Policija: Obligātu veloķiveru lietošanu likumsargi kontrolētu "savu iespēju robežās" - iAuto

Policija: Obligātu veloķiveru lietošanu likumsargi kontrolētu "savu iespēju robežās" 12

 
Nozare.lv | 31.jūlijs 2023 15:52

Pieņemot Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumu par obligātu ķiveru lietošanu visiem elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem, Valsts policija "savu iespēju robežās" kontrolētu arī šīs prasības ievērošanu, norāda policijā.

Lai uzlabotu kopējo situāciju ar mikromobilitātes rīkiem ceļu satiksmē, Valsts policijas ieskatā būtu atbalstāmi SM virzītie grozījumi, kas nosaka obligātu aizsarķiveru lietošanu elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem.

Ņemot vērā, ka Latvijā aizvien nav nodrošināta veloinfrastruktūra, policija noteikti atbalstot to, ka ķivere ir obligāta īpaši tad, kad šie satiksmes dalībnieki pārvietojas pa brauktuvi.

"Valsts policija iespēju robežās uzrauga visus satiksmes dalībniekus. Tāpat, ja tiks pieņemtas konkrētās izmaiņas, Valsts policija savu iespēju robežās turpinās šo ikdienas kontroli, ņemot vērā arī jaunās prasības," norādīja policijā.

Jau ziņots, ka SM plāno rosināt noteikt obligātu ķiveru lietošanu visiem elektroskrejriteņu un velosipēdu lietotājiem.

Tomēr SM parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (NA) jau paziņojis, ka "vēlreiz izrunājām ar kolēģiem un nonācām pie kopsaucēja", ka obligāta ķiveres lietošana būtu tikai nepilngadīgiem elektroskrejriteņu un velosipēdu lietotājiem, bet pilngadīgajiem - ieteikuma formā.

 
12 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
didzisk 31.jūlijs 2023 16:33
3 1 Atbildēt

Tas, kurš vienu reizi ar pieri trāpīs pa asfaltu, pēc tam kiveri lietos. Man pietika, kad pārlidojot pāri stūrei, dabūju ķiverē plaisu un līdz asinīm saskrāpētu degunu. Kopš tā laika bez ķiveres reti braucu - un bērniem neļauju.

WALA 1.augusts 2023 8:08
2 0 Atbildēt

Neizliecies nu gudrāks, kā esi ! Likumā daudz lietas nav noteiktas vispār, vai ir noteiktas tā ka var traktēt dažādi. Ja tev pretī trāpīsies kāds VP kadrs kurš "drusku" likumos orientējas, tad uzvilks tevi par "pilnu programmu".

Bet kopusummā vari priecāties ka VP vispār ir kāds kas strādā, jo citādi to tavu "nebomža" 4 riteņu braucamo jau sen būtu aizstiepuši un krāsainajā metālā nodevuši ...

malacis 1.augusts 2023 18:22
2 0 Atbildēt

Pakalējā bremze ir neefektīva, tās pienesums ir neliels salīdzinājumā ar priekšējo (svara sadalījuma un fizikas likumu rezultāts, auto ir tas pats). Hidrauliskās bremzes ir labas un spēcīgas - tikai jāmācās modulēt bremžēšanas spēku, tad ar priekšējo bremzi var daudz efektīvāk nobremzēt, un nelidot pāri stūrei. Visefektīvākā bremzēšana ir uz robežas, kad pakaļējāis rats teju vai ceļas gaisā, bet neatraujas no zemes.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Model 3 lētāk arī Eiropā – Tesla piedāvā jaunu bāzes versiju 1

Tesla nāk klajā ar jaunu Model 3 versiju, kas zaudēs daļu no aprīkojuma komplektācijas, taču maksās par aptuveni 3000 eiro mazāk nekā līdz šim lētākais variants. Lasīt vairāk

 

Kraviniekam migla netraucē - traucē tie, kas "lēnām velkas" (+ VIDEO) 17

Video autors apgalvo, ka miglas dēļ vairākas vieglās automašīnas braukušas piesardzīgāk, kas izraisījis kravas auto šofera niknuma izpausmi, ko tas apliecinājis mirkšķinot sava auto gaismas, taurējot un arī riskanti apdzenot. Lasīt vairāk

 

Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju 21

Publicēti dati par Eiropas lielāko automobiļu tirgu Vāciju. Tendences, kas iezīmējās jauno automobiļu tirgū iepriekšējos mēnešos nemainās: elektroautomobiļu skaits pieaug, bet ar dīzeļdzinējiem aprīkotu spēkratu skaits rūk. Lasīt vairāk

 

Sācies “Latvijas Gada auto 2026” tautas balsojums – vai žūrijas izvēle sakritīs ar tautas simpātiju

Ir sākusies balsošana par konkursa “Latvijas Gada auto 2026 Tautas simpātiju” - nomināciju, kuras uzvarētāju var noteikt ikviens interesents. Balsot iespējams gan internetā, gan tirdzniecības centrā “Mols”, kur arī apskatāma fotogrāfa Raimonda Volonta lielformāta izstāde. Tajā redzamas visas 33 jaunākās automašīnas, kas piedalās “Latvijas Gada auto 2026” konkursā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti