Lieks svars... ![]()
Sapņo vesels
Viģiks, kas filmēts ar stacionāru videokameru, kurā fiksēts zādzības vai huligānisma akts, ir bezvērtīgs un par to pat laikam varēja kameras īpašnieku sodīt - a tu gribēsi lai pēc video, kas filmēts ar tavu nesertificēto videoreģistratoru kādu sodītu...
Tēma: Degvielas piedevas
Nedaudz papeetiiju teemu par zirnekli, turbiinu un pretspiedienu turbiinai. Zirnekli arii turbiinaam liek labaakam cilindru piepildiijumam vaarstu paarklaajuma faazes laikaa. Kaa zinaams - zirneklis sastaav no 3 daljaam - cauruleem, divu preteejo, peec darba seciibas, cilindru caurulju savienojuma un kopeejaa kolektora. Turbiinai tik liek resnaakas primaaraas trubas. Par pretspiedienu turbiinai atradu tik vienu zinju - dazhiem dzineejiem ir vaarsts, kas palielina pretspiedienu aiz turbiinas pie zemiem apgriezieniem - taa uzlabojaas zirneklja trubu darbiiba pie mazaakiem pluusmas aatrumiem, palielinaas griezes moments pie zemiem apgriezieniem, jo zirneklis projekteets prieksh maksimaalajiem. Pie pilnas slodzes - jo mazaaks pretspiediens, jo labaak - vismaz neko citu neatradu.www.modified.com/...
Interesants links attiecībā par izpūtējiem - nebiju iedziļinājies jo vēl nav vajadzības - bet attiecībā par kolektoriem baigi šaurs, tā it kā visa pasaule brauktu ar četru katlu motoriem. Es labprāt būtu apskatījies kā izskatās R6, V6 un V8 dažādi kolektori ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
No shit, sherlock. WG ir, nu un? Jā, ir mazliet savādāk kā tev liekas - ja jāpieņem ka caur vienu no šiem elementiem plūst izplūdes gāzes pastāvīgi, tad tas ir gliemezis. Tu esi palaidis garām tādu sīkumu ka WG noklusētais stāvoklis ir aizvērts - par to rūpējas viņā esošā atspere, kuras stingrums nosaka to, cik gliemezim ir jāsapūš lai WG atvērtu. Parastajā WG konfigurācijā kompis var vienīgi paaugstināt WG atvēršanās spiedienu ar N75 vārstu nolaižot apakšējās kameras spiedienu, bet ne samazināt. Reku, piemēram, šitentajam motoriņam WG atspere nodrošina 0,3 bāru virsspiedienu - apvienojumā ar to lielo K26 gliemezi, kurš sāk pūst tikai pie 3k, normāli braucot, protams, visu laiku atgāzes iet caur gliemezi...

Tēma: Degvielas piedevas
It kaa logjiski, bet tomeer - kaapeec tad liek to saucamo zirnekli, speciaali peec trubu garuma apreekjinaatu izpluudes kolektoru, kas nodroshina labaaku cilindru piepildiijumu? It kaa arii motoriem ar turbiinu. Peec turbiinas - tur nu gan - jo taisnaaka un resnaaka truba, jo labaak! Vismaz taa kaadreiz maaciija
Zirneklis atmosfērai tiek projektēts lai kādā šaurā apgriezienu diapazonā uzlabotu cilindru pildījumu, turbiķim vienkārši lai izplūdes gāzu šāvieni sasniegtu turbīnu ar vienādām atstarpēm.
Tēma: Degvielas piedevas
Ko ko?
Nu tad jau varbūt vispār izpūtējā kartupeli iebāzt, turbo bedres nebūs vispār un ies galīgā lopā, nu vismaz pēc tavas teorijas ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Turbomotoram izpūtējam vispār būtu jābūt pie kājas, tb ja atmosfēriskam benzīnniekam teorētiski izpūtējam jānodrošina kaut kāda pretestība lai vārstu pārsedzes laukā nerautu izplūdē degmaisījumu, tad dajebkādam turbomotoram šo pretestību jau nodrošina turbīna un pēc tās hoķ vispār nekas var nebūt.
Tēma: Degvielas piedevas
Bik vairāk kā manai 2.3 kvatrai
Pēc vienas lapas noprotu ka ražotājs tam golfam uz šosejas uz 90 ir izrakstījis 6,1.
Tēma: Degvielas piedevas
Es zinu ka vecajiem 2v motoriem patīk detonēt - nezinu gan salīdzinājumu attiecībā pret citu ražotāju veidojumiem un nav jau teikts ka tie ir sūdīgi - varbūt veco fordeļu motori ir uztaisīti ka nespēj izmantot deviņdesmit astoto
Toties zinu ka leģendārais 2.2 20vt izceļas tieši ar pretējo, bet normāls cilvēks vienalga negribēs viņu barot ar deviņdesmit piekto. Pūtienu ierobežo modificēta motora regulēšanas procesā - standarta motoriem pūtiens parasti ir tāds ka to mazināt mazāka oktānskaitļa dēļ nav vērts - jebkurā gadījumā atceries ka detonācijai ir lielāka iespēja notikt zemos apgriezienos. Kurš vispār RS esis ar ļurbīnu un KE-jetu - tas 1.6 ar smieklīgiem 132 zirgiem? Tur gan jau gliemezis sāka pūst tik pie kādām trīs štukām - tad tur tiešām starpības var nebūt. - zemos apgriezienos nedetonēs jo zema kompresijas pakāpe, augstos, jo augsti apgriezieni.
Tēma: Degvielas piedevas
RON 95 tek no pistoles, uz kuras uzrakstīts "95E". Pie tādas kompresijas pakāpes, ja motors ir aprīkots ar detonācijas deveju [gan jau ir] - pamēģini- tik negaidi jūtamas izmaiņas desmit litriem deviņdesmit piektā pielejot otrus desmit deviņdesmit astotā - dabū lai bākā ir tikai deviņdesmit astotais.
Intereses pēc ielūrēju B5 A4 un mk4 golfa bentlija manuāļos - 1.8T norādīts minimālais oktānskaitlis 95, V6 - gan 2.8 12v, gan 30v, gan biļurbo, visiem 98 ar piebildi ka lietojot 95 samazinās jauda - VR6 tas pats - tas mans mk4 bentlija manuālis tāds palīks, citu motoru kā VR6 tajā nav ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Šķirba ir septiņi litri uz sotaku pret astoņarpus - kā arī motors, kurš ceļ vienmērīgi no brīvgaitas pret motoru, kurš neiet līdz piepeši pie trīs štukām paveras.
Nezinu par fordeļu motoriem, VAG 2v motoriem detonēt patīk, 4v tik izteikti nav un 2.2 20vt ir ļoti nedetonējošs, bet vienalga tas nenozīmē ka būtu jālej deviņdesmit piekto, jo tas jebkurā gadījumā tiek kompensēts ar vēlāku aizdedzi ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Knock sensor latviski saucas detonācijas devējs. Protams ka ir. Iedot VAG pašstudiju materiālu, kur aprakstīts kā tas KE-jets darbojas un kur ir uzzīmētas aptuveni kādas ir abas aizdedzes kartes?
Tiem nedaudzajiem motoriem, kam šāda kompresijas pakāpe gāja kopā ar vakuuma aizdedzi, ražotājs noteica deviņdesmit astoto kā vienīgo degvielu - bet pie mums, protams, tas ir pokuj un cilvēki tik močī bākā deviņdesmit piekto, pakruķot aizdedzi vēlāku.
Tēma: Negrib lekt augsts - p
Nemurgo, šīriņ. Ja neskaita to ka pats tofika autors un viņa problēma ir aizdomīgi, par šo tēmu - BTDT, tb been there, done that. Parasti šito dabas parādību izraisa sūknis, kurš netur spiedienu.
Tēma: Degvielas piedevas
10,5:1, ja pareizi atceros. Visiem VAG astoņdesmito un deviņesmito gadu špricmotoriem, ar dažiem izņēmumiem, mono ieskaitot, ir starp 10:1 un 10,5:1 - es ticu ka uz citām markām, kuras orientējušās uz eiropas tirgu ir tas pats, jo kāpēc taisīt rijīgus miroņus, ja tas deviņdesmit astotais ir pieejams... Cita lieta ka vismaz VAG norādīja nevis optimālo degvielas oktānskaitli, bet minimālo, un tā nu pie mums masveidā močī ar deviņdesmit piekto, filosofējot ka vecai mašīnai neko vairāk nevajagot - un varbūt arī sūdzas par patēriņu. Es neesmu tik bagāts lai brauktu ar deviņdesmit piekto - zem 110 kmph tas rezultējas pusotru litru lielākā patēriņā, nerunājot nemaz par to ka motors ir pretīgi aizmidzis līdz 3k rpm.
Tēma: Degvielas piedevas
Vai tad krievijā var nopirkt deviņdesmit astoto par tādām cenām ka to būtu izdevīgi vest pāri robežai?
Kings ir liepājas rajona degvielas mazumtirgotājs ar hvz, kādu pusduci uzpildes staciju.
Tēma: Degvielas piedevas
Es dodu priekšroku mana ciema kingam - tantes gan kinga degvielu nopeļ, bet nopēlāji pamatā lej bagāto cilvēku degvielu - deviņdesmit piekto - par kuru man īsti viedokļa nav, jo mans otro pilngadību pārsniegušais motoriņš, tāpat kā lielākā daļa pēdējās divās desmitgadēs ražoto benzīnnieku ir domāts darbināt ar deviņdesmit astoto, un to es arī leju - un to viņš patērē apmēram tādos daudzumos kā ražotājs izrakstījis. Ja nejauši esmu aizbraucis uz liepāju ar galīgi tukšu bāku, vai aizbraucis uz kādu nepazīstamu vietu, sakožu zobus un ielejos statoilā. Neste parasti nesanāk pa ceļam un tur spēlēties ar kaut kādiem automātiem negribas - es dodu priekšroku iedot naudas zīmi cilvēkam ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Lukoils ir kaut kāds pokujistisku pidaru kantoris - uzraksti uz pistolēm tur ir tikai smukumam :@ - pašam pirmajā reizē tur uzpildot savu kvatoru gadījās no pistoles, uz kuras uzrakstīts "98" ielieties 40 litrus deviņdesmit piektā, kopš tā laika vairs tur nebraucu. Dzirdēts ka es vēl tādā ziņā esmu bijis veiksmīgs, ir arī šitādā veidā cilvēkiem lukoilā vispār ne to degvielu sanācis ieliet. Scukoils ir kaut kāds pretīgs hamburgeru tirgotājs kur vērts lieties ja nekas cits normāls nav pie rokas, bet neste dīvaiņu un hipsteru tanks kas problēmas ar hamburgeru tirgotājiem novērsuši likvidējot tirgotājus ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Kopš kura laika deviņdesmit astoto jālieto citos nolūkos kā tikai motora darbināšanai? ![]()
Tēma: Degvielas piedevas
Es nezinu ko tu lieto, bet tas ir kas labs. Palielinoties motora attīstītajam griezes momentam vadītājs vai kruīza kontrole palaiž vaļīgāk droseli.
Atgriežoties pie tēmas, ož pēc buļļa kakas. Scukoils savā viģikā stāsta pasakas, neizskaidrojot kā tad īsti tiek iegūts efekts - pieņemot ka tas nav placebo efekts. Sevišķi nosmīkņāju par jaunas mašīnas patēriņu - mana kvatora 23 gadus vecais, tiešām padilušais motoriņš [atšķirībā no oriģinālā, kuram tā izcelšanas brīdī bija 25 gadi un gandrīz ideāla kompresija] kaut kā tādu triku izveic ar nopeltā kinga degvielu... Pie tā ka sola trīs pročus, ož pēc batonu bāšanas ausīs, jo tik mazu ciparu nav pat dabā reāli pārbaudīt - vidēja stipruma vējš atkarībā no pūšanas virziena jau tādu procentu plusā vai mīnusā taisa, un tad ej nu sazini vai ietaupītie grami rodas no scukoila plusa jūdzēm vai vienkārši vēja virziena dēļ... ![]()