Asociācija: Degvielas cenu pieaugums varētu beidzot mudināt latviešus pārsēsties uz ekonomiskākiem auto 41

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 31.marts 2022 8:04

Degvielas cenu pieaugums varētu beidzot mudināt latviešus pārsēsties uz ekonomiskākām un Latvijai atbilstošākām automašīnām, aģentūrai LETA teica Auto asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Kulbergs.

Viņš skaidroja, ka šobrīd Latvijā vairums iegādājas apvidus automašīnas, kas pēc definīcijas patērē vairāk degvielas. Kā norādīja Kulbergs, jāpaiet kādam laikam, kad cilvēki sapratīs, ka pašreizējās degvielas izmaksas būs ilgtermiņā.

"Mums nāksies sadzīvot ar degvielas cenu starp diviem un trim eiro litrā. Varbūt tas beidzot pamudinās latviešus pārsēsties uz ekonomiskākām un ekoloģiskākām automašīnām," teica Kulbergs.

Uz jautājumu, vai Latvijas autotirgu varētu ietekmēt tas, ka dīzļdegviela ir kļuvusi dārgāka par benzīnu, Auto asociācijas vadītājs atbildēja apstiprinoši, uzsverot, ka "tas vienmēr ietekmē tirgu".

Kulbergs arī skaidroja, ka Latvijā izmantot dīzeļdzinēja automašīnas nav loģiski, jo netiek nobrauktas tik garas distances, lai dīzeļa motors sevi attaisnotu, turklāt šīs automašīnas vieglāk lūzt un tās ir dārgāk saremontēt.

"Latvijas pircējs ir ļoti emocionāls, un ir gatavs darīt daudz ko, lai, stāvot pie benzīntanka, būtu jāmaksā mazāk. Latviešu pircējs neskatās ilgtermiņā un ne vienmēr ir racionāls," teica Kulbergs, piebilstot, ka degvielas cenu kāpums ieviesīs "racionālo komponenti" automašīnas pirkumā. 

Tāpat viņš pieminēja, ka ļoti iespējams iedzīvotāji vairāk izmantos koplietošanas automašīnas, un pilsētas vidē noteikti domās par alternatīviem pārvietošanās veidiem. 

Auto asociācija ir auto nozares profesionālā organizācija, kas apvieno mehānisko transportlīdzekļu ražotājus, mehānisko transportlīdzekļu komponenšu un rezerves daļu ražotājus, importētājus, pilnvarotos auto tirgotājus, autorizētos mehānisko transportlīdzekļu remonta un tehniskās apkopes pakalpojuma sniedzējus.

Visi komentāri

33 3 Atbildēt

Kulberg .kad beigsi ,neaizmirsti nolaizt ūdeni ..........

6 1 Atbildēt

Cik vajdebilam jābūt lai ko tādu kvelstu... Ja nu vienīgi valsts veco autiņu maina pret jaunu bez maksas...

26 0 Atbildēt

Un elektrība paliek lētāka - tā es sapratu? Nu, nu...

0 0 Atbildēt

Pirmkārt Dacia spring ar visām atlaidēm un valsts finansējumu maksā 17k, var nobraukt 300km pilsēta un 200 pa šoseju (nu labi, varam pieņemt pie tava braukšanas stila 150, kas ir pieņemami visiem kas nebraukā uz Rīgu bet tikai pa savu rajonu dzīvojas, ka arī tiem kas dzīvo piepilsētā un dodas uz pilsētu.

Otrkārt pa 10k es jau 2017 gada varēju nopirkt jaunu mašīnu kas ēd 5l/100 benzīnu (4.7 uz šosejas, 5.2-5.5 pilsētā, velkot citu mašīnu- 7.9-8.5) un vieta ir vairāk (fiziski vairāk un lielākas lietas var ielikt) kā audi a4 un BMW 3. Sērijas universāli.)

Un treškārt ja ir vajadzīga vieta un ekonomija Duster dīzelis ēd 4l/100 un jogger LPG 7-8l/100 ar gāzi brauc. Abi šie autiņi ierakstās 20k budžeta

P.S. ar savu Daciju kopš 2017. Gada esmu veicis 238000km, bez tehniskām problēmām, visas dilstošo detaļu maiņas veicu atbilstoši servisa intervāliem, braucu 20% pa granti, 30 pa vidējās kvalitātes ceļiem un 50% pa šoseju.

6 0 Atbildēt

Diez vai pāries uz zāles pļāvējiem, kuru resurrs mazāks par 100 tkm.

8 0 Atbildēt

2 - 3 eiro litr;a lai būtu, tad naftai jāmaksā 200 usd muca un uz augšu.

9 0 Atbildēt

Kā tik īsā rakstā tik daudz muļķiibas sarakstīt . Nezin pats tic tam ko sarakstījis< ja tā, tad vēl skumjāk

11 0 Atbildēt

latviešiem, par kuriem viņš runā, nav deputātu alga, lai nopirkut elektromobili. Neko citu, ka lietotu dīzeli tie nevar atļauties. Un ja ar latviešiem viņš domāja deputātus ar savām algām, diez vai tie izmantos sabiedrisko transportu.

Viss notiek par labu deputātiem, pluss, ja deputātiņam pietrūkst viņš var sev pielikt pie algas.

9 0 Atbildēt

Deputātiem ir transporta kompensācijas, tie būs pēdējie, kas pārkāps uz elektro auto. Kā tad norakstīs "devielas" izmaksas?

3 4 Atbildēt

Ja var nopirkt lietotu dīzeli, var atļauties nopirkt arī lietotu benzīnnieku vai benzīns+LPG.

8 0 Atbildēt

viņš runāja par ekonomiju dīzelis noteikti būs ekonomiskāks par bendzīnieku vismaz par 30proc, un ne visi grib ar gāzi . Domāju uz doto brīdi visu peltais dīzelis ir tas ekonomiskākais variants. Ari dzinēja resurs ir lielāks kā bendzīniejiem it sevišķi mazmotoriem. Normālu kvalitatīvu dīzeli viņu normāli uzturot var mierīgi braukt līdz 700 tūkst, citi brauc vēl vairāk, jo viņi ar ap 300 tūkst nobraukumu ieceļo pie mums

9 0 Atbildēt

Kad valsts un pašvaldību pārstāvji pārsēdīsies uz kompakt auto ar max 1.2 dzinējiem?

Kāpēc nepieciešami premium klases auto ar lieliem dzinējiem?

0 0 Atbildēt

Pagapaga,bet kur ta naudu likt! Tà ir tik daudz kà nekad.

4 0 Atbildēt

Ekonomiskie latvieši brauc ar kontrabandas dīzeli!

1 0 Atbildēt

Izskatās ka šis tirdziņš tagad pievērsies pavisam.

4 0 Atbildēt

Robeža jau nav slēgta! Mums ir daudz nepilsoņu un dubultpilsoņu, kas to vien darīs, kā kursēs uz pseido roģinu un atpakaļ. Jā, kravu aprite mazinās un fūres izsit no ierindas, bet Passati ar 100 litru bākām neizzūd.

1 0 Atbildēt

Mhm, sarežģītākā robežas šķērsošana "jaunajā realitātē" diez vai šiem biznesu atviegllos. Kad briežu ragu novārījumā mercētais bunkura saimnieks ieslēgs pilno dzelzs priekškaru, tad sveiki atā skraidīšanai pāri robežai. Vēl jo vairāk ar kontrabasa degvielu.

26 0 Atbildēt

Un tieši tapēc, ka lemj tādi Andri, sēžot siltajos valdes priekšsēdetāju krēslos, saņemot vismaz pāris štukas menesī uz rokas un neizjūtot realo situāciju valstī, esam DZIĻĀ PURVĀ, visos jautājumos.

Kādas vēl elektomasīnas?!?? Videjais latvietis auto var atlauties līdz maksimums 10k tīrajā vai 20k ar kredītu(operatīvajā moš vairāk, bet ta tāda bumba ar laika degli...)

Elektroauto zem 30k nepastāv un tādiem maziem pirduļiem vari nobraukt max 150km, jeb talāk par pilsētas robezam nemaz nedomā braukt, savādak raudāsi gaidot evakuatoru meža vidū, nerunājot par auto izmēriem/vietu...

Drīzāk, ceļot cenu kosmosā, lai nenotiek pretējais - vairums autiņus noliks malā/pārdos vairs nelies dīzeli pa 2.30€+/L, kritīsies DUS ietirgotais degvielas apjoms, nevarēs 'nopelnīt' un noturēt galvu virs ūdens un staciju kompānijam iestāsies krahs, kam sekos valsts ek. krīze.

DOMĀJAT KO DARAT! Nevis bļaustaties ar tendīgajiem pasaules vārdiem!

1 0 Atbildēt

Tu kaut ko sajauci - vidējā mašīna šajā valstī ir kaut kādus 14 vai 15 gadus veca, tātad maksā ap divām pakām - nu pieņemsim ka to statistiku pavelk uz lej tādi kā es - attiecīgi vidējā mašīna tiem kas tās reglāri maina varētu būt uz 10 gadus veca - tāpat līdz taviem cipariem tālu.

Bet savādāk piekrītu.

4 1 Atbildēt

Viņš rakstija par "vidējo latvieti", proti vidējo slāni, nevis par vidējo auto vecumu. Vidējais auto vecums norāda tikai to, ka puse ir nevis "vidējais latvietis", bet nabadzīgais latvietis.

9 0 Atbildēt

Pilnīgs fufels!!

Tās jaunākās un mazākās konservu bundžas patērē par 0.5 - 1.5 litram mazāk, toties maksā krietni vairāk.... tik daudz vairāk ka to litru uz 100 km neatmaksā NEKAD!!

Es netaisos mainīt normālu komfortu pret mazāku degvielas patēriņu. Ja nevar nopirkt jaunu, tad aci nepamirkšķinot pērku lietotu.

No tā vecā auto ir vēl viens labums - ar to var krietni vairāk nobraukt, līdz auto nosprāgst pavisam! = citi auto jāpērk retāk!!!

3 0 Atbildēt

Realitāte gan ir tāda ka tev neviens neprasīs. Vai nu maksā par degvielu vai skrien kajām.

7 2 Atbildēt

"mudināt latviešus pārsēsties uz ekonomiskākām un Latvijai atbilstošākām automašīnām". Latvijai atbilstošāks auto ir džips - mazāk jūt bedres, ir lielāka caurgājamība pa izšķīdušajiem zemes ceļiem.

2 0 Atbildēt

apmierina 10l uz 100km , tad ok. Bet tā jādzīvo tiešām kaut kur tālu no asfalta, kur pašvaldība vispār nerūpējas par ceļiem, lai vadzētu džipu, tikai caurgajamibas pēc. Protams nav runa, ja vajag vilkt piebes vai pa lauku, pie traka jābrauc.

3 0 Atbildēt

realitāte būs tāda, ka brauks mazāk. Neskries katru dienu krustām šķērsām pa Rīgu 70 km. Vai uz kaimiņu pagasta veikalu reizi dienā, jo tur, redz, lētāks piens.

Nu, un arī mazāka strādājošo mobilitāte būs. Tas, protams, ir slikti.

4 0 Atbildēt

Ar sabiedrisko autobusu arī brauks mazāk, jo biļetes paliks dārgākas! Bet latvietis taupīgais pirmdien aizbrauks uz darbu un tikai piektdien brauks mājās!

8 0 Atbildēt

Kā Jūs vispār iedomājaties braukt ar šādu mazauto ar tik mazām riepiņām pa mūsu bedrainajiem asfalta ceļiem un pavasara dubļiem uz zemes ceļiem? Ko vispār laucinieks lai dara ar tādu būri uz riteņiem? Sākat taču pamosties, ne jau visi dzīvo Rīgā un pat tajā pašā Rīgā šur tur ceļš nav ļoti labs, bet nu tas tā.

7 0 Atbildēt

Vot var dirst pilsētas švītiņš. Atbrauc padzīvo lauku reģionos kur apvidus auto ir vienīgais ar ko var daudzmaz sakarīgi pārvietoties it sevišķi rudens , ziemas , pavasara periodā.

6 0 Atbildēt

Tukša diršana, labs demagogs.

3 0 Atbildēt

Ko var muldēt un kā lai nopērk auto kura maksā 16,000 eiro.

4 0 Atbildēt

nekas nav ekonomiskāks par 1.6- 1.7 dīzeli.

Pat pie dārgās dīzeļa cenas. Normāls cēliens.

Un 5l uz 100 km jebkuros apstākļos.

2 0 Atbildēt

Esmu jau parsēdies uz motoroleri.

4 0 Atbildēt

Zaje%$#aļi jau ar saviem eko auto!!! Nu nav man kur to elektro mēslu lādēt!!

3 0 Atbildēt

Visi besās... kā nu kurš. Bet ko tasmainīs???? varbūt vajag prasīt, lai deputātiem atceļ kompensāciju? mēs visi braucam uz darbu paši... un ja jau ir krīze degvielas cenās, tad, lai pievienojas. varbūt pildot ikdienā auto zinās cik tas maksā.

1 2 Atbildēt

ja deputātam atcels kompensāciju, tavam drundulim patēriņš paliks mazāks, vai benzīntanka īpašnieks pēkšņi sāks mazāk par degvielu prasīt?

2 0 Atbildēt

Pagrūti ir noticēt mītam par to, ka kāds "plāno" esošā auto nomaiņu uz jaunāku, nedomājot par sava esošā auto realizāciju.Demagoģijas rezultātā lielu daļu no esošajiem lielā noskrējiena lietotajiem auto daudzmaz saprātīgi pārdot vispār nav iespējams.Pat lai kādā labā stāvoklī tas būtu.Īpaši ja "tēlaini iedomātajā" cenā padsmit eur un augstāk.Tāpēc daudziem nāksies pārmest ādu un domāt par esošā uzturēšanu.

2 0 Atbildēt

Kārtējais marasms. Kā minēts iepriekšējos komentāros, nopirkt to tosteri uz riteņiem ir daudz pa dārgu priekš mums, parastajiem cilvēkiem. Un ja pat nopirks, tad lietotu, bez garantijas, un maksās par remontiem 2 reizes dārgāk par dīzeli, pateicoties visiem modernajiem navarotiem. Turklāt, kur es viņu lādēšu? Vadu no trešā stāva pa logu vilkšu ārā uz pagalmu un sēdēšu pīpēšu divas stundas pie loga?

2 0 Atbildēt

-vēl piepluso, ka turpmāk daļu no savas dzīves pavadīsi, īsinot laiku pie dažādām uzlādes vietām.Ēdīsi fastsuudus,aiz gara laika bakstīsi trubu,rubināsi degunu, ziemā/caurvējā šņauksi puņķus un kasīsi iespējami apsaldēto Kuli.Apmeklēsi sabtransstatoila tOleti ar iespējamo kovidu un/vai vēdertīfu komplektā.Un tā katru otro dienu, vai vismaz 3x katrās 7 dienās.

Attiecīgi, ja rindā stāvēs kādi vēl 3gab Lohi,pareizizini visu ar 3x.Mājā vai citā galapointā "uzlādēts" atbrauksi krietni pāri 1/2naktij un tad nāksies atkakal Ēst..Rezultātā draud liekais svars,paaugstināta nervozitāte un/vai pazeminātas darbaspējass. Jā.

1 0 Atbildēt

Tu man nopirksi ekonomiskāku auto?

0 0 Atbildēt

Tad pārtrauciet tirgot mašīnas kas ir ar fosīlo degvielu un mainat visiem elektro auto par brīvu 1:1 un tā lai ar vienu uzlādi var nobraukt 1000 km ne mazāk un pārvadāt 7 cilvēkus bagāžas nodaļu 500 litriem ja var izpildīt prasības tad jā pāriešu uz tādu auto savādāk negribu stumt mašīnu kā tačku.

0 0 Atbildēt

Nu pec cenu kapuma varetu sanakt spānijas scenārijs. Nedod doevs vel 2014 gada ukrainas scenārijs kur 59 cilveku nodedzināšana vieta varētu būt kā mininmums 120 cilvēki Rīgā.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Pētījums – vilto arī elektrisko un hibrīdauto nobraukumus

Lietotu automašīnu pircēji bieži uzticas odometra rādījumam, taču uzņēmuma carVertical pētījums Vācijā liecina, ka nobraukuma viltošana joprojām ir izplatīta problēma. Lasīt vairāk

Ķīnas Xpeng apakšzīmols Mona ar jaunu modeli L03 Eiropai (+ FOTO) 3

Mona L03 paredzēts gan Ķīnas tirgum (no 18 500 EUR), gan arī pircējiem citur pasaulē, ieskaitot Eiropu. Lasīt vairāk

Granulu cena dažviet jau 350 eiro par tonnu - kas notiek? 12

Latvijā atkal sākusi strauji pieaugt kokskaidu granulu cena, kas uzkāpusi nu jau līdz 350 eiro par tonnu (9.07.2026. "Vārpas" Valka), kaut gan 2025. gada vasarā tās maksāja 220 eiro par paleti. Lasīt vairāk

Turcijā izgatavots pēdējais Fiat Tipo/Egea eksemplārs 6

Tiešā pēcteča Fiat Tipo/Egea nebūs, tā vietā pircējiem tiks piedāvāts krosovers Grizzly un modeļi, ko apvienos tā saime. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti