LVC: arī turpmāk apdzīvoto vietu administratīvās teritorijas sākums un beigas tiks apzīmētas ar ceļa zīmēm ar nosaukumiem 1

 

Foto: Latvijas Valsts ceļi

Latvijas Valsts ceļi | 24.augusts 2016 16:01

Arī turpmāk apdzīvoto vietu administratīvās teritorijas sākums un beigas tiks apzīmētas ar ceļa zīmēm ar nosaukumiem. Atbilstoši jaunajam standartam ceļa zīmes ar vietu nosaukumu būs ar zilu fonu, savukārt pārejas periodā saglabāsies arī vecā standarta zīmes ar melniem burtiem uz balta fona.

Aicinām pievērst uzmanību tam, ka jaunās zīmes, kuras apzīmē administratīvās teritorijas sākumu un nosaukumu, ne vienmēr ir tajā pašā vietā, kur jaunās zīmes, kas norāda uz nepieciešamību ievērot ātrumu 50 km/h. Jaunās zīmes, kas norāda uz ātruma režīma maiņu (melnu ēku kontūrās uz balta fona un pārsvītrota kontūra), var būt gan pirms apdzīvotās vietas administratīvās robežas, gan aiz tās.

Ar visiem jautājumiem par jaunā standarta ceļa zīmēm autovadītājus aicinām vērsties VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pa diennakts bezmaksas uzziņu telefonu 80005555. Aicinām iedzīvotājus arī informēt par gadījumiem, kad apdzīvotās vietas sākumā vai beigās ir noņemtas vecās vietu nosaukumu zīmes, bet jaunās nav uzliktas.

Līdz ar jaunā ceļa zīmju standarta LVS77 Ceļa zīmes stāšanos spēkā šogad ir ieviestas jaunas ceļa zīmes, kas informē par apdzīvotas vietas sākumu un beigām. Šādas zīmes tiek izmantotas visā Eiropas Savienībā un tagad arī Latvijā.

Ja iepriekš apdzīvotas vietas nosaukums uz balta vai zila fona nozīmēja ātruma režīmu konkrētā vietā, tad tagad to nosaka grafiskais pilsētas siluets, vai apdzīvotās vietas nosaukums uz balta fona. Zilā zīme arī turpmāk var tikt izmantota, lai norādītu apdzīvotas vietas robežu, taču tā vairs neregulē ātruma režīmu.

Ir noteikts pārejas periods, kurā vienlaikus ar jau esošajām ceļa zīmēm, kuras apzīmē apdzīvotas vietas beigas un sākumu (melns uzraksts uz balta fona un pārsvītrots šāds uzraksts), apdzīvotas vietas beigas un sākumu var apzīmēt ar jaunā standarta ceļa zīmēm (melnu ēku kontūrās uz balta fona un pārsvītrota kontūra). Pārejas perioda laikā ir spēkā abi apdzīvotas vietas zīmju varianti.

Atjaunojot savu laiku nokalpojušās ceļa zīmes, turpmāk par apdzīvotas vietas sākumu vai beigām norādīs zīme ar tornīšiem, savukārt uz apdzīvoto vietu administratīvās teritorijas robežas tiks uzstādītas zīmes ar vietas nosaukumu uz zila fona.

Ceļa zīmes uz ceļiem liek ceļa īpašnieki – uz valsts ceļiem zīmju uzstādīšanu nodrošina VAS Latvijas Valsts ceļi un VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, savukārt uz pašvaldību un privātajām vai juridiskajām personām piederošajiem ceļiem – pašvaldības un attiecīgās privātās vai juridiskās personas.

Pārejas periods jauno zīmju ieviešanai ir astoņi gadi.

 
Visi komentāri
 
Bijušais instruktors 29.augusts 2016 19:38
0 0 Atbildēt

Paldies par "sviestu" .

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Porsche pastāsta par jauno Macan

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs atklājis informāciju par jauno Macan, kas tagad būs pieejams kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis, divās divmotoru pilnpiedziņas versijās. Lasīt vairāk

 

Arī pārāk lēna braukšana var radīt avārijas situācijas (+ VIDEO) 11

Satiksmes drošību veido daudz un dažādi aspekti. Viens no tādiem ir – cik droši vadām savu transportlīdzekli un cik labi iekļaujamies satiksmes plūsmā. Nereti no autovadītājiem dzirdamas sūdzības par citu satiksmes dalībnieku pārgalvīgu braukšanas stilu. Tomēr ir arī tādi, kas kopējā satiksmes plūsmā neiekļaujas, jo dažādu iemeslu dēļ brauc pārāk lēni. Arī šāds braukšanas stils var radīt neprognozējamas situācijas uz ceļa. Lasīt vairāk

 

Putas vai rezerves ritenis ? TV Autoziņu eksperiments (+VIDEO) 13

Modernajās vieglajās automašīnas vietas rezerves ritenim itin bieži nemaz nav, jo rats aizņem vietu un ir smags. Tomēr melnajā stundā tas noderētu. Tā uzskata arī Autoriepu Nama direktors Oskars Krampāns, kurš izrāda Autoziņām dažādus rezerves riteņu veidus. Populārākais ir pagaidu jeb mazais rezerves ritenis, tautā saukts par "desu" vai "tableti". Pagaidu rezerves ritenis ir kompromiss starp pilnvērtīgu riepu un vispār neko. Ar tādu drīkst braukt ne tālāk par 80 km un ne ātrāk kā 80 km/h. Pagaidu riepa ir ne vien mazāka, bet arī plānāka. Lasīt vairāk

 

Laika kapsula: sportiskais 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT ar tikai 716 km nobraukumu (+ FOTO) 6

Nīderlandē piedāvā lieliski saglabātu „laika kapsulu” – 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT, kas savā 32 gadus garajā mūžā nav nobraucis pat 1000 kilometrus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti