Kādu urbi, skrūvgriezi ar bateriju pirkt? Bosch, Makita, Dewalt, Milwaukee?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Dalamies pieredzē ar akumulatora skrūvgriezēja jeb urbja lietošanas pieredzi. Kuri tad ir labākie un ilgmūžīgākie? Atsauksmes par konkrētas firmas urbi utt.

Svarīga uzreiz ir arī baterija jeb akumulators, kuram ilgāk tur un labāka savienojamība ar citām ierīcēm.

 
1 2
Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Ikdienā lietoju Milwukee M4, nedaudz retāk Makita BL1415. Gadus 3-4. Komplektācijā abi ar diviem aķiem un lādētāju. Savietojamība maz interesē, kamēr ar vienu aķi strādā, otrs paspēj uzlādēties.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Labāk 1 labāks urbis, bet ar 2 akumulatoriem

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 1 Atbildēt

Tieši tā! Vienīgi pēdējā laikā tirgotāji sākuši šmaukties, aķi un lādētājs jāpērk atsevišķi.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu jā, konceptu, ka vieni un tie paši akumulatori der visai instrumentu sērijai noteikti ir jāsauc par šmaukšanos.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 2 Atbildēt

Nu bet ne jau visiem vajag pirkt instrumentu sēriju. CIlvēks grib nopirkt tikai skrūgriezi, ierauga labu cenu, bet tālāk sīkiem burtiem uzrakstīts, lādētājs un akumulatori nenāk komplektā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Un dēļ tiem, kas nemāk lasīt, tam, kurš pērk sēriju ir tā jāpērk ar akumulatoru kalniem?!

Agaga Reģ.: 25.07.2007
0 0 Atbildēt

Makita un Skill, bet galvenais 12V un zem 20Eur.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Makita jau nav zem 20 eur

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 1 Atbildēt

12V ir OK. Agrāk, kad nobeidzās Ni-Cd akumulators, tad pārtaisīja "uz vadu" un strādāja no 12V upša akumulatora, ielika kabatā un varēja strādāt ilgāk un ērtāk.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Gribētos šo meistarojumu redzēt, iemet kādu foto te

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Nekā īpaša, attaisa urbmašīnu, pie akumulatora ligzdas spailēm pielodē/pietin divdzīslu vadu. Otrā vada galā uzkniebj UPS akumulatoram (parasti 12V, 7,2 Ah) atbilstošus štekerus un skrūvē.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Vienreiz uzrāvos ar Skill urbi-skrūvgriezi , amatieru, nopirku ar atlaidi. Sen, ap 2005.gadu varbūt. Pats verķis nebija slikts, bet baterija pilnīgs mēsls, pašizlāde tāda, ka pēc diennakts pilnīgi tukša.

Agaga Reģ.: 25.07.2007
0 0 Atbildēt

Bet baterija power booster no LEDakcijām pa 70Eur. Iespējams max Ņūtonos zaudēju citiem, bet,bet savienojamība. ir fantastiska..amplyfier radio, oopel, wonjan, honda iespējams arī UPS.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ir Bosch PSR 1200 Li2 "zaļa serija" mazais 12V verķis - baterija nevelk ilgi bet neaizvietojams ja jāskrūve ar augstu paceltām rokām, a la dēļus pie griestiem utml. jebkura cita lielāka skrūvpistole nežēlīgi nogurdina rokas.

Ir arī Bosch liela pistole, vecs Balck &Decker (rezerve, lieto kamer kaut kas cits jalādē, ja nu kas), tad Makita uzgriežnu pistoles DWR180 un DTW1002Z ar parejam no 1/2" uz skrūvgriežņu galiem + DeWalt 90° pagrieziens. Ja nopietna skrūvēšana ņemu visus līdz un nav ne tādu vietu ne lietu kur nevarētu tikt un ko izdarīt. Bet pamata darbojos ar mazo Bosch, jo gan rokas mazak nogurst gan lielakajai daļai lietu speka pietiek. Bet tad kad jāiebliež sienā 10cm+ skruves, tad nemu lielo Makita uzgriežņu pistoli un ar visiem 1000Nm "bliežu iekšā tikpat kā naglu".

Atskrūvēšanai vēl ir specials ar āmuru dauzāms rokas skrūvgriezis, kurš ar katru sitienu griež vaļa vai ciet skrūvi.

Un urbjmašīnas visas ir uz 220v, tiem gadijumiem kad bateriju verķi īsti netiek galā ....

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
2 2 Atbildēt

Bija cenuklubā akcija:

Papildus piepirku pliku tirķšķi GDR 12V. Ļoti labi viss strādā mājas skapīšu un citu mazu jaudas darbu darīšanai. Var izurbt arī kādu mazu caurumu. Tirkšķis ir ieņēmis pamata vietu, izkonkurējot 18V instrumentus mājās.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

BTW ja nav viedokļa ko īsti vajag mājai, tad šis ir ļoti izcils sākuma verķis, un dažos gadījumos iespējams ka neko vairāk arī nevajadzēs

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

+1 par šitādu, parastai mājsaimniecībai IKEA mēbeļu saksrūvēšana un gleznu piekāršanai pietiek atliektiem galiem, ja nu nomētā tukšus tad akumulatori arī maksā praktiski neko.

Lietojam šādus, tikai ar hex patronu servisā, kādreiz pirkti zem Wurth logo, tagad Bosch. Lietojot diendienā 4 gabalus pa astoņiem gadiem atteikušies divi-vienam sadila reduktors, otrs tika noslīcināts.

Var atrast arī brushless šādā pašā formfaktorā,

megamixs Reģ.: 03.03.2016
0 0 Atbildēt

Jāskatās kādam nolūkam izmantos, ja reizi gadā aizkaru stangu pieskrūvēt va ikea skapīti saskrūvēt tad galvenais jāskatās lai būtu litija baterija savādāk 3h jālādē pirms katras lietošanas. Pašam lietošanā viss no makitas, urbjmašīna, fleksis, multitoolis, slīpmašīna, frēze, putekļsūcējs, zāles pļāvējs un vēl šis un tas. Līdz šim nekādu problēmu nav bijis. Instrumentus vienmēr pērku no oficiālajiem izplatītājiem, nemeklēju kur lētāk, nekad nepērku lietotus, jo tie visticamāk pizģīti.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 2 Atbildēt

Ja reizi gadā kaut kas jāizdara, tad NAHUJ nevajag nekādu akumulatora instrumentu. Es uzskatu ka akumulatora instrumenti ir domāti tiem kas tos lieto regulāri - tā kā es pie tādiem nepiederu, tad es no tiem instrumentiem turos pa gabalu. Jā, ir forši, piekrītu - bet ja vajag reizi mēnesī uz pāris minūtēm, tad var samierināties ar elektrisko rokas urbjmašīnu un vadu, jo vismaz tās veiktspēja krājot putekļus uz plaukta nemazinās - un ja nu akurāt reizi pa pāris gadiem vajag instrumentu situācijā kur 50m pagarinātājs neaizvelk, tad vienmēr var no kāda aizņemties.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
3 1 Atbildēt

Urbjmašīna un skrūvgriezis ir divi dažādi instrumenti. Skrūvēt skrūves ar elektrisko urbjmašīnu nav pārāk laba doma. Kamēr piešaujās, daudz skrūvju var salauzt, it īpaši melnās reģipša.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Vai nu muļķības, vai arī esmu tā piešāvies ka pats neesmu to pamanījis. Savām skrūvēšanas vajadzībām pamatā izmantoju 25 gadus vecu Bosch elektrisko rokas urbjmašīnu - situācijās kur vēl vajag pirms skrūves ieurbt, lai nav visu laiku jāmaina gals, urrbi ielieku padomju ražojuma nelielā rokas urbjmašīnā. Savulaik vairāk kā 10 gadus atpakaļ guvu diezgan lielu Makitas akumulatora skrūvpistoles [tās ar kuru kokskrūves un tamlīdzīgas skrūvē] lietošanas pieredzi - pēc tam ar vieglu izbrīnu atklāju ka nospiedošajam vairākumam "skrūvpistole" ir akumulatora urbjmašīna kurai dažreiz ir uzslēdzams tirkšķis...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
4 0 Atbildēt

Akumulatora urbjmašīna ar tirkšķi ir nekas vairāk kā akumulatora urbjmašīna, lai kā arī veikalings to dēvētu. Normāls skrūvējamais ir BEZ urbja patronas, bet gan ar adapteri, kur liekās muciņas vai skrūvgriežu uzgaļi un ar nekad neizslēdzamu tirkšķi. Kā piemēram te - divi dažādi instrumenti: cenuklubs.lv/instrumentu-komplekts-makita-dlx2220aj-ddf483-dtd155-142682.html

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, es to ļoti labi zinu - 11 gadus atpakaļ gadu nostrādāju būvējot kempinga mājiņas kopā ar čali kurš ir galdnieks/celtnieks un kuram bija Makitas instrumentu klāsts - tā skrūvpistole izturības ziņā bija zvērs. Bet cilvēkiem kam vajag reizi mēnesī uz pāris minūtēm tāda skrūvpistole ir vēl nejēdzīgāks pirkums par akumulatora urbjmašīnu...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Skrūvpistole jau speciāli ir radīta, lai skrūvētu skrūves. Labi palicis atmiņā, kā ar maniem instrumentiem (apakšā aprakstīju) likām bleķa jumtu čomam - 120kvm pa vienu dienu saskrūvējām, čoms ar impakteni ar vienu akumulatoru, es ar urbi ar diviem. Darījām vienāda apjoma darbu, tā ka tur atšķirību nebija. Vienkārši katram darbam savs instruments labāk piemērots.

Cilvēkiem, kam vajag reizi mēnesī, tiešām vislabāk ko pēc iespējas vieglu un kompaktu - lai var kādā šaurā grāmatplauktā skrūvīti iebakstīt un nolikt atkal atvilktnē uz kādu mēnesi... Un tad jau laikam pajāt, kā kas ko sauc

darklight Reģ.: 29.10.2013
3 0 Atbildēt

Var jau ar āmuru arī tās skrūves iedzīt, tad pat urbjmašīnu nevajag :-/

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

O jā, tas jau vairs nav profu tas jau ir kaut kāds "melnās jostas" expertu līmenis

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
7 0 Atbildēt

ar āmuru iedzīta skrūve turās labāk kā ar skrūvgriezi ieskrūvēta nagla

megamixs Reģ.: 03.03.2016
2 0 Atbildēt

Instrumenti nekad un nevienam netiek aizdoti.

Agaga Reģ.: 25.07.2007
1 0 Atbildēt

Gribu pieminēt, ka bateriju atjaunošana vecajā korpusā, būtu juveliera izstrādājums. Viss tik kompakts un trausls un lodēšanas īsti nepadodas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Nu jau gan, jau kādas 2x lielajam Bosham ir mainītas baterijas vecaja korpusā vienā kantorī pie Dominas (aiz Divāni un Divāni vai ka to mēbelu brinumu tur sauca blakus dzelzceļam), nav nekādas vainas ...

Un cita starpa vēl turpat blakus VEF vecajās ēkās atrodas ari kantoris kas ar elektromotoru utml. pārtīšanu utml. nodarbojas ...

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Akumulatoru centrs

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 0 Atbildēt

Rekomendēju 18V DeWalt. Saimniecībā (kopā ar dēliem ir tuvu pie 20 dažādi verķi, ieskaitot mauriņa pļaušanas agregātus. Gandrīz visi Brushless. Akumulatori dažādi 1.5 Ah - 5Ah. Zāles pļāvējam un lielajam Impact (920 nm) neko mazāku par 4 Ah nevajadzētu likt, savukārt mazajam impact pilnīgi pietiek ar 1.5 Ah.

imzz Reģ.: 27.02.2015
4 0 Atbildēt

Ar šitādu arī var skrūvēt lielas skrūves ļoti labi ;)

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

A kur tur akumlatoru liek

imzz Reģ.: 27.02.2015
4 0 Atbildēt

Akumulators ir ārējais bioloģiskais ;)

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
1 0 Atbildēt

es bērnībā sīks būdams, dzivojot purčika dzīvoklī, ar šitādu kloķvārpstu urbu betona sienas lai plauktus pieliktu. ar urbi metālam))))

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

Pašam ir joprojām bosch triecien urbis/skrūvgirezis, aķi labi strādā arī pēc 4 gadiem, izļurkājās patrona, servisā bez vārda runas pa garantiju nomainīja, vienīgi boscham LV mazs sortiments un padārgi sērijas instrumenti, ja sadomā komplektu veidot, pāris Makita 12V štrumi - ļoti parocīgi, bet aķi mazi un ātri izlādējas. Ja brends, tad laikam jau, ka jāpērk tas, kas akcijā.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

P.S.Lidlā vēl sākumā ņemta uzgriežnu atslēga ar 5Ah aķi - ļoti laba lieta, ja skrūvējās.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Priekš mājas celtniecības tika iepirts šāds komplekts jobbi.lv/index.php?route=product/product&path=84_795_980&product_id=51992&sort=p.price&order=ASC

akumulatora ietilpība atliektiem galiem lai nebūtu traucēklis, brushless nepaņēmu jo šie ir jaudīgākie ar oglītēm, turpretī letākais brushless komplekts bija +100eur un gabaliņu knapāks, pagaidām ir nosvilināts viens kolektors maksāja 22eur oriģināls. Visādi citādi ja neceltu māju šis būtu smags perebors jo vēljoprojām lieliski kalpo pirms padsmit gadiem pirktā urbjmašīna plus akumulators no aļika

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

šitos kadmija dinozaurus sen vajadzēja uz pārstrādi atdot, vai pārlikt uz vada barošanu. kad pārgāja uz melniem hidrīda aķiem jau likās kosmos, bet litija iespējas vispār norava jumtu

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Kapēc lietojams instruments būtu jādod uz pārstrādi, jauns akumulators no aļika 24eur. Degradējas gan krietni ātrāk kā oriģinālie bet tāpat sīkai vajadzībai vai kādam kaimiņam aizdot skapīša saskrūvēšanai der.

Aiz gara laika mēģināju sabūvēt akumulatoru ar litija elementiem, instruments griežas bet oriģinālais lādētājs atteicās sadarboties ar baterijas kontrolieri.... atmetu ar roku.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

jo instrumentu visbiežāk vajag tagad un izreiz. paņem un lieto. nevis paņem, un konstatē ka tukš, vai nobeidzas pie otrās skrūves, un gaidi tagad to pusstundu/stundu kamēr uzlādēsies.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Tas gan, šito nevar pamest izlādētu un laiku pa laikam tāpat profilakses pēc jāpalādē.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Labi, ja tie citi, tad es ar:

1) 2011. gada triecienskrūvgriezis Makita BTD134, 14,4V, 3Ah,japošku ražojums.

2)2014. gada urbis Makita DDF446, divi ātruma režīmi, 13mm urbja patrona, 14,4V, 3Ah. Meid in čaina.

Lādētājs, kas var arī 18v baterijas apkalpot, bet līdz tam vēl neesmu nonācis.

Abi tiek lietoti gana bieži, urbis jau nu noteikti vismaz reizi dažās dienās. Urbi ņemu līdzi uz makšķerēšanu, maisu barību ar šādu mikseri:

MMX Reģ.: 03.03.2022
2 0 Atbildēt

Iepriekšējā firmā kolēģis vājstrāvu montieris deva labu padomu - pēc līdzekļiem pērc dārgāko iespējamo komplektu ar lielākajiem akumulatoriem. Tobrīd bija izšķiršanās starp Makita un Bosch zilās sērijas urbjmašīnas un skrūvgrieža komplektiem, kur Makitai bija 2x2Ah 18V Li aķis, bet Bosch 3x4Ah 18V akumulatori. Paņēmu Bosch - skrūvjgrieža tehniskie parametri ir drusku švakāki kā Makitai un urbjmašīnai nav trieciena režīma, bet ja godīgi pilnīgi pofig. Priekš visādiem vietējiem celtniecības darbiem laukos 3 akumulatori uz 3 instrumentiem (tagad ir arī Bosch fleksis) ir ideāls variants. Viss komplekts strādā jau 3 gadu un pa brīvdienām tiek samērā regulāri lietots.

Priekš smagākiem darbiem ir arī vada urbjmašīna un flekši, bet tie visi bija kaut kādi Depo pirkti brīnumi, kas gadā nostrādā labi ja 1h.

Kā izvēlēties instrumentus? Pēc tā cik daudz plānojas izmantot. Ražotājs? Amatiera līmenī pilnīgi pie kājas, vēlams gan kāds no brendiem izejot no padoma par akumulatoru skaitu un ietilpību, profesionāļu līmenī pēc tā kurš dod labāko garantiju. Profesionālā līmenī vēlams ņemt viena ražotāja akumulatora instrumentus, lai vieglāk mainīt starp dažādām iekārtām. Makita un daži citi ražotāji pēdējā laikā koncentrējas uz maksimāli plašu instrumentu spektru ko pieslēgt saviem akumulatoriem, bet praksē ja ir interese pirkt kādu citu instrumentu, tad vieglāk ir piepirkt urbjmašīnu tam specifiskajam instrumentam, nekā čakarēties ar akumulatoru kalnu nopērkot DeWalt urbjmašīnu un Makita putekļu sūcēju.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Metabo Powermaxx BS. Man bija būtiski tieši izmēra ziņā mazais aķis, jo man te nav tādu darbu, lai vajadzētu lielu un neērtu. Mājas remontiem, visādām mēbeļu skrūvēšanām un n-tajiem citiem darbiņiem, kas pēc agregāta iegādes parādās, pilnīgi pietiek.

Iedvesmojos no radinieka, kam laukos tieši tāds pats aparāts. Kalpo jau gadiem. Pirms tam laikam arī bija divi tādi paši vai analogi, bet viens nokrita no liela augstuma, otrs neveiksmīgi pārziemoja kaut kur slapjumā. Citādi esot bijuši uzticami aparāti.

Arī radinieks slavēja tieši to mazo un kompakto izmēru. Pietiekot. Tāpat esam kopā jumtu likuši u.tml. darbus darījuši, bet aķis it kā tur. Kad izbeidzas, ir otrs, bet pirmais tikām lādējas. Meistaram noteikti tas būtu par īsu, bet tur tādi darbi nav ikdiena.

2 komentāri par iepriekš teikto:

Par Nortel un Bradypus apspriesto par instrumentiem ar/bez aķiem. Jāatzīst, tā ir liela ķēpa kaut ko atrast. Man vajadzēja vēl 1 šitādu Metabo komplektu, bet noņēmos ilgi. Tak Latvijā tirgo 3 veidus dažādās komplektācijās un tie veidi atšķiras no citiem veidiem citur u.t.t. u.tjpr.

Msh pieminētā elektriskā urbjmašīna - piedod, bet tas nav nopietni. Kādreiz esmu pamēģinājis, bet ātri sapratu, ka danunah. Pirmkārt, ērtības līmenis nekāds. Otrkārt, to aparātu sevišķi vāju noregulēt nevar un tas traucē.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Protams ka nav nopietni - bet pilnīgi atbilstoši vajadzībai. Priekš 10-20 skrūvēm reizi mēnesī akumulatora instrumenti ir nenopietni. Abet par to otro - tev īpatnējas problēmas - es gan teiktu tieši pretējo - nav jau nekādas problēmas ar mazu spēku kaut ko ieskrūvēt [sliktākajā gadījumā kaut ar skrūvgriezi], problēma ir tur kur vajag lielu spēku - spēks tai urbjmašīnai ir, bet tā nav paredzēta maziem apgriezieniem un lielai slodzei, nav tur iekšā tāds pārnesuma skaitlis.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

"Priekš 10-20 skrūvēm reizi mēnesī akumulatora instrumenti ir nenopietni" - Tev nevajag, tātad visiem nevajag un tas ir lieki. Ne sūda. Tā ir ērtība. Man vajag mājās kaut kādus traukus, ko lieto ciemiņi un ne visai bieži? Man vajag bērniem āra piepūšamo baseiniņu, ja tas tiek lietots 3 mēnešus gadā un vispār drīz bērni izaugs un ko tad ar to? Domkrats iekš auto arī nosacīti vajadzīgs, jo pādējo reizi neatliekamā gadījumā izmantoju pirms n-tajiem gadiem. U.T.T.

Daudz ko ļoti būtiski nevajag, bet man ir, jo man reizumis noder. Brālis šādu aparātu izmanto vēl mazāk, bet arī viņam ir. Nopirka kaut kādu Hvaņdžiņhuj par nelielām naudiņām, bet tiem apjomiem pavisam labi noder.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, tā ir ērtība. Bezatbildīgu cilvēku kam patīk vipendroni un ponti, ērtība. Reti izmantotas elektriskās urbjmašīnas darbamūžs ir mērāms desmitgadēs. Litija jonu akumulatora - gados. Kad pēc pieciem gadiem vipendronam nosprāgs aķis, ko tu darīsi? Dodu 90% varbūtību ka ideāli strādājoša urbjmašīna/skrūvpistole ielidos miskastē - jo akumulators beigts. Galu galā tie kas pārāk slinki lai izmantotu pagarinātāju, bet vajadzība maza, lielākoties būs sapirkušies kaut kādus lētā gala mēslus par kuriem visi veikali pēc 5 gadiem būs aizmirsuši, un patērētājs vulgaris neies čakarēties ar elementu maiņu. Kā jau teicu - es neko nesaku par instrumentiem ko vajag ikdienā.

Vēl tāda maza nianse ko tu piemirsti - tu te esi iesprindzis par instrumenta apkārtvicināšanas ērtībām, bet aizmirsti ka tas ka es noņemu no plaukta instrumentu ar 100% pārliecību ka tas darbosies ir ērtība - un arī tas ka nav jābrauc uz veikalu pirkt citu atkal ir ērtība. Man ir daži elektroinstrumenti kurus es lietoju retāk kā reizi gadā [lielākoties saņemti mantojuma ceļā] - stāv uz plaukta, krāj putekļus, bet kad vajag, ir instruments - pamēģini tā apieties ar akumulatora instrumentiem... Jā, redzi, atkal ērtība.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Došu ieteikumu. Pamēģini savu golfu sataisīt tā, ka var iedarbināt ar kurbuli. Tas tomēr tāds mūžīgs instruments, bet paļauties uz kaut kādu aķi - ja nu neiet? Jābrauc uz bodi, nekādas ērtības.

Atriežoties tomēr pie tā skrūvējamā agregāta - mazliet Tev varu piekrist, ka daļa ir tik ļoti parāvusies uz "ar aķi vajag visu", ka man arī tas dažkārt liekas dīvaini, bet nu lai pērk, kas tad man. Taču šito manis minēto aparātu - nu to vajag ar aķi. Kaut kur augstāk uzlīst, vads (saprotams, ar pagarinātāju) ļurinās, nogāž vēl kaut ko. Vajag man to?

Un tad vēl - Tev ir kādreiz sanācis salīdzināt normāla izmēra urbjmašīnu ar skrūvējamo agregātu? Nešķiet, ka tas otrais varētu būt mazliet jēdzīgāk lietojams? Vēl jo sevišķi, ja vajag piekļūt neērtām vietām.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Tajā brīdī kad man vajadzēs kaut kur uzkāpt kur kaut ko ar vadu paņemt būs neērti [un galvenokārt nevis tāpēc ka vads bet tāpēc ka instruments paredzēts divām rokām] un pieskrūvēt vairāk par pāris skrūvēm [jo dažas skrūves es ieskrūvēšu ar parastu skrūvgriezi; teiksim putnu būri pie jumta malas] , es attiecīgu akumulatora instrumentu aizņemšos - un tas būs vismaz galvas tiesu pārāks par tava brāļa ķīnas brīnumu, jo aizņemšos no cilvēka kuram tāds instruments ir amata nepieciešamība nevis untums. Jā, es esmu lietas kursā par to kādus akumulatoru instrumentus mūsdienās ražo - bet tiem joprojām ir viena problēma pie mana pielietojuma - akumulators, tāpēc nē, paldies.

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Izklausās pēc brīnišķa plāna - meklēt cilvēku, kam tāds instruments ir, atrast laiku, kad viņam to nevajag, savākt un tad ieskrūvēt skrūves un prasties to štrumu gādāt atpakaļ.

Ja šis cilvēks dzīvo kaimiņu dzīvoklī un nav neērti visu laiku parazitēt uz viņa rēķina, var arī tā.

Toties es varu paņemt to aparātu 30 sekunžu laikā, saskrūvēt visu, kas nu skrūvējams un nolikt tikpat ilgā laikā atpakaļ.

Tev nešķiet smieklīgi allaž visas diskusijas novirzīt uz kaut kādiem savdabīgiem argumentiem un pierādīt, ka var dzīvot arī bez jebkā? Nu tak dzīvo kā askēts, kas Tev liedz, bet kāpēc Tu tik ļoti nespēj pieņemt, ka citi vēlas kaut ko vairāk? Tev tik ļoti skauž un tik ļoti gribas, bet ja nesanāk, tad vajag pierādīt, ka tas ir stulbi un bezjēdzīgi?

P.S. Brāļa "sliktajam" Ķīnas brīnumam ir tāda pozitīva īpašība - viņam tas ir! Lasi augstāk par 30 sekundēm, darbu un 30 sekundēm.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nenolaidies līdz Bradypuša līmenim un nesāc piesaukt kaut kādu paša izdomātu "skaudību" - tur nav ko skaust, ja es ko tādu gribētu, sen jau būtu nopircis kā minimums lidlā nopērkamos brīnumus. Jā, es nespēju pieņemt šito tizluma vai slinkuma līmeni, kura lāpīšanas nolūkos "jāgrib kaut ko vairāk" - kaut ko vairāk piedirst [planētu], arī tad ja tam nav nekāda pamatojuma. Visi šitie te "icika brāļi", pirmkārt, balsta ĶTR ekonomiku un vairo tirdzniecības deficītu, otrkārt, pilda pašmāju izgāztuves ar bīstamajiem atkritumiem, un kāpēc? Jo nevīžo rokas pakustināt pagarinātāju aizvilkt...

Man vispār palika interesanti, vajadzēs pameklēt netā vai gadījumā kāds neražo elektriskās skrūvpistoles - tāda noteikti būtu vēl ērtāka par akumulatornieci, galu galā nav smags akumulators un tā kā spriegums vairāk kā 10x augstāks, arī motors var būt vieglāks.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 1 Atbildēt

Ak, es esmu nolaidies līdz ne tādam līmenim, bet pašam atreferēt zviedru Grētas tēzes liekas pieņemami, vai ne?

Ja atmiņa neviļ, pats laiku pa laikam teicies, ka savam velo vai golfam esi piepircis tur tādu nieku un šitādu. Nez, tie visi bija vitāli svarīgi (ar vadu!), kalpos mūžīgi un nekad ne ĶTR ražoti?

Skaudība te ir, ir. Citiem ir, Tev nav, tad nu jāizdomā, kāpēc tas viss ir bezjēdzīgs.

"Man vispār palika interesanti, vajadzēs pameklēt netā vai gadījumā kāds neražo elektriskās skrūvpistoles" - netērē laiku, nebojā planētu. Ja vajadzēs tādu iekārtu, AIZŅEMSIES.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Velosipēdam vai golfam apmēram nekas nenolietojas no stāvēšanas - tieši tāpat kā elektroinstrumenti - tikai no lietošanas, tātad - ja lieto, nolietojas, ja nelieto, nenolietojas. Elektriska skrūvpistole kuru lieto reti var kalpot 50 gadus, brāļa skrūvpistole 5 - redzi starpību? Kaut gan par tiem 50 tas ir pārspīlējums, uz mazo pusi - var arī ilgāk. Man plauktā stāv 50 gadus veca elektriskā urbjmašīna - un darbā darbnīcā stāv lielā [tāda virs 2 metri augstumā] stacionārā urbjmašīna kurai ir 70 gadi.

Grietas frāzes es neatreferēju - laikam nepamanīji ka es uz to lieto skatos no latvieša praktiskā skatupunkta. Jā, man tiešam riebjas patērētāju sabiedrības paradumi - smadzenes izslēgtas, bezjēdzīga patērēšana ieslēgta. Un šo izslēgto smadzeņu dēļ tu man te piedēvē kaut kādu skaudību. Tu tiešām uzskati mani par tādu bomzi kas nevar atļauties kaut vai depo nopirkt jāspera brenda akumulatora skrūvpistoli, vai to pašu lidlā ar parkside brendu? Nopietni?!

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Labrīt! Protams, ka eksistē elektriskās skrūvmašīnas ar vadu. Pareizāk sakot, agrāk eksistēja, jo pieprasījuma trūkuma dēļ, šķiet, neviens vairs tās šodien neražo. Akumulatora verķi tās ir pilnībā izspieduši. Bet vispār ir nācies pirms gadiem divdesmit ar tādu strādāt, nebija ne vainas, ar urbi nevar pat salīdzināt!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

atseros ka laba 220v skrūvpistole maksāja krietnu žūksni, jo pārsrava tika lietotas profesionāli, un bija aprīkotas ar skrūvju padevi. tad vēl tās skrūves varēja nopirkt jau lentās. protams tas viss tika finansēts no labticīgajiem mārupes jauno projektu īpašnieku kabatām. bet par laimi tas viss beidzās

MMX Reģ.: 03.03.2022
1 0 Atbildēt

Man priekš 10-20 skrūvēm reizi mēnesī (dažreiz vairāk) ir 18V akumulatora urbjmašīna, 18V akumulatora skrūvgrieznis un akumulatora fleksis. Kāpēc tādas perversijas? Tāpēc ka laukos esmu reizi nedēļā uz 2 dienām, attiecīgi man nav laika lai čakarētos ar vadiem vai amatieru instrumentiem. Jebkuriem lielākiem darbiem man ir 12h laika, līdz ar to katrs labāks instruments atvieglo un paātrina darbu. Es saprotu, ka cilvēki malku zāģē ar ķīniešu motorzāģiem un belarusu jauc ar radzenēm, bet man tādiem darbiem ir profesionālā Husqvarna un instrumentu komplekts pa pāris simtiem eur. Praksē ar labiem instrumentiem es esmu nopircis sev laiku kurā varu darīt kaut ko citu.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Msh gadījumā priekš 10 skrūvēm mēnesī elektroinstruments vispār nah nav vajadzīgs kā suga, ar vadu vai bez.

Paturpinot domu par vadu vai bez - manam esošajam vada urbim nominālie apgriezieni ir 3000. Akumulatora versijai vienā režīmā 400, otrā režīmā 1500. Ja kādam ir vispār saprašana, ar kādiem apgriezieniem vajag urbt metālu, domāju, komentāri lieki. Tas, ka vada urbim kautkā var iemudrīties uz aci nospiest lai darbojās lēnāk, nekā nomināls, darbojas tikai uz papīra - te iestājas augtāk komentārā lasāmais "nevar noregulēt vāju" - lasi - lēnu. Normāli katram darbam ir savs, piemērotāks instruments.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Bosh - tas tāds amatieru līmenis. Prieks mājām labs, bet priekš nopietnām lietām cilvēki parasti izvēlas pārējos 3. Es fanoju par Dewalt, lai gan neesmu homo habilis ( cilvēks prasmīgais).

Bet priekš mājām pietiek arī kāds LABS ķīnietis.

Nevis pa 5 eiro kilogramā, bet teiksim, - ķīnietis par 50-100 eiro. Tādam analogs laba zīmola maksās jau 100-200.

piemēram www.aliexpress.com/item/1005001722721299.html?spm=a2g0o.detail.0.0.d6915cabyPU7eK&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.291025.0&scm_id=1007.13339.291025.0&scm-url=1007.13339.291025.0&pvid=98f772cf-78f3-4e4c-94bd-ab6437b12cfa&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.291025.0,pvid:98f772cf-78f3-4e4c-94bd-ab6437b12cfa,tpp_buckets:668%232846%238110%231995&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000017340060743%22%2C%22sceneId%22%3A%223339%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21EUR%21154.44%2177.22%21%21%21%21%21%402101d1b916638535604091052ef1ed%2112000017340060743%21rec

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

ja tev vajag mēnesī līdz 100 skrūvēm, kaut ko paurbt, kaut ko paslīpēt, utt pilnīgi labs aparāts būs.

Ja tev vajag urbt sliedes, lauzt betona sienu, pulēt guļbaļķus pirtij, protams, ka priekš tam ir speciāli aparāti.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Analogs DeWalt tiešām būs 1.5-2 x dārgāks, BET tam būs 3 gadu garantija un iespēja piepirkt citus verķus, kas darbosies ar tiem pašiem akum.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Dewalt nav slikts, bet nekas pārdabisks. Vnk laba prece ar labu marketingu. Cena ir tāda pati kā līdzīga līmeņa makitai.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 1 Atbildēt

Kkāds kraps. Eihelveidīgais. Labāk nestāsti nevienam ka tādu lieto)))

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Kā nesen izteicās viens gudrs cilvēks, pērc to, kas tev pašam patīk. Jo šī ir tava pēdējā dzīve, kādēļ to pavadīt ar nepatīkamām lietām!?

p.s. man joprojām ir retā lietošanā vairāk kā 20 gadus vecs Rebir ražotais vada fleksis, urbjmašīna un rokas ripzāģis. Pirmie nabaga studenta instrumenti. Izskatās, vilks vēl gadus 20.

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Es dodu priekšroku Metabo.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Man bija pirms vairāk kā 10 gadiem pirkts Bosch skrūvgriezis ar diviem akumulatoriem. Nopirkām kad remontējām un siltinājām tēvam māju. Darbi beidzās, pielietojums kļuva minimāls. No stāvēšanas nobeidzās akumulatori. Izdevās reanimēt nomainot bojātos elementus. No stāvēšanas nobeidzās atkal. Kad kādreiz vajadzēja skrūvēt, vienmēr bija tukšs. Kur tas verķis palika, nezinu, garāžā un dzīvoklī nav.

Šobrīd, ja tiešām vajag, lietoju vai nu urbjmašīnu ar vadu, vai parastos skrūvgriežus.

Nelabojams Reģ.: 04.04.2016
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: es bērnībā sīks būdams, dzivojot purčika dzīvoklī, ar šitādu kloķvārpstu urbu betona sienas lai plauktus pieliktu. ar urbi metālam))))

Varonis!

Tēvs savulaik uztaisīja tādu caurulīti ar pobedīta zobiem galā. Tad caurumus dībeļiem (koa, jo plastmasas vēl neviens nebij redzējis tai laikā te) varēja taisīt, sitot ar āmuru. Gāja labi, bet kaimiņiem smags pārbaudījums

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 5 Atbildēt

Attiecībā uz instrumentiem ir 3 tipu cilvēki: 1. tāds, kuram pašam instrumentu nav, ja ir , tad pats minimums, pāris skrūvgriežu, plakanknaibles, āmurs. Ja vajag citus, aizņemas darbā vai no kaimiņiem; 2. Ir viss instrumentu komplekts, bet samērā sliktā stāvoklī un/vai lētākais variants, veci padomju un jaunāki ķīniešu instrumenti. Uzskats: ka tik par paveikt darbu. 3. "Vāciskais" perfekcionists, kuram ir baudījums no labas kvalitātes instrumentu pielietošanas, pat ja darba apjoms mazs. Un paši instrumenti tiek uztverti daļēji kā "tehniskās" mākslas priekšmeti, kad ir baudījums jau tos pat aplūkot vai paņemt rokā ;)

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Daudzi no otrās grupas noteikti gribētu būt trešajā, bet tur tomēr vajadzīgi zināmi finanšu līdzekļi, kurus izgāzt par lietām, bez kurām var iztikt. Es arī netērēšos par dārgo brendu, ja vien neredzēšu tam nopietnu pamatojumu. Nu visādiem Jasper tipa crapiem arī iešu ar līkumu, bet gan Ķīnā, gan citur pasaulē ir diezgan daudz kvalitatīvu vidējās klases ražotāju.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Izcili... Tu nepieļauj, ka ir cilvēki, kam ir vienkārši normāli instrumenti. Nu tā - starp tavu 2. In 3. grupu?

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Ir , protams, ir. Jo vairāk tāpēc, ka daļa "augstākās klases" instrumentu pēc kāda laika lietošanas pāriet zemākā klasē. Bet tas iau ir zinātniskas metodes pamatā, lai varētu analizēt, vajag klasificēt. Vēl gribu atzīmēt, ka 3.grupas cilvēkam psiholoģiskas problēmas rada situācija, kad pie viņa aizņemties instrumentus atnāk 1.grupas kadrs un atdod atpakaļ apmuļļātus skrūvgriežus vai uzgaļus, asknaibles ar robiem asmeņos un pavirši apslaucītu urbjmašīnu, kura bijusi apbērta ar cementu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ir? tad kādēļ izlaidi savā "klasifikācijā" un teici, ka ir tikai 3?

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 2 Atbildēt

Nu, tāpēc, ka tā ir apakšklase ;) Tas ir tāpat kā ar dzimumu klasifikāciju. Visu laiku bija divi, bet tad izdomāja, ka bez vīrieša un sievietes jāatzīst vēl trešais: "ne šis , ne tas" . Un tad vēl viens zviedru dzimumologs izdomāja, ka esot veseli 50.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Tā jau ir. Normālie cilvēki ir tikai apakšklase.

megamixs Reģ.: 03.03.2016
0 0 Atbildēt

Trešās grupas cilvēks visticamāk nevienu instrumentu neaizdos.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

I pareizi darīs. Besī tādi pamuļķi kuri drīvo uz citu rēķina.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, tā ir ērtība. Bezatbildīgu cilvēku kam patīk vipendroni un ponti, ērtība. Reti izmantotas elektriskās urbjmašīnas darbamūžs ir mērāms desmitgadēs. Litija jonu akumulatora - gados. Kad pēc pieciem gadiem vipendronam nosprāgs aķis, ko tu darīsi? Dodu 90% varbūtību ka ideāli strādājoša urbjmašīna/skrūvpistole ielidos miskastē - jo akumulators beigts. Galu galā tie kas pārāk slinki lai izmantotu pagarinātāju, bet vajadzība maza, lielākoties būs sapirkušies kaut kādus lētā gala mēslus par kuriem visi veikali pēc 5 gadiem būs aizmirsuši, un patērētājs vulgaris neies čakarēties ar elementu maiņu. Kā jau teicu - es neko nesaku par instrumentiem ko vajag ikdienā.

Vēl tāda maza nianse ko tu piemirsti - tu te esi iesprindzis par instrumenta apkārtvicināšanas ērtībām, bet aizmirsti ka tas ka es noņemu no plaukta instrumentu ar 100% pārliecību ka tas darbosies ir ērtība - un arī tas ka nav jābrauc uz veikalu pirkt citu atkal ir ērtība. Man ir daži elektroinstrumenti kurus es lietoju retāk kā reizi gadā [lielākoties saņemti mantojuma ceļā] - stāv uz plaukta, krāj putekļus, bet kad vajag, ir instruments - pamēģini tā apieties ar akumulatora instrumentiem... Jā, redzi, atkal ērtība.

10 gadi litija bača novelk bez īpašām problēmām. Dabā ilgāk arī strādā. Man ir boša mazais vibrogriezis uz aķa. Nopirku vācijā krietni pirms mums vispār tādus ieraudzija. Strādā joprojām kā jauns. Vairākas reizes mani izručija pilnīgo bezcerīgās situācijās

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti