Tas ir diezgan interesanti, biju domājis, ka dabasgāze auto dzinējā sadeg tikpat pilnīgi kā gāzes plītī, bet, saprotams, ka iekšdedzes dzinēja degmaisījumu nedrīkst liesināt pārmērīgi lai nenobeigtu dzinēju un nezustu jauda.
Vernons rakstīja: Logi mēdz aizsvīst dāmām, kuras nejauši ieslēdz salona gaisa recirkulāciju. Aizsvīst visi logi. Tādā gadījumā vajag pateikt priekšā, kas par vainu vai izslēgt šo lietu.
Recirkulāciju ieslēdz ne tikai dāmas, to ieteicams darīt jebkuram, ja pa priekšu brauc pamatīgi kūpošs dīzeļa kravinieks.
Nu, aķis, kam palikuši kādi 20% kapacitātes, vēl spēj griezt starteri gluži normāli. Tas ir, runa par starta strāvu, kapacitātei vajag vēl daudz mazāk. Cik tad vajag startam ? Nu, teiksim 400 A 5 sek. būs 2000 Asek jeb 0.55 Ah. To var atgūt kādu 15 min brauciena laikā.
Resp. ja ir problēmas, startējot kārtībā esošu dzinēju, tad aķis ir jau sprādzis un jāmet laukā.
Nav jēgas no lielāka aķa, ja ir paredzētas kempinga vajadzības vai taml. tad labāk iegādāties atsevišķu bateriju tieši šādiem nolūkiem.
Un, kas attiecas uz VW 122 ZS TSI dzinējiem, tie pat var nedaudz rīstīties pie šiem paaugstinātajiem apgriezieniem. Tas ir "nekaitīgi un normāli":
Betroffen sind nur 1.4 TSI mit 122 PS. Grund ist die Kat-Vorheizung, die mit erhöhter Leerlaufdrehzahl und Zündverstellung erreicht wird. Die Ursache für das Abgasgeräusch ist die Zündverstellung. Das Verhalten ist normal und unbedenklich.
Pilnīgi iespējams. Man ir auto ar VW TSI motoru, kurš ražots 2011. gadā. Arī ir šāda tukšgaitas apgriezienu īpatnība. Es palasīju forumos, tāds efekts ir zināms, un šāds bija izskaidrojums.
Dažiem auto ir dzinēju vadības programma , kura karstā laikā uzsilda katalītisko konvertoru. Aukstā laikā ar īslaicīgu sildīšanu nepietiktu, tāpēc programma nemaz neieslēdzas.
Ja tas ir iemesls, tad, ja ir paaugstinātie apgriezieni pēc starta, izslēdzot motoru un startējot to pēc brīža otrreiz, paaugstinātie apgriezieni neieslēdzas.
Troksnis ? Jebkurš huligāniska "cilvēka faktors" trokšņošanā ir daudz kaitīgāks, nekā jebkurš industriāls troksnis.Ielās tie ir dullie motoristi, kuri pulcējas veikalu stāvlaukumos un nēsājas pa pieguļošajām ielām pēc pusnakts, daudzdzīvokļu namos tie ir psihopāti, kuriem 24/7 vajag bum-bum-bum-bum-ļer-ļer-ļer-ļer t.s. "mūziku". p.s. Ausu aizbāžņi ir kaitīgi, jo ar tiem sastumj ausu sēru dziļāk ausīs, pēc kam jāiet pie LOR to atkal skalot laukā.
Jautājums par navarkām ( jo neesmu tādas izmantojis ) - riepas ražošanas datums paliek vecais, jeb tiek izlabots uz datumu, kurā riepa tika atjaunota ?
Kāpēc tev tie indiāņi pārmēram iepatikušies ? Fenimora Kūpera un Maina Rīda romānu iespaidā , vai no filmām Drošā roka -indiāņu draugs un taml ? ;) Indiāņi ir idealizēti, par to jau Marks Tvens rakstīja. Kā piemēram, baltie cilvēki tika pie indiāņu skvo, kad bija balto sieviešu trūkums ? Nopirka no tiem pašiem indiāņiem par segām, tabaku un viskiju.
Un ko tad Ziemeļamerikas indiāņi darītu, ja Amerika nebūtu atklāta: joprojām medītu bizoņus ar krama bultām, un tas vēl būtu labākajā gadījumā.
Aha. Devējiem, kuri atrodas motora tuvumā, ar laiku no sasilšanas un atdzišanas nenovēršami uzrodas mikroplaisas. Ja tur tiek iekšā mitrums, devējs var uzvesties nepareizi vai ar laiku nobeigties. Trakākā ideja ir mazgāt motorus daudzlietotiem auto.
Diezgan svaigi jaunumi no ekonomiski attīstītās Dienvidāfrikas Republikas: DĀR prezidents nosoda vardarbības vilni pret ārzemniekiem un sievietēm. Ārzemnieki t.i. āfrikāņi no ekvatoram tuvākām valstīm tiek vainoti par noziedzību , bezdarbu un nabadzību. Ir notikuši grautiņi, kas gan nav nekas jauns DĀR.
DĀR vajadzētu būt priekšzīmīgai demokrātiskai valstij, ko ilgi ir vadījis "Āfrikāņu nacionālais kongress" -kreisa demokrātiska partija. Tomēr tā nav.
Five killed and businesses attacked in wave of violence against immigrants;South Africa in a crisis of violence against women, says president
118 gadus ir žilete, jo to patentēja 1901.gadā. Dažādi bārdas naži pastāv no aizvēstures. Acteki, savukārt, tā kā nepazina tēraudu, skrāpējās ar obsidiāna šķembām. Klasiskais taisnais bārdas nazis tika izgudrots 1740. gadā. Bārdas nazis ir kapitāls verķis, bet karu laikā zaudēja popularitāti, jo, ar to skujoties, viegli varēja iegriezt, ja netālu sprāga bumba vai šāviņš.
Neraugoties uz visiem aparātiem, dažreiz ieteicams noskūties ar parasto žileti, ar to, kuru vīri ir lietojuši 100 gadus un izdzīvojuši ;) Es no tēva mantoju Gillette "stanoku" , kas ražots ap 2.Pasaules kara laiku ASV. Pa reizei to lietoju, jo ar žileti var arī ātri nolīdzināt bakenes vai noskūt matus uz kakla aizmugurē.
Bet tam bija jau nogājis galvaniskais pārklājums, tāpēc nopirku jaunu Merkurs Solingen ražojumu:
Es ņemtu to, ar ko var noskūties ātrāk, es personīgi dodu priekšroku Braun, manuprāt, ar folijas tipa skuvekļiem var noskūties ātrāk. Ja kaut vai jāskujas 3 minūtes ilgāk , tad mēnesī sastāda 30x3=90 minūtes. 1, 5 stunda pagalam.
"Saeimas deputāts Jānis Ādamsons otrdienas vakarā Rīgā, K.Ulmaņa un Vienības gatves krustojumā, atrodoties alkohola reibumā, ar sev piederošo džipu "Suzuki Jimny" izraisījis autoavāriju, iestūrējot priekšā braucošās vieglās automašīnas aizmugurē."
Ādamsons autoavārijā iekļuva ( arī ) pagājušā gada ( 2001. ) 26.decembrī uz Rīgas - Liepājas šosejas pie apdzīvotas vietas "Mazilmāja". Slikto laika apstākļu dēļ deputāta vadītais "Suzuki Jimny" iebrauca sniega valnī un apgāzās uz jumta. Arī toreiz avārijā neviens necieta.
Tagad jau visiem auto, atskaitot varbūt krievu un varbūt Daci, bāzes komplektā ir kondicionieris. Bāzei nav automātiskās klimata kontroles, bet kondicionieris kā tāds ir.
Tas ir diezgan interesanti, biju domājis, ka dabasgāze auto dzinējā sadeg tikpat pilnīgi kā gāzes plītī, bet, saprotams, ka iekšdedzes dzinēja degmaisījumu nedrīkst liesināt pārmērīgi lai nenobeigtu dzinēju un nezustu jauda.