LMT Latvijas rallija čempionāta lielais finišs jau šonedēļ 3

4.oktobris 2007 12:12

Šīs nedēļas nogalē Tukuma rajonā, Jūrmalā un Madonas rajonā norisināsies pēdējais – pēc kārtas septītais - un izšķirošais 2007.gada LMT Latvijas rallija čempionāta posms rallijs „Latvija 2007”, kurā savu dalību pieteikusi 81 ekipāža.

Lielākā intriga un aizraujošākā cīņa sagaidāma N4 klasē, kurā uz uzvaru čempionātā praktiski pretendē divas ekipāžas, bet teorētiski šādu iespēju saglabā vēl trīs ekipāžas.

Cīņa par 2007. gada čempiona titulu prestižajā N4 klasē, kurā dominē Mitsubishi markas automašīnas, ir saspringta jau no pirmā čempionāta posma rallija „Sarma”, kad savu pirmo uzvaru izcīnīja Māra Neikšana/Māra Jēkabsona ekipāža. Nākamais rallijs „Vidzeme” iezīmēja cīņu ne tikai trasē, bet arī pat ārpus tās, kas deva papildus intrigu visai rallija sezonai. Viennozīmīgi favorīti uz čempionu titulu N4 klasē ir vienmēr ātrā un atraktīvā Jāņa Vorobjova/Gunta Ervalda ekipāža, kuri ir iekrājuši 5 punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkali. Šāds pārsvars ļauj Vorobjova ekipāžai justies salīdzinoši droši. Pat pie nosacījuma, ja Anda Neikšāna ekipāža uzvar, Vorobjova ekipāža var atļauties finišēt 4. vietā, jo vienādu punktu skaita gadījumā uzvaru skaits ir lielāks otrajiem. Ņemot vērā, ka rallijā „Latvija 2007” izmantotie ceļi ir nezināmi lielākajai daļai jaunās paaudzes sportistu, tie var izrādīties gana viltīgi un neprognozējami pat vismeistarīgākajām ekipāžām.

Apstākļi, kas nedod „mājas” priekšrocības nevienam no čempionu titula pretendentiem, konkurentu neveiksmju vai kļūdu gadījumā, var reālas iespējas pavērt gan strauji progresējušajam Mārtiņam Būčiņam/Renāram Francim, gan Aivim Eglem/Normundam Aizkalnam, gan arī Mārim Neikšānam/Mārim Jēkabsonam. Jāatgādina, ka uzvaras atsevišķos čempionāta posmos šajā sezona ir izdevies izcīnīt Māra Neikšāna ekipāžai (rallijā „Sarma” un „Aukštaitija”), Jāņa Vorobjova ekipāžai (rallijā „Vidzeme” un „Cēsis”), Mārtiņa Būčiņa ekipāžai (rallijā „Kurzeme”) un Jari Ketomaa ekipāžai (rallijā „Talsi”). Tomēr jebkuras prognozēs skatītāji un fani šajā rallijā var atmest un gaidīt tikai rezultātus no ātrumposmiem, jo N4 grupas nacionālo „attiecību kārtošanu” var izjaukt 2007.gada Somijas čempions Jari Ketomaa, kurš arī startē LMT Latvijas rallija čempionāta ieskaitē. Papildus Ketomaa, nervus Latvijas ekipāžām kutinās Somijas rallija 2006.gada vicečempions Juha Salo un vienas no ātrākajām Baltijas ekipāžām - Priit Saluri no Igaunijas un Devidus Jocius no Lietuvas. Visas minētās ekipāžas startē ar Mitsubishi Lancer Evo 9 automašīnām.

Čempionātā vienas ass piedziņas klasē N3 cīņa par čempiona titulu izšķīrās jau rallijā „Aukštaitija”, kad savu ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja 2006.gada čempioni Dans Leščs un Jānis Vīksna (Honda Civic Type-R). Lai arī sezonas garumā trasē bieži ievērojami ātrāka bija Arta Štrausa/Raimonda Tihonova (Renault Clio) ekipāža, tomēr Lešča stabilitāte un uzvaras četros rallijos pēc kārtas nodrošināja liepājniekiem otro čempiona titulu pēc kārtas. Cīņa par čempionāta sudrabu un bronzu izšķirsies divu Renault Clio un vienas Hondas Type-R ekipāžu cīņā – Arvis Vecvagars/Ainars Kalniņš un Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols, nestartējot Štrausam/Tihonovam, ir reālākie pretendenti uz čempionāta pjedestālu, tomēr cīņā var iesaistīties Krišjāņa Caunes/Viļņa Vitkovska ekipāža (Honda Civic Type-R), kuru no saviem konkurentiem šķir attiecīgi seši un četri punkti. Teorētiskas, bet niecīgas iespējas „aizķerties” aiz bronzas godalgas ir 16-gadīgā Jāņa Kārkliņa ekipāžai. Tas nozīmē, ka cīņa arī šajā klasē vēl nav galā. To vēl aizraujošāku padarīs viesi no Somijas, tajā skaitā Somijas 2007.gada čempions N3 klasē Joonas Lindroos, kā arī Igaunijas un Krievijas sportisti. Visas viesu ekipāžas startēs ar Honda Civic Type-R automašīnām. Līdzās minētajām ekipāžām uz starta stāsies arī jaunākais rallija pilots LMT Latvijas rallija čempionātā –15-gadīgais Toms Keivs (Tom Cave) no Lielbritānijas ar MG ZR automašīnu. Jāatgādina, ka Lielbritānijas sportists Keivs startē ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci.

Latvijas kausa izcīņas klasēs A+ un AL 2000 kausu ieguvēji jau ir noskaidroti – A+ klasē Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis jau pēc rallija „Kurzeme” bija izcīnījuši kausa ieguvēju titulu, kļūstot neaizsniedzami konkurentiem, bet brāļi Īles par kausa ieguvējiem kļuva rallijā „Aukštaitija”. Neskatoties uz zināmajiem uzvarētajiem Ivara Caunes/Vladimira Barinova, Artūra Prienieka/Jāņa Kirkovalda un Mārtiņa Sviļa/Aivja Aizsalnieka savstarpējā cīņa par atlikušajām pjedestāla pozīcijām nepavisam nav izšķirta – minētās ekipāžas atrodas 9 punktu robežās un visu izšķirs veiksmes un neveiksmes rallijā „Latvija 2007”. Diemžēl Mārtiņa Sviļa ekipāža rallijam „Latvija 2007” nav pieteikusies.

Arī AL 2000 klasē savstarpēji pjedestāls ir jāsadala Normunda Verbeļa/Igora Bartaščenoka un Gundara Ozoliņa/Māra Spēlmaņa ekipāžām.

Komandu ieskaitē pirms LMT Latvijas rallija čempionāta 7.posma valda liela intriga – uzvarēt var gan „Liepājas rallija komanda”, kura šobrīd atrodas čempionāta vadībā pēc ļoti veiksmīgiem „Kurzemes” un „Aukštaitijas” rallijiem, gan „Skandi Auto rallija komanda”, gan arī „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”. Gan „Skandi”, gan „Liepājnieku” izredzes var vērtēt līdzīgi, jo abas komandas pieteikušas sportistus N4 un N3 klasē, kas noteikti palielina iespēju cīnīties par vairāk punktiem, kā tikai ar vienas klases automašīnām. „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” šajā rallijā pārstāv tikai abi brāļi Neikšāni ar N4 klases automašīnām.

Rallija „Latvija 2007” pirmā ātrumposma starts būs sestdien, 6.oktobrī, Tukuma rajona Sēmē plkst.12:00, bet finišs svētdien Madonā plkst.17:20. Sestdien no plkst.15:25 TV skatītājiem būs iespējas vērot rallija trešo ātrumposmu tiešraidē TV5. Jāatzīmē, ka informāciju par ātrumposmu laikiem, kā arī kartes var atrast žurnālā Rally.lv, kurš pieejams visās preses tirdzniecības vietās.

Jāpiebilst, ka šogad rallijs Latvijā atzīmē savu 50. jubileju.

2007. gada LMT Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums pēc 6 posmiem (ekipāža, punkti kopvērtējumā):

N4 klase:
1.    Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds - 38
2.    Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals - 33
3.    Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis - 29
4.    Aivis Egle/Normunds Aizkalns – 28
5.    Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons – 28
6.    Matīss Mežaks/Arnis Ronis – 17

N3 klase:
1.    Dans Leščs/Jānis Vīksna – 54
2.    Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs – 30
3.    Arvis Vecvagars/Ainars Kalniņš – 30
4.    Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols – 27
5.    Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis – 23
6.    Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš - 16

A+ klase:
1.    Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis – 52
2.    Ivars Caune/Vladimirs Barinovs – 35
3.    Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds – 34

AL 2000 klase:
1.    Egils Īle/Māris Īle – 41
2.    Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis – 27
3.    Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks – 22

Komandu ieskaite:
1.    Liepājas rallija komanda 1 – 71
2.    Skandi Auto rallija komanda – 65
3.    Latvijas Mobilā Telefona rallija komana 58LAF preses dienests
 
Visi komentāri
 
244383. viesis 4.oktobris 2007 19:40
0 0 Atbildēt

Jaunākā informācija un bildes par šovu "Rallija Zvaigzne":

easyget.lv/sports/read/3137/

244399. viesis 5.oktobris 2007 10:19
0 0 Atbildēt

Sveiki,

Mans mazais puika grib apskatītties "īstu ralliju" tāpēc jautājums, kur var internetā atrast precīzāku informāciju kad, cikos un kur precīzi notiks šīs nedēļas nogales rallijs? Paldies zinātājiem.

244405. viesis 5.oktobris 2007 11:00
0 0 Atbildēt

Crabis

ieej www.autorally.lv, tur ir visa info. Kartes nopērc Statoilā vai narvesenā - rallija žurnāls.

V;el laba info www.r-evolution.lv zem sadaļas rallija info.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

MAZ kravinieki pāries uz ķīniešu dzinējiem

Līdz šim baltkrievu MAZ komplektēja ar MAN, Cummins, Mercedes-Benz, ZF un Allison agregātiem. Lasīt vairāk

 

220 īpašie Land Rover Defender ASV tirgum (+ FOTO) 2

Land Rover izstrādājis Defender Trophy Edition – Camel Trofhy sacensībām veltītu īpašo versiju, kas paredzēta ASV tirgum un tiks izlaista 220 eksemplāru skaitā. Lasīt vairāk

 

Sportisko "Porsche 911 GTS" saimi papildina pieci jauni modeļi (+ FOTO)

Pusotru gadu pēc "992" nonākšanas tirgū, "Porsche" iepazīstina ar populārās sporta automobiļu sērijas "911 GTS" jauno paaudzi – pieciem jaudīgiem, dinamiskiem un vizuāli izteiksmīgiem modeļiem, teikts uzņēmuma paziņojumā. Lasīt vairāk

 

Rallija svētki Cēsu pusē jau šīs nedēļas nogalē

Jau šīs nedēļas nogalē Cēsu novadu pieskandinās sporta automašīnu rūkoņa – te 31.jūlijā notiks minirallija “Amata” sacensības, bet 1.augustā cīņas notiks rallijsprinta “Cēsis” ātrumposmos. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti