Latvija turpmāk neielaidīs automašīnas ar Krievijas numura zīmēm 17

 
Nozare.lv | 12.septembris 2023 21:01

Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no šodienas plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Līdz šim jau bija spēkā aizliegums Eiropas Savienības robežu šķērsot kravu pārvadātājiem, proti, Krievijā reģistrētiem vilcējiem un piekabēm. Aizliegums neattiecas uz Krievijā reģistrētajiem autopārvadājumu uzņēmumiem, kuri pārvadā kravas ar autotransportu tranzītā caur Eiropas Savienību starp Kaļiņingradas apgabalu un Krieviju.

Turpmāk transportlīdzekļu, kas reģistrēti Krievijā, iebraukšana Eiropas Savienībā caur Latvijas robežšķērsošanas vietām ir aizliegta. Personām, kuras pārvietojas ar Krievijā reģistrētu transportlīdzekli, nebūs iespēja iebraukt ar to Eiropas Savienībā, šķērsojot Latvijas robežu. Personām ar šādiem transportlīdzekļiem no robežšķērsošanas vietas būs jāatgriežas atpakaļ Krievijā vai Baltkrievijā.

Ja persona atteiksies pildīt muitas iestādes norādījumus, tajā skaitā doties atpakaļ uz Krieviju vai Baltkrieviju, saskaņā ar muitas jomas normatīvajiem aktiem būs iespējams lemt par transportlīdzekļa konfiskāciju.

Latvijas tiesību akti paredz kriminālatbildību par sankciju neievērošanu. Tādējādi cilvēki tiek aicināti atturēties no atkārtotiem mēģinājumiem iebraukt Eiropas Savienībā cauri dažādam robežšķērsošanas vietām.

Minētais iebraukšanas aizliegums neattieksies uz transportlīdzekļiem, kas paredzēti Eiropas Savienības un dalībvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, tostarp delegāciju, vēstniecību un misiju izmantošanai, tiem pārvietojoties.

Vienlaikus personām tiks atļauts atgriezties no Eiropas Savienības Krievijā ar vieglajiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Krievijā, ja tie netiek deklarēti kā preces un tiek izmantoti tikai kā pārvietošanās līdzeklis.

Jau ziņots, ka caur Lietuvas robežkontroles punktiem valstī netiks ielaistas automašīnas ar Krievijas numura zīmēm, raidorganizācijai BBC pavēstīja Lietuvas Muitas departaments.

Eiropas Komisija 8.septembrī publicēja skaidrojumus par importu un preču ievešanu no Krievijas. Tajos teikts, ka ir aizliegts ievest personīgās automašīnas un personīgās mantas. Vēlāk Eiropas Komisija paziņoja, ka šim sarakstam ir konsultatīvs raksturs un ES valstīm individuāli jāizlemj, vai noteikt aizliegumus vai nē.

 
17 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
MMX 13.septembris 2023 10:37
16 1 Atbildēt

Ik pa brīdim saskaroties darbā ar to "krievu naudu", mans komentārs būtu - tā krievu nauda var doties tur kur tas krievu kuģis. Lielos vilcienos krievu nauda šeit ir ievazājusi korupciju un citas sajātas biznesa prakses, kā rezultātā labāk sāk no nulles nekā agonēt ar krievu drupačām. Krieviem nav normālas biznesa izpratnes un tie atsevišķie investori kam tāda ir, jau sen ir mainījuši pilsonību lai attālinātos no tās bedres no kuras nākuši.

felix65 13.septembris 2023 7:13
14 1 Atbildēt

Dīvaini ka jau karam sākoties nenogrieza ceļu vateņiem uz civilizēto pasauli. Pa visu robežu jāizrok kanālu un jāielaiž tajā krokodīlus, lai neviens krieviski runājošs maita tam pāri netiktu, pirms tam gan atbrīvojoties no saviem atkritumiem.

WALA 12.septembris 2023 22:30
8 0 Atbildēt

Nu tàtad brauks ar Kazahstānas vai kaut ko līdzīgu ... nebūs jau pirmais aizliegums, ko tiem kam vajadzēs - apies ...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

Izceltie raksti

Visiem, kas ir saņēmusi Jūrmalas domes sodus no LMT luksofora kameras Majoros šis būtu jāzina (+ DOKUMENTS) 8

Publicējam Latvijas Valsts ceļu atbildi iAuto par pārkāpumiem, kas tika pieļauti satiksmes organizācijā pretī Majoru dzelzceļa stacijai Jūrmalā. Jūrmalas dome ar pašvaldības policijas un "Latvijas Mobilais Telefons" luksoforu sarkanās gaismas fiksācijas sistēmas palīdzību attālināti sodīja desmitiem tūkstošu autovadītāju. Tika izrakstīti administratīvie protokoli. Šeit variem iepazīties ar oficiālo Latvijas Valsts ceļi atbildi. Lasīt vairāk

 

Nissan modernizējis elektrisko Ariya (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Nissan uzlabojis elektriskās piedziņas modeli Ariya, ko tas ražo kopš 2022. gada, solot, ka uzlabotais modelis kļūs pieejams septembrī. Lasīt vairāk

 

Latvijas teritorijā nokrituši 2 droni; gaisa telpas apdraudējums Balvu, Ludzas un Rēzeknes novadā (+ VIDEO) 22

Ceturtdienas agrā rītā Latvijas gaisa telpā no Krievijas ielidojuši vairāki bezpilota lidaparāti un divi nokrituši, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk

 

NDK vadītājs mudina steidzami stiprināt pretdronu aizsardzība uz austrumu robežas

Latvijai steidzami jāmodernizē aizsardzība uz austrumu robežas, īpaši attīstot pretdronu spējas, ceturtdien žurnālistiem sacīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti