Ziemas riepas

aluslacejs Reģ.: 01.08.2003

vai kāds var pateikt cik labas ir šis ziemas riepas? G-FORCE WINTER www.rvt-riepas.lv/... - cik vinas ir ekonomiskas, klusas un cik mikstas vai cietas?

 
1 2 3 4 5 6
Michux Reģ.: 30.04.2015
4 0 Atbildēt

Pie mīnusiem varu minēt to, ka ar radzēm nav vēlams ārdīties pa plačiem un ceļiem pie maza sniega seguma...radzes viens divi pabirs, bet no otras puses tā iegrožošana nāk arī par labu - ilgāk riepas un auto kalpos.

Vēl ar radzēm var just, ka asāk un ātrāk ieejot līkumā auto ta ka nedaudz izslīd, bet ja asinīs nav trakot, tad problēmas nav.

Pie plusiem varu minēt to, ka uz šosejas labi turas uz melnā ledus. Iepriekš braucu bez radzēm (Dunlop,tolaik TOP 1 riepa), ļoti varēja just kā pa risēm staigā, bet tagad ar IceArctic, principā, nekādu staigāšanu nejūt.

Un vēl ir viens liels pluss radzēm, ka braucot pa šoseju riepas ļoti lēnu dilst, jo ātrumā sanāk ka uz gumiju ļoti maza slodze ir. Iepriekš man bez radzēm jauna riepa 3 ziemas izvilka, bet tagad jau 4. ziema un 9mm (kādas 5 radzes nav no komplekta), bet otram auto 9. Ziema un 6mm ( te jau puse radžu vairs nav).

Un vēl, ja ziemenes stāv uz atsevišķiem diskiem, tad ar radzēm prasās vismaz reizi 2 sezonās nobalansēt ripuļus, ar parastajām gumijām var ilgāk braukt bez balansēšanas (runāju tikai par Premium brendiem).

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
3 0 Atbildēt

Ja es dzīvotu un strādātu ārpus Rīgas un man nāktos braukt pa zemes ceļiem tad izvēlētos riepas ar radzēm bet tā kā manas darbdienas paiet Rīgā un brīvdienas Priekuļos tad braucu ar ziemenēm kurām nav šipi un pat nav iespējams viņas ielikt.

imzz Reģ.: 27.02.2015
4 0 Atbildēt

Radžoto riepu lietotājiem gan varētu nedaudz krist uz nerviem apstāklis, ka mūsu klimatā vismaz pusi riepu ekspluatācijas laika viņi brauc apstākļos, kad ne sniega, ne ledus nav.

k442 Reģ.: 22.02.2014
2 1 Atbildēt

DELFos viens autors ielicis Rēzeknes pusē nobildētos grants ceļus, kuri klāti ar apkusušu agrāk piebrauktā sniega kārtu, faktiski tas ir ledus ar ūdeni pa virsu. Lūk, pa tādiem bez naglām grūti vispār izbraukt, sevišķi, ja reljefs nelīdzens...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 1 Atbildēt

Mans krusttēvs strādā uz pienvedēja Volvo FH Kuldīgas rajona pusē, dzirdēju - teju uz ar 20 max esot jābrauc, lai uz ceļa paliktu. Smagajiem nav radžu riepu. Vai tipisku ziemas riepu vispār.

Vieglajiem tagad tādas ir "must have" lauku rajonos.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 2 Atbildēt

Smagajiem ir ziemas riepas.

k442 Reģ.: 22.02.2014
1 0 Atbildēt

Man ir nācies piedzīvot tādu grantenieka segumu pirms kādiem gadiem 20 Kuldīgas pusē, kas ir mana dzimtā, ar M-412, kam aizmugurē bija LUAZa riepas (ja kāds atceras, kādas tās bija - "rakšanai" pa dubļiem vai sniegu vēl derēja, bet uz ledus saķere nekāda). Nu tad lūk - toreiz uz Kabiles ceļa no 40 km/h nācās šļūkt kādus 100m atmuguriski, bet vēlāk pa Basu ceļu (vietām paugurainu, līkumainu, ar pamatīgu slīpumu pagriezienos) 18 km tika pieveikti 45 minūtēs, vairākkārt vienkārši nevarēja tikt augšā pauguros, un no vietas mierīgi varēja sākt ar 1. vai arī 4. robu, starpības praktiski nekādas...

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

Pie mums uzņēmumā brauc jau somu fūres ar 3PMFS (Three Peak Mountain Snowflake) sniegpārslas simbolu uz trīs kalnu fona riepām.

te var paskatīties par prasībām citās valstīs: www.autoriepunams.lv/Ziemas-kravas-riepas-Eirop%C4%81

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 3 Atbildēt

Standartā fūrēm NAV gan ziemas riepu.

Un, ja arī tīri teorētiski ir pieejamas, tām nav pieprasījuma.

Tas būtu ekonomiski totāli nelietderīgi.

Tas kalpo par iemeslu, kāpēc kalnainos apvidos ir vajadzīgas ķēdes, ko uzmontē parastām universālām (vissezonu) smagā riepām.

To apgalvoju kā uzaudzis fūrista ģimenē

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 26 Atbildēt

Tu pats neesi standartā,žēl man tevi,dabas kļūda

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
10 0 Atbildēt

Kā reaģēt uz tādu infantilu komentāru?

Domāju, esi godam nopelnījis iauto atzinību, liels malacis!

Prieks komunicēt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 24 Atbildēt

tu esi nožēlojams,kā bāba,liek mīnusu

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Muļķības.

Fūrēm ir ziemas riepas un kā vēl ir. Tas, ka neesi redzējis, nenozīmē, ka tādu nav - vajag skatīties mazliet tālāk par piemājas riepu veikalu. Pārsvarā izmanto Skandināvijā - tur, kur tās ziemas ir nopietnākas, kalni niknāki u.tml. Ķēdes u.c. papildelementus var izmantot vietās, kur sniegs ir periodiski, konkrētā vietā u.tml. Ja ir reāli kalnaini un sniegoti gabali, kravas auto nemāžosies ar ķēdēm.

To apgalvoju es, kam fūrists tuvos rados.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tad jau jauki, esmu gatavs arī atzīt savu kļūdu.

Bet tas ir fakts, ka Centrāleiropā smagajiem neliek ziemas riepas. Varbūt tikai ļoti sūros apstākļos kaut kur Skandināvijā.

Viss

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 6 Atbildēt

man žēl tevi kad tu neesi redzējis fūrēm ziemenes

msh Reģ.: 16.04.2007
7 0 Atbildēt

Kas te notiek, bik par daudz uzņemts uz krūts?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 10 Atbildēt

Ieņemts arī bet kasiņš ir āksts

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 5 Atbildēt

Tagad var mierīgi iet čučāt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
5 3 Atbildēt

Bļins,kaķi muti piemīzuši,Lūdzu piedošanu par savu uzvedību,sūdīgs šņabis bija,filma pārtrūka,Piedodiet mani!

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

Šo to patīrījām, bet par šo ierakstu īkšķis gaisā no manis!

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Kam negadās. Galvenais, ka saprot un atvainojas... Nomestas ziepes gan nepacelsi, bet, nu, tomēr...

opelis Reģ.: 03.10.2005
7 0 Atbildēt

Vienu var točna konstatēt - ezis nav šomase - ... poņjac I prostic

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
3 0 Atbildēt

Paldies par sapratni!Morālie vēl šodien mocīja!Pa daudz iedzer un paliec par muļķi.

Michux Reģ.: 30.04.2015
1 0 Atbildēt

Šovakar Rīgā melnais ledus, vismaz Pļavniekos un mājup uz Ogres pusi...prieks ka pārvietojos ar radzēm, bija diezgan interesanti braukt uz izslīdēšanas robežas. Tā ka šad tad arī radzes pilsētā noder.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man kaimiņš brauc ar jauno S klasi

Kad vaicāju par ziemas s.ex ar RWD, viņš apgalvoja, labas radžu riepas un nekādu problēmu. Varbūt tāpēc, ka auto smags vai tml. Varbūt arī, jo pārsvarā pilsētas ekspluatācija.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Man kaimiņš brauc ar jauno S klasi

Kad vaicāju par ziemas s.ex ar RWD, viņš apgalvoja, labas radžu riepas un nekādu problēmu. Varbūt tāpēc, ka auto smags vai tml. Varbūt arī, jo pārsvarā pilsētas ekspluatācija.

Nevis RWD bet klasiskā piedziņa,tā runā rūdīti šādu auto īpašnieki.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 2 Atbildēt

Ziema tuvojas! Ko tauta liks virsū? Ziemas diski sagatavoti

Virsū pagājšruden pirktās Malatesta navarkas. Atzinu par labām esam un šoruden paņēmu otras divas. Pa ledu un sniegu turās perfekti, siltā laikā gan paliek pārāk mīkstas, un nav patīkami braukt. Skaļas, bet pats galvenais - smieklīgi lētas.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Ir doma šodien pāriet uz ziemenēm,tā kā viņas man uz diskiem tad pusstundas darbs un tupeles nomainītas.Blacklion riepas, Ķīna,pirktas 2017.gadā.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Jautājums par navarkām ( jo neesmu tādas izmantojis ) - riepas ražošanas datums paliek vecais, jeb tiek izlabots uz datumu, kurā riepa tika atjaunota ?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Virsū ir atjaunošanas datums.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

k442 rakstīja: Man ir nācies piedzīvot tādu grantenieka segumu pirms kādiem gadiem 20 Kuldīgas pusē, kas ir mana dzimtā, ar M-412, kam aizmugurē bija LUAZa riepas (ja kāds atceras, kādas tās bija - "rakšanai" pa dubļiem vai sniegu vēl derēja, bet uz ledus saķere nekāda). Nu tad lūk - toreiz uz Kabiles ceļa no 40 km/h nācās šļūkt kādus 100m atmuguriski, bet vēlāk pa Basu ceļu (vietām paugurainu, līkumainu, ar pamatīgu slīpumu pagriezienos) 18 km tika pieveikti 45 minūtēs, vairākkārt vienkārši nevarēja tikt augšā pauguros, un no vietas mierīgi varēja sākt ar 1. vai arī 4. robu, starpības praktiski nekādas...

Uz Basu ceļa nekas nav mainījies

k442 Reģ.: 22.02.2014
0 2 Atbildēt

Zinu, zinu. Mans personīgais iespaids - gadiem ejot, grants ceļu ziemas uzturēšana tiek veikta aizvien s..īgāk, un, kad pēc sniega kārtas piebraukšanas uznāk atkusnis ar lietu, šie ceļi kļūst faktiski neizbraucami līdz ledus pilnīgai nokušanai vai jauna sniega uzsniģšanai, ja vien auto nav apauts ar "naglenēm".

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 1 Atbildēt

Kādam ir ko piedāvāt 215/60-16 izmērā . Interesē radžotas , laba zīmola , riepas . drīkst būt mazlietotas .

VolvoCar Reģ.: 02.10.2019
1 0 Atbildēt

Klau, džeki, man dikti aktuāls jautājums ir par ziemas riepām manam Volvo S40 - pārsvarā braucu pa Rīgu, bet nedēļas nogalēs arī sanāk izbraukt uz Cēsu pusi - gadās arī zemes ceļi!

Šķiet, ka budžets būtu 70-80 EUR par vienu riepu!

Varbūt ir kaut kas ko man varētu ieteikt?

Pats pašlaik skatos uz Nokian WR D4 vai arī WR snowproof!

Ir kādam pieredze?

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Tev nešķiet, ka būtu noderīgi iemest kaut vai diska izmēru?

Ja tādam 15'' izmēram par 70-80 ir liela iespēja ko pirkt, tad 17'' jau būs kā būs. Par ko lielāku pat nerunāju.

VolvoCar Reģ.: 02.10.2019
0 0 Atbildēt

Diska izmērs ir R16!

Ar lielu nepacietību gaidīšu ieteikumus!

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

Man tādas Nokian WR D4 bija un varu ieteikt. Pārsvarā braucu pa asfalta ceļiem. Labi sniegā un šļurā. patestēju arī ziemā autotrasē, protams kur ciets nobraukāts vai ledus tur vajag šipotas, piem Michelin XIce ļoti labas.

k442 Reģ.: 22.02.2014
0 0 Atbildēt

Nu, ja jau reiz te ir sākušies jautājumi par ieteikumiem, tad es arī savu pievienošu.

Vai kādam ir pieredze vai viedoklis par šīm riepām: jaunasriepas.lv/lv/fulda-kristall-montero-3/12252/ ?

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt
ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Es noteikti tādas nepirktu jo tā nav skandināvu tipa riepa.Bet šāda Lavijas ziemai būtu piemērota.

[/url]

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Ziemas vidū sanāca neplānots brauciens uz Eiropu, tā kā vienīgais derīgais auto bija aprīkots ar naglenēm tad nācās iepirkt šādas, ne jaunas bet gana labas.

Neko sliktu nevaru pateikt, riepa kā riepa, uz ledus protams jābrauc prātīgak, īstenībā šīs itkā centrāleiropas riepas mēdz pārsteigt tieši labā nozīmē ar uzvedību sniegā un uz piebraukta sniega un arī ledus, jo uz aci tur nav nekā kas varētu "strādāt" bet braukt var relatīvi droši.

wons Reģ.: 26.07.2017
0 1 Atbildēt

Brīvdienās sola mīnusus, vai jau var likt šipenes?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Pēc tam sola atvasaru,vai montēt vasarenes?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Rudenenes ir jāmontē.

wons Reģ.: 26.07.2017
0 4 Atbildēt

Tā iet ievēl klaunus valdība še tev būs vēl atvasara !

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Toties tagad akcojas vasaras riepām

LTK123 Reģ.: 03.10.2019
0 0 Atbildēt

Cik daudz uzmanība jāpievērš tiem ES riepu marķējumiem? Mūsu ziemām labāk iegādāties eiropas vai skandināvu tipa riepas? Doma iegādāties Goodyear Ultra Grip 9 šoziem. Braukšana pārsvarā sanāk pa lielceļu un pilsētu (bieži agri no rīta, kad ceļi vēl nav kaisīti) un kādas 4 reizes mēnesī pie vecākiem uz laukiem kur ar ceļa kvalitāti ir 50 uz 50. Varbūt kādam vēl kāds labs variants ko ieteikt. Riepu izmērs 205/55 r16.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Ļoti cienījama izvēle,teju labākais un jaunākais šajā izmērā.Pa pilsētas rīta ledu tāpat jau nestāsies nekas.Bet ar T burtu šī cerība ir krietni lielāka, nekā ar H vai V.Esot vēl arī tāds UG9+.Suuds pēc skaļuma sākas aiz 72dB,bet zem 70 vispār skaņas gandrīz nav dzirdamas principā.Protams, ja tas nav Mongolijas izstrādājums ar cedelē apsolītu kosmosu, bet dabā reāls meesls. Degvielas tēriņš C ir krietni labāks par E un saķeres indekss B ir labākais, uz ko vispār tur skatīties.Nez vai šajā izmērā vispār A kādam ir.

Bet reku šis ir new, it kā ar drusku daudzsološāku rakstu šķīdonim un vēl par puskapeiku klusāks: puf.lv/index.php?l=lat&s=product&id=53747

LTK123 Reģ.: 03.10.2019
0 0 Atbildēt

Šīs arī ieinteresēja, liekas ka ar labāku saķeres indeksu līdz šim ziemas riepas neatradu, bet skaļākas. puf.lv/index.php?l=lat&s=product&id=59784

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Mans subjektīvais viedoklis - riepu skaļums ir būtiskāks garos ārpilsētas braucienos. Tad brauc mierīgi un dzirdi arī savas riepas.

Pilsētā braukšanas režīms nevienmērīgs, fona troksnis, visādas bedres, bruģis, sliedes, apkārt citi auto, vēl viss kas. Cik ļoti jutīsi to riepu skaļumu?

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Drīzāk ka tas "skaļums" pie kaut kādas robežas sāk kļūt uzkrītoši dzirdams dajebkur, pilsētu un lēnu ātrumu ieskaitot.Resp, ja suuds,ta viņš i āfrikā tāds.Ar tiem tur ,68-69dB sākotnēji ir reāls iespaids, ka vate ausīs, bet tāds 73-74 manuprāt nav nekam derīgs.

Par Bridgestone es nezinu, tā ir vina no divām markām, kuras neizprotu un cenšos neiesaistīties.Otra ir Con....,kura vienmēr ir citiem p-riekšgalā, vienmēr iznāk īstajā laikā un vietā, vienmēr visu vinnē un vienmēr maksā galvastiesu dārgāk un reālam lietotājam tur vienmēr uzrodas kādi papildjautājumi-vienmēr un katrreiz tā notiek.Hvz.Viens no retajiem, kas savus klientus neapdriš ilgtermiņā, (manuprāt) tas ir GY. Pat reku tas Michelins savureiz var noblatot,neskatoties uz savu kosmosa cenu.

Titullapas rakstā reku GY pārstāvis (laikam pirmais un pirmoreiz visā vēsturē) oficiāli atzina, ka ziemas riepas esot par kārtu klusākas nekā vasaras.Līdz šim taču Lohi par to lauza šķēpus un pat pārstāvji un apskatnieki muldēja fufeli;P

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

Kad bija jāizvēlas šajā izmērā tomēr paņēmu ar A Nokian WR4.

Bridgestone b250, kas nāca vecajam auto standartā sabojāja firmas tēlu arī manās acīs.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

k442 rakstīja: Nu, ja jau reiz te ir sākušies jautājumi par ieteikumiem, tad es arī savu pievienošu.

Vai kādam ir pieredze vai viedoklis par šīm riepām: jaunasriepas.lv/lv/fulda-kristall-montero-3/12252/ ?

Normālas,klusas.

Damn Reģ.: 07.12.2003
1 1 Atbildēt

Pārvietojoties lielākoties pa Rīgu, pierīgu eiropas ziemas riepās šķiet pareizā izvēle, jo skandināvu mīkstās uz slapja asfalta(kas šeit ir biežāk nekā apledojums) stājas sliktāk.

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Tā robeža starp riepām diezgan slidena-piemēram Nokian WR D4 un WR A4 abas itkā skaitās centrāleiropas riepas bet starpība ir diezgan pamatīga-ja D4 ir galīgi ok atskaitot ātro dilšanu ta A4 sniegā ir garām un uz ledus pat bīstama.

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti