Nippon Auto

ruukiic Reģ.: 26.03.2003

Nu sķiet, ka pagaidām ir garām....

Nezinu, kā tur uz vietas izskatās taču zvanīju šamējiem - kārtējā apkope autiņam.

Paceļ meitietis ar nelielu akcentu: - Nippon Auto.

Es: - Labdien, es gribētu noskaidrot par apkopes izmaksām un kad to varētu izdarīt.

Meitietis: - Pievienošu Jums meistaru, uzgaidiet. (Balss toņa laipnība 10 baļļu skalā ap 1.50.... un nez kāpēc man meistars uzreiz vajadzīigs.... gg).

Gaidu kādu brītiņu, paceļ Meistars: - Lūdzu.

Es: - Labdien, es gribētu noskaidrot par apkopes izmaksām un kad to varētu izdarīt.

Meistars: - Nūūū, mēs vēl tā īsti nezinām... vēl tikai kalkulējam... nu būs kādus 10 latus lētāk kā pie iepriekšējiem, nu pie Bensona.

Es: - Tur bija aptuveni 150,- Ls.

Meistars: - Nu jā, mums būs kādi 10... 15 lati mazāk. Bet mēs vēl kalkulējam.

Es: - Un kad to apkopi varētu uztaisīt.

Meistars: - Nu vēl nevaram, nav mumsa serviss vēl vaļā. Kaut kad pēc 15-tā datuma varētu. Bet precīzi vēl nevaru pateikt.

Es: labi, paldies par informāciju.

Sarunas beigas.

Secinājums: Ja pie Bensona Tu jebkurā saziņas veidā - pa telefonu vai uz vietas esi KLIENTS, tad šeit man radās padomju laika gastranomijas veikala apmeklējuma sajūta.....

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..13
batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

gastello rakstīja:

tavs saab brauks ar visām tevis minētajām eļļām ,diez vai jutīsi kaut kadas izmaiņas motora darbībā,jā var būt dažas var nepatikt kvēpu filtram nevis motoram,tu laikam visu dari pēc instrukcijas

Cilvēki ar tādiem uzskatiem arī ir tie, kas visai pasaulei žēlojas, ka motors slikts un turbīnas remonts dārgs...

Vecajam Volgas motoram patiešām varēja liet jebkādu eļļu, bet EGR un VGT vairs šādu attieksmi nepiedod.

JĀ daļeji es tev piekritu,bet principa musdienu eļļas samaisot kopa kaut vai mineralo ar sintetiku nekas tur nesaputos 100 %.Kadreiz sen atpakaļ bija Honda kas rija diezgan eļļu un leju iekša kas pa rokai.Parsvara letu minerali,bet reiz viena tanka bij tikai sintetika ,uzleju un nekas tur nesaputoja un nenograbeja

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Bazhix rakstīja:

Pirmais rakstīja: praktiski motoram ir praktiski vienalga kāda eļļa tur ir iekšā, ka tikai viņa tur ir....

nu šitā figņa par to, ka nevar liet 2 dažādas eļļas kopā ir pilnīga kuiņa.... ja vien neieliesi transmisijas vai bremžu "eļļu", kas patiesībā nav īsti eļļa...

Taa gluzhi nav.. Nevajag iisti liet kopaa mineraalellju ar sinteetisko.. Vinjas tur kaut kaa sareagjeejot, saputojoties un neelljo kaa naakas..

davaj nodemonstrē man to saputošanos/saiešanuķīsēlī dabā

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja:

Seene rakstīja:

batka rakstīja:

msh rakstīja: Kāda šķirba starp "mazumtirdzniecības" un "profesionālajām"? Pirmās tirgo kanniņās, bet otrās mucās?

Nosaukumi atšķiras un viss

Ne tikai - tajā pašā Magnatec sērijā profesionālās ir 5w-30 un 10w-30, bet "amatieru" 5w-40 un 10w-40. Kas ar to ir gribēts pateikt - prasiet ražotājam - bet fakts ir acīmredzams.

ar to ir gribēts tev sasipt prātu, lai tu savu ēlļu pirktu par lielākiem $$

Nepiekritīšu - servisā litrs profesionālās eļļas maksā mazāk nekā veikalā litrs "amatieru", kā rezultātā es pērku par mazāku $$

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

karoče - atgriežos vēlreiz pie jautājuma - vai ir kāds no jums reāli sastapies dzīvē ar situācija, kad tiek atteikta garantija dēļ tā, ka kautko ļautiņš ir samainījis pats, nevis pie dīlera...

es uzsveru samainījis, nevis nolauzis

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Kads ir tadas eļļa Alpina dzirdejis???

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Bazhix rakstīja:

Pirmais rakstīja: praktiski motoram ir praktiski vienalga kāda eļļa tur ir iekšā, ka tikai viņa tur ir....

nu šitā figņa par to, ka nevar liet 2 dažādas eļļas kopā ir pilnīga kuiņa.... ja vien neieliesi transmisijas vai bremžu "eļļu", kas patiesībā nav īsti eļļa...

Taa gluzhi nav.. Nevajag iisti liet kopaa mineraalellju ar sinteetisko.. Vinjas tur kaut kaa sareagjeejot, saputojoties un neelljo kaa naakas..

davaj nodemonstrē man to saputošanos/saiešanuķīsēlī dabā

Tev ir kāds motors, ko esi gatavs ziedot? Esmu savām acīm servisā redzējis vienu, kas bij uzrāvies uz īpaši labu nesaderību - izņemtais motors bija atjautks vaļā un izskatījās, ka kāds būtu ar makrofleksu padarbojies. Vienīgi putas joprojām bija želejaini mīkstas.

Ja esi gatavs apmaksāt pasākumu, varu mēģināt sameklēt vajadzīgo eļļu pāri - ne jau katrs minerāļa/sintētikas komplekts tā noreaģēs.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: karoče - atgriežos vēlreiz pie jautājuma - vai ir kāds no jums reāli sastapies dzīvē ar situācija, kad tiek atteikta garantija dēļ tā, ka kautko ļautiņš ir samainījis pats, nevis pie dīlera...

es uzsveru samainījis, nevis nolauzis

neeeeee

P.S.piem. ziemas/vasaras ritenjus mainu pac

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

smaidiigais rakstīja:

Seene rakstīja:

batka rakstīja:

msh rakstīja: Kāda šķirba starp "mazumtirdzniecības" un "profesionālajām"? Pirmās tirgo kanniņās, bet otrās mucās?

Nosaukumi atšķiras un viss

Ne tikai - tajā pašā Magnatec sērijā profesionālās ir 5w-30 un 10w-30, bet "amatieru" 5w-40 un 10w-40. Kas ar to ir gribēts pateikt - prasiet ražotājam - bet fakts ir acīmredzams.

ar to ir gribēts tev sasipt prātu, lai tu savu ēlļu pirktu par lielākiem $$

Nepiekritīšu - servisā litrs profesionālās eļļas maksā mazāk nekā veikalā litrs "amatieru", kā rezultātā es pērku par mazāku $$

bet varētu par vēl mazāku, ja vien tev nebūtu kāds ieborējis, ka tev jālej tieši tāda un ne citāda, un tieši tā ražotāja, un ne cita ražotāja eļļa

un beidz te izplatīt to mītu par amatieru un profesionālajām eļļām, viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta

katrs, kam nau galīgi kleini pirksti var paskatīties sava drapaka manuālī, un pēc tam www un atrast veselu varzu derīgu eļļu, tikai jāskatā ar acīm vaļā

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Bazhix rakstīja:

Pirmais rakstīja: praktiski motoram ir praktiski vienalga kāda eļļa tur ir iekšā, ka tikai viņa tur ir....

nu šitā figņa par to, ka nevar liet 2 dažādas eļļas kopā ir pilnīga kuiņa.... ja vien neieliesi transmisijas vai bremžu "eļļu", kas patiesībā nav īsti eļļa...

Taa gluzhi nav.. Nevajag iisti liet kopaa mineraalellju ar sinteetisko.. Vinjas tur kaut kaa sareagjeejot, saputojoties un neelljo kaa naakas..

davaj nodemonstrē man to saputošanos/saiešanuķīsēlī dabā

Tev ir kāds motors, ko esi gatavs ziedot? Esmu savām acīm servisā redzējis vienu, kas bij uzrāvies uz īpaši labu nesaderību - izņemtais motors bija atjautks vaļā un izskatījās, ka kāds būtu ar makrofleksu padarbojies. Vienīgi putas joprojām bija želejaini mīkstas.

Ja esi gatavs apmaksāt pasākumu, varu mēģināt sameklēt vajadzīgo eļļu pāri - ne jau katrs minerāļa/sintētikas komplekts tā noreaģēs.

89' gadaa , ne es , bet koleega pieleeja , Ducato diizeljdzineejaa esoshajai SHELL mineraaleljai ( toreiz vieniigi motormuzeja bodee dabonamajai )KAMAZeni ( tippo diizeljelja toksh vien ira ) un rezultaataa motooram kirdik - apraava shaales un dabuuja kljinu sekcija paraadija ka ellja bij biezputraa sagaajuse

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja:

JĀ daļeji es tev piekritu,bet principa musdienu eļļas samaisot kopa kaut vai mineralo ar sintetiku nekas tur nesaputos 100 %.Kadreiz sen atpakaļ bija Honda kas rija diezgan eļļu un leju iekša kas pa rokai.Parsvara letu minerali,bet reiz viena tanka bij tikai sintetika ,uzleju un nekas tur nesaputoja un nenograbeja

Pirmkārt - nebūt ne 100%. Tev loterijā paveicās un eļļas ko salēji kopā bija no tā vairākuma, kas nekādas sekas izņemot sliktu eļļošanas kvalitāti nerada. Vecajiem eļļu rijošajiem auto patiešām arī šī kvalitāte bija maznozīmīga, jo principā auto visu laiku tika apgādāts ar svaigu eļļu.

Un vēlreiz - turbīnai un īpaši VGT ir īpaši skarbas prasibas pret eļļošanu, kuru neievērošanas gadījumā remonta cipari ir ļoti nepatīkami. Bet EGR, kas būtība pasliktina motora darbību un ir domāts tikai ekoloģijai, nosprāgs ļoti ātri, ja atgāzēs būs tādi eļļas apjomi, kā tevis pieminētajai Hondai.

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Tas želeja putas 100% nebij no eļļam,bet no dzesešanas šķidruma karteri kas ļoti smuki saputojas ar eļļu

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja:

bet varētu par vēl mazāku, ja vien tev nebūtu kāds ieborējis, ka tev jālej tieši tāda un ne citāda, un tieši tā ražotāja, un ne cita ražotāja eļļa un beidz te izplatīt to mītu par amatieru un profesionālajām eļļām, viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta

katrs, kam nau galīgi kleini pirksti var paskatīties sava drapaka manuālī, un pēc tam www un atrast veselu varzu derīgu eļļu, tikai jāskatā ar acīm vaļā

Pēc tavas loģikas jau arī dīzelis no benzīna neatšķiras - "viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta". "Amatieru" un "profesionālās" eļļas nav mīts, bet gan ražotāja izdomāts tirgus pozicionējums. Es arī tam neredzu jēgu, bet tādu probēmu, kā eļļas papildināšanu tas rada - jo veikalā nevar nopirkt to pašu eļļu, ko servisā lej no mucas.

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: servisā litrs profesionālās eļļas maksā mazāk nekā veikalā litrs "amatieru", kā rezultātā es pērku par mazāku $$

+1

Pārbaudīts praksē, turklāt attiecībā uz kastroli 1l iepakojumā, nevis servisā ielietu 1l vs. veikalā 1l iepakojumā

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

vieplis rakstīja:

Seene rakstīja: servisā litrs profesionālās eļļas maksā mazāk nekā veikalā litrs "amatieru", kā rezultātā es pērku par mazāku $$

+1

Pārbaudīts praksē, turklāt attiecībā uz kastroli 1l iepakojumā, nevis servisā ielietu 1l vs. veikalā 1l iepakojumā

jebkas vairuma ir letaks neka mazuma perkot

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja:

vieplis rakstīja:

Seene rakstīja: servisā litrs profesionālās eļļas maksā mazāk nekā veikalā litrs "amatieru", kā rezultātā es pērku par mazāku $$

+1

Pārbaudīts praksē, turklāt attiecībā uz kastroli 1l iepakojumā, nevis servisā ielietu 1l vs. veikalā 1l iepakojumā

jebkas vairuma ir letaks neka mazuma perkot

Nu tak nearstējams esi...

Gan veikals, gan serviss eļlu iepērk vairumā. Un man ir jāmaksā mazumcena par litru gan vienam, gan otram. Jeb tu domā, ka serviss nodarbojas ar labdarību un piestāda klientiem rēķinu par pašizmaksu?

mansotraises Reģ.: 15.09.2005
0 0 Atbildēt

cik tad bieži tu papildini, lai baigi iespringtu uz iespēju nopirkt lētāk.

neticu ka tā cenas starpība ir tik liela, lai speciāli pēc 1l eļļas brauktu uz servisu.

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Litra iepakojums vairuma maksa dargak neka 200 litru mucas pildita eļļa.Gruta tev galva cilveciņ

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Nebutu slinkums uzraktu pavadzimes pa cik ienak litrigais iepakojums Castrol un cik ienak litrs mucā

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

mansotraises rakstīja: cik tad bieži tu papildini, lai baigi iespringtu uz iespēju nopirkt lētāk.

neticu ka tā cenas starpība ir tik liela, lai speciāli pēc 1l eļļas brauktu uz servisu.

Nekad neesmu braucis speciāli. Servisam 100m attālumā garām sanāk braukt vismaz reizi nedēļā, kas nozīmē, ka vajadzības gadījumā piestāju uz 5 min. un, nesasmērējot rokas, esmu gan eļļu nopircis, gan papildinājis. Bet vispār - pieliešana ir vajadzīga tikai ja pa vidu ir sanācis palielāks bāņu nobraukums. Pie LV slodzēm eļļa paliek pietiekamā līmenī līdz pat nākamajai maiņai.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

vieni vienīgi "eksperti" savākušies

nav pat ko nauhj pasūtīt

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

smaidiigais rakstīja:

bet varētu par vēl mazāku, ja vien tev nebūtu kāds ieborējis, ka tev jālej tieši tāda un ne citāda, un tieši tā ražotāja, un ne cita ražotāja eļļa un beidz te izplatīt to mītu par amatieru un profesionālajām eļļām, viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta

katrs, kam nau galīgi kleini pirksti var paskatīties sava drapaka manuālī, un pēc tam www un atrast veselu varzu derīgu eļļu, tikai jāskatā ar acīm vaļā

Pēc tavas loģikas jau arī dīzelis no benzīna neatšķiras - "viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta". "Amatieru" un "profesionālās" eļļas nav mīts, bet gan ražotāja izdomāts tirgus pozicionējums. Es arī tam neredzu jēgu, bet tādu probēmu, kā eļļas papildināšanu tas rada - jo veikalā nevar nopirkt to pašu eļļu, ko servisā lej no mucas.

1.nu beidz

2.protams benzīns no eļļas atšķiras

3. 'tirgus pozicionējums' jau ir tas mīts, eļļas ta ir un paliek tās pašas, sameklē ar savam drapakam atbilstošiem cipariņiem virsū, un gāz tik iekšā, un pilnīgi pajāt, vai tas ir kastrolis, valvolīnis, mobilis, vai lukoilis,

STALINS Reģ.: 12.11.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Pēc tavas loģikas jau arī dīzelis no benzīna neatšķiras - "viss ir viena nafta, tikai citā burciņā ielieta un citādi nosaukta". "Amatieru" un "profesionālās" eļļas nav mīts, bet gan ražotāja izdomāts tirgus pozicionējums. Es arī tam neredzu jēgu, bet tādu probēmu, kā eļļas papildināšanu tas rada - jo veikalā nevar nopirkt to pašu eļļu, ko servisā lej no mucas.

pats raksti, ka tikai tirgus pozicionējums, tālāk uzreiz, ka reāli ir dažādas eļļas ;D

Eļļām ir specifikācijas un automašīnu ražotājiem ir prasības pēc noteiktas specifikācijas eļļām, lej kaut servisā no mucas(nu nav man ticības, ka tiesi tas, ko saka ir ieliets -gadījumos ar dārgākajām eļļām) vai pats garāžā, domām, ka dažādu brendu vienas specifikācijas eļļas nav savienojamas nav ne vismazākā pamata.

Tas, ka VW, piemēram rekomendē Castrol ir vistīrākās raudzes mārketings un nekas vairāk, vēlreiz atkārtoju, nozīme ir specifikācijai.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

pats raksti, ka tikai tirgus pozicionējums, tālāk uzreiz, ka reāli ir dažādas eļļas ;D

Eļļām ir specifikācijas un automašīnu ražotājiem ir prasības pēc noteiktas specifikācijas eļļām, lej kaut servisā no mucas(nu nav man ticības, ka tiesi tas, ko saka ir ieliets -gadījumos ar dārgākajām eļļām) vai pats garāžā, domām, ka dažādu brendu vienas specifikācijas eļļas nav savienojamas nav ne vismazākā pamata.

Tas, ka VW, piemēram rekomendē Castrol ir vistīrākās raudzes mārketings un nekas vairāk, vēlreiz atkārtoju, nozīme ir specifikācijai.

Tās ir dažādas eļļas ar man nesaprotamu tirgus pozicionējumu - t.i. nav skaidrs kādēļ "profesionālo" nevarētu ieliet mazā kanniņā un tirgot arī mazumtirdzniecībā. Tomēr tā vietā ražotājs daļu no sava eļļu klāsta nosauc par "amatieru" un netirgo servisiem. Tas arī ir tas ko neasprotu - kādēļ nevarētu būt vienkārši specifikācijas un dāžāda izmēra iesaiņojums.

Dažādu brendu eļļas ar vienādu specifikāciju ir savstarpēji aizvietojamas, nevis savienojamas. Katram ražotājam ir savas piedevas, kuru savstarpējās attiecības neviens nav testējis un es negrasos savu auto veltīt šādam eksperimantam. Attiecīgi, mainot eļļu, var droši liet iekšā citu, bet "taisīt karterī kokteili" gan labāk nevjag - var arī nepaveikties.

Un ja par manu izvēli - Castrol NAV SAAB rekomendētā eļļa, ar to strādā serviss, kurā kopju savu auto un manā gadījumā ir pilnīga uzticība, ka tiek ieliets tas, kas solīts.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Nu tak nearstējams esi...

Gan veikals, gan serviss eļlu iepērk vairumā. Un man ir jāmaksā mazumcena par litru gan vienam, gan otram. Jeb tu domā, ka serviss nodarbojas ar labdarību un piestāda klientiem rēķinu par pašizmaksu?

---------------------------

Nu, kaa 15 gadus shinii druvaa nostraadaajis, pievienoshu arii savu vaardu Iesaakumaa paskaidroshu, ka jebkursh produkts, piemeeram, 1 ltr iepakojumaa, maksaa ap 2x daargaak, nekaa 1/1 (200 ltr muca) litrs. Es runaaju par t.s. ex work jeb ruupniicas cenaam. Peerkot ellu , piemeeram, t.s. bulk (parasti ~24 kub.m autocisterna), ella EXW ir jau liidz 3x leetaaka par 1 ltr iesainjojumu. Un, kaa teica SCANLUBE viiri, 1 ltr iesainjojumam apmeeram 50% cenas sastaada pati 1 ltr pudele ... taa ka ...

Par "profesionaalajaam" ellaam: vieniigaas , ko par taadaam vareetu saukt, ir ellas, kuras pilda uz autoruupniicu konveijeriem. Briivaa tirguu taadas nenonaak. Parasti satur piedevas, kuras uzlabo dzineeju piestraadi liidz pirmajai ellas nomainjai. Peec tam lieto t.s. retail product, jeb briivaa tirdznieciibaa (veikalaa, servisaa) nopeerkamaas ellas, kaut visbiezhaak ar sho terminu apziimee tieshi nelielaa taraa faseetas ellas, kuras paardod veikalos, servisiem taadas nav diezko izdeviigas, vinji labaak peerk lielaakas / mazaakas mucas, lielos servisa centros Rietumos arii 1 ...4 kub.mtr konteinerus vai bulk, ko paarsuuknee savaa glabaatavaa.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Peec tam lieto t.s. retail product, jeb briivaa tirdznieciibaa (veikalaa, servisaa) nopeerkamaas ellas, kaut visbiezhaak ar sho terminu apziimee tieshi nelielaa taraa faseetas ellas, kuras paardod veikalos, servisiem taadas nav diezko izdeviigas, vinji labaak peerk lielaakas / mazaakas mucas, lielos servisa centros Rietumos arii 1 ...4 kub.mtr konteinerus vai bulk, ko paarsuuknee savaa glabaatavaa.

Vispār foršs skaidrojums, tikai joprojām nesaprotams ir pozicionējums starp servisos pieejamo un mazumtirdzniecībā pieejamo eļļu atšķirībām, jo šajā gadījumā nav runa par tikai autoražotājiem pieejamajām eļļām.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..13
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti