Zināmi prioritārie posmi vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai 27

Foto: Publicitātes attēls

LVC | 18.maijs 2021 11:33

VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) speciālisti ir izvērtējuši un noteikuši prioritāros posmus valsts autoceļu tīklā, kuros tiks ierīkota vidējās ātruma kontroles sistēma.

Kopumā identificēti 16 posmi, savukārt precīzs posmu skaits, kuros šī sistēma tiks ierīkota, būs zināms pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas. Posmi tiks aprīkoti prioritārā secībā, atbilstoši pieejamajam finansējumam.

Par pamatu autoceļu posmu izvēlei ņemta ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) statistika par pēdējiem trim gadiem, kā arī kopējā satiksmes intensitāte, kravas transporta īpatsvars un satiksmes organizācija (aizliegums apdzīt).

Norādītie posmu galapunkti, kur paredzēta transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru atpazīšanas kameru uzstādīšana, norādīti orientējoši, to faktiskā atrašanās vieta var tikt koriģēta aprīkojuma uzstādīšanas laikā, atkarībā no tehniskajām iespējām.

Kā zināms gada sākumā Ceļu satiksmes drošības padome pieņēma lēmumu novirzīt 700 000 eiro vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai valsts autoceļu tīklā. Projektu realizēs VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Patlaban notiek darbs pie iepirkumu dokumentācijas sagatavošanas, ir saņemtas Valsts policijas un CSDD prasības vidējā ātruma kontroles risinājumiem, abas institūcijas ir arī iepazīstinātas ar prioritāro posmu sarakstu un to izvēles metodoloģiju.  

Plānots, ka iepirkums elektrības pieslēgumu projektu izstrādei tiks izsludināts maijā, savukārt iepirkums par vidējā ātruma kontroles sistēmas izstrādi un aprīkojumu – vasaras sākumā.

Jānorāda, ka prasības un kārtību tehnisko līdzekļu uzstādīšanai, lai veiktu pārkāpumu fiksēšanu, neapturot transporta līdzekli, noteiks Ministru kabinets (MK) un atbilstošie MK noteikumi vēl ir izstrādes stadijā.

 

Visi komentāri

17 6 Atbildēt

jauna naudas slaiktuve,kam nav nekāds sakars ar kustības drošību, būtu labāk par to naudu sakārtojuši vismaz kādu melno punktu, kas butu daudz vērtīgāka naudas iztērēšana, par apdzīšanu šajas vietās paredzu būs daudz vairāk,jo būs tādi kas brauks stipri zem atļautā un būs tādi kas tos apdzen. Gan jau wāze piedāvās šajos punktos sarēķināt Tavu vidējo ārtrumu

5 1 Atbildēt

Es teiktu, ka Bauskas šosejā no Ķekavas līdz Bauskai un pēc tam līdz robežai mierīgi varētu vidējo ātruma radaru uzlikt, lai patramdītu tos idiotus, kas tur pārvietojas.

0 0 Atbildēt

Mierīgi, un tieši tā kā tu saki - tad tur mierīgi uz tās šosejas varēs stiept, sevišķi tie, kas dzīvo kaut kur pa vidu...

0 0 Atbildēt

Nevarēs vis. Skaitītājus uzliek arī uz vietējo ceļu iebrauktuvēm un izbrauktuvēm. Drīzāk likvidēs pieeju no mazajiem piemājas un grants ceļiem.

0 0 Atbildēt

zini cik maksā tas viens skaitītājs ar visu projektu, elektrības pieslēgumu utt?

0 0 Atbildēt

Lietuvā tā nedara. Neesmu redzējis nevienu vietu, kur tā darītu.

4 4 Atbildēt

Noteikumi vēl nav, bet tehniku jau iepirks. Nu nez tāda prasība ievērot vidējo braukšanas ātrumu CSN nav.

4 3 Atbildēt

Redz, vidējais ātrums matemātiski ir saistīts ar maksimālo ātrumu..sods būs nevis par vidējo, bet maksimālā pārsniegšanu.

Bet ja zinās, kur ir radari, tad nejauši ieminot čību grīdā, atlikušo posmu norāpos kaut ar 15km/st. - aplikācija telefonā pateiks priekšā, cik lēni jāvelkās.

Un tad tu cepsies par kretīniem, kas velkās, lai sadeldētu vidējo ātrumu pirms otrā radara. Bet ja nav zīmes kas nosaka minimālo ātrumu - neko darīt. Cilvēkam darīja visu satiksmes drošības labā.

0 0 Atbildēt

Un kā "radars" noteiks kur pārkapums veikts? Tagad protokolā ari var nerakstīt adresi un pietiks rakstīt pārkāpums veikts Rīgā?

0 1 Atbildēt

Ko rakstīja laikos, kad poliči mērīja ātrumu ar "fēnu" - ja atminos pareizi, tad vietu tur neminēja. Un ko tur rakstīt - 523 metrus aiz zīmes "apdzīvotas vietas N sākums" virzienā uz Rīgu?

0 0 Atbildēt

Minēja vietu 75.km.

0 0 Atbildēt

Nu, tagad rakstīs "pārsniedza maksimālo ātrumu posmā no 30.km līdz 40. km" - tā derēs?

0 0 Atbildēt

''paredzēta transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru atpazīšanas kameru uzstādīšana''...šis ir atslēgas vārds! Maximas maisiņš, ''nejauši'' aizķēries aiz numurzīmes paliktņa, efektīvi noraksta alkatīgo kampēju ieceres...

5 0 Atbildēt

Un ja piefiksēs tevi ar maisiņu, sekas būs ka maz neliksies.

0 0 Atbildēt

Nuja - korekti pārbūvēt VIA Baltica kā 4 joslu bāni ar 110 km/h visā garumā no Lietuvas līdz Igaunijai ir x reizes dārgāk kā uzlikt skaitītājus

0 0 Atbildēt

Ar minimāliem līdzekļiem par trīs joslu šoseju gan varētu.

0 0 Atbildēt

nevar, tur pieslēgumi ik pa kilometram - tad ir jābūvē kādas apgriešanās vietas ik pa laikam, gemorojs

0 0 Atbildēt

Tas jau ir plāns. Sākt ar Ķekavas un Saulkrastu/Baltezera apvedceļu un tad tālāk pilnā garumā

1 0 Atbildēt

ķekavas gabalam lāpstas jau iedurtas zemē, vangaži-saulkrasti un rīgas apvadceļš ir nākamie. Pārējam naudas nav un nebūs

1 2 Atbildēt

Uz visa šī fona kaut kā neredzam nedzirdam avārijas ar meža dzīvniekiem. Nu jā tur jau naudu nepaņems. Lai tik sitās...

0 0 Atbildēt

-pagpag, gan jau,svilpojošie pantiņus/deklamējošie ssstabiņi un gaismu/izstarojošāss ceļazīmes tūliņ sekos..mēs tak nevaram katram (konservos/pagaidām nenokļuvušajam..) tam Briedim sētu uzlikt, vane,cien.Lohi?

0 0 Atbildēt

Tur jau pat tā statistika ir ļoti caura - pēc šķīliena pēc kura mašīna vēl spēj pabraukt tikai retais sauks cepistus...

1 0 Atbildēt

Nav jāsauc, ja lops ir novākts no ceļa, bet ir jāpiezvana viņiem un japasaka. Pretī dabū negadījuma reģistrācijas numuru, kuru jādod apdrošinātājām. Attiecīgi nereģistrē tikai tie, kas nav apdrošināti (KASKO). Līdz ar to tā statistika ir krietni mazāk caura, nekā tev liekas.

1 1 Atbildēt

Tā ir jāmāk izmīzt valsts nauda...

2 0 Atbildēt

0,7 miljoni, baigā nauda. Nesen 182M izsmērēja plānā kārtā pa visu valsti helekopteru naudā. Lūk tā bija riktīga naudas izšķērdēšana.

0 0 Atbildēt

Ui, nu tu re ko, kāda sagadīšanās.Oi..izskatās, ka "kandidātu sarakstā" nav iekļuvusi jūrmalas šosseja..Pareiz ir, augstus kungus un/vai valsts viesus nekādi nedrīkst kavēt.Jelgavs unt Liepājs/lohus gan vajadzētu tā kārtīg paņemt uz mīs..

0 0 Atbildēt

Progressa vārdā kāC smārtassdraiveriZ varētu izdomāt veidu kā pirms (PIRMS, atkārtooju) otrā radara pacelties gaisā ar visu auto un izbēgt mērījuma, pēc kura nekļūdīgi tiek izrakstīta ātruma biļete. Un ar gaisā es nedomāju tradicionālo grāvi-kūleni, he he

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Biznesa apsvērumi: Lidl Vācijā atsakās no elektromobiļiem 7

Vācijas mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa Schwarz, kurai pieder Lidl un Kaufland, nolēmusi Vācijā uz laiku pārtraukt jaunu pilnībā elektrisko dienesta automašīnu iegādi. Viens no apsvērumiem - straujais elektroauto vērtības kritums. Lasīt vairāk

Lamborghini tuksnesim – Rezvani piedāvā 800 Zs jaudīgu superauto Dune (+ FOTO) 2

ASV uzņēmums Rezvani pārveidojis Lamborghini Huracan par 800 Zs jaudīgu monstru ekstrēmo izpriecu cienītājiem. Lasīt vairāk

Bīstami deformētā konstrukcija K. Ulmaņa gatvē: iAuto.lv jautā - Rīgas pašvaldība atbild (+ VIDEO) 26

Jau mēnešiem ilgi bīstami deformēta konstrukcija virs autovadītāju galvām K. Ulmaņa gatvē apdraud satiksmi, tādēļ iAuto.lv vērsās Rīgas pašvaldībā, lai saņemtu atbildi, kad un kā šī situācija tiks risināta. Lasīt vairāk

Latvijā visvairāk vērtība samazinās “Audi e-tron” 5

Pētījumā atklāti Latvijā visātrāk tirgus vērtību zaudējuši auto – daļa modeļu piecu gadu laikā zaudē vairāk nekā 60 % no savas vērtības Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti