Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kāpēc tik traka ņemšanās ap koronavīrusu Covid-19? Cik tas ir bīstams!

 
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Nupat ziņās - esot daudz gripas pacientu slimnīcās.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Eu, spameri, moš taisiet gripai atsevišķu tēmu... te tomēr par kovidu bazars.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 1 Atbildēt

Labrīt! Kovids nav nekas cits kā gripas paveids. Profilakse un ārstēšana tieši tāda pati.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Ā gripa drīkst eksistēt, bet visas pārējās saslimšanas ir jābāž zem tās. Tas no sērijas par žņaudzējiem un spiedējiem, gripa kļuvusi par vispārēju apzīmējumu. Nekur tālāk par viduslaikiem neesam tikuši.

1984 Reģ.: 30.11.2021
2 2 Atbildēt
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 9 Atbildēt

Nu, var jau būt, ka visiem tiem deviņiem to COVID atnesa un iedāvināja kāds pilsonis, kam vēl nebija simptomi parādījušies. Ticēsim labajam cilvēkos.

1984 Reģ.: 30.11.2021
3 3 Atbildēt

Jā. Ja tā labā cilvēka nebūtu bijis, tad visi šie zaļoksni spriganie vecīši rautu vismaz līdz 150 gadiem. Vai 180...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 1 Atbildēt

Beidz, nav ko niekus dzīt, dajoš 200, bļe.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 5 Atbildēt

Nu, varbūt labais cilvēks bija tikko pašā infekcijas sākumā un nekā nesaistīja savu pašsajūtu ar iespējamu saslimšanu. Pilnīgi iespējams.

1984 Reģ.: 30.11.2021
2 1 Atbildēt

Sākumā vai beigās, tas nav tik svarīgi. Es jautāju par tiem 150-180 dzīves gadiem. Kā tur būtu bijis? Saki, lūdzu.....

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

To nu tu nezini un ir ciniski tā rēķināt. Varbūt cilvēks vēlējās mājās mierīgi aiziet nevis slimnīcā pie trubas.

1984 Reģ.: 30.11.2021
4 2 Atbildēt

Ciniski ir slimības vārdā apspiest, ierobežot un pakļaut līdzcilvēkus

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 7 Atbildēt

Ja mēra epidēmija nebūtu ciniskā, drakoniskā un pazemojošā veidā apkarota, mūsu, iespējams, nebūtu vispār.

1984 Reģ.: 30.11.2021
3 1 Atbildēt

Salīdzināji....

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 3 Atbildēt

Jebaķ, tu taču neesi adekvāts, salīdzinot šīs divas infekcijas

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 15 Atbildēt

Kurš nu par adekvātumu būtu runājis

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nav jau atbildes. Loģisks jautājums.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 6 Atbildēt

Tas notika tagad. Kādi ierobežojumi? Slimnīcu nodaļās ir, ne jau ikdienas dzīvē.

Pieļauju, ka kādi cilvēki ar COVID infekciju, bet vēl BEZ simptomiem šos vecos cilvēkus arī aplipināja.

Jo būtu taču diezgan interesanti, ka viņiem jau bija kādi simptomi, bet viņi tik un tā gāja pie šiem vecajiem cilvēkiem un viņus aplipināja.

Variantu, ka viņiem kādi citi teica, lai tagad īpaši apkārt nestaigā ar saviem simptomiem, bet viņi tik un tā gāja un aplipināja šos cilvēkus - tiešām cilvēki tā darītu?

Mēs te runājam par 2022.gada decembra beigām. Nekādu valstisku ierobežojumu nav!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Beidz muldēt. Esmu ciemojies pie četriem senioriem, no kuriem kundzēm attiecīgi 86 un 93 gadi. Pēc pāris dienām veiktais tests MAN apliecināja covid. Ciemojoties neapskāvos un tieši tuvumā arī nebiju. Laikam nejutos uz 100%. Visiem viss ir labi joprojām.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
4 7 Atbildēt

Kā jau rakstīju, droši vien tos vecos cilvēkus aplipināja tādi pilsoņi, kam nebija nekādu simptomu un pamata uzskatīt, ka viņi to vīrusu pārnēsā. Droši vien. Ticēsim labajam.

1984 Reģ.: 30.11.2021
1 2 Atbildēt

Tu jau sāc kā pērngad Kanādā - ja cilvēks iet bojā satiksmes negadījumā un izrādās, ka ir Covid pozitīvs, tad tiek statistikā reğistrēts kā COVID upuris

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
3 8 Atbildēt

Tev pašam liekas, ka tieši šajā diskusijas brīdī tu vinnē, vai ne?

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
2 3 Atbildēt

Eu kas te notiek? Plānprātiņš raimondsm ir ārā no palātas un ir ticis pie interneta?

Ar steigu atpakaļ palātā! Slimība nav izārsteta, tieši otrādi, tā ir progresējusi un ļoti strauji!

650 Reģ.: 25.01.2017
0 2 Atbildēt

Aculiecinātāji stāsta, ka aptiekās esot rinda pa durīm ārā.Lohi klepo un pērk (par Naudu) nekam na/uj nederīgus bezrecepšu suudus.Jo normālas zāles bez receptes viņiem neviens nedos.Pie kam, arī krietna daļa tā saucamo ģimenes ārstu ar saviem maizesdevējiem runā kā ar lohiem.Kamēr cilvēks var piecelties/paiet, ārstēt nav obligāti.Ja gripass simptoms nepāries (vai paciceents neaizies) pats no sevis, nu ta jau redzēs- pēc nedēļas passkatīsimies.

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Diezgan jau precīzi. Sevišķi par ğimenes ārstiem - patreiz pacienti tiek ārstēti pa telefonu. Arī tad, ja temperatūra ap 39....Bija tikko gadījums, ar vienu no ğimenes locekļiem

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 1 Atbildēt

Nu un kas tam ārstam būtu jādara? Pret gripu zāļu nav tāpat kā pret Covid. Tomēr raustās pa "dabisko" izslimot. Nez ko tā.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 4 Atbildēt

Šorīt ziņās bija sizets par ātro palīdzību. Viņiem diezgan liels skaits pašu ārstu un palīgu slimo.

Pie tam zvanu centrs ir pārslogots.

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Nav runa par ziņām šorīt. Manā gadījumā ir runa par mēnesi senu pagātni, telefonārstniecībā

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Nu, varbūt labais cilvēks bija pašā savas infekcijas sakumā un nekā nesaistīja savu pašsajūtu ar iespējamu saslimšanu. Pilnīgi iespējams.

1984 rakstīja: Sākumā vai beigās, tas nav tik svarīgi. Es jautāju par tiem 150-180 dzīves gadiem. Kā tur būtu bijis? Saki, lūdzu.....

Tas ir gan svarīgi. Ja inficēts pilsonis aplaiž citus, vēl nezinot, ka ir inficēts, tad tas ir pavisam kas cits, ka aplaiž citus ar savu COVID jau zinādams, ka viņam tas ir.

Ir 2022.gada decembris. Nekādu valsts noteiktu ierobežojumu nav. Katrs ar savu esošo COVID dara, ko grib.

1984 Reģ.: 30.11.2021
1 1 Atbildēt

Raimi, Tu laikam esi kovidfanātiķiis. Līdzīgs viduslaiku reliğiskajiem fanātiķiem un šodienas islama fundamentālistiem

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Tad kas jādara, ja esi slims ar COVID vai gripu?

Laika apstākļi ir labvēlīgi gripai. Tādas temperatūras plus 3 mīnus 1 ir tieši tas, ko vajag.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Jāguļ mājās un jāārstējas! Kas par dumju jautājumu?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 2 Atbildēt

Nu, ir jau tādi, kas pie pirmajām pazīmēm vēl drusku pavazāsies apkārt un kādu aplaidīs.

Taču to atgādināt ir nepareizi. Tāpat, kā publicēt datus par saslimušajiem.

nra.lv/latvija/401216-diennakts-laika-mirusi-vel-devini-ar-covid-19-inficeti-cilveki.htm

Daži uzskata, ka šādi raksti ir baidīšana.

1984 Reģ.: 30.11.2021
3 4 Atbildēt

Jā, daži joprojām uzskata, ka šādi raksti ir baidīšana. Cik Latvijā kopā dienā, katrā gaišā, saulainā dienā, cik cilvēki nomirst ik dienas? Kāda ir šo COVID inficēto mirušo vecuma struktūra? Liec galdā pilnu bildi - cik ik dienas nomiruši, kas bijis nāves cēlonis, kāds bija mirušo vecums...

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Nu ar to gripu pašlaik nav joki. Es pats jau piekto dienu esmu nolicies, šodien pirmo dienu ir jūtami labāk, bet pirms tam trīs dienas jau no rīta modos ar 39. Pārējā ģimene arī slimo. Ģimenes ārsts, kā jau te teica , ārstē pa telefonu, bet man pret to nekādu pretenziju nav. Izraksta visu, ko es prasu

Vakar biju aptiekā, nekādas rindas ārā pa durvīm nesastapu. Viss chill.

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Izraksta visu, ko prasu..... sanāk, ka principā nodarbojies ar pašārstēšanos....?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nu drusku neprecīzi izteicos. Apspriežam ar ārstu visus simptomus un vienojamies par ārstēšanu. Es tomēr neesmu galīgs dunduks un neprasu, piemēram, antibiotikas, ja man tās nevajag. Bet, ja vajadzēs, tad teikšu un izrakstīs. Iespējams, ka manas pamatzināšanas medicīnā ir drusku augstākas kā vairumam līdzcilvēku, un mans ārsts to zina.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Pret "tīru"gripu tādu īstu zāļu nav. Profilaksei un pirmajām dienām var lietot Tamiflu, pārējais ir cīņa ar simptomiem, cik nu kurš var izturēt.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt
Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 1 Atbildēt

Indija un citas tā reģiona valstis kovida ārstēšanai lieto Ivermektīnu.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Prottams,ka 39 grādi ir jāārstē ar tamiflu un tetraffuflu.Pazīstu vairākus ģim ārstus,gan pāris izcilus,gan ,diemžēl dažus vnk pretīgus.Katrs daudzmaz normāli intelektuāls pacients konkreti par savām veselības īpatnībām zinās krietni labāk,nekā viens otrs lohārsts.Kuram dzīve apnikusi un kurš nevēlas nedz izglītoties nedz iedziļināties.Tas totālais antibiotiku noliegums pa lielam ir tupu šarlatānu izdomāts,jo daļa pacientu bez tām vienkārši riskē nosprāgt un ar suuda bezrecepšu draņķiem pāris/trīs dienu vietā nomocīties visas 2-3 nedēļas.

Beidzamo gadu hīts,kad pirmo nedēļu slimnieku vienkārši mērdēt un reāli sākt ārstēt tikai tad,kad jau ir saredzams teju jau pzc.Jo tupāks un neizglītotāks ārsts,jo mazāka cieņa pret pacientu un lielāka vēlme savu tupumu "pierādīt". Skarbi, taču viss iz reālas dzīves ņemts.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
3 5 Atbildēt

Vidēji intelektuāla pacienta teksts ārstam - kļaftvu pifagora dal? dal? nu i ļeči!

Tā arī pateica - pifagora, neko citu!

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 3 Atbildēt

Kad tad nu? Kur palikuši pa dabisko izslimošanas homeopātiķi? Ak tad tomēr vakcinēties nē, bet kad nedaudz slikti tad uzreiz padod ātro palīdzību. Agrāk tomēr bija kārtība, kad nenopirka apdrošināšanu tam māju ugunsdzēsēji nedzēsa.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 3 Atbildēt

1984 rakstīja: Jā, daži joprojām uzskata, ka šādi raksti ir baidīšana. Cik Latvijā kopā dienā, katrā gaišā, saulainā dienā, cik cilvēki nomirst ik dienas? Kāda ir šo COVID inficēto mirušo vecuma struktūra? Liec galdā pilnu bildi - cik ik dienas nomiruši, kas bijis nāves cēlonis, kāds bija mirušo vecums...

Tad labāk būtu neinformēt sabiedrību, ka COVID joprojām ir?

1984 Reģ.: 30.11.2021
2 3 Atbildēt

Vajag informēt, par visu vajag informēt - sirds slimniekiem, onkoloģiju, pneimonijām, Covidlu, triperi uttt.... Viens (Brady) jau te minēja, ka Tu vislabprātāk līdzcilvēkus redzētu dzīvojam izolētos bunkuros

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Informācija pati par sevi ir bagātība un arī bieži vien statusa garants.Ja tu gribi būt gudrāks/par! Lohu (un jo īpaši ja šo savu pārākumu saglabāt ilgtermiņā), tu taču neiesi visus tos lohus lieki informēt,vane,ko?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Ja cilvēks ir informēts, ka COVID joprojām ir, tad taču zināmos apstākļos viņš rīkosies citādi, nekā tad, ja COVIDa nav.

Katrs var iet uz veikalu, teātri, kino, ciemos, tomēr zinot, ka tagad gripa tā kā drusku vairāk ir un arī COVID tomēr vēl ir, novērojot kaut kādas slimības pazīmes, taču var arī neiet uz to veikalu un citur. Aizliegts jau nav.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 0 Atbildēt

Pēdējās dienās Rīgā daudzi cilvēki jau labprātīgi staigā maskās gan veikalos, gan arī sabiedriskajā transportā lieto.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 2 Atbildēt

Šitas ir, jā, ja kuram vecgada priekšvakakarā ir pļutka un/vai pirmsgrippas simptomi ar sauso klepu, protams ka viņam nekur nevajadzētu doties.Tas tur e-bannijs "ģindeņu ārsts" taču jebkuram loham personāli uzsūtīs to terraflū un pinassolu ar barborra piegādi tieši dzīvesvietā.

Kā arī, (cerams) ka tie "brīv"prātīgie massku nēsātāji ir kāreiz tie, kuri šobrīd klepo un spļaudās.Aptieku taču neviens slimais neies apmeklēt, nu na/uj viņam to vajg ;P

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 2 Atbildēt

Raimi, lien bunkurā. Tikai tu sev kaut kā esi iestastijis, ka COVID nav. Jebkurš normāls cilvēks zina, ka tas ir kļuvis endēmisks (pat tad, ja nezina šo terminu). Un tieši to, ka tā notiks, teicu tiklīdz tas parādījās - neklausoties tādos idioylros, ka tu, kas pasaules galu sludināja.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Kad trakumsērga kļūs endēmiska? Noprognozē arī to analītiķi. Tava prognoze ir nederīga, jo to ka tik drīz izplatījās Omikrons nevis Kirdikrons ir tikai laimīga sagadīšanās.

Redz kur var aizbraukt uz šo raimonds-sadomazo paraugsalu pajautāt ko šie tik agresīvi kļuvuši un nelaiž sev vairs nevienu klāt pēc tā ka 50% salas iemītnieku apmira kamēr sasniedza Nirvānu tas ir endēmisko slieksni.

jauns.lv/raksts/arzemes/306080-agresivi-no-arpasaules-izoletas-salas-iedzivotaji-ar-bultam-nogalinajusi-amerikanu-sludinataju

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
3 6 Atbildēt

Viena vai cita cilvēku uzvedība ir vairāk vai mazāk riskanta dabūt vai izplatīt to gripu vai COVID.

Neiešana ar simptomiem uz veikalu vai ciemos ir vienkārši saprotama.

Par sabiedrības imunitātes līmeni var rūpēties arī citādi, nevis tikai staigājot apkārt un uzturot inficētības līmeni. sabiedrības imunitātes sargi, ^$&^*

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 1 Atbildēt

Nu tak neej, ko citiem uzbāzies?

Vai tad neatceries savu allaž sludināto "ja viens 1x neaizietu/neaizbrauktu/neizdarītu kaut ko, ak, kas par ilgtermiņa ieguvumu gan tur sanāktu".

Nu tad rādi priekšroku un, kā teica Bradypus, lien bunkurā un neapdraudi pasauli ar savu garo covid un CO2 emisijām.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 1 Atbildēt

Ko nozīmē neiet uz veikalu? Ne visiem ir iespējama pārtikas piegāde uz mājām. Un ne visiem, kam viņa ir pieejama, ir iespēja pārmaksāt par to.

Un par simptomiem, man pozitīvs kovids bija 10-tajā dienā kopš pirmā simptoma. Simptomi netraucēja strādāt.

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 1 Atbildēt

Nu ko tu piesējies ar to ciemos iešanu!? Nu neies tak neviens normāls cilvēks, slims būdams, ciemos. Vismaz šodien vairs nē (paldies kovidam). Arī ekskursijā pa lielveikalu gan jau neies. Bet pēc maizes ies, ja vajadzēs. Uz aptieku arī ies, jo nav taču variantu. Es arī gāju ar visu savu gripu uz aptieku, tad es tagad esmu ļaundaris, vai?

Papildināšu domu. Vai es varēju kaut kur iet mazāk, lai nesaķertu to savu gripu? Nē, nevarēju. Ja varētu otru decembra pusi izdzīvot vēlreiz, es visu darītu atkal tieši tāpat. Nevar cilvēki pakārtot savu dzīvi bailēm no kaut kādām infekcijām.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Darklight, te jau nav runas par covidu, gripu vai vēl ko. Foruma lielākajam tukšdirsim vajag tukši pamuldēt par kaut ko. Covids - brīnišķa iespēja, tur varēja vāvuļot ilgi un dikti un beidzot kāds muļķi arī uzklausīja. Beidzās dižā interese visiem, bet runāt tak gribas. Tad nu var vāvuļot, tāpat kā tēmās par visu citu.

Covida aktualitāte nav beigusies - vai tiešām? Man liekas, ka te ir viens cilvēks, kam tā nav beigusies un tikai viens - foruma dižais tukšdirsējs.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Un sākās viss tik vienkārši!

1984 rakstīja: nra.lv/latvija/401216-diennakts-laika-mirusi-vel-devini-ar-covid-19-inficeti-cilveki.htm

Latvija izmirst, baidieties, visi baidieties!

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Un sākās viss tik vienkārši!

1984 rakstīja: nra.lv/latvija/401216-diennakts-laika-mirusi-vel-devini-ar-covid-19-inficeti-cilveki.htm

Latvija izmirst, baidieties, visi baidieties!

Raimi pietiks aiz Stradiņa universitates miskastēm sūkties ar veselības ministru ;)

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 13 Atbildēt

iciks rakstīja: Darklight, te jau nav runas par covidu, gripu vai vēl ko. Foruma lielākajam tukšdirsim vajag tukši pamuldēt par kaut ko. Covids - brīnišķa iespēja, tur varēja vāvuļot ilgi un dikti un beidzot kāds muļķi arī uzklausīja. Beidzās dižā interese visiem, bet runāt tak gribas. Tad nu var vāvuļot, tāpat kā tēmās par visu citu.

Covida aktualitāte nav beigusies - vai tiešām? Man liekas, ka te ir viens cilvēks, kam tā nav beigusies un tikai viens - foruma dižais tukšdirsējs.

Nu nez... te vienu brīdi šo aizmigušo tēmu cēla augšā tieši visādi vissirslikti.lv vaimanologi. Un arī aktualitāte nav beigusies tikai vienam tukšdirsim - te vēl nesen viens cits tukšdirsis pat pateicās citam tukšdirsim, ka "neļaujot tēmu paslaucīt zem tepiķa".

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 4 Atbildēt

darklight rakstīja: Nu ko tu piesējies ar to ciemos iešanu!? Nu neies tak neviens normāls cilvēks, slims būdams, ciemos. Vismaz šodien vairs nē (paldies kovidam). Arī ekskursijā pa lielveikalu gan jau neies. Bet pēc maizes ies, ja vajadzēs. Uz aptieku arī ies, jo nav taču variantu. Es arī gāju ar visu savu gripu uz aptieku, tad es tagad esmu ļaundaris, vai?

Papildināšu domu. Vai es varēju kaut kur iet mazāk, lai nesaķertu to savu gripu? Nē, nevarēju. Ja varētu otru decembra pusi izdzīvot vēlreiz, es visu darītu atkal tieši tāpat. Nevar cilvēki pakārtot savu dzīvi bailēm no kaut kādām infekcijām.

Manā otrajā darbā viena beibe uz ZSV tusiņu atvilkās ar gripas simptomiem un aplipināja pusi kantora, kas visu X-mas nedēļu "strādāja attālināti"... Man paveicās - bija randiņš, tāpēc uz turieni neaizbraucu.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 1 Atbildēt

Uzsvars manā tekstā jāliek uz vārda "normāls"

Bet to beibi tagad par sodu jāsūta pie Raimonda uz pāraudzināšanu!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
3 6 Atbildēt

Kāds būtu gatavs no tās ballītes, kur tā gripozā beibe ieradusies, iziet uzpīpēt un aiziet prom? Tā nesmuki, pametot kompāniju.

Vai, vēl labāk, pateikt, ka man šito te gada beigās nevajag, paldies un uz redzēšanos!

Pieņemsim, ka tā beibe nākamajā gadā arī ierodas tāda, ka tur jau redzams, ka ir. Būtu problēma pateikt sveikiņi un doties mājās?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 4 Atbildēt

Iedomājies, pilnīgi vienaldzīgs tusiņa rezultāts

Es biju Polijā mātes uzņēmuma Ziemassvētku pasākumā. Vismaz 80 cilvēki bijām vienā klubā. Poļi un ukraiņi, dažs šķaudošs, cits klepojošs, visi dejoja un atradās arī ciešā kontaktā, un pilnīgi nevienam nekādas daļas par kāda iespējamo inficētību. Tātad, kāda valsts, tāds arī covid.

P.S. Tikai ar sirdi neaizejiet, GB un Raimond

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 9 Atbildēt

Poh.. par "iespējamo inficētību", bet cik alternatīvi apdāvinātam ir jābūt tam klepojošajam vai šķaudošajam, lai ar savām slienām bāztos ar citiem "ciešā kontaktā"? Te nav runa par kaut kādu tur epidemioloģisko drošību, kovidu, gripu vai citām banalitātēm, bet gan elementāru pieklājību un manierēm... Inteliģentā sabiedrībā biji nonācis

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 3 Atbildēt

Vienkārši citur tam nepievērš nekādu nozīmi pat valstiskā līmenī. Mums streso. Polijā ignorē. Jūti starpību?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 11 Atbildēt

Kā jau teicu, nerunāju par valstiskajiem līmeņiem vai slimībām, runa ir par elementāru pieklājību, kā uzvesties sabiedriskās vietās. Taviem kolēģiem laikam līst "ciešā kontaktā", atraugājoties un laižot balodīšus, arī šķiet normāli.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 5 Atbildēt

Bet nevienam jau nav OBLIGĀTI nekāds tusiņš ar gripozām beibēm jāpamet. Var tusēt un var netusēt. Es pilnīgi pieļauju, ka kāds pilsonis, kurš ir slimojis ar gripu un šogad nav savakcinējies, tiešām ņem un klusi pazūd no tās balles.

Cilvēku uzvedība ar zināmām infekcijām un pārējo attieksmes un darbības kaut kur iet vai neiet, kontaktēt vai nekontaktēt, aplaist citus vai neaplaist ir gadus desmitiem zināmas situācijas, kas ir apspriestas, apspriestas un aprakstītas jau sen pirms paristi izdomāja, ka viņiem vajag Amerikā mācījušos Vinķeli bīdīt par ministri, lai pierādītu, ka sieviete, nozares ne pārstāve VAR vadīt nozari, nenopirkt Faizeri, sačakarēt visu pr vakcinācijai. (jo lētajai AstraZenecai bija negatīvs pr)

Tas, ka kādam tie ierobežojumi kaut kur brīvi iet un svinēt ir tik tālu noriebušies, ka tas negrib neko dzirdēt par elementāru infekciju izplatību, tas ir psiholoģiski saprotams. Pārvalde izdarīja daudz, lai degradētu infekciju slimības profilkses loģiku.

Tomēr, ar visām kļūdām, vismaz kaut kad, vēlāk, Pfaizeru sapirka, tautu savakcinēja, infekciju kaut kādos rāmjos noturēja un tad atnāca glābiņš - ātšālējies omikrons, kas kopā ar vakcīnu un pārslimoto imunitāti pašlaik nodrošina mums tādus inficēto skaitļus, ka mēs varam prakstiski ignorēt to.

Nu, ja. Tātad ejam, skatāmies, kāda beibe vai vecis pilnīgi konkrēti klepo, šķauda, šņurkājas, mēģināsim apiet vai pilnīgi vienalga?

Aizbraucam un vasaras māju, no rīta - ir kontakts! Arī klepojam, šķaudam, šņurkājamies. Tiešām iesim citus aplaimot?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 9 Atbildēt

Un tātad.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 2 Atbildēt
Iautofans Reģ.: 28.05.2022
3 1 Atbildēt

GB12 rakstīja:

darklight rakstīja: Nu ko tu piesējies ar to ciemos iešanu!? Nu neies tak neviens normāls cilvēks, slims būdams, ciemos. Vismaz šodien vairs nē (paldies kovidam). Arī ekskursijā pa lielveikalu gan jau neies. Bet pēc maizes ies, ja vajadzēs. Uz aptieku arī ies, jo nav taču variantu. Es arī gāju ar visu savu gripu uz aptieku, tad es tagad esmu ļaundaris, vai?

Papildināšu domu. Vai es varēju kaut kur iet mazāk, lai nesaķertu to savu gripu? Nē, nevarēju. Ja varētu otru decembra pusi izdzīvot vēlreiz, es visu darītu atkal tieši tāpat. Nevar cilvēki pakārtot savu dzīvi bailēm no kaut kādām infekcijām.

Manā otrajā darbā viena beibe uz ZSV tusiņu atvilkās ar gripas simptomiem un aplipināja pusi kantora, kas visu X-mas nedēļu "strādāja attālināti"... Man paveicās - bija randiņš, tāpēc uz turieni neaizbraucu.

Pidariem vienmēr veicās!

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 15 Atbildēt

Apnika tev jau te tusēt, ka jau atkal uzprasies, lai tevi piekto reizi kā sūdu noskalo podā?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 12 Atbildēt

Ātrais IQ tests. Maskas strādā īkšķis uz augšu, maskas nestrādā īkšķis uz leju:

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

Ķīnā sāk beigties akadēmiķi, raksta SCMP

Prestižajā inženieru biedrībā sastāv 900 Ķīnas redzamākie inženieri, zinātnieki. Pagājušajā gadā 13 esot miruši, bet pēdējā mēneša laikā no Covid komplikācijām jau nobeigušies 20.

t.me/oko_original/33556

1984 Reģ.: 30.11.2021
0 0 Atbildēt

Pasaulē pastāv tāda lieta kā paaudžu maiņa

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt
Iautofans Reģ.: 28.05.2022
2 1 Atbildēt

GB12 rakstīja: Apnika tev jau te tusēt, ka jau atkal uzprasies, lai tevi piekto reizi kā sūdu noskalo podā?

Pedij, ko tu tads uzvilcies? Iedzer nervostrongu

1984 Reģ.: 30.11.2021
1 0 Atbildēt

www.delfi.lv/news/national/politics/uga-dumpis-esam-otraja-kovida-vilni-bus-ari-tresais.d?id=55107900

Kovida reanimatologs Hugo Pumpis parādījies rampas uguņu gaismā

1984 Reģ.: 30.11.2021
1 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Nu, ir jau tādi, kas pie pirmajām pazīmēm vēl drusku pavazāsies apkārt un kādu aplaidīs.

Taču to atgādināt ir nepareizi. Tāpat, kā publicēt datus par saslimušajiem.

nra.lv/latvija/401216-diennakts-laika-mirusi-vel-devini-ar-covid-19-inficeti-cilveki.htm

Daži uzskata, ka šādi raksti ir baidīšana.

nra.lv/veseliba/402160-uga-dumpis-biede-ar-treso-covid-19-vilni-tas-busot-daudz-lielaks-neka-ieprieksejie-divi.htm

Re ku, Raimond - nu jau pat Latvijas mainstrīma mediji lieto apzīmējumu "Ugà Dumpis biedē"

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 1 Atbildēt

NRA ir dzeltena lapa ar tendencioziem virsrakstiem nevis meinstrīma medijs.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 8 Atbildēt

GB12 rakstīja:

darklight rakstīja: Nu ko tu piesējies ar to ciemos iešanu!? Nu neies tak neviens normāls cilvēks, slims būdams, ciemos. Vismaz šodien vairs nē (paldies kovidam). Arī ekskursijā pa lielveikalu gan jau neies. Bet pēc maizes ies, ja vajadzēs. Uz aptieku arī ies, jo nav taču variantu. Es arī gāju ar visu savu gripu uz aptieku, tad es tagad esmu ļaundaris, vai?

Papildināšu domu. Vai es varēju kaut kur iet mazāk, lai nesaķertu to savu gripu? Nē, nevarēju. Ja varētu otru decembra pusi izdzīvot vēlreiz, es visu darītu atkal tieši tāpat. Nevar cilvēki pakārtot savu dzīvi bailēm no kaut kādām infekcijām.

Manā otrajā darbā viena beibe uz ZSV tusiņu atvilkās ar gripas simptomiem un aplipināja pusi kantora, kas visu X-mas nedēļu "strādāja attālināti"... Man paveicās - bija randiņš, tāpēc uz turieni neaizbraucu.

raimondsm rakstīja Tātad ejam, skatāmies, kāda beibe vai vecis pilnīgi konkrēti klepo, šķauda, šņurkājas, mēģināsim apiet vai pilnīgi vienalga?

Aizbraucam un vasaras māju, no rīta - ir kontakts! Arī klepojam, šķaudam, šņurkājamies. Tiešām iesim citus aplaimot?

Kā tad būs?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 11 Atbildēt
1984 Reģ.: 30.11.2021
3 0 Atbildēt

Raimi, Tu taču esi Kovidreliģijas fanātiķis - fundamentālists

GB12 Reģ.: 29.03.2011
6 13 Atbildēt

Un tu neesi?

Par tēmu runājot - īstenībā jau jebkurš tamlīdzīga tipa vīruss veicina diabēta manifestēšanos, arī gripa u.c. sūdi. Tas jau sen ir zināms. Zinu cilvēku, kurš ar diabētu saslima tieši pēc pārslimota vīrusa. Simptomi sākās apmēram 2 nedēļas pēc atveseļošanās.

1984 Reģ.: 30.11.2021
5 7 Atbildēt

Draugs, dzīvot ir kaitīgi un bīstami. Uz katra soļa, no katra stūra uzglūn dažnedažādas briesmas. Un, katra nodzīvotā diena, mūs pietuvina nomiršanai

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 11 Atbildēt

Vai tad es apgalvoju ko citu?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 7 Atbildēt

Sākumā pasaki pareizi - "veicina manifestēšanos" un pēc tam ātri vien jau tiec pie pavisam cita formulējuma: ”saslima tieši pēc pārslimota vīrusa". Kā teiktu Raimonds, Parastais Džo tā arī padomās, ka dēļ vīrusa saslima. Nevis sapratīs patiesību - vīruss vienkārši to pavisam citur iegūto hronisko kaiti aktivizēja mazliet ātrāk.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 7 Atbildēt
1984 Reģ.: 30.11.2021
1 5 Atbildēt

Cilvēkam parastam tas viss ir stipri vienaldzīgi. Kovidreliģijas sektas fanātiķim gan rodas kārtējais iemesls satraukumam

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
4 6 Atbildēt

Cilvēks parastais var padomāt par sevi un par saviem radiem, varbūt pat aiziet pie ģimenes ārsta, pamērīt asinsspiedienu, kādas analīzes.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Pie ģimenes ārsta pašlaik aiziet ir praktiski nereāli, ja vien tiešām nav neatliekama vajadzība. Mērīt asinsspiedienu, taisīt profilaktiskas analīzes un parunāties par dzīvi jāiet vasarā.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 5 Atbildēt

Nu, pieņemsim, Tev ir kāds lauku rads, kas izlasa, ka pēc pārslimota COVID var būt dažādas blakusaslimšanas. Un tiešām, pēc pārslimotās infekcijas jau kādu pusgadu jūt, ka nu nav tā pašsajūta tāda, kā bija.

Tad nu viņš prasa Tev, ko lai dara, jo Tu gudrs, no pilsētas, proti komfjūteru, internetu un svešvalodas.

Viņš pat ir izdomājis, ka varbūt būtu beidzot jāaiziet pie ģimenes ārsta, varbūt kaut kādas analīzes.

Ko ieteiksi savam radam?

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt
Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti