kā zinātnes finansējums mūsdienās ir tāds ļoooti savdabīgs ....

Pa lielam labākās iespējas ASV ir vietējām "viduvējībām" ar kāri pēc naudas un/vai varas (labākajā iespējamajā šo lietu nozīmē).

Un tas ir vismaz teorētiski runājot par kapitālistisku lietu kārtību ....

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Atklāti sakot es no visādu privātuma sargu viedokļa sūtītu tos "skanētājus" dirst. Nav tāda "publiskā labuma", zem kura šo privātuma aizskārumu varētu legāli "pastiept" ...

Atklāti sakot šis tiešām izbrīna... NEKAS šajā gadījumā nemainās privātumā, salīdzinājumā ar maksājuma karti vai telefona maksājumu. Atšķirība ir tikai starp cash un cashless, nevis izmantotajā autentifikācijas līdzeklī, ja jau lieto cashless.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Mainās un ļoti daudzas lietas, nevienai pusei nav pieejami mani biometriskie dati, ja vien es neesmu noziedznieks vai ļoti specifisku profesiju pārstāvis, vai neesmu piekritis, ka darbadevējs tos glabā telpu piekļuvei, tyr kur šādu piekļuvi izmanto. ;)

Arī teiksim liecinieku aizsardzības programmas spēj mainīt daudzas lietas, bet ja kādam būs tiesības glabāt un pieprasīt biometriskos datus, tas visu šo pasākumu salaiž dēlī jau pamatos .... (tiesa lielākā daļa tautas kas nonāk šādās programmās tāpat izrādas esam vairāk kā stulbi ...)

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Kā pārtikas nozares speciālists reāli bažījos par cenu griestiem…kad pircējs preci vairs nepirks. Lūk, tad būs auzas gan ražotājam (vai piegādātājam), gan tirgotājam. Un tas ir diezgan reāli jau šobrīd (Ādažu čipsu paka 300g virs 5 eur, Laima konfektes 18 eur/kg vai Holandes siers virs 12 eur/kg utt.) Sorry - nulle intereses.

Volx Reģ.: 22.11.2018
1 0 Atbildēt

Protams, ka būs nulle interese

Aizej uz Lidl, tur čipši dažādi 4-7 eiriķi kg, siers arī pa 7-8

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tieši tā.

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Nedomāju, ka LIDL būs glābējs ilgtermiņā, cenas kaut kurā brīdī celsies arī tur, jo problēmas jau ir visā Eiropā, tik daudz, ka lieliem tirgiem ir lielāka inerce uz cenu izmaiņām, labāki līgumi saslēgti, utt. To redzu arī savā nozarē, jo lielie vācu ražotāji stipri mazāk izjūt tirgus kustības, līdz vienā brīdī atnāk jaunā cenu lapa ar +20% visam.

Pie tam Lidl varbūt pilsētniekiem būs primārā izvēle, lauku rajonos pārtiku vairāk tirgos pa tiešo, izlaižot veikalus. Jau tagad manā galā ir vairāki vistu audzētāji no kuriem var nopirkt olas, gaļu var nopirkt vietējā cūkaudzētāja veikalā vai no medniekiem, nebrīnīšos, ja arī piena produktiem kaut kādu izbraukuma tirdzniecību izdomās. Tādas konkrētas 90to atskaņas. Cilvēki protams izdzīvos, bet organizēts bizness būs atmests vairākus gadus atpakaļ, ja nekas netiks darīts valsts līmenī.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Tur ir prasts negaršīgs siers un vēl prastākas apšaubāma satura desas.Nu varbūt kādas pāris būtu pieciešamas.Toties olas,poļu gaļa un igauņu sviests pa pusotru eur/gab ir samērā ok.Tāpat visādas svaigi ceptās bulkas, kuras veicina ieradumu un dzīvsvara pieaugumu.Krāna ūdens arī pieejams par taisnīgu cenu.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Kasiņš minēja - Holandes siers, kas ir pats prastākais siers. Nu vēl varbūt vienkāršāk ir uztaisīt Jāņu sieru

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Kad pircējs preci vairs nepirks, cenas nokritīs.

Jo cenas veido pieprasījums, nevis tas - cilvēks grib nopelnīt naudu no kara, vai nē.

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Pircēja ietekmē cenas nokritīs līdz līmenim, kad vairs nav jēgas ražot un produkts pazudīs no plauktiem. Tā vietā lētākais produkts konkurences trūkuma dēļ kļūs nedaudz dārgāks, jo kā var nepelnīt. Pircējs protams ietekmē pieprasījumu, bet ja pircējs mazliet nepiedomā pie tā ko dara var sanākt maksāt dārgāk par sūdīgāku preci

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti