DekstersFF rakstīja: ļer ļer ļer
Dekster, vai tiešām esi tik akls, ka neredzi atšķirību? Pareizi jau teici, tālāk par padomju domāšanu tikuši neesam, tādēļ jau arī pie mums ir, kā ir. Un tu esi spilgts piemērs tam. Tajā pirmajā piemērā vardarbība vispār nebija nepieciešama. Urlēnus pieķēra zogot, noķēra, nafig viņus vēl pa asfaltu jāvelk? Aizved uz menteni vai izsauc mentus un lieta darīta. A tālāk lai jau ar tiem tiek galā tie, kam jātiek. Otrajā gad. reāli tika apdraudēta cilvēka dzīvība... Tiesa gan, neticu, ka tur bez nošaušanas iztikt nevarēja... Gan jau ar kāju būtu pieticis... Bet nu labi, ne es tur biju. Bet, nu, šajos gadījumos, kad tev uzbrūk vai pret tevi pielieto vardarbību, tas ir saprotams. Uzskatu, ka to nedrīkst pielietot tādos sīkumos kā zādzības. Varbūt izņemot gadījumus, ja tiešām 100% vari būt pārliecināts, ka tas dos prevenciju k-kādu.
Pie tam vēl, kāpēc tu uzskati, ka drīkst šaut vai vilkt pa asfaltu tikai sīkos zaglēnus? Tad tu esi varonis... Davai, aizej, pavelc pa asfaltu lielos - Šķēli, Šleseru u.tml. Redzēsim, kāds varonis tad būsi...
Un arī man ir stāsts. Pirms diviem gadiem ar draugiem noķērām vienu spoguļu zagli pie Spices. Nācās vairāk turēt tā merša īpašnieku, lai viņš to nabadziņu nenosit. Bet pa lielam mierīgi, sagaidījām poličus, kas pēc 10-15 minūtēm atbrauca un šo savāca. Mierīgi, nepazemojot sevi, nezaudējot savaldīšanos...
Ap Ziemassvētkiem manu darba auto taranēja pārdzēries čalis un mēģināja aizlaisties. Dzinos apmēram 25 km pakaļ no Valdemārpils līdz Rojai, kamēr šis padevās. Tāpat sagaidījām poličus, pēc tam iecirknī visu mierīgi saformējām. Nekādas vardarbības.