Visi komentāri - Izsludināts iepirkums deviņu bateriju elektrovilcienu iegādei

Izsludināts iepirkums deviņu bateriju elektrovilcienu iegādei 8

 

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

Nozare.lv | 14.aprīlis 2022 13:32

Autotransporta direkcija ir izsludinājusi iepirkumu deviņu jaunu akumulatoru bateriju elektrovilcienu iegādei, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Plānots, ka jaunie vilcieni tiks piegādāti līdz 2026.gada beigām un kursēs līnijā Bolderāja-Sigulda. 

Informācija par iepirkuma pirmo kārtu ir publicēta Eiropas Savienības (ES) oficiālajā Vēstnesī.

Pretendenti pieteikumus var iesniegt līdz šā gada 31.maijam.

Pirmajā iepirkumu kārtā paredzēts atlasīt kandidātus, kas varētu nodrošināt deviņu jaunu bateriju vilcienu piegādi. Savukārt detalizētas sarunas par iepirkuma cenu un citiem apstākļiem, kas var ietekmēt vilcienu piegādi, notiks otrajā iepirkuma kārtā. Plānots, ka otrā iepirkumu kārta tiks izsludināta rudenī.

Finansējums vismaz septiņu vilcienu iegādei tiks piesaistīts no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna, bet divu vilcienu iegāde tiks līdzfinansēta no ES fondu 2021.-2027.gada finansējuma, tostarp Kohēzijas fonda finansējuma.

Plānots, ka tiks iegādāti deviņi bateriju vilcieni, tomēr iepirkuma dokumentācijā paredzēta iespēja papildu finanšu iespēju atrašanas gadījumā palielināt iegādājamo vilcienu skaitu vēl līdz septiņiem jauniem vilcieniem.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) norāda, ka jauni un mūsdienīgi vilcieni nepieciešami gan elektrificētajās, gan neelektrificētajās līnijās, lai stiprinātu dzelzceļu kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkaulu.

Viņš arī pauž, ka, attīstot un pilnveidojot vilcienu satiksmi Rīgā un Pierīgā, tiks uzlabots sabiedriskā transporta ātrums un ērtums, kas ir būtisks faktors, lai iedzīvotāji biežāk izvēlētos ar to pārvietoties.

"Jaunos elektrovilcienus sagaidīsim satiksmē šogad. Bateriju vilcienus varēs izmantot neelektrificētajās līnijās. Šādu vilcienu priekšrocība ir videi draudzīga tehnoloģija ar ļoti zemu trokšņa līmeni - bateriju vilcieni ir klusāki, līdz ar to arī draudzīgāki pasažieriem, kā arī iedzīvotājiem, kuri dzīvo dzelzceļa sliežu tuvumā," skaidro satiksmes ministrs.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš iepriekš intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka deviņu bateriju vilcienu iegāde orientējoši varētu izmaksāt 75-76 miljonus eiro. Projekts paredz deviņu vilcienu sastāvu iegādi ar 200 līdz 240 pasažieru sēdvietu ietilpību.

"Finansējums ir paredzēts tikai ritošā sastāva iegādei. Tas nozīmē, ka infrastruktūrai un uzturēšanai būs jāparedz valsts finansējums. Iecerēts ir, ka pirmie bateriju vilcieni pa Latvijas sliedēm sāks kursēt 2026.gadā," teica Autotransporta direkcijas vadītājs.

Sākotnēji ir plānots, ka šie sastāvi tiks izmantoti līnijā Bolderāja-Sigulda. Bateriju vilcieni kalpotu Rīgas un Pierīgas areālā. Savukārt daļu dīzeļvilcienu, kuri pašlaik apkalpo Siguldas līniju, varētu novirzīt uz citām līnijām.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

 
Visi komentāri
 
Mairis 14.aprīlis 2022 15:24
1 5 Atbildēt

Paskat ko okupanti ir izdarījuši ar RVR - nav ne rūpnīcas, ne vilcienu, ne darba vietu...

WALA 14.aprīlis 2022 15:26
1 2 Atbildēt

Uz Rīgas stacijām bail skatīties - ceļu nav, nojumes nav, pilna razruha. Un šie vēl runā par Restartu, ibio

WALA 14.aprīlis 2022 21:48
1 0 Atbildēt

Sarunāsim ka manu niku tomēr nezagsim, tas nekas ka stacijas tiešām ir kādas nu "Dievs devis" ....

Opis 19.aprīlis 2022 16:12
0 0 Atbildēt

Nebūtu bijusi Savoku okupācija, dzīvotu tik pat labi, kā Somijā!

Vaga 14.aprīlis 2022 16:48
3 0 Atbildēt

Tikai lai neaizmirst ka ir 2stāvīgie vagoni, lai nevizināt 6 vagonu, no kuriem 5 ir tukši.

Tad mierīgi var iztikt ar 2 divstāvīgajiem vagoniem.

msh 15.aprīlis 2022 15:09
2 1 Atbildēt

Deviņus vilcienus tam maršrutam? Varbūt labāk salikt vadus? Stabi līdz stacijai "Garkalne", iespējams, vēl ir saglabājušies...

topinamburs 16.aprīlis 2022 20:42
0 0 Atbildēt

msh nupat arī ir dzelzceļa eksperts. Apsveicami.

Ja ir bateriju vilcieni, tos, ja uzbūvē vadus uz Siguldu, var izmantot citur.

Bet arī man gribētos, lai šādās preses relīzēs kaut ar pāris teikumiem pateiktu: 'vadi maksā šiti, bet bateriju vilcieni ir izdevīgāki, jo ____________"

RVR 19.aprīlis 2022 16:15
0 0 Atbildēt

Vajadzēja modernizēt RVR ražotos bateriju vilcienus ER2

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 20

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

TV Auto ziņas dosies ziemas labdarības reisā (+ VIDEO)

TV Autoziņu ziemas testos esam devušies gan ar pikapiem, gan elektromobiļiem, taču mikroautobusu un minivenu reiss gan notiks pirmo reizi. Lasīt vairāk

 

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 31

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Lai samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem, EK plāno sākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu (+ VIDEO)

Cik mēs nākotnē maksāsim par elektrību? Kāpēc tā vienā valstī ir dārgāka nekā pie kaimiņiem? Uz šiem jautājumiem cer atbildēt jaunais Eiropas Komisijas plāns – uzsākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu, lai paātrinātu dažādu savienojumu izveidi, kas samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem. Ko tas nozīmē un kas jauns gaidāms Baltijas valstīs? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti