Lems par satiksmes drošības uzlabošanas pasākumiem

25.aprīlis 2007 0:00

Šī gada pirmajos 3 mēnešos Latvijā uz ceļiem bojā gājuši 108 cilvēki. Tas ir par 40% vairāk nekā pērn attiecīgā laika posmā.

Lai lemtu par konkrētiem pasākumiem, kā uzlabot situāciju valstī, diskusijā piedalīsies visas par satiksmes drošību atbildīgās institūcijas - Satiksmes, Iekšlietu, Veselības, Izglītības un Zinātnes, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, kā arī Rīgas dome, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Katastrofu medicīnas centrs un Ceļu satiksmes drošības direkcija.

Diskusijas pamatā ir nupat valdībā apstiprinātā Ceļu satiksmes drošības programma 2007. - 2013. gadam. Tajā katrai institūcijai ir konkrēti definēti pasākumi un finansējums tuvākajiem septiņiem gadiem. Diskusijā katra institūcija informēs par 2007./08. gadā plānotajiem pasākumiem, kā arī sniegs ierosinājumus par citām aktivitātēm, kas uzlabotu situāciju uz Latvijas ceļiem. Lai raksturotu situāciju ceļu satiksmē, SKDS pārstāvis informēs par nupat veikto pētījumu, kurā iedzīvotāji tika aicināti raksturot situāciju satiksmes drošības jomā.

Diskusija notiks 2007. gada 26. aprīlī plkst. 13:00
ANO Nama Konferenču zālē, Rīgā, L.Pils ielā 21.

Diskusijas dalībnieki:

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers
Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis
Izglītība un zinātnes ministrijas Vispārējās izglītības departamenta direktors Artūrs Skrastiņš
Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Daina Mūrmane- Umbraško
Bērnu un ģimenes lietu ministrijas pārstāvis
Rīgas Domes priekšsēdētājs Jānis Birks
Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis,
CSDD direktors Andris Lukstiņš
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Katastrofu medicīnas centra pārstāvji
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne
SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš

Diskusijas vadītājs – žurnālists Pauls Timrots

Diskusija tiek rīkota ANO Globālās Ceļu satiksmes drošības nedēļas ietvaros un plānota kā centrālais tās notikums Latvijā.

ANO starptautiski aktualizētās nedēļas mērķa grupa ir gados jaunie ceļu satiksmes dalībnieki, jo saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas datiem, ceļu satiksmes negadījumi ir galvenais nāves cēlonis bērniem un jauniešiem vecuma grupā no 5-25 gadiem visā pasaulē.
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Sāpīgi abiem - motobraucējs saduras ar gājēju (+ VIDEO)

Motobraucēju, kas lavierē starp rindām, pārsteidz meitene, kas tāpat kā viņš, lavierē starp mašīnām, lai pārkļūtu ielas otrā pusē. Lasīt vairāk

 

Kā VID izturas pret Latvijas uzņēmējiem, jo uzskata, ka BMW maksā dārgāk ( + VIDEO) 59

Vai VID atkal mēģina aizbiedēt nodokļu maksātājus no Latvijas, kā tas bija ar ss.lv? Notikumi risinājās aprīļa sākumā, bet par gala lēmumiem ziņu mums nav. Lasīt vairāk

 

Sadursme ar autobusu (+ VIDEO) 13

Video autors raksta, ka autobuss parādījies burtiski "no nekurienes" Lasīt vairāk

 

Nāvējošās izklaides uz dzelzceļa (+ VIDEO) 1

Arī 14 gadus vecā pusaudža nāve uz elektrovilciena jumta gūtā strāvas trieciena dēļ neattur citus zēnus no nāvējošās izklaides – vizināšanās, pieķeroties vilcienam no ārpuses. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti