Sabiedriskajai apspriešanai nodots Rīgas un Pierīgas veloinfrastruktūras attīstības plāns 22

Nozare.lv | 13.jūnijs 2022 11:19

Sabiedriskajai apspriešanai nodots Rīgas un Pierīgas veloinfrastruktūras attīstības plāns, ko paredzēts īstenot ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu palīdzību, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Plāns paredz līdz 2026.gada 31.maijam Rīgā un Pierīgā izbūvēt vai atjaunot veloinfrastruktūra vismaz 60 kilometru garumā. Kā norādīts plāna anotācijā, investīcijai pieejamais kopējais Atveseļošanas fonda attiecināmais finansējums ir 34,514 miljoni eiro.

Pašlaik saistībā ar Atveseļošanas fonda ietvaros īstenojamo Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšanu plānots attīstīt piecus maģistrālos veloceļu koridorus - Rīga-Babīte-Piņķi, Rīga-Carnikava, Rīga-Ulbroka, Rīga-Ķekava, Rīga-Mārupe.

Kā norādīja SM, lai samazinātu transporta radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu Rīgā, nepieciešams radīt priekšnosacījumus transporta plūsmu pārstrukturēšanai Rīgas metropoles areālā, tajā skaitā Rīgā un Pierīgā, tādējādi mainot satiksmes dalībnieku paradumus. Proti, nepieciešams veicināt velotransportu, attīstot maģistrālo veloceļu infrastruktūru. Veloceļu infrastruktūras attīstība Rīgā un Pierīgā ir nozīmīgs instruments motorizētās mobilitātes īpatsvara kopējā mobilitātē samazināšanā un mikromobilitātes attīstībā.

Velotransporta satiksme ir viena no visstraujāk augošajām motorizēto transportlīdzekļu alternatīvām galvaspilsētā. Tomēr esošajā situācijā trūkst vienota velotransporta satiksmes tīkla, jo Rīgas metropoles areālā veloceļu infrastruktūra ir attīstīta fragmentāri. Līdz ar to ir augsta nepieciešamība pēc vienotas, nepārtrauktas maģistrālās veloceļu infrastruktūras, lai nodrošinātu "zaļās" mobilitātes pieejamību starp apdzīvotām vietām un radītu priekšnosacījumus arī vietēja līmeņa un apkaimju savienojumu attīstībai, pauda SM.

Integrējot veloceļu infrastruktūru vienotā satiksmes sistēmā, iespējams ievērojami paaugstināt iedzīvotāju mobilitātes iespējas un dot pienesumu vides un dzīves kvalitātes uzlabošanā reģiona iedzīvotājiem.

Ar plānu iespējams iepazīties Tiesību aktu projektu publiskajā portālā. Publiskā apspriešana norit līdz 22.jūnijam.

Jau ziņots, ka Latvija tuvāko piecu gadu laikā varētu saņemt Atveseļošanas fonda investīcijas 1,82 miljardu eiro apmērā un īstenot fonda plānā paredzētos pasākumus.

Ar fonda atbalstu tiks paātrināta zaļā un digitālā pārkārtošanās un stiprināta dalībvalstu noturība, tostarp īstenojot valsts un pārrobežu mēroga pasākumus saskaņā ar plānu "REPowerEU".
 

 
22 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Kakts 13.jūnijs 2022 13:01
6 0 Atbildēt

Diezgan smalki ir nedot saiti uz apspriežamo dokumentu un pat ne uz apsriedējorgānu. Nedod Dievs kāds iedziļināsies tajā Māsterplānā. Saites ir jāliek tikai reklāmrakstos. Jā.

tapportals.mk.gov.lv/public_partic...c-8243d2362c4b

Viedoklis 14.jūnijs 2022 8:03
4 0 Atbildēt

Par velo tēmu ir tāpat kā ar minoritātēm. Nu nebūs velo zaļais glābējs, piemēram, Jaunmārupes iedzīvotājiem, lai dotos uz Rīgas centru dēļ attāluma un ceļā pavadītā laika. Nav pašlaik alternatīvas automašīnai. Sabiedriskais ir sū..s pēdējais, jo ar velo tiešām sanāktu par kapeiku ātrāk. Tagad no Jaunmārupes 55 autobuss kursē reizi pusotrā stundā. Un vēl daži mikriņi. Kāds na..j velosipēds!?!?!?! Daļa zaļās tautas Eiropas Savienībā ir salātus pārēdušies un vairs nespēj domāt un kaut cik jēdzīgi analizēt. Varētu vēl saprast risinājumu - ērts un lēts sabiedriskais plus velosipēdi, bez automašīnām. Bet nē, visur tikai to velo bīda.

Atbalsts 14.jūnijs 2022 9:09
4 1 Atbildēt

Velo infrastyruktūras atbalsts būtu jāpiešķir tām pašvaldībām, kas atsakās no sava auto transporta un pāriet uz velosipēdiem. Kāda jēga Rīgā būvēt velo celiņus, ja visi domnieki uz darbu brauc ar auto, nevis velo vai sabiedrisko. Vecrīgā, aiz RTU ēkas ir milzīga stāvvieta Rīgas domniekiem.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai braucam ar atļauto ātrumu? (+ VIDEO)

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca nākusi klajā ar iniciatīvu autovadītājiem, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu līdz desmit kilometriem stundā, piemēro naudas sodu. Lasīt vairāk

 

Fotoradari par braukšanu bez OCTA aprēķina 1130 eiro sodu (+ VIDEO) 8

Vienas dienas laikā, braucot bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, var saņemt vairākas soda kvītis. Tas iespējams, ja pārkāpumu fiksē fotoradars. Mūsu nākamā stāsta varone šādi sodīta ar vairāk nekā tūkstoš simts eiro. Lasīt vairāk

 

Uzņēmējiem bažas par apkures sezonu (+ VIDEO) 1

Krīzes gadījumā primāri ar gāzi tiks nodrošinātas mājsaimniecības, uzņēmumiem valdība nav devusi garantijas, ka tiks nodrošināti ar šo energoresursu. Tāpēc daudzi uzņēmēji patlaban pārkārto ražošanas procesus, lai nebūtu krīzes gadījumā jāpārtrauc darbība. Lasīt vairāk

 

Volkswagen Golf 9 var arī nebūt 13

Lēmumu par sava visvairāk pārdotā modeļa nākamo paaudzi vācu koncerns vēl nav pieņēmis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti