Policija aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret koplietošanas transportlīdzekļiem 18

 

Foto: Publicitātes attēls

Valsts Policija | 15.maijs 2024 16:34

Pēdējos gados vairāki komersanti ir ienākuši pilsētvidē ar saviem koplietošanas pakalpojumiem, lai atvieglotu iedzīvotājiem pārvietošanās iespējas. Un šo gadu laikā notikusi dažādu interešu salāgošana ar virkni grozījumu, galvenokārt ceļu satiksmes normatīvajā regulējumā.

Tomēr, izmantojot pilsētvidē šo koplietošanas pārvietošanās pakalpojumu, iedzīvotāji nereti aizmirst par personīgo atbildību. Tā nebeidzas tikai ar norēķināšanos par saņemto pakalpojumu, bet attiecas arī uz to, lai braucamrīku tā nākamajam lietotājam atstātu nesabojātu.

No šī gada sākuma līdz pat maijam Rīgas pilsētā tika saņemti un reģistrēti 30 gadījumi, kad tika bojātas Bolt Drive koplietošanas automašīnas. Pārsvarā tika izsisti automašīnu logu stikli, kā arī fiksēti gadījumi, kad bija mēģināts pat aizdzīt automašīnas.

Valsts policisti sadarbībā ar Bolt drošības darbiniekiem veica virkni pasākumu ar mērķi noskaidrot un aizturēt personas, kas regulāri veica minētos noziedzīgos nodarījumus. Sadarbība vainagojās panākumiem, jo aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu šī gada 27. aprīlī Rīgas Pļavnieku mikrorajonā tika aizturētas divas nepilngadīgas personas. Šobrīd abām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Tāpat policijai izdevās pierādīt jauniešu iesaisti kopumā piecos gadījumos, par kuriem ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas (zādzība, iekļūstot transportlīdzeklī) un 185.panta pirmās daļas (mantas tīša bojāšana) noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm. Darbs tiek turpināts, un ir pamatotas aizdomas, ka minētās personas varēja izdarīt lielāko daļu no likumsargu redzeslokā nonākušajiem koplietošanas transportlīdzekļu bojāšanas gadījumiem Pļavnieku un Imantas mikrorajonos.

Policija šāda tipa likumpārkāpējus iedala divās grupās. Pie pirmās grupas pieskaitāmas tās personas, kuras vieglprātīgi izmanto iespēju iznomāt auto vai kādu citu braucamrīku un to sabojā. Savukārt pie otrās grupas pieskaitāmas tās personas, kuras, redzot autostāvvietā vai uz ietves novietotu koplietošanas braucamrīku, huligānisku motīvu vai pat aiz savā ziņā zināmas garlaicības izdara tiem dažādus bojājumus. Piemēram, garām ejot izsit nomas automašīnām stiklus, norauj spoguļus un arī iesper elektroskrejritenim, vai pat to iemet to kādā ūdenstilpnē vai citā tam neparedzētā vietā.

Valsts policija piebilst, ka pat garāmgājēja niecīgs spēriens elektroskrejritenim var beigties ar ierosinātu krimināllietu un ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, tāpēc policija aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret tiem pieejamajiem koplietošanas braucamrīkiem.

 

 
Visi komentāri
 
650 15.maijs 2024 17:15
31 1 Atbildēt

Pareizpareiz,a.god. Valsts Policija. Garāmgājājājēja "niecīgs spēriens" ir cieti pelnījis krimināllietu un/vai apcietinājumu notikuma vietā.Kā vēl tēlaināk varētu TO pateikt. Nejaušs elpas/ievilciens,Nosodošs skatiens/virzienā, uttt.

Taču "patiesā labuma guvēju" acīmredzamā nolaidība savu "ražošanas līdzekļu" nekaunīgā izmētāšanā pilsētu zālājos un trotuāros NAV uzskatāma nekādā (nu itin makten pat ne mazākajā mērā) par sodāmu. Nee. 

Pretīga demagoģija un/vai nekaunība arvien vairāk dominē pār veselo saprātu.Kam nauda, tas tagad (par visuLohuElVē kopējo naudu) passūta pilnīgi dajebko- aptauju, viedokli, labāko policijas spēku piesaisti, utt, etcc,utjpp.

Patiesā labuma guvējs šodien var izdomāt pilnīgi dajebkādu biznesu,kurš apkārtējajai sabiedrībai (Lohiem) radīs pilnīgi jebkādas neērtības.Uzraudzīt (Veicināt) šos te "biznesus" būs tikai un vienīgi policijas un visas pārējās apkakārtējās (lohu) sabiedrības Tiešais uzdevums (pienākums). Jā.

Kanibaals 17.maijs 2024 11:35
0 2 Atbildēt

Izguli pohas. Bolt Drive ir koplietošanas auto nevis skūteri.

650 17.maijs 2024 15:35
7 0 Atbildēt

Bolt drive ir tieši kāreiz tas, kurš te ikkatrā tajā (tavā) iespējami pohuainaijā Atverē ir ieskrūvējis treknu boltu ;p

John 15.maijs 2024 18:10
9 5 Atbildēt

Koplietošanas automašīnas ir pats sliktākais transporta veids pilsētā.

Viena daļa autovadītāji brauc reti, tapēc ļoti nepārliecinoši un bīstami 

Vēlviena daļa maksā par laiku tāpēc steidzas un atkal brauc diezgan cūciski. Un arī gaisu pilsētā tas neuzlabo.

Kanibaals 17.maijs 2024 11:37
1 0 Atbildēt

Koplietošanas auto pamanās gadā nobraukt 30k kilometrus. Tā kā nav slikti.

>Un arī gaisu pilsētā tas neuzlabo

Ir iespēja braukt ar koplietošanas elektroauto(Fiqsy vai OX drive) un sabojāt pāķiem gaisu.

0pis 15.maijs 2024 19:14
7 1 Atbildēt

Ja uz ietves šķērsām novietots skrējdrāzis traucē gājējam, vai viņa pienākums ir rūpēties vai vienkārši nostumt to nost, lai netraucē? Vai nolikti pie mājas ieejas tā, ka iekšā netiek?

No manas pieredzes, sūdzēties t.s. opperatoriem ir tukša laika tērēšana. Pastumju nost un nebendēju savus nervus. Ja kas, lai meklē pēdējo nomnieku.

Sergejs 21.maijs 2024 15:42
0 0 Atbildēt

Ja piesienās par "nejaušo spērienu" vai par pofigā pamestā Boltauto spoguļa nolaušanu tad pretīm ir jasniedz sūdzība par to ka esi guvis traumu kāpjot pāri vai rīvējoties garām nepareizi nomestam transportlīdzeklim. Tas licis izjust gan fiziskas gan garīgas ciešanas par ko pienākās kompensācija X tūkstošu apmērā. Nu un pa virsu sūdzība par to ka policija nepilda savu darbu, neizraksta sodus īpašniekam un neaizvāc uz soda stāvlaukumu nepareizi noparkotus transportlīdzekļus.

650 15.maijs 2024 20:15
5 0 Atbildēt

Ja tu šogad piecel gulošu skrejriteni,tas tev pasaka.Paldies.Gluži kā dzīva būtne.Taču par braukšanu divatā (vai kaut 4ratā) tam iebildumu nav.To tātad lai kontrollē tā dēvētā VP.Jo tai kāreiz citunavko Darīt.

0pis 15.maijs 2024 21:08
6 1 Atbildēt

Re, tam piešķirtā Maucīgā Intelekta ir par īsu, lai braucot 2atā+ braucamais nelabā balsī brēktu un mēģinātu pievērst apkārtējo uzmanību uz vardarbību pret techniku. Vai brauktu 3x lēnāk, liekot maksāt dārgāk un padarot Ietaupījumu par Izdevumiem.

anonimikis 15.maijs 2024 22:17
1 11 Atbildēt

Koplietošanas auto būtu jāļauj braukt pa sabtransa joslām.

Sabsis 15.maijs 2024 22:26
12 4 Atbildēt

Muļķības! Busā 100 cilvēki, nomas auto - tikpat cik privātā auto. Tad kāpēc privilēģijas?

Ābols 16.maijs 2024 10:04
5 2 Atbildēt

Vairakkārt esmu redzejis, ka pret tiem nomas auto izturas neželīgi. Reāli no visa spēka cērt durvis(pat vairakkārt), pa pilsētu gāzē kā negudrs nepārslēdzot ātrumu, protams auto piekare arī netiek žēlota un tiek braukts itin visās Rīgas bedrēs.

Nesaprotu, kāpēc šamējie neliek iekšā un ārā kameras, kas būtu, kā pierādījums par tīšu mantu bojāšanu. Noteikumos arī papildināt ka šo kameru nedrīkst aizsegt, aizklāt vai kā savādak bojāt to darbību, par šādu darbību tiek piemērots sods.

 Uzliec visur brīdinājuma uzlīmes, ka tiek veikta videonovērošana un viss!

 Domāju, ka tad daudz godīgāk un saudzīgāk izturētos. Tagad- kā zvēri, jo zin ka neviens neskatās un tad jau visi varoņi....

Nezinu, tajās reizes kad vajag izmantot, pret auto izturos kā pret savu, bet nu sabiedrībā acīmredzami ir cits uzskats, ka ja nav mans, tad....

 Parasti pēc mana brauciena videjais patēriņš kompī ko rāda nokrīt par pāris litriem uz 100 😂 😉 Jo braucu, kā brauktdams, nevis bezjēdzīgi pedālis grīdā, tapēc ka....

0pis 16.maijs 2024 10:33
0 2 Atbildēt

Cenā ir ietverts nolietojums un ja cena to vairs nesegs, tad pacels cenu. Dauņu audzināšana ir ģimenes pienākums, komersants ar to nenodarbojas tiešā veidā.

Ābols 16.maijs 2024 10:58
0 1 Atbildēt

Bet komersantam, tak jaizsargā savs īpašums, kurš ir op. līzingā, arī tak nevari atdot atpakaļ spieciāli daudzītu un iznīcinātu mašīnu, tādu vienkārši nepieņems. Jo viņiem(kredītiestādei) jau tomēr tālak tas autiņš uz tirgu jālaiž.... Neviens uz šrotu nedzen pēc op. līzinga beigām.

 Interesanti būtu papētīt cik firmai izmaksā kasko apdr. šiem koplietošanas auto. Jo noteikti ir kaut kādā ūber riska grupā x2. 😂

Kanibaals 17.maijs 2024 11:38
0 0 Atbildēt

OX drive ir tāds punkts.

Par USB zibatmiņas formatēšanu, autokameras ieraksta dzēšanu bez OX Drive atļaujas.

Līgumsods € 250.00

0pis 16.maijs 2024 17:30
0 2 Atbildēt

Starp citu. Kurš APK punkts liek saudzīgi izturēties pret privātīpašumu?

Kanibaals 17.maijs 2024 11:39
0 0 Atbildēt

Sīkais huligānisms vai krimināls. Izvēlies pats.

0pis 17.maijs 2024 23:04
4 0 Atbildēt

Nav tāda punkta, nefleitē. Varbūt tumsā uzskrienot virsū ietves vidū noliktam drāzeklim, vajag ne vien atvainoties tam, bet arī nolasīt tam pasaku lai ātrāk nomierinās pēc nekaunīgā traucējuma?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Kas notiks ar Ora? – Great Wall Motor (GWM) slēdz galveno mītni Eiropā 5

Ķīnas autoražotājs ir vīlies pārdošanas rādītājos, uzteiks darbu Eiropā nolīgtajiem darbiniekiem un slēgs galveno mītni, ziņo Vācijas mediji. Lasīt vairāk

 

Šupojās uz malas: vakar Andrejostā Daugavā gandrīz ieripo busiņš (+ FOTO) 30

Nenorautas rokas bremzes dēļ vakar Andrejostā Daugavā gandrīz ieripojis busiņš. Neliels slīpums attiecībā pret upi darija savu. Lasīt vairāk

 

Volkswagen sola elektrisko mobilitāti jau par 20 000 eiro, bet - no 2027.gada 11

Vācijas autobūves koncerns "Volkswagen" otrdien paziņoja par plāniem Eiropas tirgū piedāvāt līdz šim lētāko pilnībā elektrisku automobili, ņemot vērā aizvien sīvāku Āzijas uzņēmumu konkurenci. Lasīt vairāk

 

Bruņutransportiera Patria ražotnes atklāšana Valmierā. Latvijas armijai jau piegādātas gandrīz 100 (+ VIDEO) 11

iAutolv ir klāt "Patria" bruņuautomašīnu ražotnes atklāšanā un ieskatās arī šo transportlīdzekļu ražošanas cehos. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti