Kārtot: Augošā secībā
1 2
opelis 29.02.2024 20:37

Šodien no zinoša kadra dzirdēju šādu versiju: naudas devējam piegriezies, ka mūsu bāleliņi visu kavē, visur shēmo un piedevām būvē ne to, kas bijis jābūvē vispirms. Par cik objekts saistīts ar militārajiem pārvadājumiem, vispirms jābūvē pamattrase - no Warszaw līdz Tallinn. Tagad esot dots rīkojums būvēt pamattrasi apejot Rīgu - respektīvi Rīgas stacija jābūvē rapša laukā pie Salaspils.

opelis 08.02.2024 22:00

Pats ar savu auto esmu bijis NOR. Prāmis no/uz Tallinas līdz Stokholmai. NOR viesnīcas dārgas un sūdīgas, pārtika arī. Braucu pa Jāņiem, nepārtraukti gāza lietus, pa Troļļu sienas serpantīniem nobraucu, tos īsti pat nepiefiksējot, jo redzamība bija līdz priekšā braucošā auto bamperim. Bet bezlietus brīžos - daba ļoti skaista. Auto , teltīs un kemperos var nakšņot visur. Pēdējās tendences skandināvu prāmjos - www.delfi.lv/life/56010800/notikumi/120000341/parsimts-svingeru-saboja-atputu-kruiza-kugi-silja-symphony

opelis 06.02.2024 20:37

ZZZZ rakstīja:

Man pirmās sievas vectēva brālis dienējis Latvijas armijā Litenē, tad 40.gadā, pēc Latvijas armijas oficieru apšaušanas, ar savu rotu iekļauts PSRS armijā. Sākoties vācu iebrukumam psrs teritorijā nokļuvis vācu gūstā un no turienes ticis uz Latvijas daļām vācu armijā, no kurienes, savukārt, nokļuva Kurzemē krievu gūstā. Rezultātā 10 gadi Sibīrijā lēģerī.

opelis 23.01.2024 18:47

Elektroauto es VARBŪT pirktu tikai tad, ja ar uzlādi vismaz 1000km nobraukt varētu..

Pagaidām ņemu jaunu dīzeli.

opelis 15.01.2024 17:57

Precīzi. Pats esmu braucis no Jēkabpils līdz Rīgas centram (Centrāltirgum) 1h15min ar kapeiku (pirmo žiguli). Tagad tas pats maršuts pie divām stundām un braucot uz noteikumu pārkāpšanas robežas. 

Pieredze, kas tajos laikos gūta ar auto bez jebkādiem asistentiem, aizmugures piedziņu un ne visiem bremzējošiem riteņiem, ir nodrošinājusi to, ka esmu nobraucis pāris miljonus km bez iekļūšanas avārijās. Bet situācijas ir bijušas...

opelis 15.01.2024 17:45

Krokodils rakstīja: Vispār interesants mums tas likuma pants - antiradarus un radara dedektorus izplatīt un privātpersonā brīvi drīkst pirkt(jebšu nav nekas nelikumīgs), bet izmantot ceļu satiksmē nedrīkst un tā ir pretlikumīga darbība.

Tad vai nu aizliedz vai atļauj! 😂 Ķip tagad uz papīra sanāk, tas kurš gribēs, pirks antiradaru lai tikai smuki mājā kastīti ar mantiņu uz plauktiņa noliktu? ....

 Vai vienkarsi pie lēmēju redzes lokā ir kārtejie savējie kuriem ir labs šo mantiņu bizness un nevar jau savējos uzmest.... (īpaši, ka lēmēji saņem aploksnītē kādus regularus labumiņus) lai atstāj esošo likumdošanu kā ir...

Tas vienīgais iemesls, kāpēc joprojām likums nav normāli atrakstīts šai tēmai.

Pirkt šņabi drīkst esot pie stūres, dzert nedrīkst...

opelis 26.10.2023 21:19

Situācija pusotru gadu atpakaļ. Man darbinieks kādus gadus atpakaļ ielīdis ātrajos kredītos - pamatsumma 6k, proči 12k. Strādājot LV ar algu 1000 mēnesī uz rokas, krīta summa tikai aug, jo iemaksātie pārsimt eur dzēš procentus, kas dubultā pieaug līdz nākošajai iespējai kkaut ko maksāt. 

Aizbrauca krieviņš uz NOR ķidāt lašus uz 8 mēnešiem. Tagad ir atpakaļ, bez krītiem un priecīgs strādā par 1200 uz rokas.

opelis 16.10.2023 20:23

Novērojums piektdienā Cirklē Jēkabpilī. Trīs uzpildes stabi, katram abās pusēs, tātad seši uzpildes punkti. Kamēr pildos, skatos - četros punktos stāv auto, kuri nepildās, vienkārši aizgājuši pēc kafijas vai pačurāt. Trim no stāvošajiem degvielas uzpildes tvertnes lūka vispār otrā pusē... Ceturtais vispār elektro auto... Tajā pašā laikā stāv rinda un gaida, kad visi pačurās...

opelis 16.10.2023 19:54

msh rakstīja: Vakardien atcerējos Sliņķa pasakas par to, cik pseidodžipi esot ērti cilvēkiem kam ir kustību problēmas Kādu laiciņu atpakaļ mana vecmāte nokrita, sasita gūžu un tagad knapi spēj paiet - vakar bija jābrauc uz vienu ģimenes pasācienu, braucu gan es, gan mans brālēns ar savu jauno Rāvējslēdzēju - vecmāti, protams, vedu es, jo rāvējslēdzējā viņa ierāpties nespētu, kamēr golfs ir pareizajā augstumā. Bet nekas, atnāks Sliņķis un sāks stāstīt cik ērti cilvēkiem ar sāpošām kājām vai mugurām rāpties iekšā augstos mašīnu izstrādājumos...

Vecmāte - tas ir cilvēks, kurš profesionāli pieņem dzemdības. Cienu ļaužus, kas šitā rūpējas par medicīnas personālu.

opelis 19.09.2023 10:53

imzz rakstīja: Kadirova nāves faktu nevarēšot noslēpt, jo pēc musulmaņu tradīcijām mironis jāapglabā ātri. Un Kadirovu klana godkārība neatļaus viņu aprakt kaut kur kā suni, no acīm nost, līdzīgi kā Prigožinu.

Attiecībā uz Čečenijas karu brīnumus neesot ko gaidīt, jo Čečenijā uzturoties 150 000 krievu karavīru, Čečenija esot "liela koncentrācijas nometne" un čečeni atceroties, ka abos karos izkauti pat līdz 30% čečenu.

Kaut kādu revolūciju Čečenijā un Kaukāzā vispār varot gaidīt tikai, ja krievu okupācijas spēki tiktu izvesti karam Ukrainā vai citam nolūkam. ( blogera Maikla Naki un viena intervēta čečena domas )

Nevajag čečenus novērtēt pārāk zemu. Kad dienēju padomju armijā, mums rotā bija viens jauniesauktais čečens. Atteicās mazgāt kazarmā grīdu, jo tas esot sieviešu darbs. Atteicās tik ilgi, kamēr pārējiem piegriezās un tie šo iekaustīja. Viņš viens savas pārliecības dēļ gāja pret 25-30 vecāka iesaukuma džekiem. Dabūja iekšās, bet grīdu tāpat nemazgāja. Dabūja pat tā, ka tika aizvests uz hospitāli. Kad atgriezās, sāka pa vienam izķert savus sitējus. Kad kādi trīs vai četri no tiem nonāca hospitālī ar dažāda veida miesas bojājumiem (ar tabureti pārsista galva, durtas brūces utt.) čečenu aizveda prom, ja pareizi atceros, tad laikam, uz psiheni. Garīgi traucēts gan viņš noteikti nebija.

opelis 30.01.2023 20:53

Sanāca nedēļas nogalē uz PL aizbraukt, līdz Varšavai. Diennakts gaišajā laikā uz ceļiem viss mierīgi. Tumsā satiku trīs treileru kolonnas ar tankiem, kas devās austrumu virzienā. Piedevām viena no tām devās nepārprotami LT virzienā. Pa dienu cauri Varšavai izgāja arī treileri ar bruņumašīnām (varētu būt Bradleys, bet neesmu spečuks).

Tā, ka lēmums par tankiem jau sen pieņemts un ir procesā, tagad tikai informē.

Ā, vēl šodien pa radio Šolca teikto dzirdēju - vācieši esot EU visvairāk piegādājuši tehniku un ieročus UA. Tas gan man dīvaini izklausījās.

opelis 18.01.2023 21:41

core rakstīja: Varbūt vēl neļaujot ledum veidoties?

Jā, laba doma. Lejam upē spirtiku, vižņi neveidojas. Nākošā problēma - kur likt visus tos, kas likteņupes ūdentiņu dzēruši. Jpilī atļurbeni deviņdesmito beigās nolikvidēja... Bet tūrisms piedzīvotu tāāādu uzplauksmi... Reinis (tas, kurš Nitišs) savai rumii viesnīcai vēl pāris stāvus varētu droši piebūvēt. Un tajos arī nākošie plūdi klāt netiks.

opelis 16.01.2023 18:21

opelis rakstīja: Jēkabpils gadījumā HES īsti nebūs pie vainas. Jau pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos te bija lieli plūdi. Tad Hesu nebija. Vižņi un ledus saštopējas vietās, ku Daugavas gultne ir sekla. Tas ir - pie Zeļķu tilta, aiz Pļaviņām un starp Sakas salu un Daugavsalu jēkabpilī. Risinājums būtu gultni padziļināt, bet pie Jēkabpils to grūti izdarīt, jo dolomīts apakšā. Aiz Pļaviņām varētu, jo tur no Pļaviņu dolomīta rūpnīcas jau krievu laikos ir iešļūcis daudz kubikmetru izsiju, ko bēra upes krastā. Kāpēc to nedara - laikam naudas nav un vispār pēc plūdiem liekas, ka nākošie būs jau nākošā pašvaldības sasaukuma laikā....

Jā un šoreiz lielais štopors sākās pie Pļaviņām un tagad ir cauri un aiz Jēkabpils aizvilcies.

opelis 16.01.2023 18:18

Jēkabpils gadījumā HES īsti nebūs pie vainas. Jau pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos te bija lieli plūdi. Tad Hesu nebija. Vižņi un ledus saštopējas vietās, ku Daugavas gultne ir sekla. Tas ir - pie Zeļķu tilta, aiz Pļaviņām un starp Sakas salu un Daugavsalu jēkabpilī. Risinājums būtu gultni padziļināt, bet pie Jēkabpils to grūti izdarīt, jo dolomīts apakšā. Aiz Pļaviņām varētu, jo tur no Pļaviņu dolomīta rūpnīcas jau krievu laikos ir iešļūcis daudz kubikmetru izsiju, ko bēra upes krastā. Kāpēc to nedara - laikam naudas nav un vispār pēc plūdiem liekas, ka nākošie būs jau nākošā pašvaldības sasaukuma laikā....

opelis 04.12.2022 19:14

Man darbā džekam uz remonta laiku Peugeot 307 iedots. Servisā pati izsniedzēja to par Pežuku nosauca

opelis 04.12.2022 19:05

Uz aukstiem diskiem labāk nelietot, var pieraut. Pašam bija pirms divām nedēļām Polijā pirmie mīnusi piemānīja. No rīta stāvvietā pabraucu 10m un novilku roķeni, jo vajadzēja no mašīnas izkāpt. Piesala. Labi, ka netālu bija pazemas stāvvieta, aizšļūcu līdz tai, pēc pusstundas viss bija atkusis.

opelis 27.04.2021 11:35

Man ar Volvo līdzīgs prikols divreiz bija. Pirmo reizi Itālijā mazpilsētā pie īrētā dzīvokļa šis pats atvēra abus kreisās puses logus, labi, ka dzīvokļa saimnieki piefiksēja un pateica man.

Otrā reize - šoziem pie mājas atvērās bagažnieks. Ziemā šis bija kādu pusotru mēnesi stāvējis, akumulators bija gandrīz nosēdies, laikam deva zīmi, ka jāpalādē.

Un vēl - daudz gadus atpakaļ bija Jetta, lietus laikā arī mēdza logus attaisīt. Dzinu uz Krasta ielu pa garantiju - neko neatrada.

opelis 18.04.2021 19:41

Daugavpilī esot vakcīnas pāri palikušas. Iegāju gorod.lv kas ir viens no galvenajiem Dpils informācijas avotiem. Neviena vārda par iespējām vakcinēties dzīvajā rindā... Piektdien bija saruna ar vienu Dpils uzņēmēju (krievvalodīgu) , jautāju, vai ies vakcinēties - šai lielas acis, vai tad esot tāda opcija... Vakcinācijas centrs rullē ... lielākā daļa daugavpilčanu pat nenojauš par dzīvajām rindām.

opelis 29.03.2021 11:57

Volvo 2012.g. dīzelis, pirms pieciem gadiem sūtīju pa pastu. Tagad nomainīju stiklu, bet uzlīmi ņemšu pirmajā braucienā uz DE pirmajā TUV. Uz vietas pērkot cena ir no 5 EUR līdz 15 EUR (kā kurā vietā), pa pastu bija (ja pareiz atceros) - 30EUR, ja numuru uzdrukā un pāris EUR mazāk, ja uzraksta ar roku.

Bez uzlīmes braukt nebūs labi - par katru iebraukšanas reizi umweltzonē automātiski tiek piešķirts sods (atšķiras pilsētās), līdzīgi , kā Jūrmalā vasaras sezonā.

opelis 11.03.2021 13:14

Varbūt, bet ļoti nedaudz, jo ziemas sākumā ielēju 4 litrus. Nav pirmā reize, kad aizsalst, citus gadus arī tā ir bijis. It kā "made in Sweden", tāda problēma.. Varbūt tāpēc, ka auto no Francijas, nav paredzēts ziemai.

opelis 11.03.2021 12:27

Atkarīgs arī no auto. Darba škodai nestes lietais - nekādu problēmu, volvo to pašu šķidrumu ārā nevar dabūt jau no -5 grādiem.

opelis 11.03.2021 12:24

Sievas brālis bija kanniņā atvedis DD no Itālijas. -16 grādos nevarēja dabūt ārā.

opelis 09.03.2021 12:27

Man čoms 2019.gadā ar moci izbrauca Dienvidameriku, tika līdz Panamai, tur moci nolika , atlidoja uz LV biznesa lietas sakārtot, ar domu, ka 2020.gada pavasarī izbrauks līdz Aļaskai un tad caur RU uz LV. Patreiz ir tā, ka džeks ņemas pa LV, bet mocis stāv Panamā, covid visu izčakarēja.

opelis 08.03.2021 20:29

Itālijā ir ļoti daudz stāvvietu pie tūrisma objektiem, kur parastajās stāvvietās kemperiem iebraukt aizliegts. Arī Francijā, Spānijā esmu tādas redzējis. Pēdējos gados arī Horvātijā un Slovēnijā.

opelis 08.03.2021 12:10

Mani arī tieši tāda pati doma jau daudzus gadus neliek mierā. Deviņdesmito gadu otrajā pusē bija man Fords Tranzīts, ar kuru daudz kur izbraukāju, dzīvošana gan tajā bija nosacīta - matracis uz grīdas un banānu kaste ar paiku un gāzes plītiņu. Toties varēju iebraukt visur, kur kemperiem iebraukt aizliegts.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti