«Audi» Latvijas dīleru rādītāji liecina par izaugsmi

9.februāris 2011 10:27

Pērnajā gadā Audi zīmols premium segmentā Latvijā bijis ne tikai viens no līderiem, bet arī palielinājis savu tirgus daļu no 21% 2009. gadā uz 25% 2010. gadā.

SIA „Auto Rīga” 2010. gadā sasniedzis Ls 6 149 807 lielu apgrozījumu, kas ir par 21% mazāks kā 2009. gadā. Pērno gadu uzņēmums ir noslēdzis ar Ls 197 070 lieliem zaudējumiem pēc nodokļu nomaksas, kas nozīmē zaudējumu samazināšanu gandrīz par 8 reizēm jeb par 86,9%.

Šāds finanšu rezultātu uzlabojums skaidrojams ar kvalitatīvu darbu gan pārdošanā, gan pēcpārdošanā. Uzņēmums spējis veiksmīgi piemēroties ārējiem uzņēmējdarbības vides un tirgus apstākļiem, kā arī veiksmīgi optimizējis savus iekšējos procesus un paaugstinājis resursu izmantošanas efektivitāti.

Pagājušajā gadā visas Audi ražotnes reģistrēja ievērojamu ražošanas pieaugumu. Pērnā gada laikā Audi palielināja ražošanu par 23,4%, salīdzinājumā ar 2009. gadu – kopumā līdz 1 148 791 automobiļiem. Tas ir lielākais vienā gadā uzbūvēto automobiļu skaits uzņēmuma vēsturē.

SIA „Auto Rīga” pārstāvēto Audi dīleru Latvijā „Møller Auto Rīga” un „Møller Auto Lidosta” 2010. gada jauno automobiļu pārdošanas apjoma rādītāji liecina par stabilizāciju un minimālu, bet izaugsmi salīdzinot ar 2009. gadu. „Neskatoties uz to, ka automobiļu tirdzniecības nozare Latvijā kopumā šobrīd atrodas ļoti zemā punktā, ir novērojama pārdošanas apjoma augšupeja, kas ļauj daudz pozitīvāk raudzīties uz 2011. gada potenciālajiem rādītājiem,” uzskata SIA „Auto Rīga” direktors Ingus Rūtiņš.

Vispieprasītākie modeļi 2010. gadā bijuši Audi A4, Audi Q5, Audi A6 un Audi Q7. Statistika liecina, ka 43,4% spēkratu īpašnieku izmantojuši līzinga pakalpojumus to iegādei. Kopējais piereģistrēto jauno vieglo Audi automobiļu skaits ir 135 vienības, kas ir par 10.7% vairāk kā 2009. gadā. Audi īpaši konkurētspējīgs bijis kompakt, vidējā, lielajā un sporta klasē.

Arī „Møller Auto Rīga” un „Møller Auto Lidosta” centros piedāvāto mazlietoto automobiļu pārdošanas apjomi saglabā pozitīvu dinamiku, kas liecina par klientu izpratni par pārbaudītu un ar zināmu vēsturi un izcelsmi mazlietotu automobiļu iegādi.

„Møller Auto Rīga” un „Møller Auto Lidosta” servisa darba pārdošanas apjomā 2010. gada 2. pusgadā pret 1. pusgadu ir sasniegts nepilnu 6% pieaugums. Audi oriģinālo rezerves daļu un aksesuāru tirdzniecībā 2010. gadā apjomi 2. pusgadā pret 1. pusgadu arī ir turpinājuši palielināties, sasniedzot 16% pieaugumu.

Kopējie servisa klientu apmierinātības pētījuma rādītāji ir uzlabojušies par 11% pret 2009. gadu. Servisa darba kvalitātes mērījumi rāda, ka ir izdevies vairāk kā uz pusi samazināt tos gadījumus, kad klientam ar vienu un to pašu defektu ir jāapmeklē serviss vairākas reizes.

Audi serviss nav veicis krasas svārstības darba stundas izcenojumos, taču 2010. gadā tika būtiski izmainīts cenu pozicionējums – individuāli piemērojot klientiem labākos, tirgū konkurēt spējīgākos risinājumus, interesantas kampaņas cenas uz atsevišķiem darbiem.

Jau kopš 2002. gada SIA „Auto Rīga” pārstāvētais Audi dīleris Latvijā „Møller Auto Rīga” un kopš 2008. gada „Møller Auto Lidosta” pieder „Møller Group” AS, kas Latvijā pārstāv norvēģu biznesa kultūras pamatvērtības - godīgu uzņēmējdarbību, ilgtermiņu un rūpes par klientiem.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Tā mēs projektējam jeb, uz kurieni ved lepnā norāde (+ FOTO) 5

Tūkstošu vērtā norāde ved "uz nekurieni", kamēr īstais ceļš uz apdzīvoto vietu atrodas trīs kilometrus tālāk un ir apzīmēts ar necilu izkārtni. Lasīt vairāk

 

Projektēsim Ceļus - eksperti skaidro, kādēļ klibo kvalitāte (+ VIDEO) 3

Būveksperts Edgars Krūmiņš nosauc iemeslus, kas iespaido ceļu būves kvalitāti: par vēlu izsludināti konkursi, rezultātu apstrīdēšana, plānošanas trūkumi, finansējuma nevienmērīgs sadalījums, speciālistu aizplūšana. Lasīt vairāk

 

Riepas, akumulators, logu slotiņas - kā sagatavot savu auto tumšajam laikam

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) apkopojusi 7 vienkāršus, bet ļoti svarīgus ieteikumus, kas palīdzēs sagatavot auto gada tumšajam un aukstajam laikam. Lasīt vairāk

 

15 000 km -krievi aizceļo uz Islandi ar 40-gadīgu ZAZ (+ VIDEO) 8

Divi Čeļabinskas iedzīvotāji devušies ekstrēmā piedzīvojumā, apceļojot Islandi ar 40 gadus vecu zaporožecu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti