Kādas riepas ziemai ņemt?

zirgs Reģ.: 03.07.2007

Līdz ar ziemas tuvošanos radies nopietns jautājums kādas riepas labāk izvēlēties? Turēties pie zināmām markām - Michelin, Good Year, Nokian, Dunlop, Pirelli vai izvēlēties ko citu un maksāt attiecīgi mazāk? Kādas atsauksmes par Yokohama?? Ko domājat par BFGoodrich??

ps

Interesē apaut Chrysler Grand Voyager AWD

 
1.. 2 3 4 5 6 7 8
i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

==6-8 Ls par 4 riteņiem==

Kas riepas vai montēšana un balansēšana??

Es vēl neesmu redzējis tādu vietu kur lētāk kā 4 Ls var riepu pārmontēt un nobalansēt... VIENU!

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: ==6-8 Ls par 4 riteņiem==

Kas riepas vai montēšana un balansēšana??

Es vēl neesmu redzējis tādu vietu kur lētāk kā 4 Ls var riepu pārmontēt un nobalansēt... VIENU!

Es esmu redzējis lētāk kā 4 Ls/gab. montēšana + balansēšana.

Ir vietas, kur tāda cena ir tikai man, bet ir vietas, kur laba cena ir visiem.

P.S. Kvalitāte no zemajām cenām necieš - to varu teikt puslīdz droši, jo pats kādreiz esmu strādājis par montētāju un balansētāju. Redzu kā džeki strādā.

Tas viss gan nav dīlerservisos.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: ==6-8 Ls par 4 riteņiem==

Kas riepas vai montēšana un balansēšana??

Es vēl neesmu redzējis tādu vietu kur lētāk kā 4 Ls var riepu pārmontēt un nobalansēt... VIENU!

Montāža + balansēšana 8 Ls par 4 gab. Laukos, piem., te: www.vidzemesriepucentrs.lv/...

Man paziņa LV mazpilsētā mājas garāžā savējiem strādā par 6 Ls, citiem par 8 Ls. (protams, nodokļi te netiek maksāti). Oficiāli kantori tai pat pilsētā ņem ~ Ls 2.50/gab.

Augstas konkurences apstākļos Rīgā pagājušā sezonā ne reti bija sastopamas cenas 10 Ls

Tas viss attiecībā uz normāla izmēra ratiem, ne jau 22\" ļitakiem.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Paskati ss sludinājumus par tēmu: www.ss.lv/...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Rolands85 rakstīja: Par to datumu zinu Vienkārši nezinu, ko izvēlēties. Gribas jau nu lētāk, bet negribas iegrābties. Varbūt jāsavelk josta un jāņem kādas no tām brendīgajām

Runājot par tām Barum laikam jau vecums ir izskaidrojums pie ziemas riepu īpašību pilnīgās zušanas (it kā jau 5-6mm vēl būtu ok, bet dzīvē pierādījās, ka baukt grūti)

5-6 mm ir praktiski nodzīta ziemene

parēķini, ka jaunai proķis ir ~10mm, bet izmetamai (palasi csn) ir 4 mm

5 mm ir palikusi viena sestdaļa no ziemas riepas, ko tad tu gribi????

90% riepu ir 8mm protektors. ljoti labi var braukt arii ar 5-6mm pie nosacijuma ta taa ir laba riepa, nevis sakaltusi kalosha

protams, ka var pabraukt.....

tikai es neredzu nevienu iemeslu kāpēc maksāt 10ls par riepu, kurai ir palicis 1/6 (vai 1/4) no resursa, ja par 40ls var nopirkt jaunu

ja tu redzi, tad pērc tās ziemas riepas

kepeec japeerk. es peerku jaunas, un nobraucu liidz 3-4mm un izmetu. runaju par to, ka riepas ir janobrauc liidz galam, nevis mekleet peec sezonas divaam jau jaunas kaloshas. un maksaat katru gadu par montazhu ir debilisms. disku komplekts nemaksaa muusdienaas neko

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Rolands85 rakstīja: Par to datumu zinu Vienkārši nezinu, ko izvēlēties. Gribas jau nu lētāk, bet negribas iegrābties. Varbūt jāsavelk josta un jāņem kādas no tām brendīgajām

Runājot par tām Barum laikam jau vecums ir izskaidrojums pie ziemas riepu īpašību pilnīgās zušanas (it kā jau 5-6mm vēl būtu ok, bet dzīvē pierādījās, ka baukt grūti)

5-6 mm ir praktiski nodzīta ziemene

parēķini, ka jaunai proķis ir ~10mm, bet izmetamai (palasi csn) ir 4 mm

5 mm ir palikusi viena sestdaļa no ziemas riepas, ko tad tu gribi????

90% riepu ir 8mm protektors. ljoti labi var braukt arii ar 5-6mm pie nosacijuma ta taa ir laba riepa, nevis sakaltusi kalosha

protams, ka var pabraukt.....

tikai es neredzu nevienu iemeslu kāpēc maksāt 10ls par riepu, kurai ir palicis 1/6 (vai 1/4) no resursa, ja par 40ls var nopirkt jaunu

ja tu redzi, tad pērc tās ziemas riepas

kepeec japeerk. es peerku jaunas, un nobraucu liidz 3-4mm un izmetu. runaju par to, ka riepas ir janobrauc liidz galam, nevis mekleet peec sezonas divaam jau jaunas kaloshas. un maksaat katru gadu par montazhu ir debilisms. disku komplekts nemaksaa muusdienaas neko

paprovē nobraukt ar vienām riepām 2 sezonas, ja tu novālē 500km dienā

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

man dienaa ir ap 100, par 500 nemaaku spriest

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: man dienaa ir ap 100, par 500 nemaaku spriest

nu tad paprovē nobraukt 10 sezonas

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Svaigas, jaunas ziemas riepas (bez šipiem) pirmajā sezonā strādā labi praktiski jebkuras, ieskaitot navarkas. Bet tās pašas otrajā sezonā ķeras pie grunts jau ievērojami sliktāk. UN praktiski nav svarīgi cik nobrauc pirmajā sezonā - 3 vai 20 t km (ziemā ... vasarā neplēšu ziemenes)!! Laikam vecums ziemenes gumijas sastāvam ar dod savu artavu.

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

... nopirku no Sviestca jaunas Debicas.

Uzliku uz Opel Combo.

Visu ziemu jutos ar viņām tiešām labi ...

... uzliku precīzi tādas pašas ... uz Audi 80.

Te nu pa slidenu ceļu - ne īsti uzsākt, ne īsti apstāties.

... atšķirība pamatīga.

Šis īstenībā liek aizdomāties par riepu izvēli. Sanāk, ka, kas vienam der, tas citam - galīgi garām.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Pagājusās ziemas sākumā nopirku no Sviestca jaunas Debicas.

Uzliku uz Opel Combo.

Visu ziemu jutos ar viņām tiešām labi, un nebraucu es pārak lēni.

Tūlīt pēc tam, kad biju izmēģinājis šīs riepas uz Combo, uzliku precīzi tādas pašas (tikai atbilstošā izmēra) uz Audi 80.

Te nu pa slidenu ceļu - ne īsti uzsākt, ne īsti apstāties.

Brīnījos ļoti, bet nu tāda man tā pieredze. Varbūt vainīgs Audī tomēr lielākais svars, vai arī kaut kāds citāds smaguma centrs vai Audi jauda (uzsākot), bet nu atšķirība pamatīga.

Vai tās otras arī no Sviestca iegādāji? Varbūt, tās otrās bija viltojums? Vai arī 3 gadus nostāvējušas noliktavā?

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Rolands85 rakstīja: Par to datumu zinu Vienkārši nezinu, ko izvēlēties. Gribas jau nu lētāk, bet negribas iegrābties. Varbūt jāsavelk josta un jāņem kādas no tām brendīgajām

Runājot par tām Barum laikam jau vecums ir izskaidrojums pie ziemas riepu īpašību pilnīgās zušanas (it kā jau 5-6mm vēl būtu ok, bet dzīvē pierādījās, ka baukt grūti)

5-6 mm ir praktiski nodzīta ziemene

parēķini, ka jaunai proķis ir ~10mm, bet izmetamai (palasi csn) ir 4 mm

5 mm ir palikusi viena sestdaļa no ziemas riepas, ko tad tu gribi????

90% riepu ir 8mm protektors. ljoti labi var braukt arii ar 5-6mm pie nosacijuma ta taa ir laba riepa, nevis sakaltusi kalosha

protams, ka var pabraukt.....

tikai es neredzu nevienu iemeslu kāpēc maksāt 10ls par riepu, kurai ir palicis 1/6 (vai 1/4) no resursa, ja par 40ls var nopirkt jaunu

ja tu redzi, tad pērc tās ziemas riepas

......maksaat katru gadu par montazhu ir debilisms. disku komplekts nemaksaa muusdienaas neko

Nevaru piekrist šim apgalvojumam. Es teiktu tieši otrādi, ka salīdzinājumā ar disku cenu tieši riepu montāža nemaksā neko. Vienas riepas montāža (bez noņemšanas balansēšanas, uzlikšanas) parasti maksā~1Ls, izmaksas par četrām riepām ir 8ls gadā. Savukārt lētāko disku komplekts maksā ~40Ls, tātad atmaksāsies šāds pirkums tikai pēc pieciem gadiem. Bet par cik lielākais vairums cilvēki reti ekspluatē vienu mašīnu ilgāk par pieciem gadiem, tad varētu teikt, ka pirkt otru disku komplektu ir pilnīgs debīlisms

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Nu par tām lētākajām riepām nebūs īsti taisnība. Aizvakar iepirku Audi 14" diskus = 10 Ls (no www.ss.lv) par 4 gab.

Tādēļ jautājums zinošiem ļaudīm, kur iepirkt bezšipu ziemenes (14") par draudzīgām naudiņām (var būt gan lietotas, gan atjaunotās.

InsekC, Audi 80 Avant '94

robchix Reģ.: 04.03.2002
0 0 Atbildēt

Kursh paskaidros, kaapeec PIE MUMS, riepas montaazhas un balanseshanas cenas atskjiraas deelj diska izmera?

Choms straadaa Norgees lielaa riepu kantorii, cenas ir vienaadas, vai 13 disks (kaadu tur praktiski nav) vai 22...

Daargaak esot tikai RunFlat riepu montaazha. Vai kaut kas iipashi specifisks.

Un ljoti vinjsh briiniijaas par muusu baalelinju cenu atskjiriibu, jo darbs jau vienaads...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

robchix rakstīja: Kursh paskaidros, kaapeec PIE MUMS, riepas montaazhas un balanseshanas cenas atskjiraas deelj diska izmera?

Precīzi tā pat kā riepu cenas atšķiras no izmēra - pareizāk sakot pielietojuma.

Tā 195-65/15 ir gandrīz 2 reiz dārgākas par 185-70/14, kaut gan smagākas un protams gumijas vairāk ir pēdējām! Tā ir vienkārši targašu nekaunība, jo pirmās skaitās Mersedesaq izmērs, bet otrās Folksvāgena, kaut gan abas tiek liktas uz viena un tā paša auto! = Skorpja=! Kur te ir Mersedess?? Ar tām pašām riepām ir arī atšķirība montējot un balansējot. Plika bezkaunība un vairāk nekas.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

robchix rakstīja: Kursh paskaidros, kaapeec PIE MUMS, riepas montaazhas un balanseshanas cenas atskjiraas deelj diska izmera?

Precīzi tā pat kā riepu cenas atšķiras no izmēra - pareizāk sakot pielietojuma.

Tā 195-65/15 ir gandrīz 2 reiz dārgākas par 185-70/14, kaut gan smagākas un protams gumijas vairāk ir pēdējām! Tā ir vienkārši targašu nekaunība, jo pirmās skaitās Mersedesaq izmērs, bet otrās Folksvāgena, kaut gan abas tiek liktas uz viena un tā paša auto! = Skorpja=! Kur te ir Mersedess?? Ar tām pašām riepām ir arī atšķirība montējot un balansējot. Plika bezkaunība un vairāk nekas.

a kas tev traucē ņemt un tirgot tās riepas lētāk???????

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

jaaanis rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Rolands85 rakstīja: Par to datumu zinu Vienkārši nezinu, ko izvēlēties. Gribas jau nu lētāk, bet negribas iegrābties. Varbūt jāsavelk josta un jāņem kādas no tām brendīgajām

Runājot par tām Barum laikam jau vecums ir izskaidrojums pie ziemas riepu īpašību pilnīgās zušanas (it kā jau 5-6mm vēl būtu ok, bet dzīvē pierādījās, ka baukt grūti)

5-6 mm ir praktiski nodzīta ziemene

parēķini, ka jaunai proķis ir ~10mm, bet izmetamai (palasi csn) ir 4 mm

5 mm ir palikusi viena sestdaļa no ziemas riepas, ko tad tu gribi????

90% riepu ir 8mm protektors. ljoti labi var braukt arii ar 5-6mm pie nosacijuma ta taa ir laba riepa, nevis sakaltusi kalosha

protams, ka var pabraukt.....

tikai es neredzu nevienu iemeslu kāpēc maksāt 10ls par riepu, kurai ir palicis 1/6 (vai 1/4) no resursa, ja par 40ls var nopirkt jaunu

ja tu redzi, tad pērc tās ziemas riepas

......maksaat katru gadu par montazhu ir debilisms. disku komplekts nemaksaa muusdienaas neko

Nevaru piekrist šim apgalvojumam. Es teiktu tieši otrādi, ka salīdzinājumā ar disku cenu tieši riepu montāža nemaksā neko. Vienas riepas montāža (bez noņemšanas balansēšanas, uzlikšanas) parasti maksā~1Ls, izmaksas par četrām riepām ir 8ls gadā. Savukārt lētāko disku komplekts maksā ~40Ls, tātad atmaksāsies šāds pirkums tikai pēc pieciem gadiem. Bet par cik lielākais vairums cilvēki reti ekspluatē vienu mašīnu ilgāk par pieciem gadiem, tad varētu teikt, ka pirkt otru disku komplektu ir pilnīgs debīlisms

riepas ir jamaina 2, DIVREIZ gadaa un nekur vairs nav tavi 8ls. videeeji ir 12-15ls atkariibaa no izmeera. un vel, debilisms ir staveet rindaa, kad pienaak bums. es mieriigi izripinu ritenjus un nomainu kad vajag, bes stressa, un bez maksas. ta kaa nekaada ekonomija tur nesanaak. auto lieto 5 gadus tik ziimulji, daudz prakstiskaak ir izveelieties auto kas neapniik, un lietot to ilgi

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Tagad nākamais jautājums Vai kāds ir pasūtījis riepas no reifen-direkt.lv ? Cik saprotu, tad tas ir laikam tas pats - reifen-direkt.de . Zināms risks jau pastāv, jo nauda jāpārskaita, tāpēc arī prasu.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

robchix rakstīja: Kursh paskaidros, kaapeec PIE MUMS, riepas montaazhas un balanseshanas cenas atskjiraas deelj diska izmera?

Kā kāpēc? Tāpēc, ka, ja tu vari atļauties nopirkt dārgākas riepas, tad no tevis var arī noslaukt vairāk par montāžu! Ļoti dabiski apsvērumi LV vidējam prātiņam.

Bet ne visur tā ir, ir vietas, kur parasto disku montāžai ir viena cena visiem izmēriem, lietajiem drusku dārgāk (šo varētu izskaidrot, ka tomēr atbildība lielāka - kaut ko nesaskrāpēt un vēl arī līmējamie atsvariņi ir vienreizlietojami un dārgāki.)

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

robchix rakstīja: Kursh paskaidros, kaapeec PIE MUMS, riepas montaazhas un balanseshanas cenas atskjiraas deelj diska izmera?

Precīzi tā pat kā riepu cenas atšķiras no izmēra - pareizāk sakot pielietojuma.

Tā 195-65/15 ir gandrīz 2 reiz dārgākas par 185-70/14, kaut gan smagākas un protams gumijas vairāk ir pēdējām! Tā ir vienkārši targašu nekaunība, jo pirmās skaitās Mersedesaq izmērs, bet otrās Folksvāgena, kaut gan abas tiek liktas uz viena un tā paša auto! = Skorpja=! Kur te ir Mersedess?? Ar tām pašām riepām ir arī atšķirība montējot un balansējot. Plika bezkaunība un vairāk nekas.

Manā gadījumā ir tieši tas pats - opelim pa ziemu lieku 15" 195/65, pa vasaru 16" 205/55 starpība riepu cenā tā pati ~x2... lai gan tam auto varētu derēt pat 14" riteņi (kādi nāca vecākiem modeļiem), bet šim tos nevar uzlikt, jo rumbas ir jaunās - 5-skrūvju. Katrs pelna kā prot, arī auto ražotājs..

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Rolands85 rakstīja: Tagad nākamais jautājums Vai kāds ir pasūtījis riepas no reifen-direkt.lv ? Cik saprotu, tad tas ir laikam tas pats - reifen-direkt.de . Zināms risks jau pastāv, jo nauda jāpārskaita, tāpēc arī prasu.

droši sūti, vēl nekad nav bijušas kādas nesaprašanās (iegādāti kādi 7 komplekti, un pāris reizes pa pārim)... izdevīgi ir sūtīt lielos izmērus (no 16)... bet nu skaties pats...

nianse: piegādes vietu norādi kur kāds mājās pa dienu, čoms servisā vai veikalā, tāpēc, ka piegāde notiek darba dienā...

te sīkāk, tikai pirms komentēt skaties uz datumiem... www.iauto.lv/...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Rolands85 rakstīja: Cik saprotu, tad tas ir laikam tas pats - reifen-direkt.de .

P.S. jā, tas ir tas pats DE... tik kad sūtīja no DE, tad cena piegādei bija 7EUR par riepu ...

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Lasīju, ka piegādes adrese, vārds, uzvārds jāraksta bez garumzīmēm un mīkstinājumiem - reifen-direkt.de. reifen-direkt.lv šis saglabājas? Un tad vēl, ja man nav kredītkartes, tad laikam vienīgais variants ir pārskaitījums?

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Rolands85 rakstīja: Lasīju, ka piegādes adrese, vārds, uzvārds jāraksta bez garumzīmēm un mīkstinājumiem - reifen-direkt.de. reifen-direkt.lv šis saglabājas? Un tad vēl, ja man nav kredītkartes, tad laikam vienīgais variants ir pārskaitījums?

labāk bez...

vēl viens maksāšanas variants - iemaksā pazīstama cilvēka rēķinā, kuram ir kredītkarte un lai viņš nopērk... ja godīgi nezinu pārējās maksāšanas iespējas...

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Labi, paldies

1.. 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti