Spraiga pakaļdzīšanās uz Jelgavas šosejas: 17 gadīgs jaunietis pārkāpj virkni noteikumu (+ VIDEO) 29

iAuto | 19.augusts 2020 18:10

Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki šodien, 19. augustā, dienas vidū piedzīvoja negaidītu notikumu. Likumsargi, patrulējot ar netrafarēto automašīnu, saņēma izsaukumu uz vienkārša fakta pārbaudi, kas beigās izvērtās par spraigu pakaļdzīšanos.

Policistu ekipāža neilgi pirms pulksten 11.00 no kolēģiem saņēma informāciju par kādu aizdomīgu automašīnu ar ārvalstu numurzīmēm, kura ir apstājusies uz Jelgavas šosejas iekšējās joslas.

Atbraucot uz norādīto vietu, policisti pamanīja kādu melnu BMW automašīnu, kurā tobrīd kāda sieviete pildīja degvielu no kannas, un pie automašīnas stūres atradās kāds vīrietis, kurš, pamanot tuvojošos policijas automašīnu, izlēca no spēkrata un steigā centās aizvērt tā bagāžas nodalījumu. Pēc tam gan vadītājs, gan pasažiere ātri atgriezās mašīnas salonā. Viens no ekipāžas policistiem devās pie automašīnas, lai noskaidrotu, kas ir noticis, bet tajā brīdī BMW vadītājs aizslēdza mašīnas durvis un uzsāka bēgšanu. Policisti uzsāka pakaļdzīšanos un izteica prasību apturēt transportlīdzekli, bet tā tika ignorēta un automašīnas vadītājs turpināja bēgt, nogriežoties no Jelgavas šosejas uz veco Jelgavas šoseju. BMW vadītājs turpināja traukties pa ceļu, ignorējot gan ceļazīmes, gan atļauto braukšanas ātrumu, gan arī atkārtotu policistu prasību apturēt automašīnu. Kādā brīdī policijas darbiniekiem atsteidzās palīgā vēl viena ekipāža.

BMW vadītājs bija ļoti pārgalvīgs un turpināja rupji ignorēt policistu prasību apturēt transportlīdzekli, tomēr Speciālo uzdevumu nodaļas ekipāžām izdevās kopīgiem spēkiem apturēt bēgošo BMW vadītāju, kura bēgšana beidzās ceļa malā esošajā grāvī. Pakaļdzīšanās laikā tika bojāts arī policijas dienesta transportlīdzeklis, bet neviena persona nav cietusi. Pēc iebraukšanas grāvī BMW vadītājs metās bēgt, bet viņam izdevās aizmukt vien desmit metru.

Veicot brīdinājuma šāvienu gaisā, likumsargi notvēra agresīvi noskaņoto jaunieti. Tika noskaidrots, ka spēkratu vadīja vēl pilngadību nesasniedzi jaunietis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī iespējamā narkotisko vielu iespaidā. Jaunietis bija pārkāpis virkni noteikumus, par ko viņam nāksies atbildēt likuma priekšā. Melnā spēkrata vadītājam nebija ne tikai transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, bet pašam spēkratam bija noņemtas orģinālās numurzīmes un tas bija aprīkots ar citu valstu numurzīmēm – Francijas un Vācijas, tāpat transportlīdzeklis nebija reģistrēts likumā noteiktā kārtībā, nebija veikta valsts tehniskā apskate, kā arī nebija Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Vēl bez iepriekš minētajiem pārkāpumiem jaunietim tiks sastādīti administratīvo pārkāpumu lēmumi gan par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), gan atļautā braukšanas ātruma neievērošanu, gan arī par ceļa zīmju neievērošanu. Tāpat par automašīnas vadīšanu bez tiesībām un narkotisko vielu iespaidā likumā ir noteikta kriminālatbildība. Policija šobrīd turpina skaidrot notikušā apstākļus, kā arī skaidro ārvalstu numurzīmju izcelsmi.

 
Visi komentāri
 
kasinsh79 19.augusts 2020 18:18
16 3 Atbildēt

Idiņš.

iAuto 19.augusts 2020 18:56
35 4 Atbildēt

Beidzot Latvijas policija normālis rīkojas, lai šitādu noņemtu no trases. Malači

smaidiigais 19.augusts 2020 19:07
5 28 Atbildēt

Normāli?

Normāli būtu, ja viņi uzreiz būtu piebraukuši priekšā/nobloķējuši.

Normāli būtu, ja pabļautu pa saviem mega super duper rīkiem ekipāžām priekšā, lai šamo sagaida.

Tagad tikai satracināja to puņķutapu vēl vairāk. Paldies dievam, ka neviens no viņiem kādu nepiekā nevainīgu līdzpisloni nenonesa no trases.

Ivs 19.augusts 2020 19:18
23 4 Atbildēt

Da ko Tu tur muldi, domā Latvijas saujiņa ekipāžu pēkšņinar helikopteri pielifos un nobloķēs visu šoseju?

Viss Tev slikti, ej strādā par to policistu un triecies uzreiz tādos iekšā kur problēm?

Uzliec brilles uz savām vecajām acīm un paskaties cik ilga bija pakaļdzīšanās? Ja ~7 minūtes, otrs tāpat atbrauca tikai pēc tam. Zinot, cik Latvijā ir ekipāžu paveicās, ka vispār tas otrs piebrauca...

smaidiigais 19.augusts 2020 22:08
4 18 Atbildēt

Pavilkies?

Gribi vēl normālumu?

Policists varēja zināt / redzēt savā superduper kartōgrāfiskajā aprīkojumā, ka bmw iebrauc strupceļā / teritorijā, viens varēja palikt bloķēt ceļu, otrs turpināt sekot. Bet šamiem tā kā bullim parādījuši sarkano lupatu, tik mēles izkārušiem desot pakaļ

Ivs 20.augusts 2020 8:10
11 2 Atbildēt

Pavilkos uz ko?

Klau tu varētu piestrādāt par šitajiem kobras darbiniekiem. Man piemēram nav skaidrs, kurš vispār izvēlās tādu amatu, kā ceļu policists, vai vispār jebkurš policists, iet un pat tiem grašiem tur strādāt, nē paldies, bet tu gan varētu pieteikties, par cik pensijas vecums nav tālu, un darīt tāpat nav ko , tad uz priekšu.

Parādīsi kā pareizi jākantē un jābloķē ceļš šitādiem neadekvātiem tipiņiem.

Kā jau teicu Latvijā to policistu ir tik maz, ka tas otrais kurā tur iebrauca iespējams to darīja pirmo reizi, un ne viņs zin uz kuru pysi Jelgava ne ko! Tas pats ar kantēšanu utt., Latvijas situācijā, vai vai nu vispār neko nedarīt, dzīties pakaļ cerēt, ka pats avarēs, vai sagaidīt, kādu palīgā. Panis pēc viņi tur uzreiz varēja ar karlu gustavu uz tā bmw tēmēt un bliezst tā lai pašķist!

Es vairāk par to, ka tu pat bijis neesi tādās situācijās, ne zini kas tiem policistiwm atļauts, un kas nav, bet gudri padirat gan proti!

Varbūt youtubē uztaisi savu kanālu, kurā apskaidrosi kā pareizi neitralizēt bīstamu nariku ar bmw, nu vismaz kaut ko izdari, nevis tikai gudri dirs...

smaidiigais 20.augusts 2020 11:50
2 6 Atbildēt

Nesaprotu ko tu gribi. Es par to, ka policijai un varai vispār būtu jāspēj atrast/izdomāt tādi nomierināšanas līdzkļi, kas neapdraud citus līdzpisloņus.

Ivs 20.augusts 2020 15:17
5 3 Atbildēt

Protams tas būtu jāspēj, bet tu varētu iesaistīties.

Es par konkrēto situāciju, par to kā ir tagad un šis viss vel beidzās salīdzinoši ātri/veiksmīgi!

650 19.augusts 2020 19:27
0 5 Atbildēt

Tā ir viņu "mode"- demokrātiksi toleranti piebraukt mugurā.Atliek vien cerēt, ka profesionalitāte ar laiku tomēr ņems virsroku pār dažādiem lohreglamentiem.Jo ši te gadījuma "nestandarts" ir skaidri saskatāms jau no pirmajiem video kadriem.

Bet būtībā viss taču aizsākās no kādas privātpersonas ziņojuma.Labi, ka vēl ne visiem viss ir pie dsas.Jo ir daudzi gadījumi, kad notiek acīmredzama cūcība, bet neviens neko.Lohfilmētāji uzfilmē lētu suudu dēl jūdas grašiem aculiecinieka statusā, bet reālā vajadzības gadījumā asste ir pakaļjā.Jā.

HE 19.augusts 2020 20:53
8 4 Atbildēt

Vienmēr piebrauc no aizmugures Tavas drošības dēļ, poliči malači viss pareizi, mašīnām ir KASKO...

650 19.augusts 2020 22:40
1 7 Atbildēt

Jā.Vienīgi ka te īsti netika uzdots šis jautājums un šis kasko ir daļēji iegādāts arī par Tavu lohnaudu.Drošību acīmredzot garantē uz 170 kkādu apmiizušos pacanu vajāt pa visu rajonu,labs treniņš,ok.

Es gan viņa vietā būt maucis atpakaļ un augšā pa apvedceļu -tur vairāk lohu, krietni lielākas iespējas.Pie u-turna un uzbrauktuvē būtu kāreiz savas vestibulārās spējas parādījis un tālāk smuki slalomā pa ceļa vidu,kādiem 50gab purnā- ja tie lohi nevēlas uz kapiem,lai vācās un mācās.Vai vismaz pirms klaji debilu darbību veikšanas būtu ar plānoto apkārtni kaut drusciņ iepzinies.

Normāls ikdienas lohs arī tā nestājas gluži uz kreisās joslas, lai degvielu ielietu- ja kāds ir katru dienu uz ceļa un kaut/ko kādreiz par šo tēmu "redzējis", tad nu gan vajadzētu spēt izdarīt secinājumus un izvēlēties paņēmienus.

Tims 19.augusts 2020 22:34
4 3 Atbildēt

Kāds tur tupiks! Pat man, kas Rīgā dzīvo, skaidrs ka tur pa labo pusi teritorijai iet ceļš. Visi gudri dīvānā pie datora...

650 19.augusts 2020 23:01
1 4 Atbildēt

-jā,tupiks paver ceļu uz portālu visilohi.lv ,tur pirms viedokļa izteikšanas ir labāka iespēja noorientēties telpā un laikā...

dubis 20.augusts 2020 0:42
3 4 Atbildēt

Tur ir totāls tupiks. Vecā Jelgavas šoseja atduras pret sliedēm, rūpnīcu teritoriju un mežiem. Šitam loham vispār gandrīz virsū uzbraucu griežot no Medemciema ārā. Maita stāvēja kreisajā joslā, man priekšā viens lēnais iemeta uzreiz pirmajā joslā, es metu otrajā, a tur ujakš šitais mudaks stāvēja.

taaneko 20.augusts 2020 3:07
5 7 Atbildēt

Vienu gan nekādīgi nevar noliegt...

Tad bembis ne sū-a neiet. Kur tur izslavētā dinamika, kur tur braukt ir prieks?

nu, nu 20.augusts 2020 7:34
9 3 Atbildēt

tādēļ, ka zīdainis pie stūres - tak redzi, ka knapi pa taisnu ceļu spēja nostūrēt - labi, ka poliči pārtrauca zaļknābja mokas

Kanibaals 21.augusts 2020 13:20
1 0 Atbildēt

Pakaļpiedziņa uz vienu riteni un pa smiltīm, kāda tur dinamika.

Jojo 20.augusts 2020 8:15
1 2 Atbildēt

Vai Jelgavas perekupi trako?

JanJan 20.augusts 2020 8:18
21 4 Atbildēt

Skatos Need for Speed un GTA eksperti novākušies ar pamācībām

Paldies policijai par darbu, šitādi atsaldētie jānoņem no trases obligāti. Tas būtu tikai laika jautājums, kad viņš izraisītu kādu avāriju un aizbēgtu, vai vēl trakāk kādu nogalinātu.

650 20.augusts 2020 13:55
1 8 Atbildēt

Cerams, ka konkrēti Tu (vai Tev svarīgas personas ar Mazāku (iz)vadīšanas pieredzi) nākamoreiz patrāpiissies pa ceļam, tieši tajājā garajājājā "aizturēšanas" procesa gaitā.

Žēl gan, ka (viņš) izrādījās Lohs un ka pa exjelgavas šoseju tajā diennakts laikā savam Liktenism pretim brauca tik maz mājsaimnieču, penzionāru un regulāro/lohu.Žēl arī, ka vienīgā ceļā satiktā muca ar naftu gļēvi pavācās malā- uz apvedceļa tādu noteikti būtu krietni Vairāk un (cerams) ka atrastos arī drosmīgāki to vadītāji.Jā.

... 20.augusts 2020 9:20
8 3 Atbildēt

Sastādīts administratīvais protokols....

Tas nozīmē, ka rīt varēs braukt atkal.

Šādos gadījumos bija uzreiz jāsēdina aiz restēm līdz tiesai...

? 20.augusts 2020 10:16
0 3 Atbildēt

kādēļ tā mocījās nevis vnk ar škodas priekšu nesagrieza tam bembim pakaļu?

Cp 20.augusts 2020 15:20
3 1 Atbildēt

Tādēļ, ka šādi varētu satraumēt šķodas radiatoru, un ja neveiksmīgi samestu, tas bmw aizbrauktu tālāk, bet škoda pēc laiciņa apstātos. Tas tev nav kaut kāds asa sižeta kino, dzīvē viss ir citādāk. Esi kādreiz kaut ko tādu darijis?

650 21.augusts 2020 14:52
0 1 Atbildēt

Protams.Ja kāds ar savu "trenēto" aci ierauga uz ātrākās joslas apstājušos auto, kura šoferis nodarbojas ar netradicionālām lietām- nu prottams, ka tieši konkrēti Šajā gadījumā viņam ir jāpiebrauc 20m no muguras, jāpaiet gabaliņu/kājām,jānomierinās un pieklājīgi jāpajautā- vai ta Kgs vēlēsies bēgt ,vai nē, vai kā.Nākotnē šis reglaments drošvien tiks uzlabots, iekļaujot vispārzināmo dziļo pietupienu uz 1celi.Jā.

Ja "šofferis" strauji kāpj mašīnā, pat neaizvēris degvielas iepildes vāciņu- nu prottams, viņš vienkārši ir piekusis,no pārsteiguma vēlas apsēsties,nomierināties un (turpat,kreisajāJā joslā..) no sevis izsniegt izsmeļošu Passkaidrojumu.Protams, ka te ir jāpieiet un jāpieklauvē pie Loga.Piebraukt un tā saucamo vizuālo kontaktu nodibināt vai tur drusku tā kā ceļu aizšķērsot- nee, tas nav iespājams.Nē.Jā.

Zīmīgi, fr numurs, ar iekļautiem simboliem,gan cz, gan sk.Paskat, vēl kāda te sagadīšanās Sagadījusies.Jā.

Kanibaals 21.augusts 2020 13:21
0 0 Atbildēt

ASV poliču auto ir speciālas dugas, mums standartauto.

Āmurs 20.augusts 2020 10:30
5 8 Atbildēt

No netrafarētā 2.0 TSI Skoda aizmukt nav iespējams, to tas īblis laikam nezināja,

taaneko 20.augusts 2020 16:45
5 6 Atbildēt

Ja? Tiešām? Pilnīgs superauto? Pat ne ar Bugatti/Ferarri/Lamborgini? Ar helikopteru arī nē? Un ar space X?

Zārks,arī uz īri 20.augusts 2020 15:59
2 4 Atbildēt

Akcija,ņem divus maksā par trim forma un krāsa pēc jūsu izvēles,patereiz modē apaļie atved līdzi draugu un abiem uzsauksim kafiju un mazo litru pēc jūsu vēlmes.....visa info desa.lv un ir iespēja īrēt!!!

Zemesgramata 20.augusts 2020 20:58
0 0 Atbildēt

Tri poloski.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jaguar uzlabojis krosoveru E-Pace (+ FOTO)

2021.modeļu gadam Jaguar sagatavojis uzlabotu E-Pace, kas līdztekus svaigākam izskatam tiek pie jaudīgākiem dīzeļdzinējiem un jaunas multimediju sistēmas. Lasīt vairāk

 

Piederēja Boney M dibinātājam - pārdos reti sastopamu BMW M1 (+ FOTO)

Silverstone izsolē tiks pārdots unikāls 80.gadu BMW M1 varenauto, kas savulaik piederējis pazīstamajam producentam un grupas Boney M dibinātājam Frenkam Farianam. Lasīt vairāk

 

"Meistara padoms". Kas jāņem vērā, mainot vējstikla slotiņas (+VIDEO) 14

Vējstikla slotiņas tika izgudrotas pirms vairāk kā simts gadiem, un pēdējos piecdesmit gados to konstrukcija nav kardināli mainījusies. Tomēr sava jaunrade vērojama arī šeit. Lasīt vairāk

 

Puse autovadītāju nevadā līdzi saskaņoto paziņojumu 5

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) oktobrī veiktā autovadītāju aptauja liecina, ka 48% autovadītāju savos spēkratos nevadā līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapas, savukārt vēl 8,4% nav par to pārliecināti. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti