Kārtot: Augošā secībā
1 2
AD666 15.05.2023 12:23

Piemēram?

AD666 14.05.2023 11:36

Slinkais rakstīja: emmm, bet braukšana ar sebringu ir tieši tā karbonāde, un dace pēc garšas ir roltons))))   un jā. savs laiks pavadīts visādās interesantās nodarbēs ir krietni vērtīgāks nekā vergot priekš dārga auto. pat metināt sebringu ir foršāk nekā skriet pēc naudas daces iemaksai. paskatijos cenas. dace sākas no 14k. nu stipri dīvainam jābūt, lai nogrūstu tādu naudu par nepatīkami auto. pēcpārdošanas vērtība viņam arī ir nekāda.  tad jau labak to naudu iegrūst mazlietotā bet normālā drapakā. ne teslā protams)))

Nu es gan teiktu, ka tēmas autors vienkārši pats ir izvēlējies būt par cilvēku kuram nav naudas, turklāt šeit to ļoti saprotami un uzskatāmi apraksta. Kas ir sebrings vispār? Tā ir dacia amerikāņu izpausmē ar skatu uz eiropu - mēsls un problēma.

Es saprastu, ja tēmas autorš šeit vaicātu pēc padoma, proti nav nauda, bet gribu hastlot, gribu kaut ko sasniegt dzīvē iesakiet lētu auto ar kuru varu pārvietoties utt., nevis vaicāt par mēsla pirkšanu, nu nejau kaut kādu amerikāņ/eiropieti.

Jaunu dacia es arī nepirktu, to ikmēneša maksājumu var nogrūst sevis pilnveidošanā, taču jebkurā gadījumā sebrings, nopietni?

AD666 17.03.2023 15:12

kontradmiral rakstīja: Tagad jaunbūvēm klasika skaitās ~150kv.m vienstāvene. Pietiekami vidusmēra ģimenei, vienkāršāk uzturēt vienmērīgu mikroklimatu nekā divstāvenei. Bet nu pie esošajām būvniecības izmaksām + zemes iegāde=kosmoss. Man pašam 360m2 (dzīvojamā ~200+pagrabs, garāža, terase), paspēju nopirkt par saprātīgām izmaksām pirms gadiem pieciem. 7 cilvēku ģimenei ļoti labi, izaugs bērni, tad domās. Pagaidām visiem sanāk sava telpa, visa ēka tiek pilnvērtīgi noslogota. Paņēmām apkopēju 2xmēnesī, citādāk sieva arī sāka čīkstēt. Lielākais mīnuss - apkures izmaksas.

Jā ~150m2 dzīvojamās mājas jau tāda kā klasika, savā ziņā nav slikti, jo šobrīd maz tādu daudzbērnu ģimeņu, cik man zināmiem apkārt, tie ir 1-2 sīči.

Garāžas, pirtis, sporta zāles un viesu mājas var būvēt atsevišķi ir savi plusi un mīnusi utt. Bet nu viss ir atkarīgs no paša cilvēka vēlmēm, ģimenes apjoma utt., es piemēram labāk dzīvotu 120-150m2 mājā ar augstiem griestiem (viesistaba ar virtuvi) saplānotiem mantu glabāšanas risinājumiem un ar kvalitatīvāku apdari, komunikācijām utt., nekā lielākā, bet vienkāršākā mājā, bet tas pie nosacījuma, ja nav variantu un jāizvēlas starp diviem. Kā arī 150m2 mājas būvniecības izmaksas var būt lielākas arī par 300m2 māju utt., tas stāsts ir bezgalīgs.

Par apkopēju piekrītu, tīrīt ir čakars, plus mūsdienās sievas to nedara, lielākoties.

Kāda Tev apkures sistēma/mājas energoefiktivitātes klase un kādi izdevumi vidēji sezonā?

AD666 17.03.2023 13:07

GB12 rakstīja: Tieši tā arī to darīja un dara - iepriekšējā krīzē pelnīja uz atņemtajiem īpašumiem, dibinot meitas uzņēmumus, kuri pa lēto "nopirka" tos īpašumus un pēc tam vai nu pa lēto pārdeva sev pietuvinātajiem vai arī pēc tam pa dārgo palaida tirgū, turpinot piedzīt starpības no jau tā bankrotējušajām ģimenēm. Īpašs parazitēšanas veids bija mēģinājumi piespiest grūtībās nonākušus kredītņēmējus parakstīt vienošanās, kuras paredzēja bankas tiesības vienpusēji lauzt līgumu ik pēc diviem gadiem vai arī vienpusēji pacelt procentu likmi, ja tā konstatē, ka kredītņēmēja ienākumi samazinās. Turklāt, ja atceries, kāda bija banku kviekšana, kad valdībā uz galda nonāca dažādi priekšlikumi, kas varētu kredītņēmēju situāciju atvieglot, liekot arī bankām uzņemties atbildību par bezatbildīgo burbuļa pūšanu (dažādi uzlabojumi maksātnespējas likumā, ierobežojumi attiecībā uz tiesu izpildītājiem u.c.). Tika draudēts nekreditēt neko vispār (ko tās tāpat jau nedarīja). Protams, kā liriku nevar nepieminēt mūsu gļēvo un iztapīgo tā laika sākumā Godmaņa, pēc tam Dombrovska valdību, kas to visu pieļāva. Šoreiz notiek kaut kas līdzīgs. Tāpat tiek draudēts ar pārstāšanu kreditēt (it kā tās dikti šobrīd to darītu), pamatpakalpojumu cenu celšanu un ko tik vēl ne.

Viņi nepirka pa lēto, viņi atsavināja, kādreiz strādāju ar banku NĪ portfeļiem, daudz tādu privātmāju, dzīvokļu un komercobjektu redzēts.

Tie bija skumji laiki iepriekšējiem īpašniekiem un zelta bedre mākleriem, kad situācija atkal sāka uzlaboties.

AD666 17.03.2023 12:56

GB12 rakstīja: Tagad kāreiz var novērot tendenci dzīvot tādās "būdiņās" - pazīstu vairākus, kas ir mājas iegādes/būvniecības procesa sākumstadijā un kuri pasaka - nafig tos 2 stāvus. Max 100-150 kvm, 1 stāvs, 2 guļamistabas un viss... OK, ja daudz bērnu, tad vēl var saprast, bet tie bērni kādreiz aizies savās dzīvēs.

Viens paziņa mēģināja notirgot 2.5 stāvu māju Mārupē. Cena bija zem vidējās par kvm, čalis kādus 3 gadus tirgoja, ja pareizi atceros.

Jā tāda tendence ir, bet ļoti daudziem tie ir “otrie” īpašumi, jo daudzi cilvēki vairs negrib dzīvot pilsētās utt.

Savukārt lielās “vecpilis” nevienam nevajag, jo 99% tās nav energoefektīvas, un šīs ēkas visticamāks realizējuši boomeri ar saviem tā laika modes trendiem. Šķiet kādreiz arī nebija tik daudz opciju/iespēju kur smelties idejas. Šobrīd ir ļoti daudz iespēju un “uzcelt” var jebko, tikai tas maksās.

Standarta viena stāva māja ar kopējo platību ap 200m2 (dzivojamā 150-160m2) kopā ar mazu zemes pleķi 2000-3000m2 kaut kur pierRīgā pilnu apdari, labiekārtošanas darbiem būs stabili 250-300k un ari tas būs nu tā, visticamāks sūdīgā kvalitātē pie bomžu firmām. Kaut kas normāls, kir jau sākumā piesaistīti normāli inženieri un viss būvniecības process tiek kontrolēts - stabili 350-400k.

Ja ir vēlme pēc kaut kā krutāka un normāla zemesgabala tad bez 500k var pat neplānot par mājas būvniecību.

Šobrīd visam cenas ir augšā, arī “greenplace” jau savas mazās apaļās 108m2 mājiņas tirgo par kosmosu, kādu laiku atpakaļ vel bija par “studentu” cenām. Šķiet šobrīd viņi testē variantu kuru iespējams papildināt. Proti, ja esi students gribi ~70m2 hatu ar iespēju to vēlāk “palielināt” uz 200, vai vairāk m2, tad ir arī tādas opcijas.

AD666 02.02.2023 8:03

WALA rakstīja: Es ar pirmo Priusu un arī ar nākamo paaudzi esmu braucis tīri elektriski, un ja pareizi atceros tad 20 km tādā režīmā brīvi var nobraukt. Kur (ja pareizi atceros) tev ir taisnība, tad gadijumā ja gribēsi braukt ar "ārpilsētas ātrumu" , tur gan škiet ka bez ICE tev Toyota neļāva braukt, kaut tīri tehniski (pretstatā programmātiski) tas būtu iespējams. Un problēma IMO bija tajā kā ir uztaisīti/sadalīti pārnesumskaitļi "caur" planetārajiem pārvadiem, lai rezultāts būtu "ekonomiskāks auto". UN cita starpā tieši uz jaunā RAV4 hibrīda man škiet ka tā sistēma bija vienkārši perfekti salikta, tip ka AWD parketnieks ēd mazāk kā iekšdedzes Corolla.

Kā Tu ar priusu tikai uz elektribas nobrauci 20km? Turklāt ar pirmo, kurš uz el ātrāk par 15km/h neiet?

Kas tā par diršanu, pa kurieni Tu tā brauci? Mēnesi?

AD666 02.01.2023 22:56

Daudziem “vāciešiem” slogojot tos motors ēd eļļu.

Tie paši bmw arī lielie motori, turklāt dažiem no šiem motoriem jāmaina šāles pēc 80-100k kilometriem.

Mersim 6nieki slodzē ēda eļļu, par audi gan nezinu nav tik daudz braukts ar tiem.

Tiesa nav arī pa bāni braukts ar tik maziem motoriņiem.

Kāds te augstāk minēja kko par multivan un 180km/h, cik tam multivanam vispār max ātrums?

AD666 14.09.2022 16:04

Skaidrs, - par datoriem utt., jau protams labāk atsevišķi, viskautko var satrādāt, google tas pats, microsoft par tezinu man ir tikai Msofiss, bet gan jau ari tur var kaut ko sacakarēt utt.

AD666 14.09.2022 15:26

Pag kā Tu to domā “ģimenē ir katram savi profili ar parolēm”?

Kas tie par profiliem? Katram savs netflix, spotifys?

AD666 12.09.2022 18:22

WALA rakstīja: Arī fakts, kaut gan man kaimiņam moduļu mājai uz gaiss/gaiss siltumsūkni un knapi 1/2 no manas kvadaratūras ar esot bijuši iespaidīgi kW (300+ vai kaut kas tāds ja pareizi atceros no sarunas, kad bračka intersējās un mēs pie alus glāzes ar kaimiņu apspriedām, kā kas un kādēļ) un lieli rēķini, tāpēc arī uzlika sev saules paneļus.

Kaimiņš pats to māju cēla?

Precīzāk mani interesē, kādēļ tur ir gaiss-gaiss?

AD666 29.07.2022 18:21

Tādēļ, ka Tu vienā no saviem postiem minēji, ka Latvijā viss ir dirsā, geji un diktatoriski maniaki uttt., karoč domu saprati, ja kas pārlasi savus vecos postus- netaisos meklēt un citēt.

Tātad interesē kura ir tā valsts? Tici man nekas personisks, tīri interes, varbūt kaut ko zinu par šo valsti, bet varbūt gluži pretēji, turklāt es pats vēlos iegādāties īpašumu ārpus Latvijas, bet tā ir bijis vienmēr, cik sevi atceros, tam nav nekāda sakara ar situāciju Latvijā.

Kā jau teicu, es neesmu patriots un to, ka Latvijā ļoti daudzkas ir dirsā, tas viennozīmīgi, bet lai cik stulbi tas neizklausītos paši jau esam vainīgi, tieši tas ko viencexperc minēja par jauno paaudzi utt., un paskaties šeit, šajā forumā visur, viena vienīga diršanās, ok ir indivīdī kuri ir vienkārši tupi stulbi, bet šeit galīgi tā nav, ļoti daudzi dažādos postos raksta sakarīgi un var noprast, ka cilvēks domā ļoti ok, bet tad atkal visa tā diršanās.

Kā to mainīt - hviņzin

Vai tā tiešām ir kaut kāda latviešu īpatnība, vai mēs esam pārāk aiznemti dzenoties pēc piķa, nu vismaz man tā ir un lielai dalai jaunās paaudzes, man ir daudz darba un augstas prasības, līdz ar to galīgi nav laika iedzilināties politikā utt.,

AD666 29.07.2022 16:28

Tu smagi kļūdies!

Es diemžēl galīgi neesmu patriots, nopietni!

Ja godīgi šajā situācijā un šobrīd es droši vien nekarotu par Latviju, iespējams kādam tas izklausīsies tupi, vai gļēvulīgi, bet ne tur tas sāls...

Šajā topikā iesaistījos tikai lai noskaidrotu, kura tad ir tā valsts, kur viss ir tik labi un perfekti!? Bet neviens tā arī man to arī nepasaka. Stāsts par to, ka Lv var mainīt, bet tur jāiesaistās visiem, nevis 50cilvēkiem no malas un pat tad tas nebūtu vienkārši, jo ir indivīdi, kā Tu kas dalēji uzspiež savu redzējumu, un dzen sviestu komentāru sadaļā, par dažādām tēmām kurām Tev nav taisnība, un otrādāk.

Starpcitu paskaidro sīkāk, ko tieši jūs saprotiet no tā, kas nav kārtībā? Un kāds būtu Jūsu ierosinājums, lai to mainītu!?

AD666 29.07.2022 16:18

Bradypus rakstīja: Tev pašam neliekas, ka kaut kādu savu kompleksu dēļ ļoti gribi ielīst manā dzīvē un kaut kā izdomāt glupības, lai celtu savu pašapziņu.

Dzīvo savu dzīvi un beidz gvelzt, ka no manas esības iAuto ir kaut kā atkarīga Latvijas tikšana vaļā no sabiedrības un vides, kas to apsēdusi.

Tu dumjš esi?

Es Tev uzdevu jautājumu par to lielisko valsti, jo arī gribu zināt kura tad tā ir?

Un šo jautājumu es uzdevu ne bez iemesla un Tu to ļoti labi zini!

Ja godīgi šeit uzturos ļoti maz un ik pa laikam kaut ko palasu, bet Tu piesaistīji manu uzmanību, tīri gribēju noskaidrot uz kurieni šis lielais Latvijas nīdējs dosies?

Tu tā vietā sāc dzīt sviestu un nevari atbildēt uz vienu vienkāršu jautājumu, turklāt ņemot vērā, ka iepriekšējos postos rakstiji par darbu un Nī šajā valstī, tātad tāda pastāv!

Tev pašam nešķiet nevīrišķīgi uzsākt diskusu, bet pēc tam attaisnoties ar muļķīgiem komentāriem, kā jau teicu, kamēr Latvijā būs tik daudz mīksto bezmugurkaulnieku, tikmēr te nekas nemainīsies.

AD666 29.07.2022 14:27

Man neinteresē Tavas iestrādes, vai Tavs darbs.

Man interesē, lai Tu nosauc valsti uz kuru plāno parcelties!

Tiešām tik grūti uzrakstīt, jeb aizmirsi?

P.s.

Lumpeniskums un pakalpība piemīt Tavam dzimtas kokam un no tā gan Tu neaizbēgsi...

P.s.s.

Ja Tev tik ļoti gribētos tikt vaļā no šīs vides, Tu iAuto neizmantotu, bet par cik tava spītība, neapmierinātība ar dzīvi un zemais pašnovērtējums neļauj pamest šo visu, cik tad vel Taviem vecajiem atlicis? Kad plānohas tā diena kat tapsi brīvs?

AD666 29.07.2022 13:33

Paklausīga Tu tiešām neesi, bet tas nemaina to, ka joprojām esi aita...

Nu pasaki, pasaki savu plānu, jeb nesaprati kādēļ es Tev to vaicāju?

Kura ir tā brīnumu zeme kurās vel varavīkšņu un "diktatoru" nav un uz cik ilgu laiku nebūs?

Par bamšļiem tas šķiet vairāk par Tavu tēmu, ja reiz tas ir pirmais kas asociējas ar vārdu "ilgtermiņā".

AD666 29.07.2022 12:45

Bradypus rakstīja: Ar ko un par ko? Kas ir Latvijas nākotne? Par ko karot? Fiziski par zemi sūdīgā klimatā, kuras liela daļa tāpat pieder zviedriem? Par tautu, kas sastāv no tādiem komunistiem, kā tu? Par kultūru, kurā tiek darīts viss, lai iznīcinātu individualitāti un visu pārvērstu par internacionālu varavīksni, ko perfekti pārtāv Staķa un Eilanda selfijs?

Vai piedāvā darīt to, ko dara Putina zēniņi Ukrainā - mirt par bunkurā sēdoša varneša ideoloģiju?

Man diemžēl nav atbildes uz šo jautājumu, ko sev uzdodu daudz un arī jau pirms šīs situācijas.

Savādi Tavi uzskati.

Un kāds ir Tavs nākotnes plāns, kāds Tavu bērnu nākotnes plāns?

Uz kuru zemi dosies laimi meklēt un kur tad pats tagad dzīvo?

Kura ir tā perfektā zeme un kādēl tu tur vel neesi? Jeb smadzenes par īsu, lai nopelnītu pietiekoši?

P.s. Kurš tad tās zemes pārdeva zviedriem, ja ne standarta letinš kurš kāro pēc vieglas naudas? Kamēr Latvijā būs tikai interneta komentāros dirsēji un visādi mīkstie, nekas nekad nemainīsies…

P.s.s. Kāds šeit sakars ar putina zēniniem? Viena dala dara to apsolītās naudas dēl un otra dala ir vienkārši dauni, tiešām tik grūti to izsecināt?

AD666 11.07.2022 21:52

Savā ziņā par, varbūt kāds no jauniešiem kaut skriet iemācīsies, vai normāli taisni stavēt uz vietas, brīžiem paskatoties uz to, kā daļa bērnu/jauniešu kustās, tīri vai slikti paliek, protams tas tā nav visiem, bet nu tomēr...

Citādāk tā pat tas neko nedos, esam pārak tuvu, pārāk maz un pārāk neapbruņoti...

AD666 21.06.2022 14:14

VienTiesis rakstīja: Paldies par komentāriem. Atvainojos, ja izsakot savu viedokli un pieminot zinātnisku pētījumu rezultātus, kādu aizskāru.

Ir tāds teiciens:"Vārdi nevar nevienu aizskart. Bet gan tas kā mēs tos uztveram"!

Es uzskatu, ka automašīna, kā citas sadzīves lietas, ir jāpērk tādas, ko vari atļauties. Respektīvi, iegādāties uzreiz. Mantai nav jābūt statusa lietai. Protams, cita lieta ir saimnieciskā darbība un ja auto "strādā".

Bet par ko Tu atvainojies? Par sava viedokļa izteikšanu nav jāatvainojas, mēs pārējie arī izteicām savu viedokli...

Tiesa iespējams saprotu cilvekus, kā Tevi. Tu jūties vainīgs, un tadi ir volvo braucēji, to pierāda zinātniski pētijumi, tieši volvo cilvēki ir visnomāktākie, trauslākie, ar zemāko testosterona līmeni, dažādām psiholoģiskām un fiziskām kaitēm utt. Šis arī ir iemesls kādēļ esmu atmetis volvo automobīļus, kā sugu. Apnika citu autovadītāju žēlie skatieni, nakšana klāt un nepārtrauktā palīdzības piedāvāšana. Punktu visam pielika brīdis kad savā skapī atradu vairākus desmitus zandeļu pārus ar tām pieskaņotam garajām zeķēm.

Tu jau šo visu zini, esi gājis tam cauri un iespējams pat veicis zinātnisku pētijumu....

AD666 20.06.2022 19:35

Tev nepieciešams troļmobīlis...

AD666 18.05.2022 11:32

Netēlo muļķi, tu ļoti labi zini ko es ar to domāju un pats pat uzrakstiji skaidrojumu!!

Šoņka sliktas gaismas apstākļos ir galvas tiesu pārāka par to peccket melno maģiju!

Kā jau teicu, iAuto video soņka būs piemērotāka, neviens tur tāpat netaisīs nekādu "cine mākslu" utt.

AD666 17.05.2022 15:43

Laaciz rakstīja: Varbūt var uzmest aci arī uz Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K PRO? Cena zemāka, bet kamera ir ļoti spējīga. Canon EF mounts ļautu izmantot esošos Canon objektīvus, protams, ja tie ir EF. Iebūvēti ND filtri Pro versijā arī noteikti nenāk par sliktu un, ja atmiņa mani neviļ, tad šīm kamerām bonusā nāk pilnā Davinci Resolve versija video apstrādei. Nekāds subscribe pēc tam vairs nav vajadzīgs , lai lietotu Resolve.

Blackmagic ir krietni sliktāks iso, ja salīdzina ar šo sony, kas arī iauto būtu svarīgāk.

Montēt un apstrādāt tos video viņi tik un tā neprot, priekš kam viņiem kabatas cine kamera?

AD666 12.04.2022 15:49

Galvenais izvēlies kvalitatīvus meistarus/montierus, pretējā gadījumā vienkārši beigās samaksāsi vairāk.

Es, kā cilvēks kurš šajā nozarē darbojas sen, esmu redzejis dažādas lietas, Daikin ir/bija" labs, bet visam ir savi plusi un mīnusi.

Ir kas plānots ar ventilāciju un kondicionēšanu?

AD666 12.04.2022 15:43

WALA rakstīja: zemez perimetrālais siltumsūknis ir labs tikai tad ja pastāvīgi atrodas zem gruntsūdens līmeņa, ja tā nav, tad gaiss- gaiss utml. var izrādīties stipri efektīvāks un neprasa lielus ieguldījumus ...

Tipa mēdz sasalt (apaugt ar ledu) āra kontūrs un no efektivitātes vairs nav ne smakas ...

Gaiss- gaiss nekad nebūs efektīvāks par gaiss- ūdens, aizmirsti!

Sasalt āra kontūrs? Visi normālu ražotāju gaiss-gaiss, gaiss- ūdens un ģeotermālie ir ar apsiledes elementiem un tie ir spējīgi paši savi "atkausēt", sasalst tā sauktie "kondicionieri" kuri tik un tā skaitās siltumsūkņi un Latvijā ir redzēti gadījumi kur klientiem šādi tiek "iesmērēti".

Man gan privātmājai, gan vasarnīcai ir siltumsūkņi, vasarnīcai Madonas pusē, ir jau pavecs Mitsuks pienvisiem lielajiem mīnusiem nekad tur nekas nav pārklājies ar ledu.

AD666 23.09.2021 20:29

Nu to jau pie pirkšanas brīža var noskaidrot, normāls aparāts visu tur ņems pretī.

Ja foķētājs to nesaprot, tātad nepārzin savu tehniku. Jebkuŕš profesionālis pārzin savu "darba rīkus".

Oi tici man un kā vel var tā pelnīt, bet ir jādomā citādāk, pieļauju, ka cilvēkiem kuri lielu daļu sava brīvā laika pavada iauto to ir krietni grūtāk saprast (nopelnīt)....

P.s.

Nu katrs ar savu naudu dara kā grib, ja esi tik gudrs, varens profesionālis, tad uz priekšu izveido savu politisko armiju un aizliedz visu! Citādāk tā ir tukša pļūtīšana.

P.s.s.

Neesi aizdomājies par to, ka tā pat kā tev ir pie dirsas kur citi tērā naudu, šiem citiem arī ir pie dirsas par tavu gadžetu viedokli?

AD666 23.09.2021 12:21

Nu par to bateriju atlikuma noteicēku piekrītu, kāda jēga pētīt baterijas atlikumu?

Normāli cilvēki šādā gadījumā iegādātos attiecīgas lādējamās baterijas un normālu, lādētāju, kurš arī var parādīt to atlikumu.

Sen zināms fakts, ka ja mājās ir daudz un bieži maināmas baterijas, tad izdevīgāk pirkt lādējamo.

Kas attiecās uz Tevis pieminētajiem "grūtgalvīšiem", tad bieži ir tā, ka viņiem 600eur ir tas pats kas Tev 60eur, proti es ari internetā nemeklētu info par baterijām, ja to laiku varu izmantot ,lai nopelnītu 5x vairāk nekā maksā tā sūda iekārta.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti