Vasaraudzim un Neikšānam prātā tikai uzvara

23.septembris 2010 9:02

21.septembrī Jūrmalā, Līvu Akvaparkā notika preses konference, veltīta Latvijas autorallija čempionāta pēdējam posmam – rallijam „Latvija 2010”.


FOTO: Zigismunds Zālmanis (Nikon)
 

Konferencē piedalījās sacensību direktors Jānis Krastiņš, Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Vītoliņš, SIA „Akvaparks” izpilddirektore Velta Lasmane, kā arī sportisti Ivars Vasaraudzis, Māris Neikšāns un Ivars Caune. Rallijā „Latvija 2010” pieteiktie Vasaraudzis un Neikšāns uz sacīksti dodas ar vienu mērķi – uzvarēt katrs savā klasē, attiecīgi, A Plus un N4.

Ivars Vasaraudzis (Skandi Auto Rallija komanda) var kļūt par Latvijas čempionu, ja uzvarēs sacīkstē. Ja panākums tiks sasniegts, nebūs svarīgi, kurā vietā finišā būs pašreizējais kopvērtējuma līderis lietuvietis Roks Lipeiķis – Vasaraudzis un stūrmanis Pēteris Spredzis vienalga kļūs par Latvijas čempioniem. Taču pilots ir piesardzīgs prognozēs: „Kā pierāda iepriekšējās sacensības, tehniskajos sporta veidos visnegaidītākajā brīdī var uzrasties problēmas. Tā tas bija ar mūsu ekipāžu rallijā „Kurzeme”, kad bija jāizstājas pēdējā ātrumposmā. Taču defektu noskaidrojām un izlabojām, problēmām vairs nevajadzētu būt. Rallijā „Latvija 2010” ir jāuzvar, jo vēlamies būt Latvijas čempioni!”

Māris Neikšāns (LMT Rallija komanda), kurš sezonas pirmajā pusē pat bija kļuvis par N4 klases līderi, pēdējā posmā cer uzvarēt, jo tikai augstākais rezultāts var sagādāt kādu no seriāla medaļām. „Lai gan sezona sākās ļoti cerīgi, dažādu apsvērumu dēļ šobrīd ar stūrmani Raivi Jansonu esam iedzinēju lomā. Būs jābrauc tik ātri, cik vien iespējams. Taču man ir milzīgs gandarījums, ka N4 klasē jau noskaidroti čempioni un tie ir mūsu komandas biedri – brālis Andis un stūrmanis Pēteris Dzirkals! Kā noprotiet, viņiem atdot titulu nav žēl. Rallijā „Latvija 2010” darīsim visu, lai uzvarētu!”

Ivars Caune, kurš šoreiz darbojas rallija eksperta un šovmeņa lomā, atzīmēja, ka sezona ir interesanta, bet Neikšāna/Dzirkala čempiontituls nav liels pārsteigums: „Šī ekipāža vienmēr bijusi ātrāko vidū un šosezon apstākļi sakrita par labu Andim un Pēterim. Šajā konkurencē var uzvarēt jebkurš, bet Neikšāns/Dzirkals šosezon bijuši labākie.”

Caune arī veica demonstrācijas braucienus Līvu Akvaparka teritorijā, kur sestdien notiks rallija „Latvija 2010” pirmais ātrumposms. Lai arī paralēlā sacīkste bieži tiek uzskatīta par prologu, meistars atzīmēja: „Pirmkārt, šajā ātrumposmā būs ļoti viegli kļūdīties un pret apmalēm salauzt piekares daļas. It kā viss ir vienkārši, taču ātrumposms ir mānīgs. Turklāt tā nozīmi nedrīkst nenovērtēt: ja pavērojam iepriekšējā posma pilsētas ātrumposmu Liepājā, tieši tur izšķīrās N4 klases otrās vietas liktenis. Aivis Egle Jānim Vorobjovam rallija finišā zaudēja 1,23 sekundes, bet pirmajā ātrumposmā Aivis bija lēnāks par Jāni 2,2 sekundes. Šie ieskrējiena posmi nav formalitāte!”

Līvu Akvaparka izpilddirektore Velta Lasmane sacīja: „Mēs ar sajūsmu uzņemam Līvu Akvaparka teritorijā šo nozīmīgo sporta notikumu. Turklāt gribu atzīmēt, ka arī sacensību dienā parks darbosies ar pilnu sparu. Vēl vairāk – šķiet, nav daudz autosporta notikumu, kurus var vērot, atrodoties burbuļvannā. Sestdien katram Līvu Akvaparka apmeklētājam būs šāda iespēja! Veiksmi sportistiem un skatītājiem!”

Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Vītoliņš sacīja, ka Jūrmalai rallija ierašanās ir ļoti svarīgs notikums: „Šī sacensība ir vēl viena pilsētas iespēja pierādīt, cik Jūrmala ir skaista un viesmīlīga – arī rudenī. Šī nav pirmā reize, kad rallija posms notiks mūsu pilsētā, un līdzšinējā sadarbība bijusi lieliska. Aicinu visus uz Jūrmalu, lai savām acīm redzētu atraktīvo motoru sporta notikumu visas sestdienas garumā.”

Sacensību direktors Jānis Krastiņš atzīmēja: „Rallijs „Latvija” tradicionāli noslēdz čempionātu, tāpēc ir viena no sezonas nozīmīgākajām sacīkstēm. Arī šogad papildu intriga jau publicētajai rallija programmai būs pēdējā ātrumposma uzvarētājs – tas, kurš uzvarēs sezonas pēdējo braucienu, iegūs Aleksandra Karamiševa ceļojošo kausu. Līdz šim par tā ieguvējiem kļuvuši Andis Neikšāns un Ivars Vasaraudzis. Tāpat intriģējoša cīņa būs par rallija „Latvija 2010” junioru kausu, par kuru cīnīsies gan, tradicionāli, vienas ass piedziņas mašīnu braucēji, gan arī pilnpiedziņas jaunie speciālisti.”

Krastiņš arī vērsa uzmanību uz satiksmes ierobežojumiem rallija laikā: „Skatītājiem pašu ērtībām jāņem vērā ierobežojumi gan Jūrmalā, gan svētdien Kuldīgā un tās apkārtnē. Noteikti sekojiet līdzi norādēm un ceļa zīmēm, lai rallija skatīšanos padarītu ērtāku. Šajā ziņā palīdzēs mūsu izveidotais rallija ceļvedis, kurš iegūstams speciāli izveidotajā „Skatītāja komplektā”.”

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Šodien sastrēgums, lai iebrauktu Jūrmalā 20 minūtes 14.08.2022 (+ VIDEO)

Šodien, 14.augustā satiksme pa Jūrmalas šoseju kūrortpilsētas virzienā kustējās ļoti lēnām. Tas tādēļ, ka daudzi karsto un brīvo dienu bija izlēmuši pavadīt pie ūdens. iAuto secina, ka satiksme būtu virzījusies krietni raitāk, ja caurlaides iebraukšanai pilsētā būtu laicīgi iegādātas internetā. Lasīt vairāk

 

Trīs iemesli, kāpēc jauni un lietoti auto kļūst dārgāki 1

Auto tirgus un tā dalībnieki jau krietnu laiku sadzīvo ar visaptverošu cenu kāpumu - dārgākas kļūst ne tikai jaunas, bet pat lietotas automašīnas. Kas šobrīd ir lielākā deficīta izejviela auto tirgū, un kas ir trīs iemesli, kāpēc automašīnas kļūst dārgākas? Lasīt vairāk

 

Arī Eiropā - Tesla vilcējs ieradīsies 2022.gada beigās

Elektriskais Tesla Semi kravas vilcējs pirmoreiz tika parādīts jau 2017.gadā, piecus gadus vēlāk tam atkal noteikts jauns termiņš. Šoreiz tas šķiet nopietni, jo pasūtījumu grāmata atklāta vairākās valstīs, tostarp arī Eiropā. Lasīt vairāk

 

Valsts policija ķer “smagās kājas” (+ VIDEO) 30

“Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!” ar šādu uzsaukumu un aicinājumu nu jau nedēļu turpinās Ceļu satiksmes drošības direkcijas kampaņa. Vai šis vēstījums sasniedzis autovadītājus un pārkāpumu skaits samazinās? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti