Visi komentāri - VK: Pērn autoceļu sakārtošanai papildus piešķirtais finansējums kopumā izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim

VK: Pērn autoceļu sakārtošanai papildus piešķirtais finansējums kopumā izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 19.maijs 2021 16:00

Pagājušajā gadā Satiksmes ministrijai ekonomikas atveseļošanai papildu piešķirtais un izlietotais finansējums autoceļu sakārtošanas projektiem 72,512 miljonu eiro apmērā kopumā izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim, revīzijā secinājusi Valsts kontrole.

Valsts kontroles ieskatā, VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC), apgūstot papildus piešķirto finansējumu projektu īstenošanai autoceļu jomā, ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu autoceļu atjaunošanu un saglabāšanu.

Vienlaikus, ņemot vērā ierobežoto laika periodu no Ministru kabineta lēmuma pieņemšanas aprīlī par papildu finansējuma piešķiršanu līdz finansējuma apgūšanas beigu termiņam - 2020.gada gada beigām, LVC pieļāvusi atkāpes no Valsts autoceļu sakārtošanas programmā 2014.-2023.gadam noteiktajiem pasākumiem un pieejas to īstenošanai.

Valsts kontroles pauž, ka sistēmiskas pieejas nodrošināšana valsts autoceļu sakārtošanā, ievērojot attīstības plānošanas un budžeta plānošanas dokumentu saskaņotības principu, ir būtiska, lai tiktu īstenotas sabiedrības intereses, kā arī tiktu sekmēta attīstības plānošanas mērķu sasniegšana valsts autoceļu sakārtošanas jomā.

Trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdes laikā, atbildot uz deputātu jautājumiem par to, kādēļ pieļautas atkāpes no sakārtošanas programmas, LVC valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis pauda, ka Covid-19 krīzes laikā piešķirto papildus finansējumu nevar uzskatīt par daļu no ierastās programmas, lai gan par papildu līdzekļiem veikti darbi arī tajā.

Lazdovskis skaidroja, ka finansējuma apgūšanas termiņš pērn liedzis realizēt plašākus projektus, kas ietvēris arī būvprojektu izveidi.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 19

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

TV Auto ziņas dosies ziemas labdarības reisā (+ VIDEO)

TV Autoziņu ziemas testos esam devušies gan ar pikapiem, gan elektromobiļiem, taču mikroautobusu un minivenu reiss gan notiks pirmo reizi. Lasīt vairāk

 

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 31

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Lai samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem, EK plāno sākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu (+ VIDEO)

Cik mēs nākotnē maksāsim par elektrību? Kāpēc tā vienā valstī ir dārgāka nekā pie kaimiņiem? Uz šiem jautājumiem cer atbildēt jaunais Eiropas Komisijas plāns – uzsākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu, lai paātrinātu dažādu savienojumu izveidi, kas samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem. Ko tas nozīmē un kas jauns gaidāms Baltijas valstīs? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti