Apdrošinātājs izsniedzis pirmās obligātās OCTA polises elektroskrejriteņiem 8

 

Foto: iAuto.lv

Apdrošinātājs | 29.maijs 2025 8:31

Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums Balcia jau ir izsniedzis pirmās obligātās OCTA polises elektroskrejriteņiem, kas saskaņā ar likuma izmaiņām būs nepieciešamas no šī gada 1. jūlija.

“Šodien, 28. maijā, esam uzsākuši obligātās skūteru OCTA polises tirdzniecību, un jau esam izsnieguši vairākas apdrošināšanas polises. Priecājamies redzēt, ka Balcia klienti – elektroskrejriteņu īpašnieki – iegādājas OCTA laikus, nevis atliek to uz pēdējo brīdi. Tas liecina, ka cilvēki apzinās riskus un vēlas pasargāt gan sevi, gan citus no neparedzētiem izdevumiem,” uzsver Balcia valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Viņš skaidro, ka, lai gan šobrīd spēkā esošais regulējums nenosaka precīzu obligātās OCTA tirdzniecības uzsākšanas datumu elektroskrejriteņiem, Balcia uzskatīja par īpaši svarīgu nodrošināt, lai klienti varētu savlaicīgi sagatavoties jaunajām likuma prasībām. Tādēļ Balcia izvirzīja par prioritāti jauna apdrošināšanas produkta izstrādi, lai skrejriteņu īpašnieki to varētu iegādāties vismaz 30 dienas pirms regulējuma stāšanās spēkā.

“Elektriskie skrejriteņi kļuvuši par ērtu un pieejamu pārvietošanās veidu daudziem, īpaši pilsētās. Tāpēc papildus regulējums šajā jomā ir loģisks solis - tas palīdzēs aizsargāt gan skūteru vadītājus, gan citus ceļu satiksmes un pilsētvides dalībniekus, vienlaikus veicinot lielāku atbildību uz ceļa. Tomēr svarīgi uzsvērt, ka ar atbilstoša regulējuma ieviešanu viss nebeidzas – arī pilsētvides veidotājiem jādomā par drošas infrastruktūras attīstību, jo negadījumi ar elektroskrejriteņiem nereti notiek tieši slikta ceļa seguma vai neatbilstošas pilsētas infrastruktūras dēļ. Tāpat iesaistītajām pusēm jāturpina stiprināt sabiedrības izpratne par satiksmes noteikumiem un braucēju atbildību,” uzsver Balcia vadītājs.

Lai pasargātu sabiedrību no zaudējumiem, ko var radīt ceļu satiksmes negadījumi ar elektroskrejriteņiem, Latvijas likumdevējs veica grozījumus normatīvajos aktos - no 2024. gada ieviesta prasība par obligātu elektroskrejriteņu reģistrāciju CSDD, bet no šī gada 1. jūlija noteikta arī obligāta OCTA iegāde.

OCTA galvenais uzdevums ir pasargāt no neparedzētiem izdevumiem situācijās, kad uz ceļa noticis negadījums un nodarīti zaudējumi citām personām. Latvijā šobrīd reģistrēti vairāk nekā 15 000 elektrisko skrejriteņu[1], un statistika liecina, ka negadījumu skaits joprojām ir augsts – 2024. gadā reģistrēti 350 negadījumi[2], no kuriem 70 % bijuši ar cietušajiem.

Balcia kopš 28. maija piedāvā ērtu un pieejamu risinājumu OCTA iegādei, savukārt, tiem, kas vēlas papildu aizsardzību arī sev un savam braucamajam, piemērots būs apdrošināšanas produkts Balcia City Combo.

Lai brauciens ar elektroskrejriteni būtu drošs, ņem vērā šos ieteikumus:

·         elektroskrejritieni drīkst vadīt no 14 gadu vecuma, ja ir velosipēda vai jebkuras citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības;

·         ja vēl neesi to izdarījis, reģistrē elektroskrejriteni CSDD (elektroskrejriteņa reģistrāciju nepilngadīgai personai veic tās aizbildnis);

·         obligāti iegādājies OCTA polisi;

·         ja neesi drošs par savas OCTA polises derīgumu, pārbaudi to LTAB mājaslapā, ievadot elektroskrejriteņa reģistrācijas numuru;

·         līdz 17 gadu vecumam obligāti jālieto aizsargķivere; pilngadīgiem tā ir ļoti ieteicama. Tāpat noderēs apģērbs ar atstarojošajiem elementiem.

·         ievēro maksimālo braukšanas ātrumu - 25 km/h - un ceļu satiksmes noteikumus;

·         braukšana ar elektroskrejriteni ir atļauta pa brauktuvi, ja tajā atļautais ātrums nepārsniedz 50 km/h; uz ietves priekšroka vienmēr ir gājējiem;

·         ar elektrisko skrejriteni stingri aizliegts braukt alkohola reibumā vai vest pasažierus.



[1] https://www.1188.lv/en/news/csdd-registreti-jau-teju-15-tukstosi-elektroskrejritenu/29466
[2] https://lvportals.lv/skaidrojumi/376261-velosipedu-un-elektroskrejritenu-izmantosanas-nosacijumi-celu-satiksme-aktualais-regulejums-2025-gada-2025

 
8 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Naudasmaiss 29.maijs 2025 12:46
3 1 Atbildēt

Slima sunīša murgi. Bērnu spēļmantinam OCTA.

Kad beidzot OCTA būs zandelēm un baltajam zeķēm?

Naudasmaiss 29.maijs 2025 16:42
2 0 Atbildēt

Kāpēc nav OCTA uz ierēdņu stulbumu? Viņu lēmumi regulāri rada zaudējumus. Vajag apdrošināt.

uupis 29.maijs 2025 15:10
1 1 Atbildēt

Nākamais solis ir OCTA gājējam 😂😂😂

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Dronu incidentu gadījumā kompensāciju kārtība joprojām neskaidra (+ VIDEO) 1

Pēc vairākiem dronu incidentiem Latvijas pierobežā aktualizējies jautājums – kas notiktu gadījumā, ja bezpilota lidaparāts sabojātu tehniku, ēku vai citu īpašumu? Vai zaudējumus segtu apdrošinātājs, vai tomēr būtu jāpaļaujas uz valsts kompensācijām? Lasīt vairāk

 

Kas ir MV Augusta Brutale 800 cena no 12 600 EUR par 798 cm3, 113 ZS, 194 kg (+ VIDEO) 2

MV Agusta Brutale 800 ir Itālijas ražotāja MV Agusta vidējās klases "naked bike" jeb neapšūts sporta motocikls, kas apvieno augstu veiktspēju, agresīvu dizainu un premium klases aprīkojumu. Lasīt vairāk

 

Nezināms skaņu efekts, BMW opcija, lauku tūnings? 17

Arī Latvijā beidzot iestājies silts laiks, cilvēki vairāk parādās ielās, labprāt sēž parkos un atpūtas zonās, taču – pa brīdim garām aizbrauc kāds automobilis (pārsvarā BMW), kas izdod tādu kā žēlu vaidu vai ievainota suņa kaucienu. Kas tas ir, ja kāds zina, rakstiet komentāros. Lasīt vairāk

 

Kādi ir spāņu motocikli "Rieju Adventura Rally 307" un "Rieju Xplora 557" (+ VIDEO)

Aventura Rally 307 ir viegls “Dakāras stila” ceļojumu enduro, kas fokusējas uz bezceļu braukšanu un garākiem piedzīvojumu braucieniem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti