Velobraucēji un gājēji, izraisot negadījumus, rada tūkstošiem eiro lielus zaudējumus 13

Gjensidige Baltic | 2.augusts 2015 12:07

Velobraucēji un kājāmgājēji, aizvien vieglprātīgi un neuzmanīgi izturoties pret ceļu satiksmes noteikumiem, rada vairāk un nopietnākus negadījumus, kuros cieš paši un nodara zaudējumus citiem satiksmes dalībniekiem.

Šā gada pirmajā pusgadā AAS „Gjensidige Baltic” jau nācās vērsties ar regresa prasību pret četriem riteņbraucējiem un pieciem kājāmgājējiem. Kopējo zaudējumu summa sasniedza teju 10 000 eiro.

Arī Valsts policijas dati liecina, ka cilvēki ir neuzmanīgi un riskē, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Piemēram, pagājušajā gadā no kopumā notikušajiem 37 326 ceļu satiksmes negadījumiem 784 ceļu negadījumos bija iesaistīti 815 velosipēdisti, un 1088 ceļu satiksmes negadījumos – 1125 gājēji. Par vainīgiem tika atzīti un zaudējumus nācās atlīdzināt 270 velobraucējiem un 200 gājējiem.

Foto: iAuto.lv

Aleksandrs Rjabovs, AAS „Gjensidige Baltic” ģenerāldirektors: „Apdrošinātājiem nereti nav citas iespējas, kā vērsties ar regresa prasību pret negadījumā vainīgo, ja viņa radītie zaudējumi ir nesamērīgi lieli. Neapšaubāmi, velosipēdisti un gājēji ir mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki, taču viņu izraisītie ceļu satiksmes negadījumi mēdz būt ar ļoti nopietnām finansiālajām sekām. Diemžēl savā praksē esam novērojuši, ka gājēji un velosipēdisti vieglprātīgi izturas pret ceļu satiksmes noteikumiem, rīkojoties pārgalvīgi, kā rezultātā cieš paši un rada zaudējumus citiem. Ņemot vērā, ka esam KASKO apdrošinātājs, mums jāvēršas ar regresa prasību pret negadījumā vainīgo, ja mūsu klients cietis zaudējumus trešās personas rīcības dēļ un pats nav bijis vainīgs. Jāpiebilst, ka autovadītāji lielākos zaudējumus, gadījumos, kad iesaistīts velosipēdists vai gājējs, cieš tieši, izvairoties no sadursmes.”

Izvērtējot AAS „Gjensidige Baltic” iesniegtos pieteikumus par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, kur vainīgie bijuši gājēji vai velosipēdisti, esam konstatējuši, ka vairums negadījumu notiek tādēļ, ka cilvēki nepareizi šķērso ielu, piemēram, izkāpjot no tramvaja, šķērso sliedes aiz tā, neredzot, vai nebrauc pretī tramvajs. Tāpat vecāki bieži vien pienācīgi nepieskata bērnus, kas var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Lielākie zaudējumi tomēr rodas negadījumos, kuros iesaistīti riteņbraucēji, jo sadursmes laikā  tiek nodarīti ievērojamāki bojājumi automašīnai. 

„Neviens no mums nav pasargāts no iekļūšanas negadījumā vai no tā izraisīšanas – sākot ar ceļu satiksmes negadījumiem un beidzot ar sava kaimiņa dzīvokļa noliešanu. Tāpēc, lai izvairītos no finansiālajiem zaudējumiem, iesakām iegādāties civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (CTA). Tādā gadījumā finansiālās saistības par nodarījumu trešajām personām uzņemas apdrošinātājs. Šobrīd CTA apdrošināšana ir iekļauta arī privātīpašuma MAXI polisē ar 0% pašrisku. Tas nozīmē, ka AAS „Gjensidige Baltic”  trešajām personām segs zaudējumus pilnā apmērā” uzsver A.Rjabovs.

 
Visi komentāri
 
Nelabojams 2.augusts 2015 12:16
0 0 Atbildēt

reklāmraksts

iAuto 2.augusts 2015 12:37
0 0 Atbildēt

Autors ir norādīts raksta augšā! Un šis nav reklāmraksts, jo par tā izvietošanu iAuto netiek maksāts. Ja būtu maksāts, tad raksts tiktu attiecīgi marķēts un ievietos šeit www.iauto.lv/zinas/reklamraksti/

Sarkasms 2.augusts 2015 14:50
1 1 Atbildēt

OCTA visiem, kuri atrodas uz ielas... :D

Piekasīgais 2.augusts 2015 15:45
4 2 Atbildēt

Tas ko es sapratu no raksta - no visiem negadījumiem vello ir iesaistīti tikai 2% gadījumu.

Otrs ko es sapratu - no visiem negadījumiem, kur ir iesaistīti vello - par vainīgiem vello tiek atzīti tikai 1/3 gadījumu.

Fakti runā pretī vispārējai psihozei par it kā pieaugošo vello draudu satiksmes drošībai. Satiksmes drošību vairāk kā 90% gadījumu apdraud auto - tas ir fakts un par to ir jādomā.

AnK 2.augusts 2015 16:16
6 1 Atbildēt

Pieļauju, ka statistikā nav iekļauti visi tie gadījumi, kad velosipēdists izraisa negadījumu un aizlaižas - varbūt pat pats nemaz neapjēdzot, kas noticiz.

piekasīgais 2.augusts 2015 23:37
0 0 Atbildēt

Tas ir no sērijas par BMW kas vienmēr nogriež ceļu un aizlaižas?

GB12 3.augusts 2015 11:26
2 0 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu Rjabovam. Bez tabu nesen bija tendenciozs sižets (kā jau parasti) par ļaunajiem apdrošinātājiem, kuri regresā prasīja atlīdzībāt zaudējumus vienai beibei, kura neatļautā vietā šķērsoja ielu un viņai uzbrauca auto. Žēloja jau viņu briesmīgi, bet tikai, taisot sižetu vienos vārtos, piemirsa tādu sīkumu, ka civillikumu pagaidām neviens nav atcēlis un tas nosaka, ka katram ir jāatbild par zaudējumiem, ko viņš ar savu darbību vai bezdarbību nodara citam.

Kanibaals 3.augusts 2015 18:34
0 0 Atbildēt

vari iemest linku?

GB12 3.augusts 2015 18:42
0 0 Atbildēt

par ko? beztabu? nezinu, kur meklēt. ja par civillikumi - www.likumi.lv

andzins1111 4.augusts 2015 15:23
0 0 Atbildēt

Tajā pašā krievijā ir gadījumi, kur tiesa piespriež autovadītājam segt ārstēšanās izdevumus gājējam kurš bija vainīgs CSN izraisīšanā. Civillikums nosaka, ka personai kas operē paaugstinātas bīstamības objektu (velosipēds, auto utt) ir jānes atbildība par gan savas rīcības sekām, bet aŗī jānovērš citu līdzcilvēku iekļūšana negadījumā JEBKURĀ gadījumā.

Un ja beibes vietā, būtu tavs nepilngadīgais bērns vai vecāki, rakstītu to pašu?

GB12 4.augusts 2015 17:41
0 0 Atbildēt

Kurā konkrēti pantā? Nupat ātrumā pārgāju pāri, neatradu. Toties atradu 2347., kur rakstīts - Tam, kura darbība saistīta ar paaugstinātu bīstamību apkārtējiem (transports, uzņēmums, būvniecība, bīstamas vielas u.tml.), ir jāatlīdzina zaudējumi, ko nodarījis paaugstinātas bīstamības avots, ja viņš nepierāda, ka zaudējums

radies nepārvaramas varas dēļ, ar paša cietušā nodomu vai viņa rupjas neuzmanības dēļ.

Un 1635. - Katrs tiesību aizskārums, tas ir, katra pati par sevi neatļauta darbība, kuras rezultātā nodarīts kaitējums (arī morālais kaitējums), dod tiesību cietušajam prasīt apmierinājumu no aizskārēja, ciktāl viņu par šo darbību var vainot.

Jebkurš jurists tev pateiks, ka, šķērsošana neatļautā vietā, nepārliecinoties par drošību, ir rupja neuzmanība un neatļauta darbība.

A spiešana uz jūtām par nepilngadīgo bērnu vai vecākiem ir emocijas. Tikpat labi es tev varētu pajautāt, vai tu rakstītu to pašu, ja būtu tā auto vadītāja vietā, bet bez KASKO apdrošināšanas, vai arī dēļ izmaksas tev nākamajā gadā kļūtu dārgāka polise?

Un jā, rakstītu to pašu, jo savu rīcību protu arī kritiski vērtēt.

andzins1111 6.augusts 2015 19:43
0 0 Atbildēt

CSN 1.10 punkts, kurš gan vecākās versijās bija precīzāk definēts.

Jebkura tiesa vērtēs pieprasītās kompensācijas samērīgumu un neaizsargātais satiksmes dalībnieks šeit ir labākā situācijā. Tas, ka kāds dabūja strauji bremzēt un tu ieliki viņam pakaļā tiks norakstīts uz Vernona iemīļotāko CSN punktu. Gājējs vai meža zvērs uz ceļa var izskriet arī 100 un 1 nesaistītu iemeslu dēļ.

Redzi, valstīs, kur apdrošināšanas cenas ceļas neatkarīgi no tā vai biji vai nebiji vainīgs CSNg, ceļa negadījumi tomēr notiek daudz retāk.

to Piekasīgais 3.augusts 2015 17:29
0 0 Atbildēt

Raksts jau nav par velo draudiem satiksmes drošībai, bet gan cilvēku atbildību vienam pret otru. Ne vienmēr pietiek, sorry vecīt, es tā negribēju, var nākties arī samaksāt pāris simtus vai tūkstošus no savas kabatas, ja gadās melnā piektdiena.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nissan NV200 Eiropā nomainīs Townstar (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Nissan gada beigās veiks izmaiņas modeļu klāstā Eiropas tirgum furgoniņam Townstar nomainot pašlaik piedāvājumā esošo NV200. Lasīt vairāk

 

Jaunais Jeep Grand Cherokee debitēs septembra beigās

Koncerna Stellantis vadība atklājusi, ka piektās paaudzes Jeep Grand Cherokee pirmizrādi piedzīvos 29.septembrī. Lasīt vairāk

 

Aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā divi cilvēki

Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā divi cilvēki, no tiem viens velosipēdists, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Seat Arona-lustīgs mazās klases krosovers (+VIDEO) 4

Pieņemsim, ka jūs nesen sagribējāt iegādāties mazās klases krosoveru. Vai jūs ieliktāt sarakstā Seat Arona? Aizmirsāt? Veltīgi... Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti