45 pasaules valstis noteikušas pārvietošanās ierobežojumus: aktuālais saraksts

 

Ilustratīvs attēls Foto: Ekrānbilde

Autotransporta Direkcija | 18.marts 2020 18:53

Aktuālais saraksts ar valstīm, kur vēl var braukt un kādi nosacījumi jāievēro, ja nepieciešams tās apmeklēt.

Papildināts 16.03.

Albānija: no 2020. gada 15. marta visas Albānijas sauszemes robežas ir slēgtas visiem pasažieru pārvadājumiem.

Kravu pārvadājumi ir atļauti, autovadītājiem tiks veiktas medicīniskās pārbaudes.  Robežšķērsošanas punkti Blato un Šepište–Trebište (Debar) (Shepchishte–Trebishte (Debar)) ir slēgti visa veida satiksmei.

Papildināts 18.03.

Austrija: liegta ieceļošana valstī no Itālijas, izņemot ceļotājus, kuri atgriežas savā dzīvesvietā. Kā apliecinājums jāuzrāda aviobiļetes vai citi pierādījumi nokļūšanai galamērķi. Robežas šķērsošana tiek pieļauta arī tad, ja ir darba brauciens vai nopietni medicīniski iemesli. Uz robežas personām tiek veiktas veselības pārbaudes. No 16. marta tiek slēgta gaisa un vilcienu satiksme ar Šveici, Spāniju un Franciju.

Līdz 2020. gada 3. aprīlim atcelti Austrijā noteiktie braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5t sestdienās un svētdienās. Par atbrīvojuma stāšanos spēkā informētas Itālijas un Bavārijas varasiestādes, lai novērstu sastrēgumu veidošanos robežpārejas punktos.

Valdība ievieš papildu pasākumus, lai atvieglotu kravas pārvadājumu plūsmu un novērstu sastrēgumu veidošanos. Šie pasākumi ietver pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites visiem kravu pārvadājumiem. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. līdz 9. pantā. Atbrīvojumi spēkā no 16.03.2020 līdz 12.04.2020.

Uz Ungārijas–Austrijas robežas darbojas trīs robežpunkti starptautiskajai satiksmei – Hegyeshalom/Nickelsdorf, Sopron/Klingenbach, Rábafüzes/Heiligenkreuz – un pieci mazāki robežpunkti Ungārijā vai Austrijā dzīvojošām personām – Fertöd/Pamhagen, Kópháza/Deutschkreuz, Köszeg/Rattersdorf, Bucsu/Schachendorf, Szentpéterfa/Eberau. Uz visām robežām jārēķinās ar ilgu gaidīšanas laiku: https://www.bmeia.gv.at/reise-aufenthalt/reiseinformation/land/ungarn/

Papildināts 16.03.

Azerbaidžāna: kravu pārvadājumi starp Azerbaidžānu un Irānu ir atļauti. Pasažieru pārvadājumi tiek ierobežoti.

Papildināts 16.03.

Baltkrievija: visiem ārvalstu un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri ierodas Baltkrievijas Republikas teritorijā, tiek veikta pastāvīga pastiprināta sanitārā un epidemioloģiskā kontrole.

Cilvēkiem, kuri ierodas no Ķīnas, Irānas, Itālijas, Dienvidkorejas, Singapūras, Taizemes un Japānas), tiek veiktas pārbaudes (pārbaudes rezultāts ir pieejams 12 stundās). Cilvēki, kuri ierodas no iepriekšminētajām valstīm ar elpceļu slimības simptomiem (temperatūra 37,1 ° C, klepus un citi), tiek izolēti un hospitalizēti.

Kravu un pasažieru pārvadājumi nav ierobežoti (jāveic veselības pārbaude un jāaizpilda specializēta forma).

Republikas epidemioloģijas un sabiedrības veselības higiēnas centra tālruņa numurs: +375 (29) 156-85-65 (darba dienās no plks.8.30 līdz 13.00 un no 13.30 līdz 18.00).

Latvijas valstspiederīgie no Baltkrievijas var atgriezties Latvijā līdz 16. marta plkst.23.59, no 17. marta plkst.00.01 – tikai ar privāto autotransportu.

Papildināts 17.03.

Beļģija: slēgtas lielākā daļa no rekreācijas iestādēm, ieskaitot restorānus, kafejnīcas un bārus. Ir atcelti visa veida kultūras un sporta aktivitātes. Ierobežojumi spēkā līdz 2020. gada 3. aprīlim.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti.

Beļģijas satiksmes ministrs paziņojis par darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumu ieviešanu attiecībā uz autovadītājiem, kuri iesaistīti pārtikas, medikamentu un citu dzīvībai svarīgu preču pārvadāšanā uz veikaliem un aptiekām. Atvieglojums ieviests, pamatojoties uz ES regulas 561⁄2006 14. panta 2. punktu, un to piemēro no 2020. gada 14. marta plkst.00.01 līdz 2020. gada 18. marta plkst.23.59. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Papildināts 18.03.

Bulgārija: lidostās, ostās un sauszemes robežšķērsošanas punktos tiek veikti īpaši piesardzības pasākumi – mērīta ieceļojošo personu ķermeņa temperatūra.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti.

Noteiktas pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites visiem kravu pārvadājumiem. No 19. marta līdz 13. aprīlim atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. panta 1. daļai, 7. pantam, 8. panta 6. daļai.

Papildināts 17.03.

Čehija: no 14. marta plkst.00.01 ir liegta ieceļošana Čehijā personām no riska valstīm (izņemot Čehijas iedzīvotājus): Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālija, Spānija, Austrija, Vācija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Nīderlande, Beļģija, Dānija, Lielbritānija, Francija. Valstu saraksts var mainīties! Noteikta robežkontrole ar Vāciju un Austriju ar iespēju pagarināt to līdz 18. martam. Savukārt no 16. marta tiek noteikts ceļošanas aizliegums – Čehijā varēs ieceļot tikai ārzemnieki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tāpat no 16. marta Čehijas pilsoņi un ārzemnieki, kuri uzturas Čehijā vairāk nekā 90 dienu, nevarēs izbraukt no Čehijas teritorijas. Izņēmumi attiecas uz kravas automašīnu šoferiem, pilotiem, autobusu vadītājiem. Darbs tiks turpināts tikai lielākajos robežšķērsošanas punktos.

Ar Austriju: Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě Mikulov.

Ar Vāciju: Strážný, Pomezí n.O., Rozvadov, Folmava, Žel. Ruda, Krásný Les, H.Sv. Šebestiána.

Čehijas Republikas Satiksmes ministrija ir piešķīrusi vispārēju braukšanas ierobežojumu atbrīvojumu uz I klases ceļiem kravas transportlīdzekļiem un to kombinācijām ar pilnu masu virs 7,5 tonnām, kā arī kravas transportlīdzekļiem un speciāliem transportlīdzekļiem ar piekabēm, ja mehāniskā transportlīdzekļa pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas. Atbrīvojums ir spēkā no 2020. gada 13. marta plkst.15.00 ārkārtas stāvokļa spēkā esamības laikā, bet ne ilgāk kā vienu gadu.

No 16. marta līdz 14. aprīlim valdība ievieš papildu pasākumus, lai atvieglotu kravas pārvadājumu plūsmu. Šie pasākumi ietver pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites visiem kravu pārvadājumiem. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. līdz 9. pantā. Atbrīvojumi spēkā 30 dienas.

Papildināts 18.03.

Dānija: no 14. marta plkst.12.00 līdz 13. aprīlim Dānija slēdz robežas. Ārvalstnieku ieceļošana ir ierobežota, tiek ielaisti tie, kuri pastāvīgi dzīvo/strādā Dānijā, piegādā preces. Ārvalstnieku izceļošanai no Dānijas nav ierobežojumu. Personu tranzīts tiks atļauts, ja varēs pierādīt, ka ir ceļā uz mājām, t.i., savu pilsonības/pastāvīgās mītnes.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Visi kravu pārvadājumu – pa autoceļiem, jūru un dzelzceļu – netiks ierobežoti. Pastiprināta kontrole nav plānota.

Starptautiskie kravu pārvadājumi pa autoceļiem (ieskaitot tranzītu) jāveic, izmantojot sekojošus robežšķērsošanas punktus: Frøslev, Sæd vai Kruså. Lūdzam ņemt vērā, ka Kruså robežšķērsošanas punkts nav pieejams transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas. Kravas transportlīdzekļiem ieteicams izmantot Frøslev (E45) robežšķērsošanas punktu. Robežšķērsošana Padborg, kā arī citos mazākos punktos ir slēgta. Kravu pārvadājumus var veikt, arī izmantojot “zilo robežu” (Øresund tiltu un prāmju satiksmi).

Valdība veic arī papildu pasākumus, lai atvieglotu kravas pārvadājumu plūsmu. Šie pasākumi ietver pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites, lai nodrošinātu nacionālo kravu piegādi. No 13. līdz 22. martam atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr.561/2006 8. panta 6. daļai.

Papildināts 17.03.

Francija: no 14. marta ieviesti pasākumi COVID - 19 apkarošanai. Sākot ar 17. marta plkst. 12:00 uz 15 dienām tiek ieviesti jauni pasākumi, lai ierobežotu aktivitātes un publiskus pasākumus koronavīrusa (COVID-19) epidēmijas apkarošanai. Izsludināta valsts mēroga izolācija. Cilvēkiem tiek pārvietoties tikai ārkārtas gadījumos, lai iegādātos pārtiku vai doties uz darbu.

Uz 30 dienām tiek slēgtas Šengenas zonas robežas (Eiropas Savienības ārējās robežas).

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Papildināts 17.03.

Grieķija: Grieķijas valdība 15. martā ir paziņojusi par jaunu ārkārtas pasākumu ieviešanu, lai ierobežotu koronavīrusa (COVID-19) izplatību.

Pasažieru pārvadājumi:

Grieķija slēgusi robežas ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju, apturējusi lidojumus uz un no Spānijas un pārtraukusi pasažieru pārvadājumus ar kuģiem uz/no Itālijas. Grieķijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem joprojām būs atļauts šķērsot robežas no Albānijas un Ziemeļmaķedonijas.

Grieķijas ostās vairs netiks pieņemti kruīza kuģi.

Kravu pārvadājumi:

Aizliegumi neattiecas uz kravu pārvadājumiem.

Prāmju satiksme uz/no Itālijas darbojas ierastajā režīmā (preču pārvadājumiem).

Grieķijas valdība 16. martā paziņoja, ka personām, kas ieceļo Grieķijā no jebkuras citas valsts, 14 dienas jāpavada obligātā karantīnā. Kravas automašīnu vadītāji, kas veic starptautiskus kravas pārvadājumus, ir atbrīvoti no 14 dienu karantīnas noteikumiem.

Papildināts 16.03.

Gruzija: liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Irānu; personām, kuras pēdējās 21 dienas laikā apmeklējušas Ķīnu, Dienvidkoreju, Itāliju vai Japānu, jāveic pārbaudes un jāiziet karantīna. Personām, kuras ieradušās no Vācijas, Austrijas, Francijas un Spānijas, tiks piemērota 14 dienu karantīna, ja netiks uzrādīts sertifikāts, kas apliecinātu, ka persona nav inficējusies ar COVID-19. Visām personām, kas ieceļo Gruzijā, tiek veikta ķermeņa temperatūras mērīšana. Šķērsojot robežu ar auto, tiek veiktas vadītāju veselības pārbaudes.

Papildināts 16.03.

Horvātija: personas, kuras ieceļo no Ķīnas Hubei provinces, Itālijas, Vācijas Heinsbergas rajona, Dienvidkorejas Degu pilsētas un Cheongdo provinces un Irānas, tiek pakļautas obligātai karantīnai. Personām, kuras ieceļo no Ķīnas (izņemot Hubei provinces), Dienvidkorejas (izņemot Degu pilsētu un Cheongdo provinci), Japānas, Singapūras, Francijas, Vācijas (izņemot Heinsbergas rajona), Austrijas, Šveices, Spānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Lielbritānijas, tiks izsniegts lēmums par 14 dienu paškarantīnu.

Īpaši ierobežojumi tiek piemēroti sekojošiem pārvadājumiem: visi ārvalstu autovadītāji, kuri ierodas no Itālijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Honkongas, Japānas, Singapūras, Malaizijas, Bahreinas, Irānas, Vācijas, Francijas, Šveices, Spānijas, Austrijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Bela Krajina reģiona (Slovēnija), izņemot autovadītājus, kuri šķērso Horvātiju tranzītā, tiks ievietoti obligāta 14 dienu karantīnā.

Robežšķērsošanas vietās ārvalstu autovadītāji tiek brīdināti par karantīnas nosacījumiem. Autovadītāji var izvēlēties neiebraukt Horvātijā, lai izvairītos no karantīnas. Robežšķērsošanas vietās veidojas rindas un slēgti vairāki Serbijas un Horvātijas robežšķērsošanas punkti (sk. Serbiju).

Papildināts 18.03.

Igaunija: ievieš ierobežojumus un liegumus robežas šķērsošanā no 2020. gada 17. marta. Latvijas valstspiederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju, ja nebūs koronavīrusa saslimšanas simptomu. Aktuālā informācijas par Igaunijas robežkontroles punktu darbību pieejama informatīvajā materiālā. Karte ar tiem Igaunijas robežkontroles punktiem, kas turpina darbu, pieejama šeit.

Papildināts 16.03.

Īrija: uzņēmums “Seatruck Ferries” apturējis kravas transportlīdzekļu pārvadājumus Īrijas jūrā.

Papildināts 17.03.

Itālija:  premjerministrs Džuzepe Konte 11. martā, paziņoja par jaunu karantīnas politiku, ieviešot stingrus pasākumus, lai pēc iespējas ierobežotu aktivitātes un publiskus pasākumus. Jaunie pasākumi ilgs divas nedēļas.

Kravu pārvadājumi ai atļauti, taču atsevišķās situācijās transportlīdzekļa autovadītājam jāuzrāda aizpildīts sertifikāts.

No 15. marta līdz 22. martam daļēji atcelti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem. Sīkāk skatīt šeit.

Papildināts 18.03.

Kazahstāna: 18. martā Kazahstānā stājas spēkā rīkojums, kas nosaka, ka kravas transportlīdzekļu vadītājus, kuri ierodas no Šengenas valstīm vai bijuši Šengenas valstīs, bez 14 dienu karantīnas Kazahstānas teritorijā neielaiž. Pārvadātājiem, lai noslēgtu pārvadājuma operāciju Kazahstānas teritorijā,  jāatrod Kazahstānā reģistrēts sadarbības partneris, lai  nodrošinātu vai nu transportlīdzekļa vadītāju – Kazahstānas iedzīvotāju, vai arī piekabe/puspiekabe jānodod Kazahstānā reģistrētam vilcējam.

no 16. marta, uz vienu mēnesi valsts prezidents izsludināja ārkārtas stāvokli. Aizliegti pasažieru pārvadājumi ar autotransportu (iebraukšana un izbraukšana). Liegta privātpersonu ieceļošana valstī.

Robežkontroles punktos veidojas kravas transportlīdzekļu rindas. Autovadītājiem, robežšķērsošanas vietās, jāievēro medicīniskās pārbaudes prasības.

Atjaunināta informācija par robežšķērsošanu ir pieejama Kazahstānas Transporta komitejas Situāciju centrā, tālr. +7 7172 983535, +7 7172 983615.

Papildināts 18.03.

Kipra: no 13. marta līdz 30. aprīlim Kiprā ir liegta ieceļošana ārvalstniekiem, izņemot Kiprā pastāvīgi dzīvojošos vai strādājošos.

Papildināts 16.03.

Kirgizstāna: liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 20 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju, Irānu vai Itāliju.

Papildināts 16.03.

Kosova: no 16. marta plkst.12.00 uz nenoteiktu laiku Kosovā tiek pastiprināta robežkontrole, lai ierobežotu vīrusa izplatību; personām var tikt liegta ieceļošana valstī, ja vien ieceļošana mērķis nav būtisks un neatliekams, piemēram, personas pastāvīgi dzīvo vai strādā Kosovā. Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Papildināts 18.03.

Krievija: uz laiku ierobežo ārvalstu pilsoņu un nepilsoņu ieceļošanu no 18. marta plkst.00.00 līdz 1. maija plkst.00.00 (Pavēle No. 635-p).

Iebraukšanas ierobežojumi neattieksies uz:

·         autovadītājiem, kuri veic starptautiskos pārvadājumus;

·         lidmašīnu, kuģu / laivu un starptautisko dzelzceļa sastāvu apkalpes locekļi;

·         oficiālo delegāciju locekļiem;

·         diplomātisko vīzu īpašnieki, kā arī civilo vīzu īpašnieki, kas izsniegtas saistībā ar tuvinieka nāvi;

·         personām, kuras dzīvo Krievijas Federācijā.

Pašreizējā pavēle nosaka vienotu pieeju Krievijas robežas šķērsošanai un aizstāj citus normatīvos aktus.

Papildināts 18.03.

Lielbritānija: 17. martā valdība ir veikusi jaunus pasākumus, kas ietver rekomendāciju Lielbritānijas pilsoņu atcelt visus starptautiskos ceļojumus.

Ceļojumu rekomendācijas nav attiecināmas uz starptautiskiem un vietējiem kravu pārvadājumiem. Tādējādi Apvienotajā Karalistē kravu pārvadājumi turpinās bez papildu ierobežojumiem.

Apvienotās Karalistes Transporta departaments ir publicējis norādes par koronavīrusu (COVID-19) un kravas pārvadājumiem.

Papildināts 18.03.

Lietuva: ārvalstnieki ar mērķi šķērsot valsti tranzītā tiks ielaisti līdz 18. marta plkst.23.59. Sākot ar 19. marta plkst.00.01, tiks ielaisti tikai un vienīgi tie ārvalstu pilsoņi, kuriem ir oficiāla uzturēšanās vai darba atļauja Lietuvā.

Sākot ar 19. marta plkst. 00.01, Lietuvā tiks ielaisti tikai un vienīgi tie ārvalstu pilsoņi, kuriem ir oficiāla uzturēšanās vai darba atļauja Lietuvā.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Lietuvā darbosies sekojoši robežkontroles punkti: Kalvarija–Budzisko, Saločiai–Grenstalė, Butinge–Rucava, Sandy–Medume, Medininkai–Kamenyi Logo, Raigardas–Privalka, Kybartai–Chernševskoye, Panemunė–Sovetsko, Kenos-Gudagojo, Šalčininku-Benekainiu Viļņa, Kauņa, Palanga, Šauļu starptautiskā lidosta, Viļņas dzelzceļa stacija, Stasulu kontroles punkts, kā arī Klaipēdas jūras osta.

Papildināts 17.03.

Malta: atcelti ienākoši un izejošie avioreisi un apturēta kuģu satiksme no Itālijas. Personām, kuras ierodas Maltā, 14 dienas jāpavada karantīnā. Karantīnas nosacījumi neattiecas uz kravu pārvadājumiem. Roro tipa prāmju satiksme kravu pārvadājumiem tiek nodrošināta normālā režīmā. 17. martā Maltas valdība paziņo, ka 14 dienas jāpavada karantīnā jāpavada arī transportlīdzekļu vadītājiem, kas ierodas Maltā. Transporta uzņēmumiem, lai izvairītos no karantīnas, tiek rekomendēts uz Maltu nosūtiet piekabes, puspiekabes, konteinerus bez vilcēja.

Papildināts 16.03.

Maroka: no 15. marta plkst. 20.00 (pēc Eiropas centrālā laika) Maroka slēdz savas gaisa, jūras un sauszemes robežas.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Papildināts 16.03.

Melnkalne: pieņemto šādi ierobežojošie pasākumi: liegta ieceļošana valstī personām, kuras apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Dienvidkoreju; uz laiku slēgt šķērsošanai valsts robežu ar Albāniju, Horvātiju, Serbiju, Bosniju un Hercegovinu; aizliegt izbraukt no Melnkalnes uz Franciju, Vāciju, Šveici un Dāniju; noteikt sanitāro uzraudzību visiem ceļotājiem, kuri ieradušies no Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas un Slovēnijas, kā arī līdz 2. aprīlim aizliegt kuģu un jahtu iebraukšanu Bar, Budva, Kotor, Kumbor-Portonovi, Tivat un Zelenika ostās.

Papildināts 16.03.

Moldova: no 17. līdz 31. martam Moldovā ir aizliegta jebkāda veida ieceļošana ārvalstniekiem (arī pa zemes ceļiem), izņemot personām, kurām Moldovā ir pastāvīgā dzīvesvieta vai uzturēšanās atļauja. No 17. marta plkst.00.00 tiek slēgta pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu ar visām valstīm. Personām, kuras ieceļo Moldovā, nepieciešams aizpildīt epidemioloģiskās anketas, kas paredz personas apņemšanos veikt obligātu 14 dienu paškarantīnu.

Papildināts 16.03.

Mongolija: liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem caur visiem robežkontroles punktiem uz Mongolijas–Ķīnas robežas; ieceļošanas ierobežojumi attiecināti uz personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Dienvidkoreju, Itāliju un Japānu.

Papildināts 18.03.

Norvēģija: visiem ieceļotājiem, kuri ierodas Norvēģijā (izņemot no Zviedrijas un Somijas), 14 dienas jāpavada karantīnā.

Uz starptautiskiem kravu pārvadājumiem karantīnas nosacījumi neattiecas, izņemot gadījumus, kad autovadītāju nodarbina Norvēģijā reģistrēts uzņēmums un autovadītājs ticis komandēts uz valsti, kas nav ziemeļvalsts.

Norvēģijas Valsts ceļu pārvalde no 13. marta uz 30 dienām piešķir pagaidu atbrīvojumus no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām pārvadājumiem, kas saistīti ar:

·         zāļu un medicīniskā aprīkojuma pārvadāšanu,

·         aprīkojuma izplatīšanu slimnīcām un citām valsts iestādēm,

·         pārtikas produktu izplatīšanu un ar to saistītās nozares apkalpošanu,

·         degvielas pārvadājumiem,

·         dažādu izejmateriālu pārvadājumiem,

·         dzīvnieku barības un dzīvu dzīvnieku pārvadāšanu

·         un citu dzīvībai svarīgu preču pārvadāšanu uz veikaliem un aptiekām.

Papildināts 18.03.

Polija: no 15. marta plkst.00.01 valstī ieviesti ierobežojoši drošības pasākumi: 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams šeit.

18. martā Polijas valdība ievieš pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites kravu pārvadājumiem.

Ierodoties Polijas robežkontroles punktos, transportlīdzekļu vadītājiem un pasažieriem jāuzrāda aizpildīts apliecinājums par veselības stāvokli. Apliecinājumu veidlapas pieejamas:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach

Lūdzam savlaicīgi aizpildīt apliecinājumu formu, lai paātrinātu kontroles procedūru uz Polijas robežas.

Papildināts 18.03.

Portugāle: Ministru padome 16. martā apstiprināja pasākums, lai reaģētu uz koronavīrusa (COVID-19) izplatību. No 16. marta plkst.22.00 līdz 15. aprīļa plkst.12.00 Portugāle atkārtoti ievieš robežkontroli.

Tiek slēgtas Portugāles sauszemes robežas, taču ierobežojums neattiecas uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, pārrobežu piepilsētu autobusu veiktajiem reisiem un neatliekamās palīdzības transportlīdzekļiem.

Sekojoši robežkontroles punkti, ar Spāniju, turpinās darbu: Quintanilha, Tui, Vilar Formoso, Elvas, Castro  Marim, Vila Verde  de  Raia  (Chaves),  Monfortinho  (Castelo  Branco),  Marvão  (Portalegre)  un  Vila  Verde  de Ficalho (Beja).

OVAR municipalitātē ieviesta karantīna, atļautas preču piegādes veikaliem, aptiekām un degvielas uzpildes stacijām

Papildināts 18.03.

Rumānija: pirmdien, 16. martā, tika izsludināts 30 dienu ārkārtas stāvoklis, lai ierobežotu COVID-19 izplatību.

Veikti papildu pasākumi, lai nodrošinātu, ka visas personas, kuras dodas uz Rumāniju no valstīm, kurās ir vismaz 500 apstiprināti COVID-19 gadījumi, tiks pakļautas karantīnai vai sevis izolēšanai.

Rumānijas varas iestāžu noteikušas “sarkanās” riska valstis. Ierodoties no šīm valstīm, jāievēro14 dienu karantīna: Hubei province (Ķīna), Itālija, Daegu pilsēta un Čeongdo zonas (Korejas Republika), Irāna.

Personām, kuras ierodas no sekojošām valstīm (kurās ir apstiprinājušas vairāk nekā 500 COVID-19 gadījumi), 14 dienas jāpavada mājās: Austrijā; Beļģija, Korejas Republika (citas provinces), Dānija, Šveice, Francija, Vācija, Japāna, Lielbritānija, Norvēģija, Nīderlande, Ķīna (citas zonas), Spānija, Amerikas Savienotās Valstis un Zviedrija.

Neskatoties uz to, ka preču pārvadāšana ir atļauta, iepriekšminētajos pasākumos ietilpst arī autovadītāji, un Rumānijas autopārvadātāju asociācija ir lūgusi Rumānijas varasiestādes apsvērt iespēju autovadītājiem nodrošināt atbrīvojumu no iepriekšminētajiem karantīnas un pašizolācijas noteikumiem.

Noteiktas pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites visiem kravu pārvadājumiem. No 18. marta līdz 16. aprīlim atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. panta 1. daļai (noteikts maksimālais braukšanas laiks 11h), 7. pantam (braukšanas laiks bez pārtraukumiem pagarināts līdz 5,5h, pēc kurām jāveic 45 min atpūta), 8. panta 1. daļai (ikdienas atpūtas laiks samazināts līdz 9h) un 8.panta 6. daļa (iknedēļas atpūtas perioda atlikšana pēc sešiem 24 stundu periodiem).

Papildināts 16.03.

Serbija: liegta ieceļošana valstī vai tās šķērsošana tranzītā personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Itāliju, Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu vai Šveici.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Tranzīta pārvadājumi jānoslēdz 12 stundu laikā no brīža, kad transportlīdzeklis iebraucis Serbijā.

Slēgti 44 robežkontroles punkti, sīkāk skatīt šeit.

Papildināts 16.03.

Slovākija: no 13. marta plkst.7.00 ieviesti būtiski ceļošanas ierobežojumi: slēgtas visas trīs starptautiskās lidostas, kā arī starptautisko vilcienu un autobusu satiksme (izņemot kravu transportu un preču piegādes).

Papildināts 16.03.

Slovēnija: personām, ieceļojot Slovēnijā caur robežu ar Itāliju, nepieciešams uzrādīt kompetentās iestādes izsniegtu sertifikātu slovēņu, angļu vai itāļu valodā ar apliecinājumu par negatīvu COVID-19 testa rezultātu.

Aizliegti starptautiski pasažieru pārvadājumi.

Aizliegti tranzīta kravu pārvadājumi ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5t. Atļauti kravu pārvadājumi, kas noslēdzas Slovēnijā, vai tiek pārvadāta humanitārā palīdzība, pasts, medicīnas iekārtas vai zāles.

Aizliegti kravu pārvadājumi starp Itāliju un Slovēniju, izņemot pasta sūtījumu, medicīnisko piederumu un aprīkojuma, kas nepieciešams ārkārtas situācijās, dabas katastrofu gadījumos un humānās palīdzības pārvadājumus.

Papildināts 18.03.

Spānija: visā valstī ieviesta karantīna, cilvēkiem atļauts pārvietoties tikai ārkārtas gadījumos, lai iegādātos pārtiku un dotos uz/no darba.

No 17. marta aizliegta privātpersonu kustība uz un no Spānijas.

Vietējie un starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti, atsevišķām kravām var piešķirt prioritāru statusu.

No 14. līdz 28. martam atcelti braukšanas ierobežojumi:

-          kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 7,5t sekojošās dienās/ceļa posmos http://www.dgt.es/images/Resolucion_DGT-2020_Anexo-V_15-01-2020_VI.pdf

-          Bīstamo kravu (ADR) pārvadājumiem sekojošās dienās/ceļa posmos - http://www.dgt.es/images/Resolucion_DGT-2020_Anexo-V_15-01-2020_VI.pdf

No 14. līdz 28. martam Spānija ievieš darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumus attiecībā uz kravu autovadītājiem Spānijas teritorijā atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. panta 1. daļai, un 8. panta 6. daļai.

Papildināts 18.03.

Šveice: liegta ieceļošana, izņemot Šveices pilsoņus un ārvalstniekus, kuriem Šveicē ir uzturēšanās atļauja, kuriem jābrauc darba jautājumos, tranzītā vai jānodrošina preču piegādes. Pastiprināta kontrole uz robežām ar Itāliju, Franciju, Vāciju un Austriju. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti.

Starptautiskie kravu pārvadājumi un kravu pārvadājumi tranzītā ir atļauti.

Mazie robežšķērsošanas punkti ir slēgti, satiksme tiek novirzīta uz lielākajiem robežšķērsošanas punktiem. Slēgto robežkontroles punktu saraksts pieejams šeit.

Papildināts 16.03.

Tadžikistāna: liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Dienvidkoreju, Afganistānu, Itāliju vai Irānu.

Papildināts 17.03.

Turcija: robežšķērsošana liegta personām, kuras ierodas no Itālijas, Vācijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Dānijas, Beļģijas, Austrijas, Zviedrijas, Holandes, Ķīnas, Irānas, Irākas, Dienvidkorejas.

Kravas transportlīdzekļu vadītāji (izņemot Turku autovadītājus), kas ierodas no iepriekš minētajām valstīm 14 dienas tiks ievietoti karantīnā, kas nodrošināta robežkontroles punktos. Karantīnas periodā transportlīdzekļa vadītājs nevarēs šķērsot Turcijas robežu.

No 15. marta Sarp/Sarpi robežkontroles punkts, starp Turciju un Gruziju slēgts pasažieru transportam. Uz kravu pārvadājumiem ierobežojums neattiecas.

Papildināts 17.03.

Turkmenistāna: sākot ar 17. martu, šķērsojot Uzbekistānas un Turkmenistānā robežu, atbildīgajiem dienestiem jāuzrāda veselības pārbaudes ziņojums. Bez izziņas iebraukšana Turkmenistānā netiks atļauta. Plašāka informācija pieejama šeit.

Papildināts 16.03.

Ukraina: Valsts prezidents ir izdevis rīkojumu, kas paredz, ka no 16. marta plkst.00.01 divas nedēļas visiem ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Ukrainā ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu. Preču pārvadājumi turpināsies. Ņemot vērā, ka tiek apturēti tiešie avioreisi izlidošanai no Ukrainas, aicinām personas, kuras pašlaik atrodas Ukrainā, iespēju robežās izceļot no valsts līdz 16. marta plkst.00.00.

Autovadītājiem tiek mērīta temperatūra, kā arī pārvadātājiem jānodrošina autovadītāji ar medicīniskajiem cimdiem, sejas maskām un roku dezinfekcijas līdzekli.

Papildināts 18.03.

Ungārija: slēdz robežas, sākot ar 17. martu.

Kravu pārvadājumi ir atļauti atbilstoši sekojošām norādēm:

·         preču pārvadājumiem, kas ierodas Ungārijā vai dodas virzienā no Ungārijas, kā arī iesāktiem tranzīta pārvadājumiem, ir atļauts šķērsot valsts robežu un turpināt ceļojumu bez ierobežojumiem. Transportlīdzekļi, kas ierodas no Itālijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Irānas un Izraēlas teritorijām, netiks ielaisti Ungārijā;

·         jebkurš transportlīdzeklis, kuru vada autovadītājs, kurš nav Ungārijas pilsonis un kurš veic pārvadājumu no Itālijas uz Ungāriju, valstī varēs iebraukt, izmantojot speciālu humanitāro koridoru. Iepriekšminēto koridoru jāizmanto, lai iebrauktu Ungārijas, Horvātijas un Austrijas teritorijā. Transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar atbilstošu aizsardzības aprīkojumu (cimdiem, maskām) un dezinfekcijas līdzekli. Kontakts ar vadītāju ir atļauts, tikai ievērojot atbilstošus aizsardzības pasākumus. Pēc katras lietošanas reizes ir jāmaina vienreizējie cimdi. Veicot darbības ar transporta dokumentiem, starp autovadītāju un saņēmēju nedrīkst notikt fizisks kontakts. Autovadītājam nav jāpiedalās iekraušanas operācijās – ieteicams uzturēties transportlīdzekļa salonā. Pēc iekraušanas vadītājam jāpārliecinās, ka krava ir droši nostiprināta. Autovadītājam regulāri jādezinficē instrumentu panelis un aprīkojums, kuram pieskārusies trešā persona.

Tranzīta pārvadājumiem jāizmanto atļautie maršruti.

Ungārijā tiek nodrošināts pagaidu atbrīvojums, no braukšanas ierobežojumiem, kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5t.

Uz Ungārijas–Austrijas robežas darbojas trīs robežpunkti starptautiskajai satiksmei, sīkāk skatīt pie Austrijas.

Papildināts 17.03.

Uzbekistāna: 16. martā tiek pārtraukta gaisa un autoceļu satiksme ar trešajām valstīm. Dzelzceļa pārvadājumi tiks slēgti 3 dienu laikā.

Saskaņā ar Uzbekistānas muitas sniegto informāciju ierobežojumi neattiecas uz kravu pārvadājumiem, kas tiek veikti pa autoceļiem, dzelzceļu, jūru, iekšējiem ūdensceļiem un gaisu. Pārvadātājiem jāņem vērā, ka uz Kazahstānas un Uzbekistānas robežas ir apgrūtināta satiksme.

Papildināts 16.03.

Vācija: no 14. marta noteikti papildu piesardzības pasākumi Covid-19 ierobežošanai. Vācija no 16. marta plkst.8.00 ievieš pastiprinātu robežas kontroli ar Franciju, Austriju un Šveici, Luksemburgu un Dāniju.

Preču pārrobežu pārvadājumi un pierobežās iedzīvotāju pārvietošana ir atļauta. Ceļotājiem tomēr būs aizliegts ieceļot / izceļot caur iepriekšminētajām robežām, ja ceļojumam nav attaisnojoša iemesls. Tas attieksies arī uz cilvēkiem, kuriem ir klīniski saslimšanas simptomi. Kontroles īstenos federālie policijas spēki.

Lai atvieglotu situāciju krīzes laikā, Vācijas federālā valdība ir lūgusi federālajām zemēm atsaukt kravas automašīnu braukšanas ierobežojumus sestdienās un svētdienās. Bavārijas, Ziemeļreinas–Vestfālenes, Saksijas un Lejassaksijas zemes ir paziņojušas par sestdienas un svētdienas braukšanas ierobežojumu atsaukšanu kravas automašīnām, kas pārvadā higiēnas preces un pārtikas produktus ar ilgu glabāšanas periodu.

Papildināts 16.03.

Ziemeļmaķedonija: kravu pārvadājumi ir atļauti. Darbojas Bogorodica (robeža ar Grieķiju), Kafasan (robeža ar Albāniju), Tabanovce (robeža ar Serbiju), Deve Bair  (robeža ar Bulgāriju) un Blace (robeža ar Kosovu) robežkontroles punkti.

Papildināts 18.03.

Zviedrija: valdība ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos un novērstu koronavīrusa (COVID-19) izplatīšanos. Šie pasākumi neietekmē kravas pārvadājumus Zviedrijas iekšienē, uz un no Zviedrijas.

16. martā Zviedrijas transporta aģentūra paziņoja par darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumu ieviešanu attiecībā uz kravu autovadītājiem atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām. Izņēmumi spēkā no 16. marta līdz 14. aprīlim un attiecas uz ikdienas atpūtas laiku (minumus 9h), iknedēļas atpūtas laiku (minimums 24h) un braukšanas laiku, ja ik pēc 4,5h tiek nodrošināta atpūta. Izņēmumi spēka 30 dienas no pieņemšanas brīža, ja netiek apdraudēt drošība uz ceļiem. Sīkāk skatīt šeit.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

"Pret spalvu" uz ātrgaitas šosejas (+ VIDEO) 3

Ignorējot ceļazīmju norādes, busiņa šoferis izbrauc uz ātrgaitas šosejas un pagriežas pretī kustības virzienam. Lasīt vairāk

 

2 stundās 20 pārkāpēju - policija izmanto dronu, lai pieķertu noteikumu pārkāpējus (+ VIDEO) 6

Visu šo nedēļu līdz pat piektdienai, 22. septembrim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija “ROADPOL drošības dienas”, kuras laikā papildus policijas resursi tiek koncentrēti ceļu satiksmes uzraudzībai, tostarp izmantojot tehniskos līdzekļus. Lasīt vairāk

 

53 000 eiro - modernizētais Audi Q4 e-tron piedzīvo pirmizrādi (+ FOTO) 2

Vācijas autobūves uzņēmums Audi iepazīstinājis ar elektriskā krosovera Q4 e-tron modernizēto modeli, kas ieguvis uzlabotu spēka iekārtu un spēs aizbraukt tālāk ar vienu uzlādi. Lasīt vairāk

 

Policijas reidā vislielākais sods busiņa šoferim (+ VIDEO) 6

Šonedēļ Valsts policija pievērš pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai. Bijuši vairāki starpgadījumi, toskait bēgšanas mēģinājumi. LTV filmēšanas grupa šodien pievienojās patruļai Jelgavas novadā, un vislielāko sodu saņēma kāds šoferis, kurš vadīja busiņu ar piekabi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti