Polijas pilnvara

vroomshoop Reģ.: 23.03.2016

Man jāaizbrauc uz Varšavu, bet problēma tāda, ka jābrauc ar senča auto jo savam nevaru piekabināt piekabīti..

Zvanīju uz Polijas vēstniecību viņi teica, ka lai sencis pats uzrakstot un parakstot un būšot ok...

Vai tā patiešām ir?

Varbūt kādam ir paraugs?

 
GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Pirmo reizi dzirdu, ka kopš iestāšanās ES Polijā kāds tur prasa pilnvaru. Esmu kādas 5 reizes pēdējo 3 gadu laikā braucis ar darba auto, vienā no tām tiku apturēts par ātruma pārsniegšanu, nekādas pilnvaras neviens neprasīja.

vroomshoop Reģ.: 23.03.2016
0 0 Atbildēt

Bet tavas mašīnas tehniskajā pasē bija tavs vārds vai kāda cita?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Firmas, kurā strādāju... Ja runājam par reizi, kad apturēja.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Nevajag nekādu pilnvaru. Vēstnieks par CSDD lietām nejēga. Jau xpadsmit gadus neko tādu neesmu dzirdējis. Ja netici man, un nejēdz izlasīt likumus pats, zvani uz CSDD maksas telefonu.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

www.atd.lv/lv/pilnvaras-polijas-teritorij%C4%81

Atrodams ATD mājas lapā. Līzinga autobusiem pinlvaru izsniedz banka.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Man šķiet ka CSDD jānomaina reģistrācijas apliecība, kur Tevi ierakstīs kā lietotāju un tas būs arī lētāk!

jurkins Reģ.: 09.01.2003
1 0 Atbildēt

Ja ar piekabi brauksipa polijas maksas ceļiem obligāti Via tool vajadziigs .

aansis Reģ.: 23.11.2012
3 0 Atbildēt

Pamatā pilnvaras neviens neprasa. Bet formāli vajag - un ja nebūs, var sanākt kā minimums ķēpīga padarīšana. Privātpersona pašrocīgi juridiski derīgu pilnvaru nevar parakstīt - jāiet pie notāra, kas ir dārgi un laikietilpīgi. Vienkāršais variants, kas reizēm jauc galvu pašam CSDD, bet ir vienkāršs un efektīvs - ierakstīt braucēju reģistrācijas apliecībā kā T/L turētāju. Procedūra vienkārša un izmaksas mazas - reģistrācijas apliecības maiņa pēc CSDD cenrāža 12,28 EUR

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Varu apliecināt, tā tas tiešām arī ir!

Man darba auto bija reģistrēts CSDD uz firmu, es biju turētājs. Polijas CP panus tas pilnībā apmierināja, runājot par pārāk ātru braukšanu viņu zemē

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tikai tie 12,28 jāreizina ar 2. jo pēc tam būs jāmaina atpakaļ un vai nav arī nodoklis jāmaksā?

Un, ja mašīna ir līzingā?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ir gan arī UTN jāmaksā

Respektīvi, dienesta auto nodoklis, kas atkarīgs no dzinēja varenības (3.0d - pat 65.00 eur/mēn.)

aansis Reģ.: 23.11.2012
1 0 Atbildēt

Kādēļ jāmaina atpakaļ? Neuzticamam cilvēkam tāpat auto nedosi. Uzticamam... tak lai viņš tur paliek ierakstīts. Līzingā? Izlasi rakstīto - mēs te par privātpersonām piederošām mašīnām runājam. Līzinga kompānija ir juridiska persona un pati raksta pilnvaru - notāru nevajag. Nodoklis? Nu jā - ikgadējo nodokli ir jāsamaksā pie jebkura pirmā darījuma kārtējā gadā - ja skate vēl nav ieta, vajadzēs vien nomaksāt, toties pie skates vairs nevajadzēs.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Par pilnvarām vispār. Neviens nav atcēlis pilnvaru Latvijas Valsts robežas šķērsošanai. Uzliks robežsargus un palūgs parādīt pilnvaru. Tāpat ar pilnvaru nepilngadīgam bērnam ar krustmāti, vai vienam ceļojot. Par uzliktiem un nesamaksātiem sodiem, tie jānomaksā CSDD kasē un nekādā internetbankā! CSDD kasē maksājot automātiski Tevi izņem no reģistra.

Polijā "Via tool vajadzīgs" (jurkins)! Sods ir nesamērīgs ar slinkumu. Uz robežas ir jānopērk.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Kur tad tas rakstīts, ka, lai ar ne-savu auto brauktu uz, piemēram, Lietuvu vai Igauniju, vajag pilnvaru?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Starp Latviju, Lietuvu un Igauniju pilnvaru nevajag to man apstiprināja pat Latvijas robežsardze atsaucoties uz Šengenas zonas regulu.

Bet es nekur neesmu redzējis ka šī pilnvaru būšana būtu atcelta. Līdz 2004. gada 1. maijam tas bija spēkā.

"Ja ar mašīnu pār robežu nebrauc tās īpašnieks, vadītājam nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara."

Uz Šengenas ārējās robežas pilnvara turētājam obligāta.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Polijā maksas ceļu nodeva tiek maksāta kontrolpunktos uz ceļa. To gan zinu noteikti

Nekas uz robežas nav jāpērk.

Cita lieta ir smagajiem un autobusiem, kas jau brauc ar VIA TOLL kastīti pie stikla, skanējas automātiski, izbraucot cauri kontrolpunktam.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt
Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Piemirsu vēl vienu lietu. Tahogrāfu! Nepieāķē tādu piekabi, kuras kopējā masa kopa ar auto pārsniedz 3,5 tonnas! Poļi ir "speci" uz šo, jo Polijā kravas busi līdz 3,5 tonnām arī ir aprīkoti ar tahogrāfu.

Dzīve palikusi patiesi sarežģīta.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Tiešām B kategorijas busam vajag tahogrāfu? Kopš kura laika? Šad tad ir gadījies aizbraukt uz Varšavu iepirkties un neviens neko nav teicis vai prasījis.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Vispār šo izlasi pats!

m.likumi.lv/doc.php?id=207872

Un pievērs uzmanību 2. pantam

Izmainīt apakšpunktu 2(b) sekojošā redakcijā:

"(b) Ja Līgumslēdzējas Puses, kuru teritorijā pārvadājums tiek veikts, nav vienojušās citādi, šis Līgums neattiecas uz kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar:

1.Kravas autotransporta līdzekļiem, kuru maksimālais pieļaujamais svars, piekabes un puspiekabes ieskaitot, nepārsniedz 3,5 tonnas;

2.Pasažieru autotransporta līdzekļiem, kas konstruēti, piemēroti un paredzēti ne vairāk kā deviņu personu, autovadītāju ieskaitot, pārvadāšanai;

Uz Tevi, mani tas neattiecas līdz brīdim, kad tiek pieņemtas kādas citas izmaiņas, par kurām mūs nostāda fakta priekšā.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Atvainojiet par manu nepareizo informāciju. Rūpīgāk izpētot tēmu, iznāk, ka izbraucot uz jebkuru EU valsti (plus Šveici, Norvēģiju, utt) IR nepieciešama pilnvara (Letter of Authorisation) no īpašnieka vai turētāja. Šķiet, kaut kur šitā eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32011D0107 dzīlēs to var izlasīt.

Cita lieta, ka NEKAD man neviens nav pēc tādas prasījis. Nu, bet pārrunas ar savas vai citu valstu varas pārstāvjiem uz ceļa vai robežām man ir bijušas nu dikti reti.

Konuss Reģ.: 10.02.2015
1 1 Atbildēt

Pieredze rāda, ka pilnvara par skādi nenāk. Pirms trim gadiem ar iznomātu busiņu devos uz Eiropas vidieni, un, tā kā bija dzirdēts par to, ka poļi šad tad tomēr mēdz tās pilnvaras paprasīt, tad nodrošinājos ar pilnvarām krievu un angļu valodās. Polijā pilnvaru tā arī nevajadzēja nevienam rādīt, bet no liekām klapatām tā paglāba Vācijā. Kāds no iepriekšējiem busiņa īrētājiem bija Vācijā sūdus sastrādājis. Lai pierādītu, ka ar busiņu esmu saistīts īsu laiku un ar iepriekšējiem grēkiem man nav sakara, tad iznomātāja uzrakstītā (juridiska persona) pilnvara angļu valodā lieti noderēja. Protams, arī nomas līgums bija līdzi, taču latviešu valodu vācieši īsti labi nesaprot.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

pirms pāris nedēlām trāpīju Šveicē uz policijas pārbaudi. nekādu pilnvaru uzņēmuma kablukam neprasīja.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti