iAuto.lv Forums - Lietotāja atbildes
Kārtot: Augošā secībā
Seene 13.10.2008 12:57

Sretsked rakstīja: seene...atradis ko salīdzināt...nomas auto un takši...

Tieši dēļ ceļiem un īpašnieka attieksmi pret auto Vācijā ir labāks lietyoto auto stāvoklis...krietni labāks. Tas,seene, ka tu tur esi nopircis 1 vai 2 auto nekādi neliecina par kopējo situāciju.

Nu tak tikai kā piemēru minēju, ka nobraukums neko neizsaka. Ir jānovērtē lietotā auto reālais stāvoklis, nevis jāpaļaujas uz to, ka auto no Vācijas. Papildus visam - šo maldīgo viedokli savā labā ļoti ir pasākuši izmantot turienes turki. Ļoti daudzi auto "no Vācijas" patiesībā ir no citām eiropas zemēm, kas ir iepirkti lēti un nojāti, bet tālāk tiek pārdoti mazliet uzspodrināti un papildināti ar "vienu īpašnieku Vācijā".

Seene 13.10.2008 12:35

Sretsked rakstīja:

Kaksis rakstīja: Jā, jā, jāņem ir tikai un vienīgi no Vācijas.

Kad tur pabiju, redzēju braucam tikai mācītājus. Visos auto mācītāji, braukā pa svētdienām, darbdienās tikai uz bērēm. Auto tiek ekspluatēti bēru kolonnas režīmā, nepārsniedzot 60 km/h un 1500 apgr/min. Pēc katra brauciena tiek veikta apkope pie dīlera. Pa garantiju tiek papildināts benzīns un logu šķidrums.

Karoče, ideāla valsts un ideāli auto. Vācija rullē nemērā.

Ak jā, katram auto nāk līdzi kombinētā baznīcas/servisa grāmata.

Ja esi pamuļķis, ar to nevajag plātīties, tas neko labu neliecina par tevi. Esi kāds esi ,katram zem Saules vieta paredzēta.

PS. Aizbrauc vēlreiz uz Vāciju. Esmu ļoooti daudz redzējis Vācijā brauktās mašīnas un Latvijā brauktās. Un zinu,kādas tās ir pēc kaut gada ekspluatācijas pa šejieni... Un par šitā Lynkša spējām ko saprast no auto es spriežu pēc viņa epopejas ar pasātu un vēl dažām publikācijām

No vācijas nebūt nenāk labākie auto. Vācieši ir lielāki santīmjājēji nekā Latvieši, līdz ar to auto var būt pat mazāk kopts. Tajā pat laikā to kompensē labie ceļi, kas ļauj auto izdzīvot bez kopšanas ilgāk. Reta eļļas maiņa ir standarta netikums turienes autoīpašniekiem. Pārdošana pirms lielās apkopes (parasti ~150 000 nobraukums) - labais tonis. Vispār nesaprotu tos cilvēkus, kas auto vērtē tikai pēc gada, nobraukuma un izcelsmes valsts. Gan vizuāli, gan diagnostikā var redzēt daudz vairāk, nekā uzminēt, cik iepriekšējais īpašnieks auto ir jājis. Paskatieties labāk uz gadu veciem nomas auto vai takšiem Latvijā vai jebkur citur. Nobraukums ar nemaz tik liels nav, bet auto nojāts konkrēti.

Pašam ģimenē ir divi auto - manējais ar 2x lielāku noskrējienu ir krietni labākā stāvoklī, nekā sievas. Iemesls vienkāršs - viens gan pirms iegādes gan arī tagad ir pamatā tālo gabalu braukšanai, bet otrs ir bijis un arī tagad tiek izmantots pilsētai - attiecīgi katrs nobrauktais kilometrs nāk ar daudz lielāku slodzi.

Seene 12.10.2008 20:48

LyNx8 rakstīja: Mgm, Vācijā toč ir lētāk vai aptuveni līdzīgā cenā, bet atceries, ka Tev to auto uz šejieni arī ir jādabon...

Nu smaidīt jau vari - kāds nu cipars uz tablo bij, tāds bij. Servisa gramatu 10 gadu vecam auto laikam būtu naivi prasīt. Atšķirībā no LV tirgus (kur 90% visi "toļko što iz Germaņiji" ir kruķīti), iekš DE domājams šis procents tomēr ir kaut nedaudz zemāks, jo viņiem tomēr likumdošana to lietu striki ierobežo.

Nu pieder man 10 gadus vecs auto ar sevisa grāmatu. Ko tagad darīsim?

Seene 12.10.2008 12:56

maxgroup rakstīja:

i_edgars rakstīja: Tagadējai jaunatnei ķīmijas stundās (un ne tikai ķīmijas) māca degunus urbināt, nevis kaut kādu zinātņu pamatus!

Es vsk beidzu 94 gadā, ja kas

Tajā laikā deguna urbināšana bija paša izvēle. Parējiem deva iespēju arī kaut ko iemācīties.

Seene 09.10.2008 21:57

Biideklis rakstīja: bet pateerinju peec taa jau nevajadzetu gan reekjinaat, katram autinjam tak izmeshi atshkjiras.

Pilnīgas muļķibas, CO2 daudzums ir tikai un vienīgi atkarīgs no patērētās degvielas daudzuma. Šāda rādītāja ieviešana ir tikai "zaļā" mārketinga triks, jo tikpat labi varēja palikt vienkārši pie ierastā degvielas patēriņa.

Seene 09.10.2008 21:43

anonimikis rakstīja: blad. nu panesās!

uzvedies adekvāti un mentam arī tev nebūs jautājumu. arī trubas nedos pūst. nav viņam jāpārbauda visi automātā, bet jānoķer tie, kas pālī. sakarīgs ments prot atšķirt vai ir vērts laiku tērēt uz seju vai ne. ja tev vienmēr liek pūst, tad laikam ir iemesls. man nez kāpēc neliek.

Tas ko pateici, ir spēkā citas valstīs. Pie mums aptur un liek pūst trubiņā arī garlaicības un citu tikai manetiem zināmu iemeslu dēļ. Neteikšu, ka bieži, bet man nav pieņemama neviena apturēšana bez iemesla.

Seene 09.10.2008 21:41

maxgroup rakstīja: Vai kāds var paskaidrot ko nozīmē šis izmešu daudzums? Tad jau uz 100km iznāk 20 kg, tas ir biški vairāk nekā 5 vai 7 litri uz 100?

Vidusmēra benzīns ir C8H18 (realitātā gan dažadu ogļudeņražu sajaukums. Attiecīgi sadegot pārvēršas par 8 x CO2 un 9 x H2O.

Noapaļojot atommasas un neiedziļinoties mērvienībās - H sver 1, C - 12 un O - 16 vienibas. Attiecīgi no (8*12 + 18*1)=114 vienībām C8H18 sanāk (12*8 + 16*8*2)=352 vienības CO2 un (9*1 + 9*16)=153 vienības H2O.

Attiecīgi lai radītu 1kg CO2 vajag tikai (114/352)=0,324kg benzīna. Pārējo papildina piesaistītais skābeklis.

Seene 09.10.2008 21:23

ZZXX rakstīja:

tu (rakstīšu kā tu ar mazo) nejauc divas dažādas lietas. Šajā gadījumā tev neviens nebauda kabatas,nekrata dzīvokli vai kā citādi neaizskar tevi. Vēlreiz atkārtošu-tas ir mentu darbs un ,ja trubiņa tiek izsniegta visiem ,tas ir tikai normāli. Tad kad kāds dzērājs noliks zem zemes tavus piederīgos-tu runāsi savādāk,nu tjipa..kur tad menti bija,ko tad nekontrolē...??? Bet ,ja tādi kā tu čakarēs šiem smadzenes ar ekspertīzēm...daudz ko šie paspēs nokontrolēt?? Pēc tevis sacītā liekas,ka vairāk par 24-27 gadiņu tev nav.

Mani aizskar. Un gadiņi man ir vairāk, tāpat arī acīmredzot pieredze ar mentiem (LV) un policistiem (Rietumeiropā).

Seene 08.10.2008 22:12

ZZXX rakstīja:

Nu un Tev no tā labāk paliek?? Katrs dara savu darbu. Nu pateiks pa rāciju visiem mentiem Tava auto marku,nummuru un Tev būs labāk?? Pie katra stūra stādinās... Es pret šo lietu attiecos vienkārši-pie stūres dzēris nesēžos un iepūst trubiņā man nesagādā nekādas problēmas!

Tu laikam būsi viens no tiem, kas labprāt arī katram municipālim izrādītu visu kabatu saturu, lai pierādītu, ka neesi narkomāns un reizi nedēļā uzaicinātu kriminālpoliciju veikt kratīšanu tavā dzīvoklī, lai apliecinātu, ka neglabā tur slepkavības ieroci.

Seene 07.10.2008 20:47

Kalnietis rakstīja:

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

Jaunībā ir gadījies. Tagad trubā nepušu principā - t.i. labprāt iepūtīšu tad, kad satikšu mentu, kurš to piedāvās atbilstoši likumam, nevis kā pašam ērtāk. Tādus neesmu saticis, bet uz ekspertīzi vest ir tikai draudējuši, draudus rezlizēt nevienam nav pieticis drosmes.

Kā tad ir pēc likuma? Vispirms krīt tev ceļos un ļoti lūdzas, kamēr Sēnes kungam labpatīkas iepūst?

Ja nemaldos, no sākuma ir jāraksta protokols, un tad tikai jāpūš trubā. Un protokolā jāraksta pūtiena rezultāts. Nevis kā pie mums - no sākuma pūt, ja būs virs pusītes, tad rakstīsim proķi.

Šis vairs nav obligāti, bet vadītājam ir tiesības protoklu pieprasīt arī pirms pūšanas.

Seene 07.10.2008 20:42

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

Jaunībā ir gadījies. Tagad trubā nepušu principā - t.i. labprāt iepūtīšu tad, kad satikšu mentu, kurš to piedāvās atbilstoši likumam, nevis kā pašam ērtāk. Tādus neesmu saticis, bet uz ekspertīzi vest ir tikai draudējuši, draudus rezlizēt nevienam nav pieticis drosmes.

Kā tad ir pēc likuma? Vispirms krīt tev ceļos un ļoti lūdzas, kamēr Sēnes kungam labpatīkas iepūst?

Stādās priekšā, nosauc apturēšanas iemeslu (pamatotu, nevis to, ka apnika urbināt degunu), kā arī paskaidro (ja tas nav reids) kāds ir pamatojums aizdomām, ka es vadu auto alkohola reibumā.

Seene 07.10.2008 20:05

ZZXX rakstīja: Neviens jau arī no tejienes no tās trubas nav atteicies. vnk dažiem labiem jau gribas pablatot,ka es vot tāds un tāds un mani ments pēc tam par nedegošu numura apgaismojumu pat neuzvilka. Otrs-jautājums kā visi pūtēji zina,ka viņiem bijis pa nullēm nevis 0,49??? Es esmu pūtis reizes 30,bet tikai vienu reizi ments parādīja trubiņu un i to tajā bija Alkohola Nav nevis cipari (tas gan bija nesen),pārējās reizēs -Laimīgu ceļu un viss.

Ir, ir atteicies. Un nebraukāju apkārt ar nedegošu numura apgaismojumu. Un starp citu par to arī nemaz necenstos uzvilkt, jo mans pāris latu sods viņam nekādi nekompensētu paskaidrojumu rakstīšanu priekšniecībai par virkni paša izdarīto pārkāpumu.

Seene 07.10.2008 19:45

bobcat rakstīja:

druknais1 rakstīja: R17, R18 bendē ritošo? Vizuāli skatās labāk nekā R15.

Manam S60 R15 ir defaults no zavoda. Protams ka R16 un R17 ir smukāk, nenoliedzu, bet kad jāpērk riepas , tas smukums atstāj pamatīgu robu kasē.

Man no zavoda ir R16 un nav iespējas izvēlēties samazināt robu makā par riepām. Tāpēc jau jautāju bobcatam, kādēļ šis izmērs visār nav pieminēts.

Seene 07.10.2008 16:37

Uggga rakstīja:

anonimikis rakstīja: es tajā trubā neesmu pūtis. vispār nekad !

ar visu stāžu virs 15 gadiem

Es ar pastaipīšu

Savos 11 šofera stāža gados esmu 3x pūtis, visas 3 reizes pa nullēm un visas 3 kādu 3 mēnešu laikā pirms aptuveni 6-7 gadiem. Vēl pāris reizes ir apstādinājuši "akciju laikā", bet pārmijot pāris vārdus, viņi saprata, ka nav jēgas trubu smērēt

Jaunībā ir gadījies. Tagad trubā nepušu principā - t.i. labprāt iepūtīšu tad, kad satikšu mentu, kurš to piedāvās atbilstoši likumam, nevis kā pašam ērtāk. Tādus neesmu saticis, bet uz ekspertīzi vest ir tikai draudējuši, draudus rezlizēt nevienam nav pieticis drosmes.

Seene 07.10.2008 15:27

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

P.S. Minējums, bet tevis neskaitītā elektrība varētu pat sastādīt lielāko izmaksu daļu.

Jamiem tie automāti ir kaut kādi baigi sūdīgi? Man 1,5kw tējkanna litru ūdens uzsilda kādās piecās minūtēs, tātad bik mazāk kā santīms. Pieņemsim, ka jamiem tās kastes apēd 2x vai 3x vairāk elektrības - vienalga kosmoss

Par elektrību man nav jautājumu, bet lai tavs "kosmoss" būtu pamatots, noliec pretī pārējo sastāvdaļu izmaksas. Ūdens no RŪ krāna un konkrēta zīmola kafija, krūzītes un aparāti - attiecīgi ir skaidrs, ka par šadu reklāmas stendu kafijas piegādātajs nodrošina īpašu piegādes cenu. Vai tas maksās varāk par elektrību?

Seene 07.10.2008 15:01

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

STALINS rakstīja: uz kafju

Ā, forši... Kad aizvedīsi ekskursijā uz Statoil kafijas plantācijam? Bet nu pat tad, ja nav iepirkuma cenas, tomēr ir līdzvērtīgs rādītājs - ražošanas pašizmaksa.

Cik maksā viena tā staķika sūda kafija - nebija tuvu latam? Un cik maksā tas trauķelis + pāris karotītes kafijas + ūdens [elektrību, lai to ūdeni uzsildīt, neskaitīsim]?

Un ko tu ar šo gribēji pateikt?

P.S. Minējums, bet tevis neskaitītā elektrība varētu pat sastādīt lielāko izmaksu daļu.

Seene 07.10.2008 14:45

STALINS rakstīja: uz kafju

Ā, forši... Kad aizvedīsi ekskursijā uz Statoil kafijas plantācijam? Bet nu pat tad, ja nav iepirkuma cenas, tomēr ir līdzvērtīgs rādītājs - ražošanas pašizmaksa.

Seene 07.10.2008 14:43

druknais1 rakstīja: R17, R18 bendē ritošo? Vizuāli skatās labāk nekā R15.

Kur palika R16?

Seene 07.10.2008 14:39

Ozz rakstīja:

visi jau grib nopelniit, arii statoili, un lielaakaa varkas daļa vinjiem sanaak tiesi uz starpiibaam starp iepirkuma/mazumtirdznieciibas cenu

Nu i ļjapnul... Intersanti uz ko tad viņiem pēc tavām domām sanāk tā pārējā varkas daļa?

Seene 06.10.2008 17:34

Sretsked rakstīja:

Master_D rakstīja: topiks man liek justies kā Polijā

zini, es ar par to smējos,kad radās tā vajadzība...jāraksta 'Skup paletov'

Tieši tā

Seene 06.10.2008 11:01

RX-7 rakstīja: Zini - ja reiz taisa, tad taisa ar rezervi Celtniekiem nebija problēmu konstrukcijas metināt, nebija problēmu būvniecības laikā to 200 ciktur m2 šķūni ar 3-fāzu kalorīferiem piesildīt...

Un šobrīd nav problēmu pieslēgt da jebko, nebaidoties, ka visu laiku jāskraida uz drošinātāju kasti slēgt atpakaļ izsistos automātus, ja sagadās, ka veļas mašīna, cepene, trauķene, nosūcējs, tējkanna, gludeklis, TV, audio, apkures katls un džakūzis reizē vēl ar lampiņām un neiztrūkstošo ledusskapi rušina... Un, ja nu reiz elektromobili nāksies uzlādēt? Tad es būšu tam gatavs

Esmu pabijis svaigi izremontētā krutā dzīvoklī, kur nepārtraukti tika izbliezts centrālais automāts pie skaitītāja, jo jauda nepietika pat plikam boilerim, TV un veļas mašīnai - tiklīdz fēnu vai tējkannu ieslēdza, tā - ai, tumsa, tumsiņa...

Vai tik nebūsi pārvērtējis savu tālredzību - tas auto lādētājs viens pats ap 20kW sanāk. Un tad jau visam pārējam ko nosauci paliek tikai 5kW, kas ir acīmredzami par maz...

Seene 05.10.2008 22:08

shmurger rakstīja:

msh rakstīja:

RX-7 rakstīja: Ja, kas - man dzīvoklī ir 25kW/40A 3-fāzu ievads Un Latvenergo pieslēgšanas maksa bija tikai 9 Ls ar kapeikām (plus mani izdevumi atbilstoša kabeļa atvilkšanai no 40 m attālā TP)

Priekš kam tev dzīvoklī tāds?

jaa, tieshaam ,prieksh kam? kaut kaada ruupniica tev tur, jeb kandzhu dzen??

Plīts ar cepeškrāsni - 10kW, veļasmašīna, trauku mašīna pa 1,5 kW, mikrene 2kW, gludeklis 2,5kW... Itogo - 17,5kW un TV lampiņām u.c. sīkumiem nemaz tik daudz nepaliek.

Seene 05.10.2008 5:44

Kanibaals rakstīja:

Par LE pieslēgumu nezinu, bet 6kw/h*10st (lādēšanas strāvu var regulēt) šķiet ar jaunu provodku vajadzētu pavilkt, cita lieta, ka gribi vēl ieslēgt veļas mašīnu un gludekli tai pat laikā...

Nevienam neinteresē tavas 10h. LE pieslēgumam ir jānodrošina patērētāja max jauda - šajā gadījumā uzlāde 3,5 stundās. Tieši tāpat, kā drošibas apsvērumu dēļ tev neviens neļaus pieslēgt elektrisko plīti pie 1,5 mm2 kabeļa, ar solījumu nelietot cepeškrāsni.

Seene 04.10.2008 0:47

zhuks rakstīja:

Kanibaals rakstīja: Atbildot uz autora jautājumu:

Tesla Roadster, kurš jau ir pārdošanā, bateriju ietilpība ir 53kWh. Pielādēt pilnas pieņemot, ka lādēšanas efektivitāte(lādētāja labums+siltuma zudumi Li-ion) ir 90%, tad lādējot pa nakti pēc Latvenergo cenām izmaksās = 4.10 Ls, jeb 1.4Ls/100km (2L/100km)

Baterijas ir jāmaina(ieteicams) reizi 5gados vai pēc nobrauktiem 150000km. Nopirkt jaunas baterijas pēc 5gadiem patreizējās cenās maksātu aptuveni 10000Ls, jeb vēl papildus 6Ls/100km

Kopā: 7.7Ls/100km, jeb 10L/100km

Nemaz nav tik slikti priekš superauto

Lūk atbilde. Paldies. Visi pārējie eksāmenu nav nolikuši!

Nav jau tā, ka Kanibaals būtu eksāmenu nolicis Cik izmaksās speciāla Latvenergo kabeļa pievilkšana? 53kWh 3,5 stundās no parasta pieslēguma nevar dabūt. Un kā mainīsies patēriņš (un attiecīgi sniedzamības attālums), piemēram, -10 grādos? Jāsilda jau būs ne tikai baterijas, bet arī salonu. Diez vai gribēsies braukt ar superauto ar ausaini un dūrainīšiem. Pie -10 pat jaunie mazie dīzeļi papildus dedzina degvielu apsildei (ja tāda sistēma ir uzstādīta), jo ar motora siltuma atlikumu salonu nespēj piesildīt.

Seene 03.10.2008 18:41

Ozz rakstīja:

msh rakstīja:

var jau visaadi taisiit....ja jau saciiksu mochos dzineejs izpilda raamja funkciju, tad elektromotoru var izmantot kaa piekares elementu

vai likt kkur pa vidu starp kaarbu un dzineeju...

Traktoriem motors un kārba ir vienlaicīgi gan rāmis gan piekare. Un nav ne vainas. Jauno Valmetu bij pat grūti apdzīt - ātrums ap 70km/h.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti