Visi komentāri - Elektrības pārākums. Lādējamais hibrīds ar 200 km sniedzamību (+ VIDEO)

Elektrības pārākums. Lādējamais hibrīds ar 200 km sniedzamību (+ VIDEO) 8

 
TV Autoziņas speciāli iAuto | 10.septembris 2025 9:43

Ar Lynk & Co 08 pirmo reizi braucām Zviedrijā. Tagad lielākais Eiropas tirgū pieejamais "links" sasniedzis Latviju - laiks vietējam testa braucienam.

Melnā krāsā 4,8 metrus garais SUV izskatās sevišķi eleganti, jo lakotās riteņu arku uzlikas saplūst ar pārējo virsbūvi. Tāpat kā citiem Lynk modeļiem 08 ir zīmolam raksturīgas detaļas - izbīdāmi rokturi un spogulis, kas regulējas kopā ar korpusu. Durvis ir bez stikla rāmja - drosmīgs risinājums lielam krosoveram.

Tā kā Lynk & Co 08 ir lādējamais hibrīds, vāciņi tam ir abās pusēs. Īsts meistarstiķis ir aizmugurējie lukturi, kuru kaskādes pa īstam var novērtēt tikai tumsā. Lielam krosoveram pienākas arī liels bagāžnieks, bet vai tā tilpumu nav apēdusi lielā hibrīda baterija? Visu nē! Atstāta neliela kabatiņa kabelim. Diemžēl Lynk nav piestrādājis pie pārsega, tāpēc tas iznācis vienkāršs un mazliet paviršs.

Lynk & Co 08 ir divu veidu salonu apdares. Gaišā krāsā tas viegli sasniedz premium izskatu. Ar tumšu nav tik vienkārši, taču šī 08 iekšiene nav vis melna, bet ga tumši zila. Papildus eleganci piešķir vara krāsas dekori. Ātrumā ieliekam ar sviru zem stūres kā daudzās mūsdienu automašīnās. Turpretim durvju atvēršana ir unikāla. Ja gribam izkāpt, jānospiež podziņa.

08 ir tikai trešais Lynk modelis mūsu tirgū. Mūsa Motors Rīga nolēmis, ka tas ir pietiekams iemesls, lai zīmolam būtu pašam savs autosalons. Normunds Piebalgs, Mūsa Motors Rīga direktors: "Klienti mūs var sastapt Skanstes ielā, blakus Volvo autosalonam. Godīgi sakot, esam pārsteigti, kā patērētājs uzņēmis šo zīmolu. Šobrīd BEV segmentā esam ieņēmuši 6% tirgus daļu, kas ir ļoti labs rezultāts."

Lynk & Co 08 ierašanās arī sola papildus vilkmi, jo tas ir līdz šim smalkākais zīmola modelis Latvijā. "Tas ir pilnvērtīgs PHEV un pirmais ar 200 km nobraukumu uz elektrības. Ļoti krāšņs auto līganu gaitu," stāsta Piebalgs.

Šīs automašīnas stiprā puse patiesi ir braukšanas komforts. Galvenais ir nepārspīlēt ar riepu spiedieniem, un viss būs kārtībā. Arī šajā milzenī izmantota pazīstamā Volvo elektrificēto modeļu tehnika. Elektromotors ir jaudīgāks par iekšdedzes agregātu. Sistēmas kopējā jauda ir 345 ZS, tikpat cik salīdzināmam V6 benzīna motoram. Taču patēriņš ir nesalīdzināmi mazāks. Pat braukšanas režīmi te ir kā elektromobilī, nevis degvielas automašīnā.

Tātad - Lynk & Co 08 gaumīgi izskatās, labi brauc un uzrunā ar tehnoloģijām. Bet pats labākais, ka var dabūt sākot ar 45 000 eiro. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.

 
Visi komentāri
 
ZZZZ 10.septembris 2025 10:25
2 1 Atbildēt

Visai domīgu drīzumā iespējams padarīs pašu to Volvo, un salonu. Jo, kāpēc pirkt to, ja var šo, ar to pašu tehniku tikai lētāk...

Onsis 10.septembris 2025 10:37
3 1 Atbildēt

Vai kāds ir painteresējies, kapēc 3-5 gadus veci lādējamie hibrīdi par lētu naudu tiek pārdoti visos iespējamajos saitos?

Juris 10.septembris 2025 12:32
3 3 Atbildēt

Tādēļ, ka jauna baterija maksā 10000 eur.

Sergejs 10.septembris 2025 13:02
1 1 Atbildēt

Tāpēc ka tie ir ļoti labi un cilvēks ir tāda radība, ka nevar atturēties lai ar kādu labumu nepadalītos ar sugas brāli🤔

raimondsm 10.septembris 2025 17:03
1 1 Atbildēt

Gan jau tāpēc, ka ar mazu akumulatoru brauc pārāk lielus gabalus tīrā elektrorežīmā.

Nu 10.septembris 2025 22:04
0 0 Atbildēt

Kuri ir tie letie hibridi  ? 

Tukša muldesana.

raimondsm 10.septembris 2025 17:02
1 3 Atbildēt

Šis auto būtībā atrisina līdziņemamā ģeneratora problēmu. "Elektromotors ir jaudīgāks par iekšdedzes agregātu. Sistēmas kopējā jauda ir 345 ZS, tikpat cik salīdzināmam V6 benzīna motoram. Taču patēriņš ir nesalīdzināmi mazāks. Pat braukšanas režīmi te ir kā elektromobilī, nevis degvielas automašīnā."

Jo tā tu ar elektroauto sagribētu aizbraukt tālāk par 250-200km un tad būt jādomā - kur tad uzlādēt!

Taču šim viss ir uz vietas!

Pie tam iekšdedzes motors atslogo elektromotoru no tam nepatīkamiem rezīmiem un arī elektromotors atslogo iekšdedzes dzinēju, ļaujot tam darboties vienmērīgā, efektīvā režīmē.

Onsis 10.septembris 2025 17:12
3 0 Atbildēt

Un visu laiku jāuztur divas sistēmas, kuras vadās elektroniski, garantijas laiku varbūt vēl tur, bet pēc tam, maksā par visu dubultā!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Škoda atklāj jaunas detaļas par elektrisko Epiq (+ FOTO)

Čehijas autoražotājs Škoda pastāstījis par gaidāmo jaunumu Epiq, kas papildinās Eiropā nopērkamo elektrisko SUV klāstu. Lasīt vairāk

 

Līdz 784 Zs: Zeekr 007 GT un Zeekr 007 EV tagad ar vēl lielāku jaudu

Ķīnā atklāti atjauninātie Zeekr 007 GT un Zeekr 007 EV modeļi, kuru galvenais trumpis ir būtiski jaudīgāka piedziņa – jaudas pieaugums sasniedz pat 148 zirgspēkus, bet maksimālā jauda AWD versijā – 784 ZS. Lasīt vairāk

 

iAuto lasītāja TESTS: Jaunā Volkswagen T-Roc apskats (+ FOTO) 11

Moderns dizains, sportiska gaita un daži pārsteigumi, kurus no jaunā VW negaidīju. Godīgs T-Roc R-Line apskats bez filtriem — ar plusiem, mīnusiem un secinājumiem. Lasīt vairāk

 

Latvijas "Unitruck" un Somijas "Sisu Auto" sadarbosies augstas mobilitātes kravas auto ražošanā 1

Latvijas smago kravas automobiļu apkopes uzņēmums SIA "Unitruck" un Somijas specializēto transportlīdzekļu ražotājs "Sisu Auto" ir parakstījuši sadarbības līgumu par augstas mobilitātes loģistikas kravas automobiļu ražošanu un ar to saistītu tehnoloģiju pārnesi, aģentūrai LETA norādīja "Unitruck" valdes priekšsēdētājs Jānis Kopeika. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti