Kārtot: Augošā secībā
1 2
dubis 28.10.2020 21:42

Vai maģistrāļu vīzija nomainoties ministram tiks vai netiks izmesta miskastē?

Vai un cik pamatotas ir sūdzības par Ķekavas apvedceļa konkursa iznākumu? Vai projekts tiks realizēts vai diemžēl ne?

Vai ceļiem, kuriem plānota ātruma palielināšana, A2, A10 tiks attiecīgi uzlabotas arī drošības nianses, t.i. atļautajām ātrumam atbilstošas barjeras, no kokiem un krūmiem tīras ceļmalas u.c. lai pārvietoties ar 110km/h būtu ne tikai atļauts, bet tas būtu arī droši.

dubis 27.10.2020 23:12

Es kā Bauskas iedzīvotājs arī domāju, ka varen svarīga lieta šī ir. Taču valstiskā mērogā, tas pats Rīgas apvedceļš ir pilnīgs vāks jau tagad. A10 vismaz līdz Jūrmalas kuršiem, tā pati Ķekava/A7, Ādaži, Baltezers ir diezgan svarīgāki gan intensitāšu dēļ, gan Rīgas tuvuma dēļ. Godīgi sakot, tagad pat Iecavā situācija liekas traka, kad ātrāk sanāk apbraukt Iecavā nogriežot uz Plakanciema ceļa pusi un izgriežot ārā pie luksofora, no Rīgas braucot. Darbu daudz, piķi ministrs vēl atradis nav. Līdz ar ko pašvaldībām arī pašām par sevi būtu jādomā.

dubis 27.10.2020 21:22

V70 wnk caur bardačoku. Manam bija 11 gadi un saplaisāja plastmasas trubiņas. Godīgi sakot ne par vienu lietu ko tai mašīnai mainīju, nevarēju teikt, o zbis cik labi tie inženieri izdomājuši. Lai starterim tiktu klāt 3 līkumos jāsaloka roka. Tam pašam mk2 golfam caur haubi mierīgi. Vēl svečvadus mainot, lai tiktu diviem no 4iem klāt vajadzēja hren viņ zin kādu kastīti skrūvēt nost kurai skrūves ir no otras puses, tā ka uz čuju un ņuhu tik varēja noskrūvēt. Un tādas lietas ir entās. Līdz ar ko teikt, ka nu tikai japāņiem tur ir psc, nepiekrītu ar savu konkrētu piemēru. Starp citu nesen tieši Škodu pret japāni nomainīju, tā kā redzēs kā būs.

dubis 27.10.2020 19:45

Savai vecajai škodai 1.paaudzes superb, jebšu b5 pasāta dvīnim mainīju salona radiatoru, varat 3xminēt cik tieši daudz no paneļa bija jānojauc, lai tiktu klāt. Kaut kur vēl telefonā bilde ir ar pilnīgi tukšu priekšu un karājošos stūres stieni. Vismaz šī lieta daudzām citām mašīnām pieejama noņemot tikai bardačoku.

dubis 27.10.2020 19:40

Tas LVC plāns tāds arī ir, bet tā kā Bauska labi zin, ka realizācijas gads būs tuvāk 2040. kā 2020ajam, ja vispār tiks kādreiz realizēts, šo te putnu fabrikas, industriālās zonas ceļu varēja plānot tā, lai pašu spēkiem būtu kāds mazais apvedceļš līdz lielā izbūvei. Bet klīst runas, kā līdz ar maģistrāļu projektu par mazo pilsētu apejām pagaidām~gadus 30 var aizmirst.

dubis 26.10.2020 22:38

Jā. Bet šajā gadījumā man darba golps nr.6, kūtiņa, bet bez tonētiem logiem. Un šamam kkāds Opel kablukminīvens. Da i galu galā tas A9 pa dienas vidu arī necik intensīvs nav, bet nu šamējais ilgi tūļājās, nepārliecinošs, laikam jau vienkārši bīstams braucējs.

dubis 26.10.2020 22:27

Ja vien IUB nenoraks, tad būs Ķekavas apeja, nākamais tamlīdzīgā vīzē esot plānots Rīgas apvedceļš, tiesa nez kurā Daugavas pusē. A par Ministru, nu, neko jaunu jau nav pateicis gan par maģistrālēm, gan par to ka visur vajag radarus, tas visās malās tiek spriedelēts un pie visiem sat.ministriem.

Kā Bauskā dzimušais, varu tikai piekrist Bauskas apvedceļa vajadzībai, murgs tur. Tikko kā pāregulēja luksoforu pie autoostas uz drošāku režīmu, tā sastrēgumi sākot no pauzes līdz rimčikam. Taču uz visa šitā fona bauska arī malači, uztaisīja sev industriālo parku uzbūvēja jaunu ceļu. Tas ka tur neviens uzņēmums jau gadu kā nav atnācis, par to paklusēšu, bet to ka jauno ceļu varēja tēmēt, tā lai vismaz fūrēm apeja sanāktu uztaisot vēl vienu tiltu pār Mēmeli, tur nu bauska konkrēti nolohojās, jo šitā iela beidzās taisni lielzeltiņu ražotnē, kas automātiski nozīmē - nekāda apvedceļš arī no pašvaldības nesanāks.

dubis 26.10.2020 22:15

Ja par moto var teikt - donori, tad par šiem ko. Kaut kā daudziem dzīvot apnicis. Pats vispār pārvietojos no/uz darbu un arī šo to pārkāpēju, bet nu bez gaismām uz brauktuves rādīties ir pašnāvība, ok ja vēl tās vestes mugurā, bet bez nekā..skumji

dubis 26.10.2020 22:09

Šodien viens apdzinējs ilgi taisījās uz Liepājas šosejas. Kādas 6 reizes ieslēdza laicīgi pagrieziena rādītāju, tā teikt, veči esmu izlēmis, dzīšu. Pēc tam kad ieslēdz sāk skatīties vai vispār var apdzīt. Hvz ko viņš redzēja pa savu stiklu, bet es pa savu redzēju, ka nevar dzīt, pretī brauc. Šis iepirž pretējā joslā, nu tik dos grīdā un nekā, līdz pretimbraucējam mazāk par 100m. Pēc sestā mēģinājuma parādīju pirkstu pie deniņiem un no 105 uzminu uz 115. Tālāk no grēka arī man.

dubis 21.10.2020 14:04

Jomajo, ievērotu cilvēki zīmes un savstarpējo cieņu i noteikumus nevajadzētu. Piemēram, man, ir skaidri saprotams, kādi ir mani pienākumi ceļu satiksmē, kā arī kādas ir manas tiesības. Cita lieta, ka ne visi pat šos noteikumus ir izlasījuši, kaut pusi. Lielākā daļa, eksāmenā atspaidījuši bildītes tik tāl, ka atbildes atceras no galvas un ne jau tāpēc, ka saprastu kas tiek prasīts, vnk laba atmiņa. Par gājējiem un velo nemaz nerunājot. A elektroskūteri un visi pārējie pseido pārvietošanās veidi vsp gan jau pat sapņos nav redzējuši CSN, labi, ja pāris zīmes pazīst.

Tā kā pat, ja noteikumi būtu izcili precīzi, super saprotami un ūber reālistiski, ja viņus lielākā daļa nav izlasījusi, uz ko cerēt un ko no tādiem gaidīt?!

Un ja vecāki nestāsta bērniem izdzīvošanas minimumu arī tad tie noteikumi nevienu bērnu neizglābs, jo paredzēt pilnīgi visu arī nav autovadītāju spēkos ne teorētiski, ne faktiski.

dubis 21.10.2020 13:56

T40 eļļas caurumos bija iesūkts hermētiķis ar ko iepriekš kartera vāks līmēts pie motora. Pirmais cilindrs pa sauso un šāles ar kloķeni pie dieviem. Tad arī sāka pūst pa visām blīvēm, pa kurām nevajadzētu pūst. Tā kā piekritīšu, ka visticamāk kāds kanāls ciet i viss.

dubis 19.10.2020 20:50

Freijers teica, ka nav dzirdēts, ka policija par ātruma pārsniegšanu apdzenot siptu smadzenes. Ir kāds dzinis policiju, nu tad kad viņi paši uz 90-95 brauc? Man uz Daugavpils šosejas tur kur divas brauktuves vēl, viena ekipāža garām nelaida. Es pēc Waze uz 99 lēnām tuvojos un eju garām, kā es blakus, tā šie bākugunis ieslēdz un paātrinās, tā lai būtu metrus 30 priekšā, tā kaut kādas 3 reizes līdz man apnika izaicināt piektdienas vakaru un iesēdos astē, tā arī neapsteidzis.

dubis 19.10.2020 15:40

Kur es teicu, kā uz visām ielām vajag veloceļus? Tā kā slēdz vien pats to pelēko

dubis 19.10.2020 13:36

Pie 140+ pirmais ko poliči pasaka - vari sākt meklēt šoferi Un te arī Gaujas ielas apmeklējums nepalīdz, jo tiesības noņem uz vietas. Tiesa, cik ļoti bargi skatās uz apdzinējiem un cik uz parastiem pārkāpējiem, jāprasa pašiem policistiem.

dubis 19.10.2020 13:32

Pie esošā ielu un ceļu plānojuma sabiedriskais ir Nr.1, jo ar to faktiski tiek pārvadāts visvairāk cilvēku, kā arī fiziski uz 1 cilvēku aizņem salīdzinoši ļoti maz vietas, kā arī tā apjoms sezonāli praktiski nemainās.

Gājēji un velo visur būtu liekami kopā kā Nr.2. Tiesa pašam pārvietojoties ar velo un auto, reāli besī dūmotāji un smerdeļi, no kuriem smaka nāk gan auto, gana arī uz velo ir šausmīga+kvēpi, tāpēc domāju, ka šos abus nevajadzētu likt pie pašas brauktuves, bet kaut kur patālāk.

Privāto auto varētu izskaust, beet, arī man privātias ir nokļūšanai no Rīgas uz ārpilsētu katras brīvdienas vai nedaudz biežāk un tieši šī maršruta specifikai nav neviena cita izmaksu ziņā pielīdzināma transporta veida.

dubis 19.10.2020 13:09

Pie šī jautājuma vēl varētu piekabināt, vai pēc manevra pabeigšanas bremzē līdz 90 vai nu tik cik parasti brauc, vai ļauj motoram pašam nodzēsties? Pirmais gadījums atbilst ātrākai manevra pabeigšanai, otrais to, ka faktiski neesi pabeidzis apdzīšanas manevru, jo joprojām nebrauc ar atļauto ātrumu.

dubis 18.10.2020 22:22

Par kolonnu nepiekritīšu gan, CSN tur vēl daudz kas par bērnu kolonnām rakstīts, par bīstamo kravu kolonnām, arī par Tevis minētajām kolonnām. Bet faktiski par kolonnu uzskata vairāku automašīnu čupu kas brauc viena aiz otras, cik cieši nav teikts.

Man viens kolēģis arī, pat pie tukša ceļa met 3 gaņģī un čut ne redlainā dzen. Faktiski, jo ātrāk paveic manevru, jo drošāk. Bet gan jau abi varianti pareizi, ja skatās no likuma viedokļa. Tīri cilvēcīgi, es tur meža vidū uz 140 nelidotu garām, tik tukšs ceļš, ka arī ar 110-120 mierīgi visus sadzītu.

dubis 18.10.2020 20:29

Ir plāns, kontrolēt saslimšanu tādā apjomā, lai slimnīcās būtu vietas kur smagi slimos likt. Viss. Nevienam nekāda dižāka plāna nav. Un ja tagad nepieliksim spēkus saslimušo apjoma mazināšanai, smagāk slimos uzreiz norakstīs neārstējot.

dubis 18.10.2020 18:39

Dzen kā gribi ja vien netraucē apdzenamos un pretim braucošos, taču atceries, ka no +51km/h tiek atņemtas tiesības. Un neiestāstīsi policistam, ka ja nebrauktu uz 145 nevarētu droši apdzīt. Ja dzītu pa vienai, vairāk par 120 diez vai sakurbulētu, droši vien viss šis kopā arī ir atbilde. CSL 51.p10.p.2. sadaļa, tiesa kas ir kolonna, nav sīkāk atreferēts.

dubis 15.10.2020 13:14

Šodien braucu gar Rīgas HES apli un sapratu kur palikušas policijas ekipāžas. Tur viens kravinieks ielaidīs pa taisno uz apļa vidus grāvi un blakus sabraukušas 3!!! policijas ekipāžas, ja vēl kko regulētu, bildētu...bet ne visās iekšā poliči un kko ieurbušies ekrānos papīros. Citreiz to vienu ekipāžu sazin cik ilgi jāgaida, te laikam zeltu veda tas smagais...

dubis 14.10.2020 23:59

Man nav grūti, es uzlieku masku. Aicinu arī jūs to darīt. Īpaši tik mazā valstiņā, domāju, ka ar šito vilni līdz Ziemassvētkiem tiksim galā, ja vien sabiedrība būs atbildīga. Pēc tam jau līdz septembrim ierastajā ritmā.

dubis 13.10.2020 20:39

1) Ko domā par atļautā ātruma palielināšanu uz Jūrmalas, Siguldas šosejām, bez atbilstošu drošības elementu uzstādīšanas(dzīvn.žogi, vienlīmeņa pieslēgumu izskaušanas, apgriešanās vietu esamības bez ieskriešanās joslām u.c.)

2)Ko domā par A1 pārveidi par pilsētas ielu, tā vietā, piemēram, paredzot 3 joslu ceļu ar maiņvirziena satiksmi pa vidējo. Piemēram rītos 2 joslas no Gaujas tilta līdz A1/A2 mezglam, vakaros 3 joslas atpakaļ no Rīgas, bez iespējas uz kreisajiem pagr. vispār.

3) Vai Rīga, LVC ar katra satiksmes drošības pasākuma izveidi tomēr nesabojā ceļu funkciju? Piemēram tas pats A1, GP Rīgā.

4) Vai P.T. ir iesniedzis kādu priekšlikumu standartu, CSN izmaiņām, ja jā kā veicies un kāds priekšlikums, ja nē, tad kāpēc.

5) Vai ir gatavs jau rīt pilnībā pārsēsties uz elektrokāru, vai tomēr fosilais patīk labāk, kāpēc.

6) Kad Latvijā parādīsies pirmie ierobežojumi kaut kur iebraukt ar pavecu benzīnu/dīzeli.

7) Vai taisa apmaksātus sižetus(tos kas pa retam ir pozitīvi) par labu CSDD, LVC, RDSD, citām pašvaldībām.

8) Vai tiešām pie mums ir tik slikti kā praktiski katru reizi tiek atkārtots?

9) Prasītos pēc katra negatīvā sižeta, lai tomēr pajautā atbildīgo personu, personu, kam par to visu ir neitrāls viedoklis domas, atbildes, savādāk bieži tie sižeti ļoti vienpusēji, kas nav īsti smuki no žurnālista ētikas puses. Kāpēc to ne vienmēr jautā.

10) Uz Jelgavas šosejas arī būs 110? Kas par šo dzirdēts.

dubis 11.10.2020 21:12

Ātrumus štepselēt iemāca, stūrī grozīt iemāca, pedāļus spaidīt iemāca. Man iemācīja, ka pirms līkuma jau jāsabremzē un jāieliek pareizajā robā. Ok, sabremzēt iemācīja, pirmos gadus tāpat ar izspiestu sajūgu līkumos braucu, vēlāk kkad atnāca tā apziņa, ka tā tiešām vajag. Bet kopumā, kas vēl vairāk kā pamats vajadzīgs.

dubis 11.10.2020 19:54

Lielos vilcienos autoskolās iemāca pamatus. Tālāk jau dzīvē pašiem vajadzīgās prasmes jāapgūst. Nu nemācīs visiem kā vilkt, kā uzvesties vēlamajā, turklāt vēl vasarā, sliktas redzamības apstākļos un ziemā, pie nosacījuma, ja ziema vispār iestājās. Ja kādam ir īpaša vēlme to taču visur kur poligonos ar čomiem var apgūt. Tāpat nez vai šāda prasme visām blondīnēm vajadzīga, labāk lai nemaz nevelk ne ar tomātu, ne bez, ne velkamo ar tomātu, ne bez utt. Kam vajadzēs tas/-ā iemācīsies. Bet par to nihilismu, ka nomet kur pagadās un atrunājās ka saplīsis...joprojām žēl, ka policistu tik maz uz ceļiem. Vispirms iedotu mizā, tā ka uz visu dzīvi atcerētos ko un kā darīt, pēc tam arī izpalīdzētu gan jau.

dubis 05.10.2020 15:42

Pie normāla policijas kadru daudzuma es arī šo atbalstu, bet ja kadru nav, tad katra sekunde vērtīga, šoreiz jau policijai.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti