Dzimusi O!Kartes Autosporta Akadēmija

 
5.maijs 2011 9:45

Biķernieku Sporta Bāzē, tika prezentēts autosporta attīstības projekts „O!Kartes Autosporta Akadēmija”.

Kad 1993. gadā Haralds Šagbazjans prezentēja sabiedrībai projektu „Latvietis – Eiropas čempions”, maz bija tādu, kuri projektam no visas sirds noticēja. Tomēr pēc septiņiem gadiem latvieši ieņēma pirmās četras vietas Eiropas autokrosa čempionātā. 18 gadus vēlāk sabiedrība tiek iepazīstināta ar projektu „O!Kartes Autosporta Akadēmija”. Tā mērķis ir dot iespēju 14 līdz 23 gadus veciem Latvijas autosporta talantiem startēt pasaules rallija čempionātā.

Projekts dzima 2010.gada rudenī, apvienojot spēkus ilggadējam Latvijas Automobiļu federācijas prezidentam Dainaram Dambergam un tābrīža „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretāram Mārtiņam Dzenītim. Abus vienoja mīlestība pret autosportu un apziņa – šobrīd Latvijā nav sakārtotas sistēmas, kā jaunajiem autosportistiem attīstīt savu karjeru. Talantu attīstības koncepcija tika prezentēta Latvijas lielākajam autosporta mecenātam „Latvijas Mobilais Telefons”.

„Latvijas Mobilais Telefons” par projekta nozīmīgumu Latvijas autosportā nebija ilgi jāpārliecina – tādā veidā dzima „O!Kartes Autosporta Akadēmija”. Drīz vien idejai noticēja arī Latvijas Automobiļu federācija, Ford distributors Latvijā „Inchcape” un viena no Latvijas vadošajām apdrošināšanas kompānijām „If P&C Insurance AS Latvijas filiāle” (If Apdrošināšana). Gan projekta autori, gan atbalstītāji apzinās, ka šis ir ilgtermiņa projekts, tāpēc visi sponsori piekrituši atbalstīt „O!Kartes Autosporta Akadēmiju” vairākus gadus.

2011. gada „O!Kartes Autosporta Akadēmijai” līdz 27. aprīlim jau bija pieteikušies 33 jaunie sportisti, taču plānots, ka līdz pēdējai pieteikšanās dienai – 20. maijam – dalībnieku skaits pārsniegs 40 jauniešus. Jaunie autosporta talanti sacentīsies katrs savā sporta veidā – šosejā, rallijā, supersprintā, rallijsprintā, autokrosā, rallijkrosā, kroskartos, folkreisā vai vasaras sprintā – un viņu sniegumu vērtēs kompetenta žūrija. Deviņi labākie pēc žūrijas vērtējuma kvalificēsies finālsacensībām, kur viņiem piebiedrosies viens līdzjutēju ievēlēts sportists. Šie 10 tad arī vienādos apstākļos un ar vienādām mašīnām cīnīsies par galveno balvu – pilnībā apmaksātu 2012. gada rallija sezonu Latvijas čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu.

Jāatzīmē, ka uzvarētāju noteiks ne tikai sportista sniegums trasē, bet arī viņa iemaņas sarunās ar masu medijiem, fiziskā sagatavotība un spēja nest sponsora zīmolu. Turklāt obligāts nosacījums skolniekiem – viņiem jābūt sekmīgiem. Pretējā gadījumā viņi tiks izslēgti no „O!Kartes Autosporta Akadēmijas”.

Plānots, ka 2012. gadā Latvijas rallija čempionātā startēs vismaz piecas Ford Fiesta R2 automašīnas, kuras pilotēs juniori vecumā no 14 līdz 23 gadiem. Labākais no viņiem „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” projekta ietvaros cīnīsies par startu 2013. gada pasaules rallija čempionātā „WRC Academy” klasē. Tādējādi tiks nodrošināta pilnīga Latvijas autosporta piramīda – iespēja ar „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” palīdzību no autosporta sākuma līmeņa nokļūt līdz pat pasaules rallija čempionātam.

Dainars Dambergs, „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” vadītājs: „Šis projekts ir unikāls ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā un pat Eiropā. Mēs vēlamies iedrošināt jauniešus, ka ne vienmēr autosportā noteicošais ir nauda. Ja esi ātrs, fiziski labi sagatavots, māki komunicēt un nest sponsora zīmolu – mēs parūpēsimies par Tavu autosportista karjeru! Tomēr mēs apzināmies, ka jaunietim nekas nevar būt svarīgāks par izglītību, tādēļ vēršam uzmanību, ka nekādu izņēmumu nebūs – nesekmība automātiski nozīmē atskaitīšanu no „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” galvenās balvas pretendentu pulka”.

Ingmārs Pūķis, „Latvijas Mobilais Telefons” viceprezidents: „Latvijas Mobilais Telefons atbalsta autosportu jau vairāk kā 10 gadus, un ir sniedzis vērā ņemamu ieguldījumu gan Latvijas rallija čempionāta attīstīšanā, gan izveidojis labāko rallija komandu Latvijā. „O!Kartes Autosporta Akadēmija” ir loģisks turpinājums LMT ieguldījumam autosporta attīstībā, jo Latvijai ir vajadzīgi jauni, talantīgi autosportisti. Vienu no 10 finālistiem izvēlēs līdzjutēji un sekotāji, kuri, balsojot internetā, noteiks populārāko. Un, tā kā O!Karte ir par tiem, kam ir ko teikt - O!Kartes klientu balsojums būs divtik vērts!”

Malcom Wilson, Ford WRC rūpnīcas M-Sport vadītājs: „M-Sport un Ford ļoti labprāt ir iesaistījušies šajā projektā, jo zinām, kāda ir Latvijas rallija vēsture un ka vietējā čempionāta posmus apmeklē pat 50 000 skatītāju. Esmu pārliecināts, ka „O!Kartes Autosporta Akadēmija” ir pareizais ceļš, kā jaunajiem rallija braucējiem sasniegt augstāko virsotni – pasaules rallija čempionātu. Redzot „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” programmu, esmu pārliecināts, ka jau tuvākajā nākotnē kāds pasaules klases rallija braucējs būs no Latvijas!”

Andris Morozovs, „If P&C Insurance AS” valdes priekšsēdētājs: „If Apdrošināšana vārds apdrošināšanas biznesā nozīmē inovatīvu domāšanu un nemainīgi precīzu risku izvērtēšanu un vadību. If vārds ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā un Ziemeļeiropā nozīmē arī drosmi pieņemt izaicinājumus. Arī „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” projekts no jaunajiem talantiem prasīs spēju pieņemt pareizos lēmumus īstajā laikā. Autosporta sacensības ir sporta veids ar ilgu un panākumiem bagātu vēsturi, kurā drošība, arī pieņemot riskantus lēmumus, ir viens no galvenajiem principiem. If Apdrošināšana atbalsta jauniešu spēju pārbaudi un pilnveidošanos kontrolēta riska ietvaros un profesionāļu vadībā, un ir pagodināta kļūt par atbalstītāju projektam, kurš apliecina mūsu ticību Latvijas autosporta jaunajiem talantiem un viņu spējai pārliecinoši, droši un meistarīgi startēt pasaules rallija čempionātos.”

Andris Kulbergs, „Ford” pārstāvniecības un „Inchcape” Grupas uzņēmumu vadītājs Latvijā: „Ford un autosports ir nedalāmi jau kopš tālā 19. gadsimta. Manuprāt, šobrīd nav konkurētspējīgākas un pieejamākas rallija automašīnas pasaulē kā Ford Fiesta R2. Uzskatu šo projektu par unikālu iespēju Latvijas talantīgam jaunietim, vai pat iespējams jaunietei, gūt pieredzi – tā ir viņa biļete nokļūšanai WRC! Esmu pārliecināts, ka ar „Ford” un „O!Kartes Autosporta Akadēmiju” Latvija pieteiks sevi pasaules auto rallijā!”

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Alpine iepazīstina ar A110 R - īpašo modeli 100 vienībās (+ FOTO)

Renault meitasuzņēmums Alpine pieteicis īpašo modeli A110 R, kas tiks izlaists ierobežotā skaitā un maksās vairāk par 100 000 eiro. Lasīt vairāk

 

Netaupi uz auto riepām! (+ VIDEO) 1

Neatkarīgi no tā, kādi laika apstākļi ārā valdītu, vienīgais, kas notur jūsu auto pie zemes, ir tā riepas. Četri plaukstas lieluma nospiedumi, kas nosaka visu - gan auto vadāmību, gan gaitas komfortu, gan jūsu drošību brauciena laikā. Mūsu redakcijas darbiniekiem bija izdevība viesoties Good Year testu poligonā, lai diskutētu par auto apriepojuma nākotni! Lasīt vairāk

 

Seulā applūst pazemes stāvvieta ar dārgiem auto (+ FOTO) 5

Stihijā cietuši Lamborghini Aventador SVJ, Lamborghini Huracan Spyder, McLaren 570S, Porsche 911 un Mercedes-AMG GT. Lasīt vairāk

 

Lūdz palīdzēt noskaidrot lāča vajātāju 33

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lūdz sabiedrības iesaisti, lai noskaidrotu autoru saziņas vietnē "Whatsapp" daudzkārt pārpublicētam video, kurā redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši trenc pusaugu lāci pa meža ceļu, braucot nopakaļ ar automašīnu Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti