Esi piesardzīgs, ne pārdrošs atpūšoties ūdens tuvumā

 

Foto: Publicitātes attēls

BTA | 20.jūlijs 2018 11:24

Vakar, termometra stabiņš daudzviet visā Latvijā pārsniedza +30 grādu robežu. Lai arī šogad laiks lutina jau no maija, tik liela svelme nav bijusi kopš pagājušās vasaras.

Sinoptiķi brīdina, ka lielais karstuma vilnis turpināsies līdz pat augusta sākumam. Apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) aicina ikvienu ievērot piesardzību savās ikdienas gaitās un aktivitātēs, lai šādos laika apstākļos pasargātu organismu no pārkaršanas, saules dūriena, kā arī būt uzmanīgiem pie ūdeņiem!

No karstuma izraisītās organisma pārkaršanas un saules dūriena nebūs pasargāts neviens, ja vien cilvēks rīkosies prātīgi – izvēlēts atbilstošs apģērbs, tiks vēdinātas telpas, dzerts daudz ūdens un saulē uzturēsies pēc iespējas mazāk. Izteiktāk karstumu izjūt cilvēki gados, taču cietēji būs arī veselie un stiprie, ja organisms nespēs atdzist un kompensēt karstuma radīto ietekmi. Iespējamie risinājumi karstuma viļņa pārdzīvošanā ir vairāki, taču, meklējot glābiņu no svelmes, cilvēkiem, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Noteikti nedrīkst atstāt mazus bērnus un dzīvniekus automašīnā bez uzraudzības! Karstajā laikā pietiek vien ar 15 minūtēm, lai iestātos pārkaršana, kas maziem zīdaiņiem var beigties letāli. Kā arī karstā un sausā laikā ir paaugstināta ugunsbīstamība, tāpēc vajadzētu izvairīties no ugunskuru kuršanas, jo viena maza dzirkstele var izraisīt milzu postu - plašu ugunsgrēku, kuru paša spēkiem nebūs iespējams nodzēst.

Lai pārdzīvotu šo karsto laiku, iesākam būt vērīgiem pret sevi un apkārtējiem. Šajā svelmainajā vasarā arvien vairāk un vairāk cilvēkus vilina upes, ezeri un jūra, kuru tuvumā atveldzēties. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji no ūdenstilpnēm jau izcēluši 64 noslīkušus cilvēkus. Taču laika posmā no 1. maija līdz 17. jūlijam – 45 cilvēkus. VUGD informē, ka patiesais noslīkušo cilvēku skaits ir vēl lielāks, jo gadījumos, ja noslīkušais jau ir nogādāts krastā un nav jāmeklē, tad VUGD uz notikuma vietu neizbrauc un tas neparādās VUGD statistikas datos. VUGD atgādina, ka cilvēkiem jābūt piesardzīgiem, ne pārdrošiem, atpūšoties pie ūdens un gadījumos, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties izsauciet glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas!

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Beidzot sērijveidā – Tesla uzsāk kravas auto Semi ražošanu

ASV elektroautomobiļu ražošanas uzņēmums Tesla uzsācis kravas auto Semi sērijveida ražošanu, tādejādi atstājot vēsturē ilgāko sagatavošanās, atlikšanas un pārcelšanas periodu, kas aizsākās jau 2017. gadā. Lasīt vairāk

 

Aptauja: daudzi elektroauto īpašnieki ēd aiz garlaicības 21

Kamēr elektrisko automobiļu akumulatori lādējas, ceļotāji ļaujas neveselīgām izklaidēm. Lasīt vairāk

 

Putekļu sūcēju ražotājs no Ķīnas prezentē hiperauto ar raķešu dzinēju 6

Teorētiski šāds superauto 100 km/h varētu sasniegt mazāk nekā vienā sekundē. Lasīt vairāk

 

Smiltenes novadā ceļu satiksmes negadījumā gājis bojā cilvēks

Piektdienas rītā Smiltenes novada Gaujienas pagastā ceļu satiksmes negadījumā uz Vidzemes šosejas gājis bojā cilvēks, liecina Valsts policijas (VP) rīcībā esošā sākotnējā informācija. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti