Kārtot: Augošā secībā
1 2
opelis 27.04.2021 11:35

Man ar Volvo līdzīgs prikols divreiz bija. Pirmo reizi Itālijā mazpilsētā pie īrētā dzīvokļa šis pats atvēra abus kreisās puses logus, labi, ka dzīvokļa saimnieki piefiksēja un pateica man.

Otrā reize - šoziem pie mājas atvērās bagažnieks. Ziemā šis bija kādu pusotru mēnesi stāvējis, akumulators bija gandrīz nosēdies, laikam deva zīmi, ka jāpalādē.

Un vēl - daudz gadus atpakaļ bija Jetta, lietus laikā arī mēdza logus attaisīt. Dzinu uz Krasta ielu pa garantiju - neko neatrada.

opelis 18.04.2021 19:41

Daugavpilī esot vakcīnas pāri palikušas. Iegāju gorod.lv kas ir viens no galvenajiem Dpils informācijas avotiem. Neviena vārda par iespējām vakcinēties dzīvajā rindā... Piektdien bija saruna ar vienu Dpils uzņēmēju (krievvalodīgu) , jautāju, vai ies vakcinēties - šai lielas acis, vai tad esot tāda opcija... Vakcinācijas centrs rullē ... lielākā daļa daugavpilčanu pat nenojauš par dzīvajām rindām.

opelis 29.03.2021 11:57

Volvo 2012.g. dīzelis, pirms pieciem gadiem sūtīju pa pastu. Tagad nomainīju stiklu, bet uzlīmi ņemšu pirmajā braucienā uz DE pirmajā TUV. Uz vietas pērkot cena ir no 5 EUR līdz 15 EUR (kā kurā vietā), pa pastu bija (ja pareiz atceros) - 30EUR, ja numuru uzdrukā un pāris EUR mazāk, ja uzraksta ar roku.

Bez uzlīmes braukt nebūs labi - par katru iebraukšanas reizi umweltzonē automātiski tiek piešķirts sods (atšķiras pilsētās), līdzīgi , kā Jūrmalā vasaras sezonā.

opelis 11.03.2021 13:14

Varbūt, bet ļoti nedaudz, jo ziemas sākumā ielēju 4 litrus. Nav pirmā reize, kad aizsalst, citus gadus arī tā ir bijis. It kā "made in Sweden", tāda problēma.. Varbūt tāpēc, ka auto no Francijas, nav paredzēts ziemai.

opelis 11.03.2021 12:27

Atkarīgs arī no auto. Darba škodai nestes lietais - nekādu problēmu, volvo to pašu šķidrumu ārā nevar dabūt jau no -5 grādiem.

opelis 11.03.2021 12:24

Sievas brālis bija kanniņā atvedis DD no Itālijas. -16 grādos nevarēja dabūt ārā.

opelis 09.03.2021 12:27

Man čoms 2019.gadā ar moci izbrauca Dienvidameriku, tika līdz Panamai, tur moci nolika , atlidoja uz LV biznesa lietas sakārtot, ar domu, ka 2020.gada pavasarī izbrauks līdz Aļaskai un tad caur RU uz LV. Patreiz ir tā, ka džeks ņemas pa LV, bet mocis stāv Panamā, covid visu izčakarēja.

opelis 08.03.2021 20:29

Itālijā ir ļoti daudz stāvvietu pie tūrisma objektiem, kur parastajās stāvvietās kemperiem iebraukt aizliegts. Arī Francijā, Spānijā esmu tādas redzējis. Pēdējos gados arī Horvātijā un Slovēnijā.

opelis 08.03.2021 12:10

Mani arī tieši tāda pati doma jau daudzus gadus neliek mierā. Deviņdesmito gadu otrajā pusē bija man Fords Tranzīts, ar kuru daudz kur izbraukāju, dzīvošana gan tajā bija nosacīta - matracis uz grīdas un banānu kaste ar paiku un gāzes plītiņu. Toties varēju iebraukt visur, kur kemperiem iebraukt aizliegts.

opelis 26.02.2021 12:43

Pirms gadiem četriem bija neliela pieredze. Darba Dodžam izbeidzās akumulators un iebraucu nomainīt. Nomainīja 4 stundu laikā, ielika neoriģinālo, jo oriģinālie esot jāsūta no ASV, kas ir dārgi un ilgi. Tiem aķiem ir jokains stiprinājums un , ja nav oriģinālais, tad skati neiziesi. Šie man ielika parasto aķi un pateica, lai pats izdomājot, kā to nostiprināt. Pēc tam mūsu mehs noskaidroja cenas - tas, kas TC maksāja 147 (laikam) eiro, veikalā parastajā maksā 55 eiro. Principā jēgas nekādas...

opelis 21.01.2021 14:22
opelis 20.01.2021 14:59

Man arī ar BTA līdzīgi. Pa Kasko nomainīju vējstiklu (akmeni dabūju logā), nākošajā gadā prēmija uz pusi lielāka. Aizgāju pie IFa. Pagājušogad arī tur logu nomainīju, tagad martā būs jauns līgums, tad redzēs, vai IF arī pacels prēmiju...

opelis 20.01.2021 12:51

Es īstermiņā līdz 3 dienām izmantoju meteo.pl , uz kartes var uzklikšķināt diezgan precīzu vietu un grafiski redzēt visu info tuvākajām dienām pa stundām. Pati prognoze pārsvarā ir diezgan precīza.

opelis 20.01.2021 12:44

Ir bijis līdzīgs gadījums ar Mitsubishi L200. Atspiedu durvju augšdaļu, ieliku tur resnu zīmuli un ar no drāts izlocītu ķeksi pa šķirbu aizsniedzos līdz pretējo durvju atvēršanas kloķim. Minūtes desmit viss aizņēma. Ķeksi ļoti labi var izlocīt no ķīmiskās tīrītavas pakaramajiem.

opelis 15.01.2021 14:29

Otrdien braucu pa A6 virzienā uz Rīgu. Sākot no Kokneses līdz Ogrei ceļš bija tāds nedaudz sniegots, ar šļuras vaļņiem starp risēm. Pa priekšu brauca golfs, kurā strikti ievēroja ātruma ierobežojumus - pa trasi 90km/h pēc spidometra, sādžas - 50km/h. Nobraucu aiz viņa kilometrus divdesmit, tad iegriezu Dzelmēs Viršos paņemt kafiju. Iepircis kafiju, braucu tālāk un pēc pāris km redzu, ka kaut kas notiek uz ceļa un grāvī. Piebraucu, kad no grāvī uz sāna gulošā golfa kā no tanka rāpās ārā braucēji. Cik sapratu, golfs panācis lēnāk braucošu fūri un savā kreisera ātrumā gājis garām, bet šļuras valnī samests , apgriezis pirueti un atmuguriski iemaucis grāvī, kur apgāzies.

Secinājums: mūsdienās daudzi ir kā roboti - viņi pārliecināti, ka neko nepārkāpjot (braucot precīzi uz 90km/h) visās situācijās izbrauks jebkur, neskatoties uz ceļa apstākļiem.

opelis 21.10.2019 15:36

TA konsekvence: vecajam Volvo 4 reizes gāju TA (t.i. manā īpašumā bija 4.gadus)

- 1.gadā priekšējā tilta buksei atrada nelielu plaisu (brīvgājiena nebija), ielika vieninieku;

- 2.gadā - bez aizrādījumiem;

-3.gadā - priekšējā tilta buksei atrada to pašu nelielo plaisu (brīvgājiena nebija), ielika vieninieku;

- 4.gadā - bez aizrādījumiem.

Tā arī pārdevu Volvo ar visu plaisu buksē...

opelis 06.09.2019 14:22

Tik viegli viņu nemaz neapčakarēs, jo viņš ir autoskolas pasniedzējs un izbijis ments. Un šito gadījumu viņš stāstīja 95.koda kursos. Ja pareizi atceros, tad uzsvars bija uz to, ka darbība notika uz bāņa. Tavā rakstā ir runa par koplietošanas ceļiem.

opelis 06.09.2019 13:49

Sen atpakaļ bija Philips rotējošais, kad izbeidzās, nopirku tādu pašu un ar to nevarēju jēdzīgi noskūties, piedevām āda sāka iekaist. Pārgāju uz vairākiem gadiem uz vienreizējiem(tiem, kam galviņas mainās) parastajiem skuvekļiem. Pagājušogad Vācijā iepirkšanās centrā , gaidot savas beibes, iegāju Mediamarktā un uz akciju nopirku atkal tādu pašu Philips. Šitais skuj labi. Un par parastajiem skuvekļiem- izmēģināju daudz un dažādās cenu kategorijās, vislabākie izrādījās Lietuvas LIDLĀ pirktie ar pieciem asmenīšiem.

opelis 06.09.2019 11:25

Nedaudz offtopic - reāls stāsts. Dzen paziņa auto no DE caur PL. Uz bāņa beidzas degviela, pēc brīža piebrauc poļu policja, noskaidro situāciju, izsauc servisa auto, kas atvedīs degvielu. Tad paziņam prasa, lai uzrāda signālvestes. Šis rāda, ka viņam taču mugurā taču tāda ir, policisti prasa - un kur pārējās? Izrādās Polijā vieglajā automašīnā, kas pārvietojas pa ātrgaitas ceļu jābūt tik vestēm, cik auto ir sēdvietas. Maksāja sodu.

opelis 06.09.2019 10:49

Pabraucu pa granteni, ierāva akmentiņu priekšējā kreisā riteņa bremzēs. Lai dabūtu ārā, noņēmām riteni, izbakstijām akmeni, uzlikām riteni un cēli laidām tālāk...nepievelkot skrūves... Pēc pārsimts metriem ritenis turpināja ceļu pa pļavu viens pats. Rezultāts - norauts spārns, saplēsts apakšspārns, salocītas durvis un norautas plastmasas.

IF atteica KASKO remontu, jo bojājumi radušies auto nepareizas ekspluatācijas rezultātā. Remonts reāli izmaksāja 800 eur, serviss bija satāmējis gandrīz 2k eur.

opelis 07.04.2019 16:10

Kamēr manam Volvo Mūsa motorā Skanstes ielā lika jaunās kartes iekšā, paņēmu Auris, kurš bija 400m attālumā un aizbraucu līdz Doma laukumam. Par tādu braucienu samaksāju 5 euro ar centiem.

opelis 15.02.2019 12:54

Starp citu - leiši šogad plāno uzsākt bāņa būvi posmā no Panevežas līdz LV robežai. Pēc pāris gadiem cauri LT varēs pa bāni izbraukt. Pie mums pirmais jaunais bāņveidīgais laikam būs Ķekavas apvedceļa posms.

opelis 15.02.2019 12:51

Ja grib, tad visu var. Mums te tikai stāsta pasakas. Pirms gadiem astoņiem-desmit mums ar putām uz lūpām stāstīja, ka pa EU fondu naudu bāņus būvēt nedrīkst. Poļi tai laikā jau būvēja. Tad mums sāka borēt, ka EU naudu nedrīkst izmantot reģionālajiem ceļiem, pēc tam gan izrādījās, ka visas citas valstis to dara. Mūsu ierēdņiem vienkārši negribas strādāt, alga jau no tā nemainās. Un ja vēl tur ir kāda shēmiņa apakšā...

opelis 15.02.2019 12:40

Rīgā tādu ielu arī pa pilnam. Daugavpilī pat veseli mikrorajoni ar tādām ielā. Polijā (Varšavas piepilsētā) pats kādu laiku dzīvoju privātmāju rajonā un tur arī bija tāda iela.

opelis 14.02.2019 16:32

Un poļiem tas dod ļoti lielu grūdienu attīstībai - visi tie bāņu miljoni paliek Polijā (būvmateriālu ražošanā, algās un nodokļos) plus vēl loģistikas attīstība (līdz ar to citu nozaru), jo visi pārvadājumi notiek daudz ātrāk.

Pirms pāris gadiem bija, ka vairākas Austrumeiropas valstis (ar LV priekšgalā) nebija apguvušas prāvu naudas summu no EU fondiem, visus tos eiro kā papildus finansējumu novirzīja poļiem. Mēs no pieejamajiem EU fondiem izņemam labi ja pusi, kamēr poļi izgrābj visu sev pieejamo un tad vēl gaida rindā uz to, ko mēs neņemam.

Par reģionālajiem ceļiem PL - nav tik traki, tos viņi arī remontē, katrā ziņā tie, lielākoties , ir labākā stāvoklī kā LV. Ir pavisam mazie ceļi, kas ir ielāpu ielāpiem, bet LV tādas nozīmes ceļiem vispār nav seguma.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti