Valsts policija šonedēļ veiks ātruma kontroles pasākumus 12

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 8.augusts 2022 8:31

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos, Valsts policija sociālās kampaņas "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā." ietvaros no šodienas līdz 14.augustam īstenos ātruma kontroles pasākumus uz Latvijas autoceļiem visos Latvijas reģionos, aģentūru LETA informēja VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) pārstāvji.

Lai gan Eiropā un pasaulē arvien plašāk tiek izmantoti tehniskie līdzekļi satiksmes pārkāpumu fiksēšanai, tostarp ātruma pārsniegšanu, ir novērots, ka policijas ekipāžu klātesamība uz ceļa ir viens no efektīvākajiem disciplinējošiem faktoriem un sekmē ātruma pārkāpšanas gadījumu samazināšanos, motivējot autobraucējus sekot līdzi atļautajam ātrumam.

Tāpēc tiks organizētas policijas pārbaudes ar mērķi atturēt transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, vienlaicīgi vēršot uzmanību sekām, kas var iestāties pārkāpuma rezultātā.

Jau ziņots, ka CSDD trešdien, 3.augustā, sāka kampaņu "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!", kuras laikā aicina autovadītājus nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Ar sociālās kampaņas vēstījumiem CSDD autovadītājiem un līdzcilvēkiem skaidros ātruma pārsniegšanas bīstamību un vērsīs uzmanību uz sekām, kas var iestāties ātruma pārsniegšanas rezultātā.

CSDD pārstāvji skaidro, ka ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmēun jo īpaši bīstams vasaras periodā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiemsatiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis, jo tieši ātruma pārsniegšanas rezultātā fiksētie ceļu satiksmes negadījumi ir ar smagi cietušiem vai bojā gājušiem cilvēkiem.

Kā norāda CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris, autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām.

Viņš skaidro, ka tipiska autovadītāju rīcība ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus.

Pērn veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58 kilometri stundā. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 kilometrus stundā.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Arturs Smilga norāda, ka kampaņas "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā" ietvaros tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem.

Smilga pauž, ka tipiskākie autovadītāju attaisnojumi ātrai un agresīvai braukšanai ietver nepieciešamību veikt apdzīšanas manevru, radušos ārkārtas situāciju, mazintensīvu satiksmi, labu redzamību un laika apstākļus, automašīnu kļūšanu drošākām un autovadītāju pārliecinātību par savām braukšanas prasmēm.

Kā uzsver Smilga, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām.

Apdrošināšanas sabiedrības "Balta" Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks pauž, ka saskaņā ar "Baltas" veikto sabiedriskās domas aptauju 62% autovadītāju atzīst, ka neatbilstoša ātruma izvēle ir viens no visbiežākajiem avāriju cēloņiem, un 52% aptaujāto atzīst, ka mēdz pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Liecinieks arī skaidro, ka vienlīdz svarīgs ir psiholoģiskais aspekts un autovadītāju uzvedības noturība - proti, nepakļauties citu izraisītai provokācijai braukt ātrāk. "Balta" redzeslokā biežāk nonāk autovadītāji, kuri uzskata, ka netiks pieķerti un sodu par pārkāpumu nesaņems, nerespektējot ceļu satiksmes noteikumus. Kā uzsver "Balta" pārstāvis, realitāte ir cita - iestājas nepatīkamas sekas ar materiālo un arī veselības zaudējumu, tāpēc šāds uzskats ir maldinošs.

Satiksmes drošības kampaņas "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā." mērķis ir samazināt smagi cietušos un bojā gājušos cilvēkus ceļu satiksmē. Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Valsts policiju, "Balta", degvielas tirgotāju "Circle-K" un automašīnu koplietošanas platformu "CityBee" Latvija". Kampaņa tiek finansēta no Ceļusatiksmes drošības padomes līdzekļiem.

Kā ziņots, CSDD kampaņu "Par atļautā ātruma ievērošanu" par 39 400 eiro īsteno SIA "McCann Rīga", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.

 
12 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Ziedonis Butkevičs 8.augusts 2022 13:41
4 0 Atbildēt

Man jau bija licies, ka viņi katru dienu veic šos pasākumus. Izrādās, tās ir tikai dažas nedēļas gadā.

WALA 8.augusts 2022 14:04
3 1 Atbildēt

Tekviela tārka, alkas jāmaksā, lētāk tomnīcās caur viteokonferencēm pasētēt ... un par kuiņu pamultēt ...

WALA 10.augusts 2022 9:21
1 0 Atbildēt

Tai SIA steidzami jāmaina nosaukums uz SIA "Kampa - NA" ....

Bet ja nopietnāk mani fascinē kā VP trūkst policistu, taču Uzvaras fallu tafad katru dienu "apsargā" 2 VP un 2 PP ekipāžas , tip tas ir tas lētākais un labākais risinājums ?!?

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: No alternatīvas uz pamatizvēli- Isuzu D-Max (+VIDEO) 1

Meklējot derīgos izrakteņus šobrīd skopajā pikapu piedāvājumā priekšplānā izvirzās tie, kas iepriekš spēlēja otrā plāna lomas. Viens no tādiem ir japāņu pikaps Isuzu D-Max. Lasīt vairāk

 

Kāpēc saules paneļu saražoto elektrību īpašnieks nevar izmantot citos īpašumos? (+ VIDEO) 7

Īpašnieks uzstādījis savā īpašumā saules paneļus "ar rezervi", cerot, ka tādejādi varēs norēķināties arī par citos savos īpašumos iztērēto enerģiju. Lasīt vairāk

 

Ar skrūvgriezi un āmuru vairs auto nesaremontēsi (+VIDEO) 9

Bosch Car Service izkārtnes pie lielākiem un mazākiem autoservisiem Baltijā kļuvušas par tik ierastu lietu, ka šķiet - tādas Latvijā bijušas vienmēr. Patiesībā sākums bija gauss un grūts. Lasīt vairāk

 

250 000 eiro - septembrī veikta vēsturiski lielākā izmaksa no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu CSNg 3

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu (turpmāk – CSNg), ko izraisījis neapdrošināts transportlīdzeklis, turklāt tā vadītājs bijis alkohola reibumā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti